Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ITI 2849 z wadą - ostrzegam przed zakupem!

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• ITI 2849 z wadą - ostrzegam przed zakupem!

Dokonałem zakupu tego dekodera w opcji TNK z pakietem Start+. Po zakupie aktywowałem kartę a sygnał został mi udostępniony w ciągu jednego dnia.
    Niestety każdorazowe uruchomienie dekodera powoduje pojawienie się planszy z informacją o konieczności wprowadzenia kodu multiroom. Po konsultacji z infolinią wykonałem reset dekodera do ustawień fabrycznych co pomogło na jeden dzień tzn. w ogóle mogłem oglądać programy TV. Niestety problem wrócił następnego dnia i obecnie sytuacja powtarza się regularnie przy każdym uruchomieniu dekodera. Dodatkowo przez kilka dni dekoder całkowicie był zablokowany - był tylko ekran TVP1 (sic!) bez możliwości zmiany programu, wejścia w Setup nic..
    Ponieważ są to dekodery odnawiane to przypuszczam, ze trafił mi się egzemplarz pracujący wcześniej jako dekoder dodatkowy w usłudze Multiroom i moje resety do ustawień faktycznych nic nie dają..
    I tutaj sedno sprawy - po kolejnym telefonie na infolinię usłyszałem że muszę odesłać (na własny koszt!!!) dekoder do serwisu (we Wrocławiu) i w terminie do 14 dni powinienem otrzymać naprawiony..
    To jest niepoważne zachowanie się ncplus i świadome naciąganie klientów na koszty. Gdzie jest kontrola jakości przed przekazaniem sprzętu do ponownej sprzedaży. Dlaczego, tak naprawdę jeszcze przed aktywacją usługi, mam ponosić dodatkowe koszty za zachowanie ncplus niezgodne z umową?
    Kto tu komu nabija klientów - cicha umowa m-dzy firmą serwisującą a dystrybutorem/dostawcą usługi?

To nie jest Start+ to jest Falstart

JK

Jarkogda
    wykonaj proszę reset dekodera według nastepujacego schematu:
    na pilocie od dekodera prosze wybrać poniższą konfigurację klawiszy.
    MENU czerwony czerwony 7 3 7 3 8.

Sekwencję należy wprowadzać płynnie, bez zwłoki między naciśnięciem kolejnych klawiszy. Na reakcję dekodera należy poczekać kilka sekund.
    Po wykonaniu tej czynności dekoder uruchomi się ponownie.
    Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
    Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Dziękuję za odpowiedź i wskazówki.. ale dekoder 04.08.2017 w ramach "rękojmi" został przesłany przez sprzedawcę do SkyMax. Od tego czasu muszę czekać 14 dni na jego naprawę.
      Ciekawy tylko jestem czy okres 30 dni dostępu do pełnego pakietu programowego z oferty NC+ zostanie mi przedłużony o czas czynności reklamacyjnych? Obawiam się że nie, ponieważ aktywowana karta "nie wie" o tych problemach. Tak więc znowu temat w plecy
      Jako klient posiadający umowę z NC+ od jej początku (jeszcze za czasów ITI a później Cyfry+) coraz bardziej zniechęcam się do jej kolejnego przedłużania. W ramach posiadanego pakietu VIP+ z dodatkową usługą Multiroom Premium, zmuszony jestem regularnie wykonywać połączenia do infolinii z prośbą o odświeżanie uprawnień na drugi dekoder.
      A ten dodatkowy dekoder z usługą NaKartę, który od nowości jest zablokowany, miał służyć osobie starszej ale z takimi kłodami rzucanymi pod nogi abonentom i klientom PrePaid nie wygląda to zbyt przyjaźnie - same kłopoty, które od momentu zakupu obciążają przede wszystkim klienta.

Komentarz

Witam mam dokladnie ten sam problem z tym dekoderem iti2849 tez zakupionym na karte z pakietem start wszelkie restarty itp nic nie pomaga tylko ewentualnie na krotka chwile poniewaz dekododer jest ciagle blokowany czy w jakis sposob sobie pan z tym problemem poradzil ?

Komentarz

Adam234 czy wykonałeś reset który zalecałam powyżej, tzn. MENU czerwony czerwony 7 3 7 3 8 ?
          Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
          Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Komentarz

aleksandra tak wykonywalem nawet serwisowy reset wszystko pomaga tylko na chwile aktywacja multiroomu odbywa sie przez satelite tak samo jak przychodzi przez satelite informacja o numerze bankowym do doladowan czy do kiedy wazny jest pakiet ten dekoder byl uzywany jako dekoder dodatkowy multiroomu i ciagle wysyla uprawnienia do tego i przez to blokuje go

Komentarz

Adam234
              koniczny jest Twój kontakt z obsługą użytkowników telewizji na kartę, którą zajmują się Konsultanci dostępni pod numerem telefonu 22 430 77 77 (opłata według stawek operatorów). Biuro Obsługi Klienta jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 8 do 22.
              Konsultant powinien wykonać zgłoszenie do działu technicznego w celu usunięcia oprogramowania Multiroom.

Komentarz

Aleksandra juz dzwonilem pod ten numer ale pomoc jaka tam otrzymalem byla bez uzyteczna ale pewnie zgloszenie do dzialu technicznego by pomoglo ale konsultant tego mi nie zaproponowal.

Komentarz

Adam234
                  w takiej sytuacji sugeruje złożenie reklamacji. Proszę opisz tą sytuację i roszczenie. Korespondencje należy wysłać na:
                  ITI Neovision S.A.
                  Skrytka pocztowa nr 8
                  02-100 Warszawa.

Komentarz

Pracuję...
                  X
                  nc+