Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

HDMI CEC

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• HDMI CEC

Jako, że to mój pierwszy post, to dzień dobry wszystkim.
    OK, do rzeczy. Jak w tytule, chodzi mi o sterowanie przez HDMI CEC (ULTRABOX 4K), ale nie pilotem tunera, ale od telewizora. Włączanie i wyłączanie TV razem z tunerem jak najbardziej działa, pilot tunera jako uniwersalny działa, ale tak mnie ten pilot irytuje przez swoje płaskie przyciski, że "na wyczucie" bardzo często wciskam zupełnie coś innego niż bym chciał. Stary pilot od TurboBoxa, mimo, że był 'koniowaty", to obsługiwało się go bardzo dobrze, ten to najgorszy pilot jaki kiedykolwiek posiadałem. Pytanie, czy mogę zmusić tuner do działania przez HDMI CEC sterując pilotem od TV Panasonic?

Podepnę się pod temat. Pilot od dekodera 4K jest tragiczny. Do tego nie ma dedykowane przycisku od listy nagrań, trzeba wchodzić przez menu.
    Dlatego miałem nadzieję, że da się sterować dekoderem od TV. Niestety nie udało mi się tego zrobić.
    Przed wymianą dekodera na Ultrabox4K, pilot Magic od LG sterował TurboBoxem.
    Po zmianie na dekoder 4K, sterowanie pilotem od TV nie działa. Pomimo tego ze wybieram z listy dekoder Thomson (Technicolor).
    Wybranie ADB też nie działa.
    Może trzeba wybrać jakiś inny model dekodera, żeby sterowanie zadziałało? Tylko jaki?

Komentarz

Pracuję...
    X
    nc+