Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BBC Brit HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Od trzech dni zaobserwowałem problemy z odbiorem BBC BRIT HD, po przełączeniu na ten kanał, jest kompletna pikseloza, obraz szatkuje, zatrzymuje się, tnie się głos, w tym czasie pasek jakości skacze z niecałych 50% do 0% i pojawia się BER. Po około 2-3 minutach sygnał stabilizuje się i obraz zaczyna być płynny, ale tylko do ponownego przełączenia. Problem na pewno nie leży po stronie zestawu antenowego, gdyż wszystkie inne kanały działają bardzo dobrze, zresztą ok. miesiąc temu oglądałem na BBC Brit program Top Gear i wszystko działało jak należy. Dziwne jest też to, że problem pojawia się u mnie na dekoderze głównym TurboBox a na dekoderze do multiroomu, WifiBox+ kanał działa, mimo, że dekoder jest podłączony do tego samego konwertera. Problem zgłosiłem na infolinię, polecono mi wykonać reset dekodera bez kasowania dysku, jednak po chwili od włączenia, problem powrócił. Z Satkuriera wynika, że problem dotyczy nie tylko mnie, ale wielu klientów NC+ i różnych dekoderów. Prosimy o interwencję w tej sprawie u nadawcy kanału.
    NC+: EXTRA+ /CANAL+ /HBO /CINEMAX /CANAL+ 4K /MAN PACK /ELEVEN SPORTS /POLSAT SPORT PREMIUM /CANAL+VOD /HBO GO /MULTIROOM /NC+GO CP: RODZINNY HD /CINEMAX /CP GO

Komentarz

Odkopie temat bo mam problem z niedziałającym BBC Brit. Obraz strasznie szarpie, nie da się w ogóle oglądać. Jest to chyba jedyny kanał który nie działa .
      Miernik na tym kanale pokazuje
      Antena 1- siła 88%, jakość 65-67%
      Antena 2- siła 87%, jakość 47-49%

Taki sam problem jest u znajomych. Używamy turbobox'a

Komentarz

radam5, jupiter,

dziękuję za zgłoszenie. Sprawa jest weryfikowana, prosiłabym o cierpliwość.

Komentarz

Potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi, u mnie występuje podobna sytuacja

Komentarz

To ja jeszcze dodam, że po licznych wypowiedziach użytkowników forum SatKuriera wnioskuję, że problem z szatkowaniem BBC BRIT HD dotyczy praktycznie wyłącznie dekoderów TurboBox+. Szatkowanie występuje także na kanale RT HD (Russia Today)
            NC+: EXTRA+ /CANAL+ /HBO /CINEMAX /CANAL+ 4K /MAN PACK /ELEVEN SPORTS /POLSAT SPORT PREMIUM /CANAL+VOD /HBO GO /MULTIROOM /NC+GO CP: RODZINNY HD /CINEMAX /CP GO

Komentarz

Również potwierdzam w/w przez większość użytkowników problemy z kanałem BBC Brit na mojej antenie siła 80% jakość 50% i szatkowanie oczywiście turbobox+ 5720SX wcześniej takich problemów nie było jedynie przy wielkich ulewach i dużym zachmurzeniu. Dodatkowo problem ten zauważyłem również na kanale Active Family tylko że tutaj siła 90% jakość 75% więc nie wiem skąd nagle takie jakieś problemy, reszta kanałów działa ok na większości siła 90% jakość 85%. Aha chciałem zauważyć że problemy z tymi dwoma kanałami zaczęły się gdzieś tak od 10 sierpnia w tych okolicach i na jednym i na drugim. Dodatkowo problem ten widzę na kanale FTA Arte również szatkowanie ale to pewnie te same transpondery.

P.S. Dodatkowo sytuacje sprawdziłem na dekoderze od cyfrowego polsatu Evoboksie i na box+ ITI 2851 S do multiroomu odnośnie kanału BBC Brit oraz na box+ ITI 2851 S do multiroomu odnośnie kanału Active Family sytuacja taka nie występuję. Tylko problem na turboboxie+ ITI 5720 SX
              Ostatni raz edytowany przez Raver; 2016-08-22, 15:14.
              turboBOX+/5720SX;MRS: BOX+ New/2851
              nc+:Comfort+/Multi+/Extra+/6xC+/HBO/Cinemax/Filmbox/SundanceHD/HistoryHD/Canal+VOD/netVOD+k.podst./k.dodat./Multi+/C+Platinum-79,90zł/24m.MRS-0zł/24m.

Komentarz

Pojedyncze problemy z pikselozą i szatkowaniem obrazu pojawiały się ostatnio także na TVN 24 HD i Adventure HD i podobnie problemy były tylko na TurboBoxach, na Wifibox+ działały bez problemu. W tym momencie, problemy z TVN 24 w miarę ustąpiły, natomiast nie da się oglądać kanałów HD z częstotliwości 12,475 H czyli m.in. BBC BRIT HD i RT HD.
                Co ciekawe, nie ma problemu z odbiorem kanałów SD z tej częstotliwości np. BBC Lifestyle czy CBeeBies, co więcej, pasek jakości na tych kanałach pokazuje znacznie wyższą wartość (60-70%) a na BBC Brit HD z tej samej częstotliwości pasek pokazuje ok. 45%. Co więcej problem z odbiorem BBC BRIT HD jest wtedy, gdy sygnał oglądanego kanału jest pokazany jako Antena 2, a Antena 1 to częstotliwość główna, gdy jest na odwrót, kanał działa jak należy. Niestety nie ma na to wpływu, bo po chwili od włączenia dekodera do zasilania, dekoder sam podmienia te częstotliwości.
                Może to problem po jakiejś aktualizacji softu czy wgraniu jakiejś poprawki? Transponder 89 (12,475 H) nadaje dość nietypowo z wysokim SR 29900, może TurboBoxy, po jakiejś aktualizacji mają problem z odbiorem kanałów o wyższym bitrate przy takiej szybkości transmisji?

Komentarz

W dalszym czasie problem z BBC Brit.
                  Było a teraz nie ma. Czy "szanowne" nc+ ruszy swoje 4 litery i coś zrobi z tym problemem ? bo nudzą mnie ciągłe komunikaty że winą jest złe ustawienie anteny. Dziwne że wcześniej ( od początku nadawana BBC Brit ) nie było problemu

Komentarz

napisał(a) jupiter Zobacz post
                    To ja jeszcze dodam, że po licznych wypowiedziach użytkowników forum SatKuriera wnioskuję, że problem z szatkowaniem BBC BRIT HD dotyczy praktycznie wyłącznie dekoderów TurboBox+. Szatkowanie występuje także na kanale RT HD (Russia Today)
                    Potwierdzam, problem dotyczy tylko turbacza. Macie wszystko zdiagnozowane więc do dzieła przedstawiciele, zgłaszać dalej i wyjaśniać!

Komentarz

Problem ewidentnie leży po stronie nadawcy - transpondera/parametrów. Przemawiaja za tym nastepujące argumenty. Z wpisów internetowych wynika ze problem dotyczy tylko dekoderów Turbo, problem powstal nagle u wielu abonentów wiec wyklucza to problem antenowy, menu diagnostyka podaje na BBC brit u mnie jakosc na poziomie 48% ale bardzo szaleje wskaznik BER - na pozostalych kanalach jest 0.0. 48% to jest spory zapas do bezproblemowego odbioru - podczas burzy mamy po 10-15% i kanaly odbieraja bez szatkowania. Dzis rano wlaczylem bbc brit i o dziwo nic nie tnie - jakosc na tym kanale 70%, stabilnie caly czas, ber 0.0. Pomyslalem ze chyba problem rozwiazany ale niestety, po przelaczeniu na inny kanal i powrotu na BBC Brit znowu jakosc 48% ber szaleje i szatkowanie obrazu. Dowodzi to ze problem lezy jednak w systemie nadawania tego kanalu bo jesli popsuty bylby dekoder czy instalacja antenowa to na pozostalych kanalach tez spadla by jakosc sygnalu a tymczasem jest taka sama od lat. Być moze coś zostało zmienione w systemie nadawania tego kanalu i dekodery turbo maja jakis problem z poprawnym jego dekodowaniem.
                      C+ Sport & Film

Komentarz

@Fixxxer
                        Jest dokładnie tak jak to opisujesz. Chwilę po włączeniu kanał działał, ale wystarczyło przełączyć na inny i wrócić na BBC Brit i znowu szatkuje.

Komentarz

Wystarczy nie nagrywać innego kanału podczas oglądania BBC Brit i można funkcjonować do czasu naprawienia usterki.
                          Nie! - dla idiotyzmów...

Komentarz

Nie nagrywam nic z prostej przyczyny - mam instalacje jedno antenowa wiec nagrywanie czegos innego niż ogladam jest nie mozliwe. Pozatym odlaczylem dekoder na pare min od pradu, myslalem ze moze coś mu sie softowo zawiesilo ale niestety zadnej poprawy.
                            C+ Sport & Film

Komentarz

U mnie zaprzestanie nagrywania podczas oglądania Brit rozwiązuje problem. Dwa: odłączenie z gniazdka też przywraca poprawny odbiór.
                              Nie! - dla idiotyzmów...

Komentarz

Widzę, że sprawa przycichła a tymczasem problem jest w dalszym ciągu.. NC+ kiedy naprawicie BBC Brit bo od 3 tyg nie moge ogladac tego kanalu mimo, że co miesiac placę za niego abonament!
                                C+ Sport & Film

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+