Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domo+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Piotrek_nc+
  założył(a) wątek Domo+ HD

  Domo+ HD


  DOMO+ to pierwszy i jedyny polski kanał tematyczny przedstawiający inspiracje dla domu i ogrodu. Stacja przybliża piękno przedmiotów użytkowych i pokazuje, że otoczenie ma znaczenie. W DOMO+ widzowie obejrzą najlepsze polskie i zagraniczne programy o architekturze, designie, rynku nieruchomości, ogrodnictwie i ekologii. Kanał prezentuje spektakularne metamorfozy, inspirujące wnętrza, porady budowlane i ekologiczne. Pokazuje arcydzieła architektury i sylwetki czołowych projektantów.
  W ramówce DOMO+ znajdują się programy poradnikowe, dokumentalne, filmy, programy rozrywkowe i reality show. Na antenie stacji obejrzeć można wiele autorskich produkcji m.in. „Dach nad gwiazdami”, „Dom & Wnętrze według Ewy Mierzejewskiej” i „Karpaty dyzajn”. DOMO+ wybiera najciekawsze programy zagraniczne dotyczące designu i urządzania wnętrz, m.in. serie „Candice wie wszystko” i „Wielkie projekty”. DOMO+ istnieje od 2008 roku. Kanał nadawany jest w jakości HD.

  Zapraszamy do dyskusji.
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-09-01, 16:18. Powód: Zmiana logo

 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Ucieczka na kontynent 2
  (Escape to the Continent 2)
  seria dokumentalna, 20x55’
  prod. Wielka Brytania, 2015

  „Ucieczka na wieś” jest jednym z najbardziej popularnych programów w Domo+. Jednak ekspansja wielkomiejskich Brytyjczyków nie kończy się na angielskich lub szkockich dworkach czy posiadłościach. Tym razem przedstawiamy Wam „Ucieczkę na kontynent” – serię, w której bohaterowie opuszczają Wyspy.

  W każdym odcinku prowadzący pomagają wybranej osobie lub osobom przenieść się z Wielkiej Brytanii na kontynentalną część Europy. Motywacje ludzi są różne – niektórzy chcą po prostu rozpocząć nowy etap w swoim życiu, inni spróbować czegoś wyjątkowego, a jeszcze inni zakładają firmę zagranicą i potrzebują domu.

  W programie prowadzący wspierają m.in. inwestorów chcących kupić posiadłość w Toskanii, na Malcie, w Hiszpanii i Portugalii.

  Premiera: OD PIĄTKU, 1 LIPCA, 17:00

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Twój kawałek ogrodu 3

  seria lifestyle’owa
  10 x 30’
  prod. Polska, 2016

  Balkon, loggia, osiedlowy ogródek na parterze, taras na najwyższym piętrze budynku… Mogą być małe lub duże, w cieniu lub nasłonecznione, z widokiem na park lub opuszczoną fabrykę – wszystkie one są zazwyczaj domowymi namiastkami ogrodów. I nawet z nimi można zdziałać cuda! A jak to zrobić pokaże Kasia Kusiak w kolejnej autorskiej polskiej produkcji Domo+. Już po raz trzeci!

  W programie prezentujemy cały proces metamorfozy od pierwszego spotkania i rozmowy z właścicielami balkonu, poprzez burzę mózgów, tworzenie projektu, zakupy w centrum ogrodniczym, a skończywszy na pracach remontowych i aranżacyjnych balkonu. Przemiana balkonu jest doskonałym pretekstem do dzielenia się z widzami rozległą wiedzą i udzielania porad dotyczących nie tylko doboru roślin oraz ich dalszej pielęgnacji, ale także innych pomysłów, na przykład na trwałe donice balkonowe czy oryginalne lampiony.

  Prowadząca angażuje bohaterów oraz widzów na każdym etapie prac: kiedy pyta o ich potrzeby, prowokuje widzów, aby odpowiedzieli sobie na to pytanie, kiedy wybiera wspólnie rośliny, zachęca widzów, aby także oni wybrali się do centrum ogrodniczego, wyznaczając właścicielom balkonów konkretne prace i zadania, motywuje do działania także widzów. Program utrzymany będzie w dość swobodnej, „domowej” atmosferze, jako, że część zdjęć realizowana będzie w domu i ogrodzie prowadzących. Uśmiech i pogoda ducha prowadzącej będą się przeplatały z humorem Jerzego, który wspomoże Kasię Kusiak.

  Katarzyna Kusiak jest dyplomowanym architektem krajobrazu znanym z programu „Home staging” w Domo+. Nie narzeka na brak pracy. Swoje projekty tworzy w domu, bez pomocy komputera, za to przy wsparciu kochającego męża i w cudownym otoczeniu wiejskiego domu z ogrodem. Jerzy realizuje pomysły Kasi, wyczarowując meble i donice z drewna. Sam zbudował dom, w którym mieszkają. Jego nową pasją są pszczoły.

  PREMIERA: W CZWARTKI o 21:00

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  DOMO+ od 30 maja do 5 czerwca


  Hitem tygodnia jest kolejny odcinek autorskiej serii Domo+ „Polska dobrze zaprojektowana”.

  Teatry, muzea, filharmonie i prywatne domy. Nowoczesna architektura w Polsce to nie pojedyncze przypadki. To ogrom wspaniałych budynków, z których możemy być dumni! Domo+ w autorskiej produkcji „Polska dobrze zaprojektowana” przedstawia nowy obraz Polski. W niezwykle wciągający sposób opowie o tym architekt i pasjonat Jakub Szczęsny.

  Premiera:
  W KAŻDĄ NIEDZIELĘ, OD 15 MAJA, 17:00

  POLSKA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA
  seria lifestyle’owa
  12x30’
  prod. Polska, 2016
  PRODUKCJA WŁASNA DOMO+

  Przez wiele lat w polskiej przestrzeni dominowały pozostałości po socrealistycznej zabudowie. Smutne, szare osiedla, ponure budynki i proste domy. Ostatnie lata pokazują jednak, że Polska się zmienia. Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej przykładów nowoczesnej architektury. Powstają projekty i realizacje, które docenia cały świat, czego przykładem jest prestiżowa nagroda Miesa Van Der Rohe dla Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Domo+ w autorskiej produkcji odkryje nowy obraz Polski. Dzięki programowi widzowie dowiedzą się m.in. jak odwrócić polskie miasta ku wodzie, czy muzea mogą być interesujące oraz jak osiedlają się nowocześni Polacy.

  Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, czy też Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. To tylko nieliczne spośród kilkadziesięciu miejsc, reprezentujących nowoczesną architekturę nad Wisłą. W każdym z nich prowadzący opowie o wnętrzach i otoczeniu danego budynku, ale przede wszystkim znaczeniu danego budynku dla otoaczającej nas rzeczywistości.

  Jakub Szczęsny jest jednym z niewielu polskich architektów funkcjonujących na styku budownictwa i działań artystycznych. Jest też pierwszym polskim architektem, którego projekt, Dom Kereta, został włączony do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Od 2001 roku współtworzy Grupę Projektową Centrala oraz prowadzi własne studio autorskie SZCZ. Interesuje go praca w różnych skalach- od obiektu do budynku i jego otoczenia, dlatego, poza indywidualnymi projektami takimi, jak mieszkanie- Softbox, Dom Między Drzewami, czy kaplica Coal Heart Mother, zajmuje się projektowaniem toreb dla marki La Boba, mebli dla General Electric i domów gotowych dla Simple House.

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Wielkie projekty 13

  (Grand Designs 13)
  Seria dokumentalna
  9 x 60’
  prod. Wielka Brytania, 2015

  W trzynastej serii popularnego programu przez place budowy i perypetie bohaterów po raz kolejny przeprowadzi widzów Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.

  Razem z prowadzącym widzowie będą obserwować kolejne etapy powstawania niepowtarzalnych budynków, począwszy od uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez prace budowlane, po dekorację wnętrz. Droga ta nie zawsze jest prosta. Bohaterowie, chcąc zrealizować unikalny projekt, muszą wykazać się determinacją, pokonując nie tylko problemy techniczne i finansowe, ale i te emocjonalne, towarzyszące realizacji swojej architektonicznej wizji. Zawsze jednak chęć spełnienia marzeń okazuje się silniejsza od wszelkich przeciwności.

  Kevin McCloud - brytyjski projektant, pisarz i prezenter telewizyjny. Sławę przyniósł mu program "Wielkie projekty", realizowany od wielu lat dla Channel 4. Studiował historię sztuki i architekturę w Cambridge. Po zakończeniu nauki prowadził studio projektowania oświetlenia. Zaprojektował oświetlenie m.in. dla Food Hall w Harrodsie, zamku w Edynburgu czy katedry w Ely. Pierwszą książkę poświęconą technikom dekorowania wnętrz wydał w 1990 roku. Od razu stała się bestsellerem, przetłumaczonym na 5 języków. W 2006 roku otrzymał honorowe członkostwo w Royal Institute of British Architects. Jest ambasadorem organizacji WWF i aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Biegle mówi po francusku i włosku. Mieszka na XV-wiecznej farmie w Somerset z żoną Zani, która jest dekoratorką wnętrz. Ma czwórkę dzieci.

  PREMIERA: OD SOBOTY, 28 MAJA, 21:00

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Wakacyjne domy z Marią Semczyszyn
  seria lifestyle’owa
  prod. Polska, 2016

  W nowej produkcji własnej Domo+ Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, wyrusza w Polskę, aby znaleźć niepowtarzalne wakacyjne domy.

  Maria Semczyszyn podróżuje po Polsce szukając domów i mieszkań, do których można by uciec od stresu w pracy, wyjechać na wakacje z przyjaciółmi czy rodziną na święta. Oprócz pokazywania przepięknie położonych i ciekawych miejsc, Maria dzieli się również z widzami informacjami praktycznymi związanymi z zakupem wakacyjnego domu: kalkuje opłacalność przedsięwzięcia, wylicza ile kosztuje utrzymanie takiej nieruchomości w ciągu roku oraz sprawdza czy można na tym zarobić. Wśród miejsc, które odwiedza są między innymi: Kazimierz Dolny, Hel, Kartuzy, Szklarską Porębę , Ustroń, Mikołajki i Łagów.

  Premiera: OD NIEDZIELI, 8 MAJA, 16:30

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Wielkie marzenia w małych przestrzeniach
  (Big Dreams, Small Spaces)
  seria lifestyle’owa
  prod. Wielka Brytania, 2014

  Światowej sławy ekspert i pasjonat ogrodnictwa Monty Don pomaga amatorom tej sztuki przekształcić małe ogródki w miejsca z ich marzeń.

  Monty Don pomaga ludziom, którzy marzą o bajkowych i niesamowitych ogrodach. Jest dla nich przewodnikiem po świecie roślin, potrafi konstruktywnie skrytykować, ale też zakasać rękawy i wziąć się do fizycznej pracy. Dzieki Monty’emu udaje się przekształcić zwykły balkon w egzotyczne miejsce do wypoczynku, małe podwórko w tropikalny raj a zaniedbany ogród zmienić nie do poznania w pachnący różami zakątek. Bohaterowie programu z pomocą eksperta realizują swoje marzenia o niesamowitych ogrodach na małych powierzchniach.

  Premiera: OD SOBOTY, 7 MAJA, 11:30

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Małe i wspaniałe 3
  (George Clarke’s Amazing Spaces 3)
  seria poradnikowa
  prod. Wielka Brytania, 2014

  Architekt George Clark odkrywa mieszkania i domy, w których właściciele w zdumiewający sposób wykorzystali małą przestrzeń.

  Prowadzący podróżuje po Wielkiej Brytanii szukając niewielkich mieszkań i domów, których magia opiera się na umiejętnym i pomysłowym wykorzystaniu skromnej przestrzeni. George pokazuje, że metraż nie ma żadnego znaczenia w świecie mikro designu. Przestrzeń można stworzyć w najmniej oczekiwanych miejscach, jak toaleta czy kontener.

  Premiera: OD PIĄTKU, 6 MAJA, 21:00

  Leave a comment:


 • Damian_nc+
  replied
  Ekstremalne miasta
  (Extreme Cities)
  seria dokumentalna, 4x52’
  prod. Francja, 2010

  Często mówi się o tym jak klimat nie jest Polsce przychylny. Są jednak miejsca na świecie, gdzie warunki pogodowe są niezwykle ekstremalne. W takich miastach niektóre wyzwania stojące przed ich mieszkańcami są czasami kwestią przeżycia.

  „Ekstremalne miasta” to czteroodcinkowa seria, która w każdej odsłonie prezentuje jedno miasto, którego mieszkańcy żyją w ekstremalnych warunkach. W Bangkoku widzowie zobaczą jakie zagrożenia związane z poziomem wód odczuwają mieszkańcy tego miasta. W Jakucku będzie można obejrzeć ludzi stawiających czoła bardzo niskiej temperaturze. Z kolei w La Paz będzie można zobaczyć, jak Boliwijczycy radzą sobie z życiem na dużej wysokości, a w Hammerfest, jak Norwegowie walczą z syndromem stresu polarnego.

  PREMIERA: OD SOBOTY, 3 STYCZNIA, 20:00

  Leave a comment:


 • Damian_nc+
  replied
  Premiery w ramówce Domo+ w okresie 29.12.2014-04.01.2015

  29.12.2014 (poniedziałek)

  14:20 PREMIERA: Martha 7: (odc. 62) (Martha 7), seria poradnikowa, USA, 2010, (42 min.) BO

  21:00 PREMIERA: Transakcje za milion dolarów - Los Angeles (odc. 9) (Milion Dollar Listing Los Angeles), seria dokumentalna, USA, 2011 (44 min.). OD LAT 12

  30.12.2014 (wtorek)

  14:20 PREMIERA: Martha 7 (odc. 63) (Martha 7), seria poradnikowa, USA, 2010, (42 min.) BO

  21:00 PREMIERA: Jak tanio urządzić dom (odc. 3) (The 100K House - Tricks and Trades), seria dokumentalna, Wielka Brytania, 2013 (52 min.), OD LAT 12

  31.12.2014 (środa)

  14:20 PREMIERA: Martha 7 (odc. 64) (Martha 7), seria poradnikowa, USA, 2010, (42 min.) BO

  01.01.2015 (czwartek)

  21:00 PREMIERA: Wielkie odrodzenie brytyjskich ogrodów: (odc. 6) (Great British Garden Revival) seria dokumentalny, Wielka Brytania, 2013 (58 min.). OD LAT 7

  02.01.2015 (piątek)

  14:05 PREMIERA: Martha 7 (odc. 66) (Martha 7), seria poradnikowa, USA, 2010, (42 min.) BO

  03.01.2015 (sobota)

  15:00 PREMIERA: Snøhetta w Ground Zero (Snøhetta at Ground Zero), film dokumentalny, Norwegia, 2013, (58 min.) BO

  20:00 PREMIERA: Ekstremalne miasta (odc. 1) (Extreme Cities), seria dokumentalna, Francja, 2010, (51 min.), BO

  21:00 PREMIERA: Bezczelnie perfekcyjna terapia wnętrz (odc. 9) (Interior Therapy with Jeff Lewis), seria poradnikowa, USA, 2012, (44 min.) OD LAT 12

  04.01.2015 (niedziela)

  21:00 PREMIERA: Wielkie projekty 12 (odc. 4) (Grand Designs 12), seria dokumentalna, Wielka Brytania, 2012 (60 min.) BO

  Leave a comment:


 • higgor
  replied
  Uwielbiam. Gdyby nie ten kanał z pewnością miałabym poważne problemy z urządzaniem mieszkania.

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Transkacje za milion dolarów – Nowy Jork
  (Million Dollar Listing NYC)
  seria dokumentalna
  9 x 45’
  prod. USA, 2012

  Jaki naprawdę jest nowojorski agent nieruchomości? Jak sprzedaje się warte dziesiątki milionów dolarów nieruchomości? Kto kupuje takie budynki? Na te oraz wiele innych pytań odpowie nowa wersja popularnego programu „Transakcje za milion dolarów – Nowy Jork”.

  Program jest nową wersją popularnej serii, pokazującej kulisy rynku luksusowych nieruchomości w Kalifornii oraz niesamowitą konkurencję, jaka na nim panuje. Kamery towarzyszą nowojorskim agentom nieruchomości, pracującym na Manhattanie. Widzowie mają wgląd w pracę trzech ambitnych agentów: Fredrika Eklunda, Michaela Lorbera i Ryana Serhanta. Dzięki zobaczą, jak wygląda świat rynku nieruchomości, w którym agresja jego uczestników jest równa jedynie szybkości zawieranych transakcji i wielkości płaconych pieniędzy.

  PREMIERA: W KAŻDĄ SOBOTĘ, OD 11 PAŹDZIERNIKA, 17:00

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  The Amandas
  (The Amandas)
  reality show
  10 x 45’
  prod. USA, 2012

  Amanda LeBlanc to zdeterminowana i stanowcza stylistka, która ma obsesję na punkcie zorganizowania, czystości porządku. W programie „The Amandas” wejdzie do mieszkań Amerykanów i pomoże im uprzątnąć ich mieszkania.

  Owładnięta myślą o absolutnym porządku Amanda wraz z grupą podobnych sobie pracowników pomoże w zorganizowaniu amerykańskich mieszkań. Amanda nie idzie na kompromisy, nie boi się ostrych słów i mocnej krytyki wobec bohaterów programu. W każdym z odwiedzanych mieszkań, celem prowadzącej i jej zespołu jej zmiana zagraconych i niefunkcjonalnych powierzchni w miły i przyjazny ludziom dom.

  W poszczególnych odcinkach ekipa The Amandas pomoże m.in. mobilnemu sklepowi z ciastkami, rodzinie z czwórką chłopaków i kobiecie, która ma problem z pozbyciem się gratów z mieszkania. Jednocześnie Amanda będzie przeżywać swoje prywatne perypatie, takie jak poszukiwanie niani, czy przyjazd mamy.

  PREMIERA: W KAŻDY WTOREK, OD 7 PAŹDZIERNIKA, 21:00

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Ramówka Domo+ na okres 6-12 października

  Ramówka Domo+ na okres 6-12 października

  W tym tygodniu stacja wprowadzi dwie nowe serie. W każdy wtorek, od 7 października o 21:00 widzowie będą mogli obejrzeć premierowe odcinki „The Amandas”. Amanda LeBlanc to zdeterminowana i stanowcza stylistka, która ma obsesję na punkcie zorganizowania, czystości porządku. W programie „The Amandas” wejdzie do mieszkań Amerykanów i pomoże im uprzątnąć ich domy.

  Z kolei w każdą sobotę, od 11 października o 17:00 stacja pokaże "Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork". Jaki naprawdę jest nowojorski agent nieruchomości? Jak sprzedaje się warte dziesiątki milionów dolarów nieruchomości? Kto kupuje takie budynki? Na te oraz wiele innych pytań odpowie nowa wersja popularnego programu „Transakcje za milion dolarów – Nowy Jork”.

  Leave a comment:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Zamki na piasku 2
  (Sandcastles 2)
  seria dokumentalna
  12 x 30
  prod. Australia, 2013
  Fred Media

  Australia ma blisko 34 tysiące linii brzegowej, ale tylko w niektórych miejscach znajdują się architektoniczne perły stojące na plażach. Program to unikalna możliwość wejścia do najpiękniejszych australijskich domów nad morze. Przewodnikiem po świecie marzeń będzie architekt Peter Colquhoun.

  Marzeniem wielu ludzi jest posiadanie domu nad morzem. Są ludzie, dla których to marzenie stało się faktem. Prowadzący Peter Colquhoun przemierza z kamerą wybrzeża Australii w poszukiwaniu największych architektonicznych cudów na antypodach. Są to domy artystów, sportowców, ale także bogatszych mieszkańców Australii.

  Widzowie poznają nie tylko wspaniałe wnętrza tych mieszkań, ale także ich magiczne otoczenie i historię ludzi, którzy mają szczęście, by nazywać te miejsca domem.

  W każdym z dwunastu odcinków twórcy serii zaprezentują jeden budynek, który został doceniony rozmaitymi nagrodami zarówno w kraju, jak z za granicą.

  PREMIERA: W KAŻDĄ NIEDZIELĘ, OD 5 PAŹDZIERNIKA, 21:00

  Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+