Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domo+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Wielkie projekty 11
  (Grand Designs 11)
  Seria dokumentalna
  12 x 60’
  prod. Wielka Brytania, 2011
  dyst. FREMANTLE  W jedenastej serii przez place budowy i perypetie bohaterów m.in. Londynu, Essex, Kornwalii i Kentu po raz kolejny przeprowadzi nas Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.

  Razem z prowadzącym widzowie będą obserwować kolejne etapy powstawania niepowtarzalnych budynków, począwszy od uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez prace budowlane, po dekorację wnętrz. Droga ta nie zawsze jest prosta. Bohaterowie, chcąc zrealizować unikalny projekt, muszą wykazać się determinacją, pokonując nie tylko problemy techniczne i finansowe, ale i te emocjonalne, towarzyszące realizacji swojej architektonicznej wizji. Zawsze jednak chęć spełnienia marzeń okazuje się silniejsza od wszelkich przeciwności.

  Kevin McCloud - brytyjski projektant, pisarz i prezenter telewizyjny. Sławę przyniósł mu program "Wielkie projekty", realizowany od wielu lat dla Channel 4. Studiował historię sztuki i architekturę w Cambridge. Po zakończeniu nauki prowadził studio projektowania oświetlenia. Zaprojektował oświetlenie m.in. dla Food Hall w Harrodsie, zamku w Edynburgu czy katedry w Ely. Pierwszą książkę poświęconą technikom dekorowania wnętrz wydał w 1990 roku. Od razu stała się bestsellerem, przetłumaczonym na 5 języków. W 2006 roku otrzymał honorowe członkostwo w Royal Institute of British Architects. Jest ambasadorem organizacji WWF i aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Biegle mówi po francusku i włosku. Mieszka na XV-wiecznej farmie w Somerset z żoną Zani, która jest dekoratorką wnętrz. Ma czwórkę dzieci.

  PREMIERA: DOMO+, OD PONIEDZIAŁKU, 24 MARCA, 22:30

  Komentarz


  • Ramówka DOMO+ na okres 31.03 – 06.04

   Ramówka DOMO+ na okres 31.03 – 06.04

   4 kwietnia na antenę stacji wjedzie nowa seria - „Sztuka mieszkania”. Niewiele jest programów, w których temat metamorfoz wnętrzarskich jest tak kompleksowo traktowany. Zmiany, renowacje, trudne decyzje, inspiracje i marzenia - oto istota tej serii.

   DOMO+ poleca także emitowaną od 6 kwietnia polską serię „Urządzanie na planie”. "Urządzanie na planie" pokazuje świat aranżacji i dekoracji wnętrz od nietypowej strony. Jej bohaterami są ludzie, którzy na co dzień urządzają wnętrza na potrzeby filmów i seriali. Program prowadzi Marta Suchodolska, redaktor naczelna portalu domplusdom.pl.

   Komentarz


   • Sztuka mieszkania
    (Home & Style)
    magazyn
    13 x 25’
    prod. Francja, 2012
    TV ONLY

    Niewiele jest programów, w których temat metamorfoz wnętrzarskich jest tak kompleksowo traktowany. Zmiany, renowacje, trudne decyzje, inspiracje i marzenia - oto istota tej serii.

    Seria „Sztuka mieszkania” jest podzielona na 5 sekcji, które oddają różne aspekty metamorfoz domów. „Zmiana” to przemiana mieszkania przy udziale dwóch architektów. „Wybór” to odpowiednie porady dotyczące dekorowania wnętrza, uwzględniające budżet właściciela. „Inspiracje” pozwolą spojrzeć świeżym okiem na kwestie obecnego wystroju wnętrza. „Renowacje” z kolei ukażą piękne metamorfozy domów, a „Marzenie” zabierze widzów w podróż po domach całego świata.

    PREMIERA: OD PIĄTKU, 4 KWIETNIA, 21:30

    Komentarz


    • Urządzanie na planie
     seria poradnikowa
     12 x 60’
     prod. USA, 2012     Program "Urządzanie na planie" wprowadza widzów w świat aranżacji i dekoracji wnętrz od nietypowej strony. Bohaterami serii są ludzie, którzy na co dzień urządzają wnętrza na potrzeby filmów lub seriali.

     W każdym odcinku widzowie zobaczą pracę scenografa, dekoratora wnętrz czy rekwizytora na innym planie filmowym, ale i poza nim. Prowadząca program Marta Suchodolska, redaktor naczelna portalu domplusdom.pl, pokaże różne etapy pracy pionu scenograficznego, zależne od typu produkcji. Widzowie dowiedzą się, gdzie robią zakupy scenografowie, dekoratorzy i rekwizytorzy. Zobaczą, jak wykorzystuje się nietypowe materiały oraz jak członkowie ekipy filmowej radzą sobie z małymi budżetami. Nieciekawe wnętrza zamieniają się w piękne salony. Bohaterowie serii zdradzą, co ich inspiruje i jak rodziły się najbardziej szalone pomysły wnętrzarskie. Wszystko to okraszone jest ciekawostkami i anegdotami z planów filmowych. Poruszane zagadnienia będą przydatne również dla osób zainteresowanych aranżacją i dekoracją własnych mieszkań i przestrzeni. Widzowie dowiedzą się, jak dobierać kolory, optycznie powiększać wnętrza oraz wykorzystywać i przerabiać to, co już istnieje, a także gdzie kupować ciekawe, nietypowe przedmioty.

     EMISJA: OD NIEDZIELI, 6 KWIETNIA 2014, 16:30

     Komentarz


     • Ramówka DOMO+ na okres 7-13 kwietnia 2014

      Ramówka DOMO+ na okres 7-13 kwietnia 2014

      W tym okresie stacja poleca serię „Małe i wspaniałe” (10 kwietnia, 22:30). Architekt Geroge Clark odkrywa domy, w których właściciele w zdumiewający sposób wykorzystali małą przestrzeń. Prowadzący podróżuje po całym kraju szukając niewielkie budowle lub ogrody, których magia opiera się na fascynującym wykorzystaniu skromnej przestrzeni.

      Drugim hitem tygodnia będzie dokument „Budynki według Johna Portmana” (11 kwietnia, 22:35). Film prezentuje najważniejsze budowle Johna Portmana, jednego z najbardziej znanych architektów na świecie. Udowadnia, że Portman jest nie tylko zdolnym artystą i innowacyjnym projektantem, ale też sprawnym przedsiębiorcą.

      Komentarz


      • Małe i wspaniałe
       (George Clarke’s Amazing Spaces)
       seria poradnikowa
       7 x 60’
       prod. Wielka Brytania, 2012       Architekt Geroge Clark odkrywa domy, w których właściciele w zdumiewający sposób wykorzystali małą przestrzeń.

       Prowadzący podróżuje po całym kraju szukając niewielkie budowle lub ogrody, których magia opiera się na fascynującym wykorzystaniu skromnej przestrzeni. George pokazuje, że rozmiar nie ma żadnego znaczenia w świecie mikro designu. Przestrzeń można stworzyć w najmniej oczekiwanych miejscach, jak toaleta czy kontenery na statkach.

       EMISJA: DOMO+, od czwartku, 10 kwietnia 2013, 22:30

       Komentarz


       • Budynki według Johna Portmana
        film dokumentalny,52’
        prod. Wielka Brytania 2012        Dokument prezentuje najważniejsze budowle Johna Portmana, jednego z najbardziej znanych architektów na świecie. Udowadnia, że Portman jest nie tylko zdolnym artystą i innowacyjnym projektantem, ale też sprawnym przedsiębiorcą.

        John Portman zaprojektował niezwykłe budynki, które można podziwiać w ponad 60 krajach na 4 kontynentach. Na nowo zdefiniował pojęcie drapaczy chmur w Stanach Zjednoczonych i Azji. Jednym z wynalazków wielkiego budowniczego w rodzinnej Atlancie było atrium, które uczynił częścią centrów handlowych, hoteli. Dzisiaj zadaszone szklane dziedzińce popularne są nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie. Portman znany jest z The Peachtree Center w Atlancie, którego chlubę stanowią jego hotele: Hyatt, Westin i Marriott. Projektant jest członkiem Amerykańskiego Instytutu Architektów, przez który był nagradzany medalami za najbardziej innowacyjne projekty.

        Niezwykłe zdjęcia w „Budynkach Johna Portmana” uwypuklają to, co najpiękniejsze w jego projektach. Ben Loeterman stworzył intymny portret architekta, którego poznajemy nie tylko dzięki jemu pracom, ale też opiniom pracowników, zwolenników i jego bliskich.

        EMISJA: DOMO+, piątek, 11 kwietnia 2012, 22:35

        Komentarz


        • 830 m wysokości, 310 tysięcy m2 powierzchni użytkowej, 163 piętra i 57 wind. W piątek, 18 kwietnia DOMO+, pokaże premierowo „Burj Khalifa” – dokument o kulisach funkcjonowania najwyższej naziemnej konstrukcji zbudowanej kiedykolwiek przez człowieka.

         Więcej informacji o premierze, odnajdziecie w komunikacie prasowym. Koniecznie zerknijcie [TUTAJ]

         Komentarz


         • Ramówka DOMO+ na okres 14-20 kwietnia

          Ramówka DOMO+ na okres 14-20 kwietnia

          Premierą tygodnia będzie film dokumentalny „Burj Khalifa” (18 kwietnia, 22:35). Jeszcze w 1995 roku w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich mieszkało ponad 650 tysięcy osób. W 2005 roku było to już 1 200 000 ludzi, a dzisiaj miasto liczy sobie ponad 2 200 000 mieszkańców. Mimo tak szybkiego przyrostu, Dubaj w mniejszym stopniu rozrasta się w poziomie, a bardziej w pionie. To właśnie tam powstał największy budynek świata – Burj Khalifa. Dokument opowiada nie tylko o samym budynku, jako architektonicznym cudzie. Skupia się także na historycznym otoczeniu miejsca, w którym stoi, robotnikach, którzy go zbudowali czy ludziach pracujących w jego wnętrzu.

          Komentarz


          • Burj Khalifa
           (Burj Khalifa – Dubai's Vertical City)
           film dokumentalny
           52’
           prod. Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2011
           GTV

           Jeszcze w 1995 roku w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich mieszkało ponad 650 tysięcy osób. W 2005 roku było to już 1 200 000 ludzi, a dzisiaj miasto liczy sobie ponad 2 200 000 mieszkańców. Mimo tak szybkiego przyrostu, Dubaj w mniejszym stopniu rozrasta się w poziomie, a bardziej w pionie. To właśnie tam powstał największy budynek świata – Burj Khalifa.

           Burj Khalifa to najwyższa, w pełni znajdująca się na nad powierzchnią wody, konstrukcja stworzona przez człowieka. Jednocześnie jest trzecią co do wielkości konstrukcją na świecie. Budowa trwała 5 lat i zakończyła się w 2009 roku. Wieżowiec ma 163 piętra i 829 metrów wysokości.

           Dokument opowiada nie tylko o samym budynku, jako architektonicznym cudzie. Skupia się także na historycznym otoczeniu miejsca, w którym stoi, robotnikach, którzy go zbudowali czy ludziach pracujących w jego wnętrzu. Widzowie poznają także szczegóły niebezpiecznej operacji mycia okien w wieżowcu, opis planu ewakuacyjnego, tak dużego budynku, czy tajemnice najwyżej ulokowanej restauracji na świecie.

           PREMIERA: PIĄTEK, 18 KWIETNIA, 22:35

           Komentarz


           • Ramówkę DOMO+ na okres 21-27 kwietnia.

            Ramówkę DOMO+ na okres 21-27 kwietnia.

            DOMO+ w tym tygodniu zaprasza na premierę kolejnego odcinka popularnej wśród widzów serii „Wielkie projekty 11” (poniedziałek, 21 kwietnia, 22:35). W jedenastej serii przez place budowy i perypetie bohaterów m.in. Londynu, Essex, Kornwalii i Kentu po raz kolejny przeprowadzi nas Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.

            Stacja poleca także dokument „Londyn 2012: Zielone igrzyska” (piątek, 25 kwietnia, 22:35). Film dokumentalny o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie. Brytyjczycy za punkt honoru postawili ekologiczne podejście do projektów architektonicznych. Ta największa impreza sportowa na świecie zostanie zorganizowana według zasad zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu będą to pierwsze w historii "zielone" igrzyska.

            Komentarz


            • Wielkie projekty 11
             (Grand Designs 11)
             Seria dokumentalna
             12 x 60’
             prod. Wielka Brytania, 2011
             dyst. FREMANTLE             W jedenastej serii przez place budowy i perypetie bohaterów m.in. Londynu, Essex, Kornwalii i Kentu po raz kolejny przeprowadzi nas Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.

             Razem z prowadzącym widzowie będą obserwować kolejne etapy powstawania niepowtarzalnych budynków, począwszy od uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez prace budowlane, po dekorację wnętrz. Droga ta nie zawsze jest prosta. Bohaterowie, chcąc zrealizować unikalny projekt, muszą wykazać się determinacją, pokonując nie tylko problemy techniczne i finansowe, ale i te emocjonalne, towarzyszące realizacji swojej architektonicznej wizji. Zawsze jednak chęć spełnienia marzeń okazuje się silniejsza od wszelkich przeciwności.

             Kevin McCloud - brytyjski projektant, pisarz i prezenter telewizyjny. Sławę przyniósł mu program "Wielkie projekty", realizowany od wielu lat dla Channel 4. Studiował historię sztuki i architekturę w Cambridge. Po zakończeniu nauki prowadził studio projektowania oświetlenia. Zaprojektował oświetlenie m.in. dla Food Hall w Harrodsie, zamku w Edynburgu czy katedry w Ely. Pierwszą książkę poświęconą technikom dekorowania wnętrz wydał w 1990 roku. Od razu stała się bestsellerem, przetłumaczonym na 5 języków. W 2006 roku otrzymał honorowe członkostwo w Royal Institute of British Architects. Jest ambasadorem organizacji WWF i aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Biegle mówi po francusku i włosku. Mieszka na XV-wiecznej farmie w Somerset z żoną Zani, która jest dekoratorką wnętrz. Ma czwórkę dzieci.

             PREMIERA: DOMO+, OD PONIEDZIAŁKU, 24 MARCA, 22:30

             Komentarz


             • Londyn 2012: Zielone igrzyska
              (Going for Green: Britain's 2012 Dream)
              film dokumentlany
              47’
              prod. Wielka Brytania, 2010              Film dokumentalny o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie. Brytyjczycy za punkt honoru postawili ekologiczne podejście do projektów architektonicznych. Ta największa impreza sportowa na świecie zostanie zorganizowana według zasad zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu będą to pierwsze w historii "zielone" igrzyska.

              Ogłoszenie stolicy Wielkiej Brytanii gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich było ogromnym zwycięstwem, radością, ale również wyzwaniem. Londyn przekonał Komitet Olimpijski radykalną propozycją. Obiecał pierwsze igrzyska według zasad zrównoważonego rozwoju, które pozostawią trwały ślad. Wszystkie prace odbywają się w sposób, który ma nie zniszczyć ekosystemu, dlatego 90% materiałów ze zburzonych budynków zostało wykorzystanych do budowania olimpijskich obiektów.

              Film pokazuje, w jaki sposób i w jakim tempie powstają obiekty olimpijskie, m.in. monumentalny Park Olimpijski, który jest największym parkiem powstałym w Londynie od ponad 100 lat. Na budowę infrastruktury na Igrzyska Olimpijskie w Londynie przeznaczono 8 mld funtów, z czego większość pieniędzy na trwałą architekturę. Wymagało to olbrzymiej przemiany i stworzenia rozległego terenu, który nie zniszczy miasta, a wręcz je wzbogaci.

              EMISJA: DOMO+, PIĄTEK, 25 KWIETNIA, 22:35

              Komentarz


              • Ramówka DOMO+ na okres 28.04-04.05

               Ramówka DOMO+ na okres 28.04-04.05

               Premierą tygodnia jest 3 sezon popularnej brytyjskiej serii „Pokochaj swój ogród” (środa, 30 kwietnia, 22:30). Seria prowadzona przez prezentera i gwiazdę telewizyjną Alana Titchmarsha to unikalna podróż po przydomowych ogrodach Wielkiej Brytanii. W trzeciej serii, tradycyjnie prowadzący nie tylko ogląda ogrody, ale też uczestniczy w ich metamorfozach.

               Stacja poleca także dokument „Trawniki Ameryki” (piątek, 2 maja, 22:35). Dzięki filmowi "Trawniki Ameryki" widzowie dosłownie i przenośni dotrą do korzeni hodowli trawy. Dowiedzą się, z czego wynika miłość ludzi do miękkich, zielonych "dywanów", jakie relacje ma człowiek z przyrodą i dlaczego hasanie po trawie sprawia tyle mu przyjemności.

               Komentarz


               • Pokochaj swój ogród 3
                (Love Your Garden 3)
                seria poradnikowa
                6 x 60’
                prod. Wielka Brytania, 2013
                Spun Gold Productions                Seria prowadzona przez prezentera i gwiazdę telewizyjną Alana Titchmarsha to unikalna podróż po przydomowych ogrodach Wielkiej Brytanii. W trzeciej serii, tradycyjnie prowadzący nie tylko ogląda ogrody, ale też uczestniczy w ich metamorfozach.

                W pierwszej odsłonie Alan zamiast jeździć po domach celebrytów przyglądał się ogrodom zwykłych Brytyjczyków. Wybierał i pokazywał najładniejsze przydomowe oazy zieleni. Tym razem nie poprzestaje na oglądaniu. Wybiera osoby, którym najbardziej potrzebna jest pomoc w przemianie ogrodu. Na ich przykładzie pokaże w jaki sposób widzowie mogą łatwo i z niskim nakładem środków zmienić swój ogródek w magiczne miejsce. W serii pojawią się praktyczne porady oraz niezwykłe metamorfozy, które mogą stać się udziałem ogródków każdego z widzów.

                Każdy odcinek skupia się na innych bohaterach. Alan odwiedza pary, małżeństwa oraz samotnie mieszkające osoby. Zajmuje się nie tylko roślinami, ale także wysłuchuje opowieści ich właścicieli. W efekcie widzowie zgłębią tajemnice zielonych przyczółków Brytyjczyków oraz ludzkie historie, które za nimi stoją.

                PREMIERA: DOMO+, W KAŻDĄ ŚRODĘ, 30 KWIETNIA, 22:30

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+