Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domo+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #16
  17 sierpnia (sobota) stacja Domo+ zaprasza na Dzień Specjalny: „od biedy do luksusu”.


  O 15:30 kanał pokaże dokument „Żyjąc w slumsach”.

  Żyjąc w slumsach
  (Living In The Slums)
  film dokumentalny 50’
  prod. Szwajcaria, 2008
  reżyseria: Donald Hyams

  Rio de Janeiro to nie tylko karnawał, samba i piękne plaże. Znaczną powierzchnię miasta pokrywają fawele, czyli slumsy. Film opowiada o ośmiu osobach żyjących w slumsach niedaleko słynnej Copacabany, ich codziennym przezwyciężaniu trudności oraz zmaganiach z szarą rzeczywistością.

  Fawele Rio stały się obowiązkowym punktem zagranicznych wycieczek po filmie „Miasto Boga”. Widok faweli gęsto usianych na zboczu ogromnego wzgórza jest przytłaczający i oszałamiający zarazem. Ubóstwo panujące w tej okolicy jest niewyobrażalne. Podobnie jest z przestępczością. Dzieci dorastające w slumsach od najmłodszych lat muszą uczyć się jak przetrwać i walczyć w warunkach, w jakich przyszło im żyć. Nie ma prostej recepty na wyrwanie się ze piekła, jednak są ludzie, którym dzięki uporowi, ambicji, pasji i wierze w realizację marzeń się to udało. Najlepszą pomocą dla osób wywodzących się z nizin społecznych jest rozwój stymulowany od dołu, bo mieszkańcy slumsów doskonale wiedzą, komu warto pomagać.


  O 16:30 DOMO+ zaprasza na „Caracas: nieformalne miasto”.

  Caracas: nieformalne miasto

  (Backlight: Caracas - The Informal City)
  film dokumentalny, 52’
  Holandia 2007
  reżyseria: Rob Schröder
  (VPRO Backlight)

  W ciągu ostatnich dziesięcioleci Caracas, stolica Wenezueli, stało się potężnym magnesem dla milionów osób, które szukały pracy i lepszego jutra. Obecnie ponad cztery miliony osób żyje w domach własnej konstrukcji, w dzielnicach biedy, gdzie jedynym obowiązującym prawem jest prawo do samoobrony. Nie mają wody ani prądu, nie dociera do nich komunikacja miejska, żyją w nieformalnych osadach walcząc o przetrwanie.

  Caracas to miasto, w którym bieda sąsiaduje z bogactwem. Na wzgórzach otaczających centrum metropolii rozwija się inny świat, plątanina wąskich uliczek z chaotycznymi domami, chatami, barakami. Caracas jest najbardziej niebezpiecznym miastem w Ameryce Południowej. Bogacze wydają rocznie miliardy dolarów na prywatną ochronę i ogradzanie swoich posesji drutem kolczastym pod napięciem. Uporządkowanie chaosu urbanizacyjnego w mieście jest ogromnym wyzwaniem dla architektów Alfredo Brillembourga i Huberta Klumpnera, którzy wiedzą, że jedyną metodą jest wykorzystanie potencjału mieszkańców.


  O 17:25 stacja zaprezentuje „Dharavi – slumsy na sprzedaż”.

  Dharavi – slumsy na sprzedaż

  (Dharavi Slum for Sale)
  Dokument, 52’
  Prod. Niemcy
  (Hugofilm Productions GmbH & Tradewind Pictures GmbH), 2009
  Reż. Lutz Konermann

  W cieniu imponujących wieżowców Mumbaju leży Dharavi - największy azjatycki slums. Na każdym kroku widoczne są tam przejawy niesprawiedliwości społecznej, agresji oraz ścieranie się nowoczesności z tradycją.

  Mumbaj na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo się rozwinął. Potężne, nowoczesne miasto przez wielu postrzegane jest jako brama Indii na Zachód. Handlowa metroplia przyciąga jak magnes tysiące imigrantów z całego kraju. Szczęścia szukają tu zarówno bogaci, jak i biedni. Nie wszystkim jednak ono dopisuje.

  Prawie połowa z 20 milionów mieszkańców Mumbaju żyje w skrajnej nędzy. W przemianie tej „niczyjej ziemi” swoją życiową szansę widzi urbanista Mukesh Mehta. Według jego wizji slums Dharavi ma zostać całkowicie zlikwidowany - uprzątnięty i radykalnie przebudowany. Odzyskane tereny powinny być oddane w ręce prywatnych inwestorów. Jego pomysł opiera się na partnerstwie sektora publicznego i prywatnego. Rząd został przekonany do wizji Mehty i wyznaczył go konsultantem Projektu Rewitalizacji Dharavi. Jednak wielu mieszkańców Dharavi sprzeciwia się pomysłowi Mehty. Kwestionuje zarówno sposób tej przemiany, jak i korzyści z niej płynące oraz obawia się o przyszłość tysięcy rodzin mieszkających i pracujących w slumsach.


  Cykl „od biedy do luksusu” zakończą trzy odcinki „Jak się robi najlepsze…” od 18:25 do 21:30.


  Jak się robi najlepsze...
  (How the best is done)
  seria dokumentalna,
  USA, 2008, 3 x 60’
  (prod. Treasure HD LLC)

  Ekskluzywne jachty, luksusowe campery czy ekologiczne domy – to dobra pożądane w całym współczesnym świecie. Ale czy wiemy, skąd pochodzą, jaka jest ich historia, jak są produkowane i co wpływa na ich wysoką cenę?

  Twórcy serii dokumentalnej „Jak się robi najlepsze…" w każdym odcinku przedstawiają inny produkt łączący się nierozerwalnie ze współczesnym światem, rozwojem technologii i przemysłu. Pod lupę idą ekologiczne domy, campery i jachty. Seria zdradza mnóstwo ciekawostek związanych z tymi luksusowymi dobrami.

  Widzowie poznają historię sukcesu „ekologicznych domów”, które jeszcze do niedawna były rzadkością, a dzisiaj coraz skuteczniej zdobywają rynki światowe. Odkryją nieznane sposoby tworzenia domów, które są zielone, czyste, niedrogie i piękne. W drugim odcinku wejdą za kulisy największego pokazu camperów w USA - Florida RV SuperShow i obejrzą najbardziej ekstrawaganckie campery za miliony dolarów, w tym prywatny „dom na kółkach” popularnego aktora Willa Smitha. Twórcy serii odwiedzą również światowego producenta luksusowych jachtów „Trinity Yachts”, aby zrozumieć proces ich tworzenia, a następnie wypłynąć w morze na jednym z nich.

  „Jak się robi najlepsze…” to seria dla wszystkich, którzy nie idą na żaden kompromis, jeśli chodzi o jakość.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.
  Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!

  Komentarz


  • #17
   Domo+ 19 - 25 sierpnia

   W nadchodzącym tygodniu 19 - 25 sierpnia, DOMO+ szczególnie poleca trzy pozycje, w tym premierowe odcinki drugiej serii „Cudotwórców”. Z kolei w sobotę 24 sierpnia od 22:00 widzowie stacji obejrzą dwa nowe odcinki szóstego sezonu „Ucieczki na wieś”. DOMO+ poleca również serię „Boskie wnętrza”. Kanadyjska projektantka Candice Olson znana jest z cudownych metamorfoz wnętrz. Jej nazwisko stało się już mocną marką, pod którą dekoratorka sprzedaje tkaniny, tapety, meble oraz wyposażenie sypialni i kuchni. Domy przerobione jej ręką stają się wyrafinowane, ponadczasowe i sprawiają wrażenie luksusowych.


   Cudotwórcy II
   (My Dream Home II)
   seria poradnikowa,
   26 x 45’
   prod. Kanada, 2012,
   (Cineflix Inc.)

   W drugim sezonie eksperci w dziedzinie nieruchomości, bliźniacy Jonathan i Drew Scott, pomogą uczestnikom programu w kupieniu świetnej, choć wymagającej remontu nieruchomości i wynegocjowaniu jeszcze lepszej ceny. Niezbędna okaże się ich znajomość rynku, opanowanie sprytnych trików i ogromne doświadczenie.
   Premiera w dni powszednie o 21:30.


   Ucieczka na wieś 6
   (Escape to the Country XIV)
   seria dokumentalna, 20 x 60’
   prod. Wielka Brytania, 2009
   (A Talkback Thames for BBC)

   Szybkość życia w mieście, ciągły hałas i wieczne korki mogą stać się męczące nawet dla najbardziej zatwardziałych mieszczuchów. Coraz więcej osób marzy o ucieczce na wieś. Szósta seria popularnego brytyjskiego programu zrobi bilans zysków i strat po podjęciu takiej decyzji.
   Emisja 13 i 14 odcinka (6 sezon) w sobotę (24 sierpnia) od godziny 22:00.


   Boskie wnętrza
   (Divine Design)
   Seria poradnikowa, 26x29’
   prod. Kanada (Fusion Television), 2008

   Kanadyjska projektantka Candice Olson znana jest z cudownych metamorfoz wnętrz. Jej nazwisko stało się już mocną marką, pod którą dekoratorka sprzedaje tkaniny, tapety, meble oraz wyposażenie sypialni i kuchni. Domy przerobione jej ręką stają się wyrafinowane, ponadczasowe i sprawiają wrażenie luksusowych.

   Gospodyni programu pokaże, jak w prosty sposób wprowadzić zmiany tak, aby mieszkać pięknie i wygodnie. Z pomocą swojego asystenta oraz niezwykle sprawnego zespołu, w skład którego wchodzą: stolarz, elektryk oraz malarz, poddaje metamorfozom niczym niewyróżniające się domy i mieszkania. Pomieszczenia przerobione jej ręką stają się wyjątkowe i przytulne – nawet, jeśli wcześniej była to typowa piwnica amerykańskiego domu jednorodzinnego. W projektach Olsen zawsze ogromną rolę odgrywają tkaniny i oświetlenie. Candice łączy nowoczesne, unikatowe pomysły z rozwiązaniami funkcjonalnymi i dostępnymi dla każdego. Jako gospodyni programu wnosi do niego lekkość, świeżość i poczucie humoru.
   Emisja w dni powszednie o godzinie 20:15 (4 i 5 odcinek o godzinie 20:10).
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-08-12, 21:39.
   Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.
   Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!

   Komentarz


   • #18
    Domo+ 26.08 - 1.09

    Domo+ poleca
    26 sierpnia - 1 września    W tygodniu 26.08 - 1.09 swoją premierę ma nowy program autorski DOMO+ „Home staging – mieszkania do sprzedania”, którego pilotażowy odcinek widzowie stacji mieli już okazje w tym roku. Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć sześć różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli. Premiera pierwszego odcinka: 1 września o 16:00. Prapremierowo będzie można go obejrzeć tego samego dnia o 11:20.

    Polecamy także serię „hotelove”. Na jej pierwszy odcinek zapraszamy również 1 września. W serii Dorota Szelągowska ocenia najciekawsze polskie hotele - artystyczne, designerskie, elitarne czy awangardowe i udowadnia, że w Polsce są miejsca do odpoczynku, z których możemy być naprawdę dumni.
    Home staging – mieszkania do sprzedania
    program poradnikowy, 6 x 25’
    prod. Polska, 2013

    Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć sześć różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

    Maria odwiedzi m.in. 37-letniego mężczyznę, któremu, rodzice mieszkający zagranicą, zlecili przygotowanie mieszkania na wynajem w systemie hotelowym. Prowadząca pomoże także młodej dyrektor z dużej korporacji, która nie może się zdecydować na sprzedaż zdewastowanego przez lokatorów mieszkania. Zniweluje wady wnętrza i podkreśli największe atuty, a cały projekt przeprowadzi szybko, tanio i skutecznie. Jej działania zmierzają do podniesienia atrakcyjności wystawionej na sprzedaż nieruchomości - przede wszystkim jej wnętrz, które powinny być zapraszające, harmonijne i estetyczne.

    „Home staging - mieszkania do sprzedania” to pierwszy w Polsce program poświęcony niezwykle popularnej na świecie usłudze home stagingu, która w USA znana jest już od lat 70. XX wieku. Home staging to angielski termin oznaczający profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Home staging różni się od tradycyjnie pojmowanej architektury wnętrz tym, że jest tani, szybki i ukierunkowany na sprzedaż lub wynajem. Nieruchomość należy zaprezentować potencjalnym nabywcom tak, aby zostali oczarowani i zainteresowani nieruchomością już na samym początku jej oglądania.

    PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 1 września 2012, 16:00


    hotelove
    good night & design!

    seria dokumentalna
    12 x 26’
    Polska, 2012

    W serii dokumentalnej DOMO+ Dorota Szelągowska ocenia najciekawsze polskie hotele - artystyczne, designerskie, elitarne czy awangardowe i udowadnia, że w Polsce są miejsca do odpoczynku, z których możemy być naprawdę dumni.

    Dorota Szelągowska i jej towarzysze wcielają się w rolę gości hotelowych. Sprawdzają czy dane miejsce jest odpowiednie np. na szalony wieczór panieński z koleżankami, romantyczną rocznicę ślubu, weekendowe zakupy z przyjacielem-gejem czy rodzinny wyjazd z małymi dziećmi.

    Podczas krótkiego pobytu Dorota ocenia wystrój łazienki, widok z okna czy czystość pokoju, ale też smak dań w restauracji, różnorodność drinków w barze. Zwraca uwagę na funkcjonalność i pozornie drobne szczegóły, takie jak pojemność szafy, wygodny materac, miejsce na bagaże i dostęp do internetu. Nie zadowala się informacjami z folderów reklamowych i tymi pochodzącymi od właścicieli hoteli, tylko sama uważnie sprawdza ofertę room service’u, SPA czy udogodnienia dla gości ze zwierzętami oraz usługi dodatkowe jak np. niania.

    Każdy odcinek „hotelove” będzie poświęcony jednemu, niezwykłemu miejscu. W serii zaprezentowane zostaną m.in. słynny już od międzywojnia hotel Monopol w Katowicach czy luksusowy The Granary La Suite we Wrocławiu. Dorota przyjrzy się komfortowemu Hiltonowi w Gdańsku, hotelowi Staremu w Krakowie - zdobywcy tytułu „najpiękniejszego hotelowego wnętrza w Europie” czy awangardowemu Blow Up Hall w Poznaniu.

    W programie po raz pierwszy zostaną przyznane nagrody „+” - telewizji DOMO+ w kategorii najpiękniejsze hotele w Polsce.

    Dorota Szelągowska jest dziennikarką, projektantką wnętrz oraz scenarzystką („Moja krew”, „Taniec z gwiazdami” TVN). Jest gospodynią popularnego programu „Dach na gwiazdami” na antenie DOMO+. Prowadziła również m.in. „Rower Błażeja” oraz „Dietosferę” - program emitowany na antenie kuchni+. Za napisaną wspólnie z matką, Katarzyną Grocholą, książkę pt. „Makatka” została uhonorowana „Różą Gali 2011”.

    EMISJA: DOMO+, niedziela, 1 września 2013, 17:40
    Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.
    Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!

    Komentarz


    • #19
     DOMO+ na okres 2-8 września

     W tym tygodniu swoje premierowo emisje będą miały dwa nowe autorskie programy stacji. W niedzielę, 8 września o 18:30 widzowie obejrzą odświeżoną wersję programu „Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”. Program to kontynuacja prowadzonej przez dziennikarkę Ewę Mierzejewską popularnej serii o wystroju wnętrz. Prowadząca odwiedza najciekawsze polskie domy, mieszkania, apartamenty. Pokazuje ich zalety, nietuzinkowe rozwiązania oraz przedstawia inspirujące pomysły.

     Tego samego dnia o 17:30 stacja pokaże magazyn informacyjny „EXPRESS DOMOWY”. To autorski magazyn informacyjny DOMO+. Dzięki niemu widzowie otrzymają świeże informacje ze świata designu, architektury, wystroju wnętrz, rynku nieruchomości i ekologii. Pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki użytkowej!

     Prapremierowe emisje obu programów odbędą się 8 września kolejno o 11:50 i 11:10.

     EXPRESS DOMOWY
     magazyn informacyjny
     prod. Polska, 2013
     (kuchnia+)

     „EXPRESS DOMOWY” to autorski magazyn informacyjny DOMO+. Dzięki niemu widzowie otrzymają świeże informacje ze świata designu, architektury, wystroju wnętrz, rynku nieruchomości i ekologii. Pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki użytkowej!

     W magazynie będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in informacje z branży dizajnerskiej, interesujące reportaże, recenzje oraz pakiet wiadomości o tym, co warto czytać, oglądać i gdzie warto być. Reporterzy DOMO+ odwiedzają wszystkie największe krajowe imprezy m.in. Gdynia Design Days, Łódź Design Festival, Świadome wnętrze czy Arena Design, które są związane z tematyką poruszaną na antenie kanału DOMO+.

     PRAPREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 11:10
     PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 17:30     Wnętrze Ewy Mierzejewskiej
     seria poradnikowa, 4 x 25’
     prod. Polska, 2013
     (Augustus dla CANAL+ Cyfrowy S.A.)

     Program to kontynuacja prowadzonej przez dziennikarkę Ewę Mierzejewską popularnej serii o wystroju wnętrz. Prowadząca odwiedza najciekawsze polskie domy, mieszkania, apartamenty. Pokazuje ich zalety, nietuzinkowe rozwiązania oraz przedstawia inspirujące pomysły.

     Ewa Mierzejewska rozmawia z twórcami wnętrz, czyli architektami i właścicielami. Jak udało im się stworzyć tak ciekawą przestrzeń? Jak dobrze połączyć elementy tradycyjne z nowoczesnymi? Czy realizacja spełniła oczekiwania użytkowników? Co warto wiedzieć, zanim zastosujemy u siebie pomysły z prezentowanego wnętrza? W każdym odcinku widzowie zobaczą dwa domy w podobnym stylu i przekonają się, jak na różne sposoby osiągnąć zbliżony efekt. Choć większość wnętrz reprezentuje wyższy standard, program będzie źródłem inspiracji dla wszystkich widzów, niezależnie od tego, jakim dysponują budżetem i metrażem. Twórcy programu pokażą pomysły na dekoracje, które urozmaicą wystrój całego domu, przyciągną uwagę i określą charakter wnętrza, wszak najcenniejszym skarbem domu jest jego niepowtarzalny klimat. Jako podsumowanie każdego odcinka pokazane zostaną konkretne przedmioty potrzebne do urządzenia wnętrza w określonym stylu.

     PRAPREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 11:50
     PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 16:30

     Komentarz


     • #20
      DOMO+ na okres 9-15 września

      W środę, 11 września, w rocznicę zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku, DOMO+ zaprosi widzów na wieczór specjalny „Architekci w strefie zero”. W jego ramach stacja pokaże dwa dokumenty - „16 akrów” i „Snøhettę w Ground Zero”, poświęcone zagospodarowaniu terenu, na którym stały zniszczone w 2001 roku wieże World Trade Center.

      Z kolei 10 września o 19:30 stacja pokaże pierwszy odcinek siódmego sezonu „Marthy”. Najbardziej znana amerykańska pani domu jest niekwestionowaną ekspertką do spraw gotowania i zajmowania się domem. W kolejnej serii swojego programu prezentuje nowe, inspirujące pomysły dotyczące kuchni, urządzania przyjęć czy dekoracji domu.      16 akrów
      (16 Acres)
      film dokumentalny,
      90’
      prod. USA, 2012,
      (Tanexis Productions)

      Pełna kontrowersji i ludzkich dramatów historia najbardziej znanego w Stanach placu budowy. A jest nim miejsce, w którym wydarzyła się największa amerykańska tragedia – zamachy z 11 września 2001 roku.

      Trwająca ponad dekadę dyskusja na temat Ground Zero od początku stała się elementem politycznej rozgrywki i wzbudziła tym samym wiele kontrowersji. Hamowała podejmowane prace
      i bardzo szybko stała się głównym tematem nowojorskich gazet. „16 akrów” ujawni nieznane dotąd tajemnice dotyczące powstawania niezwykłej budowli w obszarze Ground Zero. Dokument ukaże nie tylko cały proces powstawania budynku, ale i kulisy politycznej rozgrywki, jakiej elementem stało się miejsce, w którym stały wieże World Trade Center.

      PREMIERA: DOMO+, środa 11 września 2013, 21:45      Martha VII
      (The Martha Stewart Show VII)
      talk show, 70 x 44’
      prod. USA (Mark Burnett & Martha Stewart), 2010
      Martha Stewart Living Omnimedia, Inc.

      Siódmy sezon niezwykle popularnego show Marthy Stewart. Najbardziej znana, amerykańska pani domu jest niekwestionowaną ekspertką do spraw gotowania i zajmowania się domem. W kolejnej serii swojego programu prezentuje nowe, inspirujące pomysły dotyczące kuchni, urządzania przyjęć czy dekoracji domu.

      Swobodna rozmowa z zaproszoną publicznością tworzy niepowtarzalny klimat. W studiu Marthy goszczą największe gwiazdy filmu, muzyki, sportu i polityki.

      Program „Martha” został ogłoszony przez magazyn „Entertainment Weekly” jednym z najlepszych programów kulinarnych. Był wielokrotnie nominowany do nagrody Daytime Emmy, a w 2010 roku zdobył statuetkę dla najlepszego programu lifestyle’owego. W Stanach show gromadzi codziennie ponad dwumilionową widownię będąc aktualnie najpopularniejszym programem dziennym.

      Martha Stewart,Amerykanka polskiego pochodzenia i twórczyni prawdziwego medialnego imperium, to niekwestionowany autorytet dla milionów pań domu na całym świecie. Jej programy cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością, a książki wydawane przez Marthę przez wiele miesięcy okupują listy bestsellerów. 75% Amerykanek uważa, że Martha Stewart wpływa na amerykański sposób organizowania i zarządzania domem, a 85% chętnie kupuje produkty rekomendowane przez Marthę (źródło: Public Strategies, czerwiec 2005).

      PREMIERA: DOMO+, od wtorku 10 września 2013, 19:30
      Snøhetta w Ground Zero
      (Snøhetta at Ground Zero.)
      film dokumentalny,
      59’
      prod. Norwegia, 2013,
      (NRK)

      W 2004 roku grupa norweskich architektów z firmy Snøhetta wygrała konkurs na zaprojektowanie w miejscu zniszczonych w 2001 nowojorskich wież World Trade Center muzeum upamiętniającego ofiary ataków terrorystycznych.

      Niedługo po zamachach z 11 września 2001 roku zrodziła się idea, aby zagospodarować miejsce, w którym stały zaatakowane Bliźniacze Wieże. Ostatecznie w miejscu Ground Zero znajduje się kompleks zwany The National September 11 Memorial & Museum. Jego częścią jest podziemne muzeum, do którego prowadzi wejście przez znajdujący się na powierzchni pawilon. Zaprojektowała go norweska firma Snøhetta. Dokument pokazuje cały, ośmioletni proces powstawania budynku oraz towarzyszące mu kontrowersje.

      PREMIERA: DOMO+, środa 11 września 2013, 20:30

      Komentarz


      • #21
       DOMO+ na okres 16-22 września

       W tym tygodniu DOMO+ szczególnie poleca odcinek specjalny z czwartego sezonu serii „Gardeners’ World: późne lato, wczesna jesień”, który będzie można obejrzeć w niedzielę 22 września o 22:05. Późnym latem wiosenne oblicze ogrodu należy już do przeszłości. Przebiśniegi, ciemierniki, szachownice zrobiły, co trzeba. Nadchodzi lato, a wraz z nim ogród zasypia, aby obudzić się wczesną jesienią. Co zrobić, by nadać mu nowego blasku wczesną jesienią? W specjalnym odcinku „Gardeners’ World” prowadzący odpowiedzą na to oraz wiele innych pytań.

       Gardeners’ World: Późne lato, wczesna jesień
       (Gardeners’ World)
       seria poradnikowa, 60’
       prod. W. Brytania, 2011, (BBC Birmingham)

       Późnym latem wiosenne oblicze ogrodu należy już do przeszłości. Przebiśniegi, ciemierniki, szachownice zrobiły, co trzeba. Nadchodzi lato, a wraz z nim ogród zasypia, aby obudzić się wczesną jesienią. Co zrobić, by nadać mu nowego blasku wczesną jesienią? W specjalnym odcinku „Gardeners’ World” prowadzący odpowiedzą na to oraz wiele innych pytań.

       Program pełen nowych porad i inspiracji zarówno dla ogrodników-nowicjuszy, jak i doświadczonych miłośników zieleni. Ogród, ogródek czy kuchenny parapet – każde miejsce jest dobre, aby posadzić kwiatki, zioła i wszelkie inne rośliny. To nic trudnego, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić!

       Każdy ogród może pięknie wyglądać i być miejscem odpoczynku i zabawy dla całej rodziny. Niektórzy zniechęcają się myśląc, że nie mają doświadczenia, lub że ich budżet jest zbyt mały, by wprowadzić zmiany w swoim ogrodzie. Wszystko to przestaje mieć znaczenie, gdy z pomocą przychodzi ekipa ogrodników z programu „Gardeners’ World”.

       W odcinku dotyczącym późnego lata i wczesnej jesieni widzowie zobaczą jak Monty Don wraz z Johnem, Carol i Rachel przygotowują ogrody do ich jesiennego życia. Odwiedzą m.in. Glebe Cottage i Waltham Place oraz Cothay Manor.

       Prowadzący pokazują, jak z łatwością przeobrazić zarośnięte chwastami pole w ogrodowy raj.
       W programie nie brakuje informacji o uprawie kwiatów i warzyw oraz praktycznych wskazówek, które pomogą początkującym ogrodnikom odnaleźć się między grządkami. Specjaliści zdradzają, od czego należy zacząć prace i na co zwrócić szczególną uwagę. Gospodarze programu zachęcają również do uprawy własnych warzyw i owoców. Eksperci dzielą się mnóstwem porad, które pomogą zaoszczędzić parę groszy i przede wszystkim są przyjazne środowisku.

       „Gardeners’ World” jest jednym z pierwszych i jednocześnie najbardziej popularnych programów ogrodniczych wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Pierwsze odcinki powstały w 1968 roku, przez kolejne lata kręcono kolejne części, na których wychowały się całe pokolenia ogrodników. W połowie lat 90. każdy odcinek oglądało blisko 5 milionów widzów.

       PREMIERA: DOMO+, niedziela 22 września 2013, 22:05

       Komentarz


       • #22
        Premiera "Gardeners’ World: Późne lato, wczesna jesień" coraz bliżej Tak samo, jak koniec lata. A według Was kiedy ogród wygląda najpiękniej? Wiosną, latem czy może właśnie złotą jesienią?
        Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.
        Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!

        Komentarz


        • #23
         DOMO+ na okres od 23-29 września

         W tym tygodniu DOMO+ poleca nowe odcinki swoich hitów jesiennych stacji.

         W niedzielę, 29 września o 18:30 widzowie kolejną odsłonę odświeżonej wersji programu „Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”. Program to kontynuacja prowadzonej przez dziennikarkę Ewę Mierzejewską popularnej serii o wystroju wnętrz. Prowadząca odwiedza najciekawsze polskie domy, mieszkania, apartamenty. Pokazuje ich zalety, nietuzinkowe rozwiązania oraz przedstawia inspirujące pomysły.

         Tego samego dnia o 17:30 stacja pokaże magazyn informacyjny „EXPRESS DOMOWY”. To autorski magazyn informacyjny DOMO+. Dzięki niemu widzowie otrzymają świeże informacje ze świata designu, architektury, wystroju wnętrz, rynku nieruchomości i ekologii. Pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki użytkowej!

         Również 29 września o 16 widzowie obejrzą 5 odcinek nowego programu autorskiego DOMO+ „Home staging – mieszkania do sprzedania”, którego pilotażowy odcinek widzowie stacji mieli już okazje w tym roku. Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć sześć różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

         Komentarz


         • #24


          Wnętrze Ewy Mierzejewskiej
          seria poradnikowa, 4 x 25’
          prod. Polska, 2013
          (Augustus dla CANAL+ Cyfrowy S.A.)

          Program to kontynuacja prowadzonej przez dziennikarkę Ewę Mierzejewską popularnej serii o wystroju wnętrz. Prowadząca odwiedza najciekawsze polskie domy, mieszkania, apartamenty. Pokazuje ich zalety, nietuzinkowe rozwiązania oraz przedstawia inspirujące pomysły.

          Ewa Mierzejewska rozmawia z twórcami wnętrz, czyli architektami i właścicielami. Jak udało im się stworzyć tak ciekawą przestrzeń? Jak dobrze połączyć elementy tradycyjne z nowoczesnymi? Czy realizacja spełniła oczekiwania użytkowników? Co warto wiedzieć, zanim zastosujemy u siebie pomysły z prezentowanego wnętrza? W każdym odcinku widzowie zobaczą dwa domy w podobnym stylu i przekonają się, jak na różne sposoby osiągnąć zbliżony efekt. Choć większość wnętrz reprezentuje wyższy standard, program będzie źródłem inspiracji dla wszystkich widzów, niezależnie od tego, jakim dysponują budżetem i metrażem. Twórcy programu pokażą pomysły na dekoracje, które urozmaicą wystrój całego domu, przyciągną uwagę i określą charakter wnętrza, wszak najcenniejszym skarbem domu jest jego niepowtarzalny klimat. Jako podsumowanie każdego odcinka pokazane zostaną konkretne przedmioty potrzebne do urządzenia wnętrza w określonym stylu.

          PRAPREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 11:50
          PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 16:30

          Komentarz


          • #25
           EXPRESS DOMOWY
           magazyn informacyjny
           prod. Polska, 2013
           (DOMO+)


           „EXPRESS DOMOWY” to autorski magazyn informacyjny DOMO+. Dzięki niemu widzowie otrzymają świeże informacje ze świata designu, architektury, wystroju wnętrz, rynku nieruchomości i ekologii. Pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki użytkowej!

           W magazynie będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in informacje z branży dizajnerskiej, interesujące reportaże, recenzje oraz pakiet wiadomości o tym, co warto czytać, oglądać i gdzie warto być. Reporterzy DOMO+ odwiedzają wszystkie największe krajowe imprezy m.in. Gdynia Design Days, Łódź Design Festival, Świadome wnętrze czy Arena Design, które są związane z tematyką poruszaną na antenie kanału DOMO+.

           PRAPREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 11:10
           PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 8 września 2013, 17:30
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-01, 07:58.

           Komentarz


           • #26
            Home staging –mieszkania do sprzedania
            program poradnikowy, 6 x 25’
            prod. Polska, 2013
            (FORWARD GROUP Ewelina Binkowska dla CANAL+ Cyfrowy S.A.)


            Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć sześć różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

            Maria odwiedzi m.in. 37-letniego mężczyznę, któremu, rodzice mieszkający zagranicą, zlecili przygotowanie mieszkania na wynajem w systemie hotelowym. Prowadząca pomoże także młodej dyrektor z dużej korporacji, która nie może się zdecydować na sprzedaż zdewastowanego przez lokatorów mieszkania. Zniweluje wady wnętrza i podkreśli największe atuty, a cały projekt przeprowadzi szybko, tanio i skutecznie. Jej działania zmierzają do podniesienia atrakcyjności wystawionej na sprzedaż nieruchomości - przede wszystkim jej wnętrz, które powinny być zapraszające, harmonijne i estetyczne.

            „Home staging - mieszkania do sprzedania” to pierwszy w Polsce program poświęcony niezwykle popularnej na świecie usłudze home stagingu, która w USA znana jest już od lat 70. XX wieku. Home staging to angielski termin oznaczający profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Home staging różni się od tradycyjnie pojmowanej architektury wnętrz tym, że jest tani, szybki i ukierunkowany na sprzedaż lub wynajem. Nieruchomość należy zaprezentować potencjalnym nabywcom tak, aby zostali oczarowani i zainteresowani nieruchomością już na samym początku jej oglądania.

            PREMIERA: DOMO+, od niedzieli 1 września 2012, 16:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-01, 07:58.

            Komentarz


            • #27
             DOMO+ na okres 30.09 - 06.10

             W tym tygodniu DOMO+ poleca film dokumentalny „Narrogin” (1 października). Opowiada on o procesie projektowania wieży widokowej Banksia, której budowę zaproponowali architekt Jakub Szczęsny i kuratorka Kaja Pawełek. W ramach projektu "SPACED Art Out of Place", organizowanego przez IASKA, Polacy spędzili w ubiegłym roku w Australii dwa miesiące, tworząc koncepcję architektoniczną dla miasta Narrogin.

             Dzień wcześniej, 30 września stacja wyemituje pierwszy odcinek znanej widzom stacji serii „Ogarnij od frontu”. Ekipa programu przychodzi w sukurs bałaganiarzom, by uchronić ich podwórka przed katastrofą, a ich samych przed plotkami i bojkotem towarzyskim.

             Komentarz


             • #28
              Narrogin
              (Narrogin)
              film dokumentalny,
              30’
              prod. Polska, 2012

              Dokument opowiada o procesie projektowania wieży widokowej Banksia, której budowę zaproponowali architekt Jakub Szczęsny i kuratorka Kaja Pawełek. W ramach projektu "SPACED Art Out of Place", organizowanego przez IASKA, Polacy spędzili w ubiegłym roku w Australii dwa miesiące, tworząc koncepcję architektoniczną dla miasta Narrogin.

              IASKA to organizacja NGO powstała w 1998 roku z inicjatywy farmerów i artystów w Australii. W 2010 roku zainicjowała projekt "SPACED. Art Out of Place", do którego zostali zaproszeni polski architekt i artysta Jakub Szczęsny oraz kuratorka sztuki i architektury współczesnej Kaja Pawełek. W ramach rewitalizacji historycznej stacji kolejowej w centrum miasta Narrogin Polacy zaproponowali budowę 18-metrowej stalowej wieży widokowej z fasadą poruszaną za pomocą sensorów ruchu. W ten sposób budowla mogłaby wchodzić w reakcję ze zwiedzającymi, być jak żywy organizm.

              Narrogin wydaje się pod każdym względem odległe od polskich realiów, jednak w wielu wymiarach, niczym w soczewce, skupia problemy zglobalizowanego świata, wspólne już niemal pod każdą szerokością geograficzną. Wizualizacja wieży powstała w oparciu o pogłębione badanie lokalne: Szczęsny i Pawełek rozmawiali z mieszkańcami o historii regionu i ich oczekiwaniach co do nowej budowli. Odkrywali specyfikę Narrogin, jego rzeczywistość mającą znamiona postkolonialne, ujawniające szereg lokalnych problemów, jak konflikty pomiędzy aborygeńskimi klanami czy częste samobójstwa wśród młodych mężczyzn. Poprzez swój nietypowy projekt chcieli pokazać, że architektura i sztuka mogą pomóc w odzyskiwaniu i wzmacnianiu tożsamości miejsca.

              Jakub Szczęsny - architekt; Grupa Projektowa Centrala. Studiował w szkole Paris La Defense i na Wydziale Architektury w Barcelonie. W latach dziewięćdziesiątych był ilustratorem i dyrektorem artystycznym w agencji reklamowej. Pracuje głównie nad eksperymentalnymi domami dla odważnych klientów oraz ingerencjami w przestrzeniach publicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Kocha Pałac Kultury za to, że wygląda jak scenografia Gotham City z Batmana.

              Kaja Pawełek - kuratorka sztuki i architektury współczesnej zajmuje się aktywnie sztuką publiczną. Realizowała między innymi projekt "Dotleniacz" autorstwa Joanny Rajkowskiej (z ramienia CSW Zamek Ujazdowski) oraz wiele innych działań w przestrzeni publicznej.

              EMISJA: DOMO+, wtorek, 1 października 2013, 08:20

              Komentarz


              • #29
               Ogarnij od frontu
               (Fix This Yard)
               magazyn poradnikowy,
               9 x 26’
               prod. USA, 2010

               Zaniedbany ogród, bałagan przed wejściem do domu, sterty przedmiotów składowane przed drzwiami garażowymi, walący się płot i wysypujące się z pojemników śmieci mogą nie przeszkadzać właścicielowi posesji, który jest bałaganiarzem. Jednak z pewnością sąsiedzi nie są zadowoleni, że mieszkają obok śmietniska. Taki stan rzeczy nie zjednuje też przyjaciół, którzy wpadają z wizytą. Ekipa programu "Ogarnij od frontu" przychodzi w sukurs bałaganiarzom, by uchronić ich podwórka przed katastrofą, a ich samych przed plotkami i bojkotem towarzyskim.

               Wbrew pozorom taki obraz nie jest rzadkością. Bałagan postępuje powoli. Z miesiąca na miesiąc właściciele gromadzą rzeczy, z którymi na ogół mają zamiar "coś zrobić". Z upływem czasu teren przed domem, zamiast być jego wizytówką, zaczyna straszyć. Specjaliści z programu najpierw ustalają przyczynę bałaganu. By zachęcić domowników do uporządkowania przestrzeni, ekipa przygotowuje trójwymiarową wizualizację, która pokazuje, jak może wyglądać dom po wprowadzeniu proponowanych zmian. Następnie wszyscy wspólnie zabierają się do pracy, nie zważając na pogodę i zmęczenie. Ku zaskoczeniu i radości sąsiadów i przyjaciół efekt końcowy jest rewelacyjny i w końcu ogród może stać się nie tylko miejscem odpoczynku i towarzyskich spotkań, ale także wizytówką domu.

               EMISJA: DOMO+, od poniedziałku, 30 września 2013, 16:20

               Komentarz


               • #30
                Ramówka DOMO+ na okres 7-13 października

                Ramówka DOMO+ na okres 7-13 października

                W tym tygodniu, od piątku 11 października swoją premierę będzie miała brytyjska seria „Lata 50 – brytyjska rewolucja domowa”. W 1952 roku na brytyjskim tronie zasiadła młoda królowa Elżbieta II. Ale lata 50. na Wyspach to nie tylko zmiany historyczne, ale także technologiczne i społeczne. Jak ten rozwój wpłynął na przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe? Jakie wynalazki odmieniły brytyjskie społeczeństwo?

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+