Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TVP Regionalna

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Powiedzmy sobie szczerze. Dla TVP nieopłacalne jest wynajmowanie tp dla (de facto) jednego kanału telewizyjnego. Natomiast nc+, Cep czy Orange to nie instytucje charytatywne i też nie będą się składać żeby wynająć tp dla TVP dla regionalnych wersji jednego kanału.

Dlatego moim zdaniem regionalna niech pozostanie w DVB-T i kablówkach plus np. stream w sieci i będzie git.

Komentarz

Słyszałeś o czymś takim jak joint venture? Jest podmiot tworzony przez kilka firm w jednym określonym celu. Nadawanie TVP Regionalna przez satelitę mogłoby być koordynowane przez takie joint venture (stworzone przez nc+, Cyfrowy Polsat, Orange Polska i TVP).
      Podsumowując - wspólne finansowanie transpondera dla TVP Regionalnej to nie działalność charytatywna. To po prostu pewien rodzaj biznesu, z którego każdy współudziałowiec (w tym wypadku: nc+, Cyfrowy Polsat, Orange Polska, TVP) mógłby czerpać profity.
      CLRA (turboBOX+) + 2850ST (BOX+)
      Samsung LE32C650 (TV LCD)
      Samsung UE32F5300 (TV LCD)
      Od 7.11.2013 nc+: Universe+ + Multiroom Premium HD= 69 PLN/mies.

Komentarz

napisał(a) lukis90el Zobacz post
        Czy widziałeś kiedykolwiek przeglądarkę internetową w BOX-ach+ (bądź nbox-ach)?
        czy BOX-y cenki to jedyne urządzenia do odbioru kanałów?

jest SMART TV w kazdym telewizorze już, są smartfony które możesz podłączyć pod TV, są dostawki poniżej 200 z androidem które otwierają tv na internet

a ty się uparłeś że musisz mieć wszystko w cudownym nbox - ja zapłacisz 1,99 drobnej opłaty to może zobaczysz
        TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

napisał(a) GDA Zobacz post
          czy BOX-y cenki to jedyne urządzenia do odbioru kanałów?
          Nie, ale BOX-y+ mają teoretycznie mnóstwo możliwości, które w praktyce są wykorzystywane w max. 20-25%.

jest SMART TV w kazdym telewizorze już, są smartfony które możesz podłączyć pod TV, są dostawki poniżej 200 z androidem które otwierają tv na internet
          SmartTV są różnie rozwinięte - od wzorowo rozwiniętego na polski rynek Samsunga [choć posiadany przez mnie Samsung serii C nie jest już rozwijany i nie ma Smart TV] do marności typu TCL, Orion, IKEA (wróć: Oriony nie mają Smart TV).
          Smartfony - można najwyżej przesyłać wideo (bądź zdjęcie lub muzykę) zapisane w smartfonie na telewizor, nic poza tym (wiem, bo mam zarówno telewizor Samsunga serii C, jak i smartfony Samsunga [obecnie Galaxy S Advance, wcześniej Galaxy Ace])
          A co do sticków - większość urządzeń bez rewelacji, czekam na coś od lepszych producentów jak Samsung, LG, Sony (od branży smartfonowej) czy Technisat (od branży telewizji cyfrowej). Poza tym musiałbym wywalić swojego CRT Panasonic (a jeszcze działa i to nieźle) i kupić sobie telewizor (na razie są inne wydatki)
          a ty się uparłeś że musisz mieć wszystko w cudownym nbox - ja zapłacisz 1,99 drobnej opłaty to może zobaczysz
          Jak już wcześniej napisałem:
          ... udostępnić aplikację TVP Stream w cenie abonamentu (jeżeli patrząc na to, że TVN Player jest dodatkowo płatny, sceptycyzm jest uzasadniony).
          A za takie numery (dodatkowo płatny kanał must carry) to listy do odpowiednich urzędów się posypią...
          Dlatego mimo wszystko preferuję nadawanie satelitarne TVP Regionalna.

Komentarz

Nie, ale BOX-y+ mają teoretycznie mnóstwo możliwości, które w praktyce są wykorzystywane w max. 20-25%.
            i nie dziw sie temu - bo to sprzęt dedykowany do odbioru konkretnej oferty a nie centrum mulimedialne, tym bardziej że otrzymujesz je w dzierżawę

dopóki tego nie zrozumiesz dopóty będziesz czekał nie wiadomo na co

a wystarczy kupić dongla za ok 200 zł i masz juz wszystkie serwisiy o których możesz pomarzyć tylko i do tego za darmo !

Komentarz

Vectra ma podobne dekodery (też ADB, lecz zamiast nazwy oprogramowania turbo [nc+] oprogramowanie nazywa się Vectra Novo - jeżeli chodzi o nazwy handlowe, bo technicznie to wciąż jest Carbo), a są one bardziej wykorzystane (choćby o funkcję przypomnienia). Jednakże Vectra nie wchodzi w grę - u mnie w mieście to jedyna kablówka, na dodatek jakość znacznie gorsza niż w CP + dodatkowo płatny Eurosport i lokalna marna imitacja TVN24 [łudząco podobny layout, ale znacznie większa amatorka] ceniona przez operatora jak National Geographic.
              Właśnie dlatego trzeba pisać o tym, że platformy cyfrowe (zarówno satelitarne, jak i kablowe) powinny jednak spoglądać w kierunku dekoderów-centrów multimedialnych, bo to jest przyszłość platform cyfrowych (alternatywą jest tylko powolny upadek platform cyfrowych na rzecz internetu).
              Takie funkcje jak HbbTV (telewizja hybrydowa, na HotBirdzie nadaje z EskaTV), streaming (np. TVP Stream) czy podstawowe konto internetowych VOD (np. TVN Player) powinny być standardem (jak w nc+ Radio+, Portal+ czy YouTube, które są darmowe) i nie powinno się pobierać dodatkowych opłat (ale niestety w nc+ pobiera się 1,99zł/mies. za podstawowe konto z kolekcjami TVN Player, Sport+, ale kino+, PLANETE+, Canal+, BabyTV, Smaczki; jednak o HbbTV czy streamingu na razie można zapomnieć).
              Sticki - jak wspomniałem, większość bez rewelacji. Zapomniałem wspomnieć, że do Panasonica CRT tego nie dołączę (brak USB w tym telewizorze).
              Nie ulega wątpliwości jednak fakt, że nc+ powinna dołączyć TVP Regionalną i to także w innych formach niż tylko warszawska (wspomniałem wcześniej o możliwym scenariuszu odłączenia wersji warszawskiej od pasma wspólnego). Technologia gra jednak drugorzędne znaczenie (przy czym DVB-T jest najgorszym scenariuszem ze względu na spowalnianie dekodera spowodowane podłączeniem do anteny naziemnej [wiem, mam tak w dekoderze dodatkowym od multiroomu i jednak mi spowolniło dekoder, choć niezbyt, ale jednak]), jeżeli nie bierzemy pod uwagę przepisów must carry (nie ma tam mowy o technologiach internetowych).

Komentarz

Słyszałeś o czymś takim jak joint venture? Jest podmiot tworzony przez kilka firm w jednym określonym celu. Nadawanie TVP Regionalna przez satelitę mogłoby być koordynowane przez takie joint venture (stworzone przez nc+, Cyfrowy Polsat, Orange Polska i TVP).
                Podsumowując - wspólne finansowanie transpondera dla TVP Regionalnej to nie działalność charytatywna. To po prostu pewien rodzaj biznesu, z którego każdy współudziałowiec (w tym wypadku: nc+, Cyfrowy Polsat, Orange Polska, TVP) mógłby czerpać profity.
                Powtórze jeszcze raz. Jaki sens ma dla nc+ czy Cepa to żeby dublować x16 jeden kanał i jeszcze ponosić z tego tytuły koszty? Żaden. Może faktycznie nie byłaby to działalność charytatywna, źle się wyraziłem. Byłoby to po prostu wywalanie kasy w błoto.

Komentarz

Chyba powtórzę - w obecnym modelu przyjętym przez TVP istnieje możliwość wyjścia danego regionu z obowiązku nadawania pasma wspólnego (o ile tylko będą możliwości). Wtedy nie byłoby to 16x to samo, tylko już co najmniej jeden region jest inny.
                  Poza tym - powiedz to Skandynawom czy Brytyjczykom (tam nadają jeden program x liczba regionów = x programów)
                  Ostatni raz edytowany przez lukis90el; 2013-09-04, 12:03.

Komentarz

Poza tym - powiedz to Skandynawom czy Brytyjczykom (tam nadają jeden program x liczba regionów = x programów)
                    Jak polskie platformy i nadawcy będą mieć tyle tp co np. Brytyjczycy to daj znać.

Komentarz

Orange Polska jest częścią francuskiej grupy Orange (dawny France Telecom), nc+ jest własnością francuskiej Groupe Canal+ (51%), francusko-polsko-luksemburskiej Grupy TVN (32%) i amerykańskiej Liberty Global (17%), Cyfrowy Polsat jest własnością polskiego miliardera Zygmunta Solorza-Żaka poprzez cypryjski fundusz inwestycyjny Pola Investments, a Telewizja Polska S. A. (TVP S. A.) jest spółką akcyjną Skarbu Państwa - więc hipotetyczna spółka joint venture (umownie nazwijmy ją Satelitarna Telewizja Regionalna) byłaby także spółką z udziałem kapitału zagranicznego. W teorii pieniądze są, ale jednak Polacy rzadko kiedy przełamują podziały swoich poglądów (mam nadzieję, że w tym wypadku się przełamią).
                      Zaś transponder dla TVP Regionalnej - kwestia wygrania przetargu na transponder po słoweńskiej telewizji publicznej.
                      Ostatni raz edytowany przez lukis90el; 2013-09-04, 12:24.

Komentarz

Zaś transponder dla TVP Regionalnej - kwestia wygrania przetargu na transponder po słoweńskiej telewizji publicznej.
                        Który można przeznaczyć na poprawę jakości obecnie nadawanych kanałów, albo na nowe kanały HD, których obecnie brak na sat, a są o wiele lepsze niż dubel regionalnej stacji.

Komentarz

No to mamy TVP Warszawa na pozycji 220
                          Do 31.07.2013r. WPT+HBO+nPremium
                          W końcu zrozumiałem ofertę i od 01.08.2013r.:
                          Universe+/6xCanal+/3xHBO

Komentarz

no to teraz krzyz na plecy i na krakowskie

napisał(a) Pawel85 Zobacz post
                            Niczego nie podarujemy. Albo wszystkie 16 regionów TVP daje na sat, albo niech spada razem ze swoim haraczem.

Komentarz

Potwierdzam, na pozycji 220 pojawił się kanał TVP Regionalna. Całodzienny program stacji składa się z pasm wspólnych (emisja programu ogólnopolskiego) i pasma regionalnego. W przekazie satelitarnym, prezentowana będzie ramówka ośrodka warszawskiego (TVP Warszawa). Od razu dodam, że nie jest to zależne od nas.

Pasma własne 16 ośrodków terenowych, można odbierać poprzez cyfrową telewizję naziemną.

Komentarz

napisał(a) Kibo no hikari Zobacz post
                                No to mamy TVP Warszawa na pozycji 220
                                Czyli tak jak zwykle .
                                Nawet udostępnić aplikacji TVP Stream dla BOX-ów+ nie można było? Z tego, co się orientuję, to możliwości techniczne są - tylko się dogadać z TVP.
                                Co do satelity - to był jeden ze scenariuszy.
                                Numer kanału - żenada roku (a TVN24 SD wciąż na 29.).
                                Co do EPG - brak.

Lista postulatów w sprawie TVP Regionalna:
                                1) Jeżeli nie satelita, to choćby aplikacja TVP Stream dla dekoderów platformy nc+ - przy okazji załatwiłaby raz na zawsze sprawę kanałów TVP Parlament; z tej listy postulatów chyba najtrudniejszy.
                                2) TVN24 SD na 220., a TVP Regionalna na 29. - zważywszy na to, że TVN SD jest na kanale 210, tak wysoka pozycja dubla SD i niska kanału must carry zaskakuje (niestety negatywnie).
                                3) EPG na TVP Regionalna - chyba najłatwiejszy z postulatów...
                                Ostatni raz edytowany przez lukis90el; 2013-09-09, 20:56.

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+