Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TVN HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• TVN HD

W tym wątku zapraszamy do dyskusji na temat programu TVN HD.

brak sygnału

Witam, przez ostatni miesiąc programy takie jak TVN HD, TVN Turbo HD, TVN Style HD, TVN 7 HD bardzo często przerywają, lub w ogóle ich nie ma. Nie jest to na pewno wina pogody, ponieważ dzieje się tak już od miesiąca. Jest to przypadłość nie tylko mojego dekodera n-ki, ale także znajomych należących do n. Po telefonie do n (teraz już nc+) dowiedziałem się, że aby poprawić sygnał, czyli wznowić działanie wyżej wymienionych kanałów muszę wezwać ekipę, która weźmie za to niemałe pieniążki. Czy Wy także mieliście taki problem? Jeśli tak to pomóżcie go rozwiązać.

Komentarz

napisał(a) lukiwu Zobacz post
      Witam, przez ostatni miesiąc programy takie jak TVN HD, TVN Turbo HD, TVN Style HD, TVN 7 HD bardzo często przerywają, lub w ogóle ich nie ma. Nie jest to na pewno wina pogody, ponieważ dzieje się tak już od miesiąca. Jest to przypadłość nie tylko mojego dekodera n-ki, ale także znajomych należących do n. Po telefonie do n (teraz już nc+) dowiedziałem się, że aby poprawić sygnał, czyli wznowić działanie wyżej wymienionych kanałów muszę wezwać ekipę, która weźmie za to niemałe pieniążki. Czy Wy także mieliście taki problem? Jeśli tak to pomóżcie go rozwiązać.
      To jakaś ciekawostka - też mam N-kę i nic takiego się nie dzieje....

Komentarz

napisał(a) SannaS Zobacz post
        To jakaś ciekawostka - też mam N-kę i nic takiego się nie dzieje....
        Widocznie to tylko obejmuje niektóre rejony Wrocławia

Komentarz

napisał(a) lukiwu Zobacz post
          Witam,
          n tv, a teraz nc+ mam od 5 lat. Od wczoraj mam również problemy z odbiorem tych kanałów na turbo dekoderze. Parametr BER na jednej z anten skacze i w tym właśnie momencie obraz szatkuje. Jakość na obu antenach około 65%. Co ciekawe mam dwa dekodery multiroom i tam jest wszystko ok. W czym może tkwić problem?

Komentarz

Mam to samo!

napisał(a) watorek1 Zobacz post
            Witam,
            n tv, a teraz nc+ mam od 5 lat. Od wczoraj mam również problemy z odbiorem tych kanałów na turbo dekoderze. Parametr BER na jednej z anten skacze i w tym właśnie momencie obraz szatkuje. Jakość na obu antenach około 65%. Co ciekawe mam dwa dekodery multiroom i tam jest wszystko ok. W czym może tkwić problem?
            od czasu nowego softu mam ten sam problem! aha i na Astrze to samo na programach Sport1 i Tele5??? sila jakosc ponad 70%!
            Monti

Komentarz

napisał(a) Monti Zobacz post
              od czasu nowego softu mam ten sam problem! aha i na Astrze to samo na programach Sport1 i Tele5??? sila jakosc ponad 70%!
              A więc Panie i Panowie z NC+ czy to są zbiorowe halucynacje, czy tez trzeba coś gdzieś poprawić?

Komentarz

Witam,
                Napisz mi zatem jaki masz ten BER. Napiszcie też jakie modele dekoderów macie.

Komentarz

Turbobox

napisał(a) Piotrek_nc+ Zobacz post
                  Turbobox 500 GB!
                  Monti

Komentarz

Witam Ciebie Piotrek. Mam dekoder CLRA 3210434476 285. BER gdy jest wszystko OK pokazuje 0. W trakcie szatkowania zmienia się tak szybko, że trudno mi go jednoznacznie określić. Co ciekawe oglądamy z żoną "Bitwę o Dom" i szatkowanie prawie ustało, ale w innym temacie kolega pisał o wieczornym szatkowaniu na kanałach canal+. A więc problem występuje. Również ja wczoraj nagrałem chyba na canal+ family " Z archiwum X" i całe nagranie szatkuje. A na dekoderach dodatkowych cały czas wszystko ok. Dodam tylko, że w moim mieście założyłem już znajomym kilka zestawów tv n i nikt nie narzeka, a więc pomoc typu: ustaw sobie lepiej antenę mnie nie przekona.
                    Pozdrawiam Arek.

Komentarz

W trakcie szatkowania zmienia się tak szybko, że trudno mi go jednoznacznie określić. .
                      A miej- więcej w jakim zakresie ten BER przeskakuje?

Komentarz

napisał(a) Jurek_nc+ Zobacz post
                        A miej- więcej w jakim zakresie ten BER przeskakuje?
                        Witam,
                        Jestem teraz w pracy. Postaram się podać BER po godzinie 16.00.

Komentarz

A więc wróciłem dziś do domu i masakra. Szatkuję większość kanałów hd i to na wszystkich 3 dekoderach. Jakość na obu antenach ponad 60% i skaczący BER od 1,3 E2 do 4,3 E2. Co robić? O ile BER wczoraj skakał na jednej antenie dziś skacze na obu.

Komentarz

Poprawne parametry BER:

1.0 – 1.5 E-2 nie wymaga korekty
                            1.0 – 9.9 E-3 nie wymaga korekty (przedział zalecany)
                            1.0 – 9.9 E-4 nie wymaga korekty (przedział rewelacyjny, możliwy do ustawienia na antenach o większej średnicy)
                            1.0 – 9.9 E-5 nie wymaga korekty (przedział rewelacyjny, możliwy do ustawienia na antenach o większej średnicy)

Parametry BER, które wymagają korekty:

1.6 – 9.9 E-2 wymaga korekty (zdarza się, że przy parametrze nawet 2.5 E-2 nie ma problemu „pixelizacji”)

Twój ewidentnie wymaga korekty. Sugeruję zmianę ustawienia kąta skosu konwertera tak aby ten parametr uległ poprawie.

Komentarz

Poprawne parametry BER:

1.0 – 1.5 E-2 nie wymaga korekty
                              1.0 – 9.9 E-3 nie wymaga korekty (przedział zalecany)
                              1.0 – 9.9 E-4 nie wymaga korekty (przedział rewelacyjny, możliwy do ustawienia na antenach o większej średnicy)
                              1.0 – 9.9 E-5 nie wymaga korekty (przedział rewelacyjny, możliwy do ustawienia na antenach o większej średnicy)

Parametry BER, które wymagają korekty:

1.6 – 9.9 E-2 wymaga korekty (zdarza się, że przy parametrze nawet 2.5 E-2 nie ma problemu „pixelizacji”)

Twój ewidentnie wymaga korekty. Sugeruję zmianę ustawienia kąta skosu konwertera tak aby ten parametr uległ poprawie.
                              Dzięki,
                              Idę walczyć choć dziwię się, że przez dwa lata było ok.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+