Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Fokus TV

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Słowa Zbigniewa Benbenka w wywiadzie
    dla press.pl po wyłonieniu zwycięzców
    konkursu na kanał edukacyjno –
    poznawczy wydają się dość zaskakujące –
    „Czuję się przegrany. Tę stację
    edukacyjną dostałem chyba na otarcie
    łez.”
    Fokus TV otrzymuje koncesję
    od KRRiT
    Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
    przyznaje stacji Fokus TV koncesję
    na nadawanie programu o charakterze
    edukacyjno-poznawczym, kanał wygrywa
    min. ze zgłoszonym i faworyzowanym
    kanałem DMAX , który jest nadawany
    w kilku krajach europejskich, a którego
    właścicielem jest potentat w dziedzinie
    kanałów poznawczych Discovery
    Networks.
    Press.pl tuż po ogłoszeniu wyników
    przeprowadził krótki wywiad
    ze Zbigniewem Benbenkiem
    przewodniczącym rady nadzorczej
    i głównym akcjonariuszem ZPR SA,
    który jest właścicielem kanału Fokus TV.
    Spółka ZPR ubiegała się o dwa
    miejsca na pierwszym
    multipleksie naziemnej
    telewizji cyfrowej: dla kanału
    filmowego i edukacyjno-
    poznawczego. Dostała
    to drugie. Sukces czy porażka?
    - Czuję się przegrany. Tę stację
    edukacyjną dostałem chyba
    na otarcie łez. Kanał filmowy
    daje większe szanse na zdobycie
    dużego udziału w rynku i sukces
    biznesowy. (…)
    Wygrał Pan za to z Discovery
    Communications.
    To się dopiero okaże. Discovery
    to duży gracz, w tym sektorze
    dominujący. Mój kanał będzie
    miał nad nimi przewagę tylko
    w telewizji naziemnej, gdzie są
    nieobecni. To mniej więcej jedna
    trzecia rynku. Sukces Fokus TV
    będzie więc w dużej mierze
    zależał od tego, na ile odbiorcy
    telewizji naziemnej – a więc
    raczej biedniejsza część
    społeczeństwa – zainteresują się
    tematyką edukacyjno-poznawczą.
    (…)
    cały wywiad w press.pl
    Czy możemy się zatem spodziewać,
    że kanał Fokus TV będzie czymś czego
    oczekują widzowie skoro zwycięzca
    konkursu niespecjalnie jest zachwycony
    tym, że otrzymał koncesję ?
    ZPR SA w multipleksie 1 posiada już
    kanały ESKA TV i Polo TV.
    W Press.pl pojawił się również wywiad
    z Olgierdem Dobrzyńskim, country
    managerem Discovery Networks
    na Europę Centralną:
    Kanał Discovery – DMAX – nie
    otrzymał miejsca
    na multipleksie naziemnej
    telewizji cyfrowej. Będziecie się
    odwoływać od tej decyzji?
    Znana nam jest jedynie
    informacja o uchwale podjętej
    przez Krajową Radę Radiofonii
    i Telewizji. Czekamy na decyzję
    regulatora, w której zawarte
    będzie uzasadnienie. Chcemy
    najpierw zapoznać się z nim.
    Jak przyjęliście porażkę
    w konkursie?
    To duże zaskoczenie. Jesteśmy
    największym producentem
    kontentu dokumentalnego
    i poznawczo-edukacyjnego
    na świecie. Rocznie inwestujemy
    ponad 1,5 mld dolarów. Mamy
    bogatą bibliotekę programową –
    łącznie 100 tysięcy godzin
    programów, które moglibyśmy
    wykorzystać w DMAX.
    Nieustannie inwestujemy
    w polskie produkcje, które
    odnoszą sukcesy na naszych
    kanałach płatnych. Edukacja jest
    wpisana w nasze DNA, od kiedy
    powstało Discovery ponad 25 lat
    temu i jest fundamentalną
    częścią naszej misji.
    Uważam, że przepadła duża
    szansa udostępnienia polskim
    widzom atrakcyjnego kanału,
    który adresowany byłby
    do szerokiej widowni. Wierzę,
    że DMAX istotnie wspomógłby
    rozwój naziemnej telewizji
    cyfrowej w Polsce.
    cały wywiad w press.pl
    Jak będzie wyglądać kanał Fokus TV i czy
    zdobędzie uznanie widzów przekonamy
    wiosną 2014 roku kiedy Telewizja Polska
    zwolni zajmowana obecnie miejsca
    na multipleksie 1 na rzecz nowych
    nadawców.
    TV REPUBLIKA zawsze kontrowersyjna, ale bezkompromisowa!!!

Komentarz

napisał(a) piotr-ek Zobacz post
      Kiedyś może miały. Teraz np. History ma w różnych kablówkach otwarte okno bo nikt nie jest skłonny za ten kanał dodatkowo płacić. Otwarte okno spowoduje, że jeszcze mniej osób będzie zainteresowane kanałem History.
      Wręcz przeciwnie. Otwarte okienko to doskonała dodatkowa promocja danego programu (w tym wypadku serialu Wikingowie) oraz całej stacji. Newsy na wielu portalach dotyczących mediów czy seriali robią swoje.

W każdym razie w tamtym poście chodziło mi trochę o co innego. Otóż zobacz sobie na to co się np. stało z Disccovery, porównaj ten kanał sprzed dekady do tego co leci tam teraz. Prawie same śmieci reality a w rankingach oglądalności zawsze Discovery wysoko wśród tzw. kanałów popularno-naukowych. Fokus TV to też stacja komercyjna, do tego wiadomo jakiego nadawcy, więc też będzie leciało to na czym zarobią najwięcej na reklamach.

Komentarz

A która TV nie zarabia na reklamach i z nich się nie utrzymuje? Nawet TVP musi reklamować, aby opłacać wyprawki dla swoich gwiazd

http://warszawawypozyczalniasamochodow.pl/
        Ostatni raz edytowany przez Nadrian90; 2015-03-04, 22:16.

Komentarz

napisał(a) Nadrian90 Zobacz post
          A która TV nie zarabia na reklamach i z nich się nie utrzymuje? Nawet TVP musi reklamować, aby opłacać wyprawki dla swoich gwiazd
          Chodzi o to że jak ktoś liczy na popularno-naukową stację to niech się nie przeliczy. Będzie leciało to co ma oglądalność, a że większą oglądalność mają programy pseudo-naukowe to wkrótce można się spodziewać Drwali, poławiaczy krabów czy inne tego typu badziewie.

Chociaż chciałbym się mylić.

Komentarz

Na razie wygląda na to, że Fokus TV nie jest na tyle interesującym kanałem na jaki liczyłem. Może jeszcze trochę się wzmocnią po jakimś czasie?

Komentarz

A wg mnie jest !!!!!!!!Zaraz po DVL

Komentarz

napisał(a) olo46 Zobacz post
                Na razie wygląda na to, że Fokus TV nie jest na tyle interesującym kanałem na jaki liczyłem. Może jeszcze trochę się wzmocnią po jakimś czasie?
                też tak uważam, oglądałem dziś "Para daje radę" i stwierdzam... para nie daje rady, niestety
                Naśladownictwo programu typu Dzień Dobry TVN nie popłaca. Jak się nie ma własnego pomysłu na program, lepiej nie startować!

Komentarz

napisał(a) Janusz123 Zobacz post
                  też tak uważam, oglądałem dziś "Para daje radę" i stwierdzam... para nie daje rady, niestety
                  Naśladownictwo programu typu Dzień Dobry TVN nie popłaca. Jak się nie ma własnego pomysłu na program, lepiej nie startować!
                  Tak tak,dzień dobry TVN to przecież oryginalny pomysł...

Komentarz

To akurat nie jest czymś nowym bo Polsat i TVN już od kilku lat "małpują" nawzajem swoje, niektóre programy.

Komentarz

napisał(a) Maccie Zobacz post
                      Tak tak,dzień dobry TVN to przecież oryginalny pomysł...
                      masz rację, ale programu Para daje radę nie da się oglądać - tematyka, brak profesjonalizmu prowadzących, oprawa, tempo programu, przypadkowi goście w studio etc.
                      Dla mnie, podkreślam dla mnie, wzorem tego typu programu jest Świat się kręci w TVP1 - każdego dnia inni współprowadzący, ciekawi goście, niektórzy pojawiają się określonego dnia, przegląd wydarzeń dnia, zapowiedź Wiadomości, ciekawe audycje typu Made in Poland etc. Polecam...

Inny program „Lista Fokusa”, to całkowita porażka. W założeniu ma poruszać różnorodne tematy, opatrzone komentarzem zarówno ekspertów, jak i laików i tak teoretycznie jest, ale dobór tematów i poziom wypowiedzi... Ostatnio słyszałem wypowiedzi na temat zbawiennego wpływu picia własnego moczu

„Wehikuł czasu” to program-kalendarium, w założeniu ciekawy, w praktyce amatorszczyzna!

Z programami własnymi startował np. kanał Kuchnia+ HD i podołał temu zadaniu.

Dla chętnych obejrzenia za darmo Fokusa TV i innych kanałów polecam aplikację EskaGO

Komentarz

napisał(a) Janusz123 Zobacz post
                        masz rację, ale programu Para daje radę nie da się oglądać - tematyka, brak profesjonalizmu prowadzących, oprawa, tempo programu, przypadkowi goście w studio etc.
                        Dla mnie, podkreślam dla mnie, wzorem tego typu programu jest Świat się kręci w TVP1 - każdego dnia inni współprowadzący, ciekawi goście, niektórzy pojawiają się określonego dnia, przegląd wydarzeń dnia, zapowiedź Wiadomości, ciekawe audycje typu Made in Poland etc. Polecam...

Inny program „Lista Fokusa”, to całkowita porażka. W założeniu ma poruszać różnorodne tematy, opatrzone komentarzem zarówno ekspertów, jak i laików i tak teoretycznie jest, ale dobór tematów i poziom wypowiedzi... Ostatnio słyszałem wypowiedzi na temat zbawiennego wpływu picia własnego moczu

„Wehikuł czasu” to program-kalendarium, w założeniu ciekawy, w praktyce amatorszczyzna!

Z programami własnymi startował np. kanał Kuchnia+ HD i podołał temu zadaniu.

Dla chętnych obejrzenia za darmo Fokusa TV i innych kanałów polecam aplikację EskaGO
                        Nie mowię ze się da,chodzi mi raczej o to ze dzis małpują sie wszyscy...

Komentarz

Swiat sie kreci jest nowym programem, a emitowany w zalosnym SD, kosztem pasma dla dzieci. Co do DD TVN, to tylko kopia Kawa czy Herbata. Ale jest tak jak napisane wyzej. Kazdy kopiuje kazdego, zero pomyslow, zero innowacyjnosci. Prawie wszystko na licencji. I wychodzi jak wychodzi... bez swiezosci, bez polotu
                          sigpic

Universe+, 6xCanal+ (OP), 3xHBO, 2xCinemax, Pace PVR... 74zł

Komentarz

Program świetny, ciekawe programy z których (nareszcie!) można dowiedzieć się czegoś pożytecznego

Komentarz

Owszem, można dowiedzieć się pożytecznych rzeczy ale programy są pewnie zakupione od NGC . Oglądałem je wiele lat temu. No ale czego można wymagać od nowego kanału? Polska ma 1000 lat historii a na TVP Historia wałkowany jest temat II Wojny Światowej. Może Focus TV powinien produkować programy historyczne na temat Polski?

Komentarz

nie ma takiej szansy

taniej jest kupic stary program niz nakrecic swoj wlasny
                                TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+