Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ALE KINO+ HD

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #16
  NIEKONWENCJONALNA PANI DETEKTYW W NOWYM BRYTYJSKIM SERIALU KRYMINALNYM „VERA”
  OD CZERWCA W ALE KINO+


  ale kino+ zaprasza na spotkanie z niecodzienną detektyw w serialu kryminalnym „Vera”, opartym na powieściach Ann Cleeves. W roli tytułowej występuje wybitna brytyjska aktorka Brenda Blethyn. Emisje w niedziele od 9 czerwca do 28 lipca o 20:10.

  Detektyw Vera Stanhope w niczym nie przypomina uporządkowanych bohaterek skandynawskich kryminałów. W jej kuchni piętrzy się góra nieumytych naczyń, na blacie stoi butelka zepsutego mleka, a w salonie straszy zakurzony, wypchany ptak. Vera jest wiecznie potargana i nie przywiązuje wagi do stroju. Wybór takiej bohaterki był buntem Ann Cleeves, autorki powieści kryminalnych zekranizowanych przez ITV, wobec standardów wyznaczonych przez współczesne pisarki. Jak powiedziała: Vera powstała z irytacji faktem, że nawet pisarki-feministki na główną postać wybierają młode, piękne i szczupłe kobiety. Vera nie reprezentuje żadnej z tych cech. Ma nadwagę i jest w średnim wieku.

  Chaos w życiu prywatnym nie przeszkadza Verze być znakomitą, skupioną na pracy detektyw. To właśnie ona rozwiąże m.in. zagadkę samobójstwa uciekinierki z więzienia czy morderstwa nastolatka. W pracy pomaga jej detektyw Joe Ashworth (w tej roli David Leon). Mimo młodego wieku, jest dla szefowej oparciem, niemal przybranym synem, do którego może zwrócić się także w pozazawodowych sprawach.

  Do roli obdarzonej ciętym językiem Very wybrano wybitną brytyjską aktorkę, Brendę Blethyn. Cezurę w jej karierze stanowi rola w „Sekretach i kłamstwach” (1996) Mike’a Leigh, która przyniosła jej m.in. nominację do Oscara®, nagrodę BAFTA i nagrodę aktorską w Cannes. Do innych znaczących filmów należą: „O mały głos” Marka Hermana (kolejna nominacja do Oscara®) „Duma i uprzedzenie” oraz „Pokuta” - oba w reżyserii Joe Wrighta.

  W wywiadzie dla „Edinburgh Evening News” Ann Cleeves zdradziła, w jak niepozorny sposób rozpoczęła się telewizyjna kariera serii. To było jak bajka. Scenarzystka ITV po prostu kupiła w sklepie z używanymi rzeczami egzemplarz „Przynęty” i polubiła Verę. Na 2013 r. ITV zaplanowało premierę kolejnych odcinków.


  „VERA” W ALE KINO+

  w każdą niedzielę od 9 czerwca do 28 lipca o godz. 20:10:

  9 czerwca – „Vera: Ukryta głębia”

  16 czerwca – „Vera: Droga przez kłamstwa”

  23 czerwca – „Vera: Przynęta”

  30 czerwca – „Vera: Mały Łazarz”

  7 lipca – „Vera: Niemy świadek”

  14 lipca – „Vera: Stłumione głosy”

  21 lipca – „Vera: Zwykły samarytanin”

  28 lipca – „Vera: Powrót do domu”

  Komentarz


  • #17
   ALE KINO+ PATRONEM MEDIALNYM
   16. FESTIWALU FILMOWEGO CROPP KULTOWE W KATOWICACH. KONKURS DLA WIDZÓW!


   ale kino+, patron medialny 16. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe, zaprasza do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest 5 festiwalowych karnetów. Konkurs potrwa do 16 maja do godz. 12:00 na fanpage’u ale kino+ www.facebook.com/alekinoplus.

   Festiwal odbędzie się w dniach 17-26 maja w Katowicach. W programie znalazło się ponad 70 filmów podzielonych na 16 sekcji. Wśród nich takie tytuły, jak: „Goonies” Richarda Donnera, „Sok z żuka” Tima Burtona, „Bliskie spotkania z wesołym diabłem” Jerzego Łukaszewicza, „Dzień, w którym zatrzymała się ziemia” Roberta Wise’a, „500 dni miłości” Marca Webba, czy „Ostatnie tango w Paryżu” Bernardo Bertolucciego.

   Jak mówią o festiwalu jego organizatorzy: Interesuje nas kino w całej jego żywotności, różnorodności i przewrotności, w dobrej i złej formie. Tak samo szanujemy przeboje mainstreamowe, jak kameralne produkcje niszowe. Sięgamy po filmy z różnych czasów i z różnych półek, zrealizowane przez uznanych mistrzów, ale i pozbawionych talentu zapaleńców.

   Karnety, które oferuje w konkursie ale kino+, upoważniają do udziału we wszystkich wydarzeniach filmowych i filmowo-muzycznych w ramach 16. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe w Katowicach. Pokazy odbędą się w: kinie Światowid, kinie Kosmos, Kinoteatrze Rialto i Teatrze Korez.

   Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatywa. Pełen program i aktualności festiwalu na www.croppfilmykultowe.pl

   Komentarz


   • #18
    PRZEMOC INACZEJ NIŻ W HOLLYWOOD - „KINO MÓWI” W CZERWCU W ALE KINO+

    PRZEMOC INACZEJ NIŻ W HOLLYWOOD -
    „KINO MÓWI” W CZERWCU W ALE KINO+


    Czerwcowy cykl „KINO MÓWI” poświęcony będzie przemocy i sposobom jej przedstawienia w produkcjach spoza Hollywood. W kolejne czwartki od 6 do 27 czerwca, o 20:10, stacja pokaże: australijskie „Królestwo zwierząt”, francuską „Nienawiść” oraz rumuńskie „Peryferie” i „Pozdrowienia z raju” filipińskiego reżysera Brillante Mendozy.

    Cykl „KINO MÓWI: Przemoc” otworzy kryminał „Królestwo zwierząt” (2010) - nagrodzony na festiwalach Sundance i Camerimage w 2010 debiut Australijczyka Davida Michôda. Nastoletni Joshua trafia po śmierci matki do domu babci Janine (nominowana za tę rolę do Oscara® Jackie Weaver), która okazuje się mózgiem rodzinnej organizacji przestępczej. W tym świecie panuje bezwzględna darwinowska walka o przetrwanie, stróże prawa są równie prymitywni i bezwzględni, co przestępcy, a jedyną ostoją jest zdegenerowana i pełna przemocy, ale wciąż „trzymająca się razem”, rodzina. Chłopiec musi podjąć życiową decyzję – przyjąć zasady nowego domu, czy współpracować z policją.
    Premiera: czwartek, 6 czerwca, godz. 20:10

    Bohaterami nagrodzonej Złotą Palmą „Nienawiści” (1996) są trzej przyjaciele, mieszkańcy paryskich przedmieść rządzonych przez gangi. Said, Vinz i Hubert planują spędzić dzień, jak zawsze, włócząc się po osiedlu. Jednak po tym, jak podczas policyjnego przesłuchania brutalnie pobito ich kolegę, zaczynają myśleć o zemście. W stolicy Francji trwają zamieszki, a nienawiść między młodymi ludźmi z blokowisk i mundurowymi rośnie z każdą chwilą. Niewiele brakuje, by doszło do tragedii. Film został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Wrażenie robi paradokumentalny charakter opowieści, podkreślony przez czarno-białe zdjęcia. Niezwykle przekonujące są kreacje aktorskie, zwłaszcza rola naładowanego frustracją i agresją Vinza, w której pełnię swojego talentu pokazał nieznany wówczas szerzej Vincent Cassel.
    Premiera: czwartek, 13 czerwca, godz. 20:10

    „Peryferie” (2010) to opowieść o jednym dniu z życia zbuntowanej dziewczyny, która w wyniku niewłaściwych decyzji znalazła się na marginesie społeczeństwa. Odsiadująca 5-letni wyrok Matilda dostaje przepustkę, by wziąć udział w pogrzebie matki. Postanawia uciec za granicę - zanim to uczyni, musi spotkać się z kilkoma osobami ze swojej przeszłości. Nic jednak nie idzie po jej myśli… Pomysłodawcą „Peryferii” jest Cristian Mungiu rumuński reżyser i producent, autor nagrodzonego w Cannes filmu „4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni”.
    Premiera: czwartek, 20 czerwca, godz. 20:10

    Cykl zakończą „Pozdrowienia z raju” (2012) - najnowszy film filipińskiego reżysera Brillante Ma. Mendozy, prezentowany w konkursie głównym na festiwalu w Berlinie w 2012. Jest maj 2001 roku. Przebywający na egzotycznej wyspie na Filipinach obcokrajowcy zostają porwani. Wśród nich znajduje się francuska działaczka humanitarna Thérèse (w tej roli Isabelle Huppert). Porywacze przedstawiają się jako islamscy bojownicy powiązani z organizacją niejakiego Osamy bin Ladena. Oświadczają grupie zakładników, że będą więzieni, aż ktoś nie zapłaci za nich okupu. Tak rozpoczyna się ich wielomiesięczna przeprawa przez dżunglę pod ciągłym ostrzałem filipińskiej armii. Głodni, nękani przez zmienną pogodę i dzikie owady, są zdani na łaskę porywaczy.
    Premiera: czwartek, 27 czerwca, godz. 20:10

    Komentarz


    • #19
     Prezentujemy listę premier i wydarzeń specjalnych, które emitowane będą na antenie ale kino+ w czerwcu.


     NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W CZERWCU:

     Nowy brytyjski serial kryminalny „Vera” na podstawie powieści kryminalnych Ann Cleeves. W tytułowej roli występuje Brenda Blethyn.
     Niedziele od 9 czerwca, o 20:10.

     „Fantomas” w ale kino+ - w 30. rocznicę śmierci Louis de Funesa ale kino+ przypomni 3 komedie kryminalne z udziałem tego francuskiego komika: „Fantomas”, „Fantomas powraca” i „Fantomas kontra Scotland Yard”.
     Poniedziałki: 10, 17 i 24 czerwca o 20:10.

     „Łowcy” i „Łowcy 2” – weekend z krwawym polowaniem, czyli oryginał oraz sequel jednego z najlepszych szwedzkich kryminałów, w roli głównej pierwszy odtwórca Wallandera, Rolf Lassgård.
     Piątek i sobota, 28 i 29 czerwca, o 20:10.

     Cykl „Kochamy i czytamy” – a w nim 4 filmy o książkach, które kochamy, zakochanych pisarzach, pisarzach piszących o miłości: „Capote”, „Jaśniejsza od gwiazd”, „Tamten świat samobójców” i „Candy”.
     Środy od 5 do 26 czerwca o 20:10.

     Cykl „KINO MÓWI: Przemoc” poświęcony będzie sposobowi pokazywania przemocy w produkcjach spoza Hollywood. W ramach cyklu stacja pokaże filmy: australijskie „Królestwo zwierząt”, francuską „Nienawiść”, rumuńskie „Peryferie” i „Pozdrowienia z raju” filipińskiego reżysera Brillante Mendozy. Emisje poprzedzą rozmowy z zaproszonymi do studia gośćmi.
     Czwartki od 6 do 27 czerwca, po 20:10.


     PREMIERY CZERWCA:

     2013-06-01 sobota 20:10
     Oliver Twist (Oliver Twist)
     familijny, Wlk. Brytania / Czechy / Francja / Włochy, 2005, reż. Roman Polański, wyk. Barney Clark, Jeremy Swift, Ian McNeice, Richard Durden, 130’

     2013-06-02 niedziela 20:10
     Maria Wern: Sekrety przeszłości (Maria Wern: Inte ens det förflutna)
     serial kryminalny, Szwecja, 2012, reż. Erik Leijonborg, wyk. Eva Röse, Allan Svensson, Peter Perski, 90’

     2013-06-03 poniedziałek 20:10
     Hindenburg (The Hindenburg)
     historyczny, USA, 1975, reż. Robert Wise, wyk. George C. Scott, Anne Bancroft, William Atherton, Charles Durning, 125’

     2013-06-04 wtorek 18:00
     Pan Anatol szuka miliona
     komedia, Polska, 1958, reż. Jan Rybkowski, wyk. Tadeusz Fijewski, Helena Makowska, Wieńczysław Gliński, 73’

     2013-06-05 środa 20:10
     Capote (Capote)
     dramat, USA / Kanada, 2005, reż. Bennett Miller, wyk. Philip Seymour Hoffman, Catherine Keener, Chris Cooper, Clifton Collins Jr., Bruce Greenwood, 114’

     2013-06-06 czwartek 20:10
     Kino Mówi: Przemoc
     Królestwo zwierząt (Animal Kingdom)
     kryminalny, Australia, 2010, reż. David Michôd, wyk. James Frecheville, Jacki Weaver, Joel Edgerton, Luke Ford, Sullivan Stapleton, Ben Mendelsohn, Guy Pearce, 113’

     2013-06-07 piątek 20:10
     Czerwiec 1941 cz. 1 (V iyune 41-go)
     serial wojenny, Rosja / Białoruś, 2008, reż. Aleksander Franskewicz, wyk. Sergiej Bezrukow, Paweł Deląg, Aleksander Franskewicz, Magdalena Górska, 52’

     2013-06-08 sobota 20:10
     Szyfry wojny (Windtalkers)
     wojenny, USA, 2002, reż. John Woo, wyk. Nicolas Cage, Adam Beach, Peter Stormare, Noah Emmerich, Mark Ruffalo, 134’

     2013-06-09 niedziela 20:10
     Vera: Ukryta głębia (Vera (S1): Hidden Depths)
     serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, reż. Adrian Shergold, wyk. Brenda Blethyn, David Leon, Paul Ritter, Jon Morrison

     2013-06-10 poniedziałek 20:10
     Fantomas (Fantômas)
     komedia kryminalna, Francja / Włochy, 1964, reż. André Hunebelle, wyk. Louis de Funès, Jean Marais, Mylène Demongeot, 100’

     2013-06-11 wtorek 20:10
     Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
     dramat, Polska, 2000, reż. Krzysztof Zanussi, wyk. Zbigniew Zapasiewicz, Krystyna Janda, Tadeusz Bradecki, Monika Krzywkowska, 96’

     2013-06-12 środa 20:10
     Jaśniejsza od gwiazd (Bright Star)
     dramat, Wlk. Brytania / Australia / Francja, 2009, reż. Jane Campion, wyk. Abbie Cornish, Ben Whishaw, Paul Schneider, Kerry Fox, 119’

     2013-06-13 czwartek 20:10
     Kino Mówi: Przemoc
     Nienwiść (La haine)
     dramat, Francja, 1995, reż. Mathieu Kassovitz, wyk. Vincent Cassel, Hubert Koundé, Saïd Taghmaoui, Benoît Magimel, 98’

     2013-06-14 piątek 20:10
     Czerwiec 1941 cz. 2 (V iyune 41-go)
     serial wojenny, Rosja / Białoruś, 2008, reż. Aleksander Franskewicz, wyk. Sergiej Bezrukow, Paweł Deląg, Aleksander Franskewicz, Magdalena Górska, 52’

     2013-06-14 piątek 21:10
     Niezwykły dzień Panny Pettigrew (Miss Pettigrew Lives for a Day)
     komedia, Wlk. Brytania / USA, 2008, reż. Bharat Nalluri, wyk. Amy Adams, Shirley Henderson, Ciarán Hinds, Frances McDormand, 92’

     2013-06-15 sobota 20:10
     Wyścig z czasem (Out of Time)
     thriller, USA, 2003, reż. Carl Franklin, wyk. Denzel Washington, Eva Mendes, Sanaa Lathan, Dean Cain, 105’

     2013-06-16 niedziela 20:10
     Vera: Droga przez kłamstwa (Vera (S1): Telling Tales)
     serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, reż. Peter Hoar, wyk. Brenda Blethyn, David Leon, Paul Ritter, Jon Morrison, 52’

     2013-06-17 poniedziałek 20:10
     Fantomas powraca
     (Fantômas se déchaîne)
     komedia kryminalna, Francja / Włochy, 1965, reż. André Hunebelle, wyk. Louis de Funès, Jean Marais, Mylène Demongeot, 94’

     2013-06-18 wtorek 18:00
     Rozwodów nie będzie
     komedia, Polska, 1963, reż. Jerzy Stefan Stawiński, wyk. Marta Lipińska, Władysław Kowalski, Barbara Rylska, Teresa Tuszyńska, Zbigniew Dobrzyński, Magdalena Zawadzka, Teresa Iżewska, Zbigniew Cybulski, 95’

     2013-06-19 środa 20:10
     Tamten świat samobójców (Wristcutters: A Love Story)
     komedia, USA / Wlk. Brytania, 2006, reż. Goran Dukic, wyk. Patrick Fugit, Shannyn Sossamon, Leslie Bibb, Tom Waits, John Hawkes, 88’

     2013-06-20 czwartek 20:10
     Kino Mówi: Przemoc
     Peryferie (Periferic / Outbound)
     dramat, Rumunia, 2010, reż. Bogdan George Apetri, wyk. Ana Ularu, Mimi Branescu, Andi Vasluianu, Ioana Flora, 87’

     2013-06-21 piątek 20:10
     Czerwiec 1941 cz. 3 (V iyune 41-go)
     serial wojenny, Rosja / Białoruś, 2008, reż. Aleksander Franskewicz, wyk. Sergiej Bezrukow, Paweł Deląg, Aleksander Franskewicz, Magdalena Górska, 52’

     2013-06-21 piątek 21:10
     Peacock (Peacock)
     thriller, USA, 2010, reż. Michael Lander, wyk. Cillian Murphy, Ellen Page, Susan Sarandon, Josh Lucas, Bill Pullman, 90’

     2013-06-22 sobota 20:10

     Doomsday (Doomsday)
     science fiction, Wlk. Brytania / USA / RPA / Niemcy, 2008, reż. Neil Marshall, wyk. Rhona Mitra, Bob Hoskins, Malcolm McDowell, Karl Thaning, 113’

     2013-06-23 niedziela 20:10
     Vera: Przynęta (Vera (S1): The Crow Trap)
     serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, reż. Farren Blackburn, wyk. Brenda Blethyn, David Leon, Paul Ritter, Jon Morrison, 52’

     2013-06-24 poniedziałek 20:10
     Fantomas kontra Scotland Yard (Fantômas contre Scotland Yard)
     komedia kryminalna, Francja / Włochy, 1967, reż. André Hunebelle, wyk. Louis de Funès, Jean Marais, Mylène Demongeot, 104’

     2013-06-25 wtorek 18:00
     Klub kawalerów
     komedia, Polska, 1962, reż. Jerzy Zarzycki, wyk. Barbara Drapińska, Irena Kwiatkowska, Lidia Korsakówna, Pola Raksa, 83’

     2013-06-26 środa 20:10
     Candy (Candy)
     melodramat, Australia, 2006, reż. Neil Armfield, wyk. Abbie Cornish, Heath Ledger, Geoffrey Rush, 116’

     2013-06-27 czwartek 20:10
     Kino Mówi: Przemoc
     Pozdrowienia z raju (Captive)
     thriller, Francja / Filipiny / Niemcy / Wlk. Brytania, 2012, reż. Brillante Mendoza, wyk. Isabelle Huppert, Katherine Mulville, Marc Zanetta, 120’

     2013-06-28 piątek 20:10
     Czerwiec 1941 cz. 4 (V iyune 41-go)
     serial wojenny, Rosja / Białoruś, 2008, reż. Aleksander Franskewicz, wyk. Sergiej Bezrukow, Paweł Deląg, Aleksander Franskewicz, Magdalena Górska, 52’

     2013-06-28 piątek 21:10
     Łowcy (Jägarna)
     thriller, Szwecja, 1996, reż. Kjell Sundvall, wyk. Rolf Lassgård, Lennart Jähkel, Jarmo Mäkinen, 113’

     2013-06-29 sobota 20:10
     Łowcy 2 (Jägarna 2)
     thriller, Szwecja, 2011, reż. Kjell Sundvall, wyk. Rolf Lassgård, Peter Stormare, Annika Nordin, 129’

     2013-06-30 niedziela 20:10
     Vera: Mały Łazarz (Vera (S1): Little Lazarus)
     serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2011, reż. Paul Whittington, wyk. Brenda Blethyn, David Leon, Paul Ritter, Jon Morrison, 113’
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-05-20, 13:57.

     Komentarz


     • #20
      CYKL „KOCHAMY I CZYTAMY” W CZERWCU W ALE KINO+


      W czerwcu ale kino+ zaprasza na cykl „Kochamy i czytamy”, a w nim na 4 filmy o zakochanych pisarzach, powieściach o miłości i książkach, które podbiły serca czytelników. Przegląd rozpocznie „Capote” z oscarową rolą Philipa Seymoura Hoffmana. W ramach cyklu ale kino+ pokaże również filmy: „Jaśniejsza od gwiazd”, „Tamten świat samobójców” i „Candy”. Premiery w środy od 5 do 26 czerwca o 20:10.

      Cykl „Kochamy i czytamy” rozpocznie film poświęcony Trumanowi Capote - jednemu z najciekawszych amerykańskich pisarzy XX wieku, uwielbianemu przez kino, kochanemu przez czytelników. „Capote” (2005) skupia się na historii powstania „Z zimną krwią”, jednej z najważniejszych książek pisarza, która rozpoczęła w literaturze amerykańskiej nowy gatunek – powieść faktu. W roli tytułowej występuje Philip Seymour Hoffman, nagrodzony za tę kreację Oscarem®, Złotym Globem i BAFTĄ.
      Premiera: środa, 5 czerwca, godz. 20:10

      Tytuł kolejnego filmu, „Jaśniejsza od gwiazd” (2009) to cytat z sonetu Johna Keatsa, jednego z najwybitniejszych brytyjskich poetów XIX wieku. Wiersz był wyznaniem miłości do Fanny Brawne, z którą związek – przerwany przedwczesną śmiercią poety - stał się kanwą tej filmowej opowieści. „Jaśniejsza od gwiazd” to ostatni tytuł w dorobku wybitnej australijskiej reżyserki Jane Campion, zdobywczyni Złotej Palmy za „Fortepian”. „Jaśniejsza od gwiazd” również walczyła o Złotą Palmę, na MFF Cannes w 2009.
      Premiera: środa, 12 czerwca, godz. 20:10

      „Tamten świat samobójców” (2006) to czarna komedia według powieści Etgara Kereta. Bohaterem filmu jest Zia, który pod wpływem miłosnego zawodu podcina sobie żyły. Po śmierci trafia do świata samobójców. Kiedy dowiaduje się, że jego eksdziewczyna też odebrała sobie życie, rusza na jej poszukiwanie. Film utrzymany jest w nieco surrealistycznej poetyce, charakterystycznej dla prozy Kereta. Postać, wygląd i akcent jednego z bohaterów, Eugena, wzorowane są na osobie Eugene’a Hutza, lidera punk-folkowej grupy Gogol Bordello. To właśnie jego energetyczna muzyka towarzyszy bohaterom.
      Premiera: środa, 19 czerwca, godz. 20:10


      Cykl zakończy „Candy” (2006) - historia związku poety i malarki, w którym miłość przeplata się z uzależnieniem od heroiny. Film oparty jest na nagradzanej autobiograficznej powieści australijskiego pisarza Luke’a Davisa. W roli głównej występuje Heath Ledger, którego fantastycznie rozwijającą się karierę przerwała, zaledwie 2 lata po nakręceniu „Candy”, tragiczna śmierć w wyniku przedawkowania leków. Aktor znany m.in. z ról w filmach „Obłędny rycerz” czy „Patriota”, sławę zyskał dzięki kreacji w nagrodzonym trzema Oscarami filmie Anga Lee „Tajemnica Brokeback Mountain”. Pośmiertnie uhonorowany został statuetką Akademii za drugoplanową rolę Jokera w „Mrocznym Rycerzu” Christophera Nolana.
      Premiera: środa, 26 czerwca, godz. 20:10

      Komentarz


      • #21
       Psuje się coś ten kanał, mam takie wrażenie. Powinno być lepiej z racji usunięcia Wojny i Pokój i zapchaniem rosyjskich filmów. Wczoraj był jeden niby, ale gdzie te stare Ale...?
       Nowa umowa: Comfort+ + Extra+ + 6xCanal+ + HBO 9 miesięcy - 49 zł
       Po 12 miesiącach Comfort+ 6cCanal+ - 59 zł z możliwością dokupienia Extra+ za 10 zł. Umowa na 24 miesiące

       Komentarz


       • #22
        Poniżej zamieszczam premiery filmowe od 2013-07-01 do dnia 2013-07-05 r. wraz z krótkimi opisami.

        Podróże
        (Voyages)
        Premiera: 2013-07-01 Godz: 10:35
        Wyciszona, nawiązująca stylem do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, opowieść o trzech Żydówkach, które wbrew tragicznej historii swojego narodu poszukują zwykłej, ludzkiej bliskości i radości życia.

        Port lotniczy
        (Airport)
        Premiera: 2013-07-01 Godz: 20:10
        „Port lotniczy” to żelazna klasyka kina katastroficznego i obraz w dużym stopniu wyznaczający nowoczesne reguły tego gatunku. Wysoki budżet, parada gwiazd i wielowątkowa fabuła, w której losy przypadkowych ludzi łączy nadchodzący kataklizm – z tego wzorca Hollywood korzysta do dziś.

        Inspekcja Pana Anatola
        Premiera: 2013-07-02 Godz: 18.25
        Inspektor PZU Anatol Kowalski (Tadeusz Fijewski) udaje się na urlop do wypoczynkowego miasteczka Paryżewo. Tam ma jednak do wykonania misję zdemaskowania bandy złodziei damskich kostiumów kąpielowych.

        The Doors - historia nieopowiedziana
        (The Doors: When You're Strange)
        Premiera: 2013.07.03 Godz: 20:10
        „Rockowy szaman”, symbol dzieci-kwiatów, idol tłumów. W lipcu ale kino+ zaprasza na spotkanie z Jimem Morrisonem. W ramach wieczoru stacja pokaże dokument „The Doors – historia nieopowiedziana” oraz film Olivera Stone’a „The Doors”. Premiera w środę 3 lipca od 20:10.

        Debiutanci
        (Beginners)
        Premiera: 2013.07.04 Godz: 20.10
        Opowieść o tym, że w uczuciach wszyscy są wiecznymi debiutantami. Kilka miesięcy po śmierci ojca 38-letni Olivier (Ewan McGregor) spotyka Annę (Mélanie Laurent) i odzyskuje wiarę w miłość. Nie będzie łatwo, bo bagaż przeszłości bohaterów przeszkadza im w zbudowaniu trwałego związku.

        Komentarz


        • #23
         [Inspekcja Pana Anatola
         Premiera: 2013-07-02 Godz: 18.25
         Inspektor PZU Anatol Kowalski (Tadeusz Fijewski) udaje się na urlop do wypoczynkowego miasteczka Paryżewo. Tam ma jednak do wykonania misję zdemaskowania bandy złodziei damskich kostiumów kąpielowych.

         ŻENADA!!!
         Toć to leciwa starość. Film obleciał wszystkie kanały, a tu premiera w HD!
         TV REPUBLIKA zawsze kontrowersyjna, ale bezkompromisowa!!!

         Komentarz


         • #24
          napisał(a) Janusz123 Zobacz post
          a tu premiera w HD!
          słucham?

          pierwsze słyszę aby ten film został zremasterowany - będzie to kopia b/czarna w 4:3 puszczona w SD
          TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

          "nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

          Komentarz


          • #25
           Tym gorzej. Gdyby to była premiera zrekonstruowanej wersji, tak jak np. Rejs na TVP HD to by można było to jeszcze przyjąć.

           Komentarz


           • #26
            Przecież Ale Kino to kanał pseudo hade i wiadomo to od początku
            TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

            "nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

            Komentarz


            • #27
             Ale Kino kiedyś był świetnym kanałem.
             Nowa umowa: Comfort+ + Extra+ + 6xCanal+ + HBO 9 miesięcy - 49 zł
             Po 12 miesiącach Comfort+ 6cCanal+ - 59 zł z możliwością dokupienia Extra+ za 10 zł. Umowa na 24 miesiące

             Komentarz


             • #28
              Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawie zapowiadającą się propozycją, stacji ale kino+: 3 x „PORT LOTNICZY”

              Komentarz


              • #29
               Tylko szkoda że wszystko w SD

               nastawiłem się ostatnio na FANTOMASA - to co zobaczyłem na ekranie przemilczę
               TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

               "nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

               Komentarz


               • #30
                bo masz UPC.
                w nc+ "Fantomas" był żyleta !!

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+