Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opisy audycji prezentowanych w MiniMini+

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #31
  Opowieści Kota Śpiocha 2

  Opowieści Kota Śpiocha 2 (13x8’)
  produkcja własna, Polska, 2014
  © MiniMini+
  Emisja: od 29 marca, w weekendy o godz. 17:25

  Program edukacyjny prezentujący baśnie z różnych zakątków świata, m.in. autorstwa Braci Grimm i Hansa Christiana Andersena. Opowieści przenoszą widzów do magicznego świata pełnego dobrych wróżek, czarodziejów, przebiegłych wiedźm i złośliwych skrzatów, pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy. Ukryte w nich uniwersalne prawdy nie tylko poruszają dziecięcą wyobraźnię, ale także stanowią skarbnicę uniwersalnych mądrości, niosąc za sobą przesłanie i naukę.

  Kot Śpioch zna wiele ciekawych baśni i bardzo lubi je opowiadać dwójce przedszkolaków – Gabrysi i Krzysiowi. Rodzeństwo przepada za historiami Kota Śpiocha o dawnych czasach, kiedy Kota Śpiocha nie było jeszcze na świecie. Czasem dzieci zastanawiają się, skąd Kot Śpioch wie to wszystko, skoro nie żył w tamtych czasach. A może po prostu jest bardzo mądrym kotem? W każdym odcinku Kot zwraca uwagę na postepowanie i postawy bohaterów swoich opowieści. W ten sposób dzieci poznają uniwersalne prawdy o świecie, które często znajdują odzwierciedlenie w ich codziennym życiu. Podczas rozmów wyjaśniane są też najważniejsze pojęcia, związane z przedstawionym miejscem i zdarzeniem. W roli Krzysia występuje Mateusz Pawłowski, znany z serialu Rodzinka.pl, a Gabrysię gra Weronika Wachowska występująca w serialu „M jak miłość”. Kot Śpioch będzie mówił głosem Piotra Fronczewskiego.

  Program ma na celu pogłębienie wiedzy dzieci na temat kultury innych krajów. Nie tylko rozwija wyobraźnię i umiejętność słuchania ze zrozumieniem, ale także ćwiczy koncentrację oraz poszerza słownictwo maluchów. Ponadto uczy małych widzów samodzielnego rozwiązywania problemów, wyciągania wniosków i tworzenia związków przyczynowo-skutkowych.

  Kto z nas w dzieciństwie nie słuchał historii o „Kocie w butach”, „Brzydkim Kaczątku” czy „Księżniczce na ziarnku grochu”? To mądra i pouczająca rozrywka!

  Komentarz


  • #32
   Franklin i Przyjaciele – podwodna wyprawa

   Franklin i Przyjaciele – podwodna wyprawa(44’)
   (Franklin and Friends Adventure: Deep Sea Voyage)
   film animowany, Kanada, 2013
   © 2013 Nelvana Limited.
   Emisja: w poniedziałek, 21 kwietnia o godz. 14:35

   Wszyscy na pokład! Gotowi na wielką podwodną przygodę? No to ruszamy!

   Franklin, Miś i Pan Żółw wyruszają w daleką wyprawę łodzią podwodną, podczas której przeżyją wiele niesamowitych przygód. Na swojej drodze spotkają nowych przyjaciół i wezmą udział w prawdziwej akcji ratunkowej! Przy okazji dużo się nauczą: poznają życie dna oceanu, zobaczą piękne rośliny i fascynujące stworzenia zamieszkujące wodne głębiny. Wszystko to w przepięknej scenerii Morza Karaibskiego!

   Produkcja zrealizowana na podstawie znanej na całym świecie bajki o sympatycznym żółwiu Franklinie. Film bawi, uczy oraz zachęca maluchy do poznawania świata. Postaci zostały stworzone w taki sposób, aby inspirować małych widzów do podążania za swoimi marzeniami. Bo jeżeli czegoś się pragnie i dąży do celu, to wszystko jest możliwe!

   Komentarz


   • #33
    Piotruś Królik

    Piotruś Królik (52x11’)
    (Peter the Rabbit)
    serial animowany, Wielka Brytania, 2013
    © Silver Gate PPL Limited 2013
    Emisja: w poniedziałek, 12 maja, codziennie o godz. 7:20 oraz od niedzieli do piątku o godz. 18:50

    „Piotruś Królik” to ciepła, pełna fascynujących przygód opowieść o przyjaźni. Serial powstał w oparciu o książkę autorstwa Beatrix Potter, która została przetłumaczona na 35 języków i sprzedała się w 40 milionach egzemplarzy na całym świecie.

    Główny bohater serialu, królik o imieniu Piotruś, to postać, z którą dzieci bez wątpienia mogą się utożsamić. Mały królik jest bardzo ciekawy otaczającego go świata, zadaje dużo pytań i chce wszystko zrozumieć. Żyje w krainie, w której pod każdym kamieniem, pod każdą kępką trawy, słowem na każdy kroku skrywa się przygoda i czekająca na odkrycie niespodzianka. Nie jest to jednak świat pozbawiony zagrożeń, dlatego Piotruś musi się nauczyć, że trzeba być ostrożnym. Zwłaszcza, gdy na jego drodze stanie przebiegły lis lub borsuk o dość nieprzyjemnym charakterze i wybuchowym temperamencie.

    Perypetie Piotrusia Królika pokazują, jak ważna w życiu jest przyjaźń. Bohater z charakterystyczną dla siebie radością wprowadza maluchy w świat pełen niespodzianek, fascynujących przygód i zaskakujących rozwiązań. Serial zachęca dzieci do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz poznawania otaczającej je rzeczywistości. Rozwija także ciekawość świata i wyobraźnię małych widzów.

    Animacja starannie i bardzo rzetelnie oddaje zamysł książki. Twórcy serii zadbali, aby przedstawione historie były interesujące i wciągające dla współczesnego, małego widza. Akcja rozgrywa się w angielskim Lake District, ulubionym regionie autorki książki, w naturalnym otoczeniu przyrody – pięknym i majestatycznym. Przed przystąpieniem do pracy animatorzy zrobili tam blisko 3000 zdjęć, tak, żeby jak najlepiej odzwierciedlić świat, który wyobraziła sobie Beatrix Potter. Dbałość o szczegóły jest posunięta do tego stopnia, że mieszkanie Piotrusia Królika jest wzorowane na prawdziwych korzeniach istniejących niedaleko miejscowości Sawrey. A kwiaty i inne rośliny to dokładnie te same, które można spotkać w Lake District.

    Komentarz


    • #34
     Piotruś Królik: Powiastka wiosenna

     Piotruś Królik: Powiastka wiosenna (22’)
     (Peter the Rabbit: The Tale of the Start of Spring)
     serial animowany, Wielka Brytania, 2013
     © Silver Gate PPL Limited 2013
     Emisja: w czwartek, 1 maja o godz. 19:30 oraz w piątek, 2 maja o godz. 11:30

     Wiosenna opowieść o Piotrusiu Króliku i tajemniczym zniknięciu kaczego jaja uczy małych widzów tworzenia wniosków przyczynowo-skutkowych, logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków. Ponadto zachęca najmłodszych do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

     Na farmie zapanowało duże poruszenie. Zaginęło jajko Tekli Kałużyńskiej i nikt nie wie, co się z nim stało. Kaczka Tekla jest załamana, ale Piotruś Królik nie traci głowy! Postanawia odnaleźć zaginione jajko i pojmać winowajcę. Wie, że aby znaleźć klucz do zagadki musi, niczym detektyw, znaleźć ślady i wszystkie wskazówki złożyć w jedną całość.

     Czy Piotruś Królik zdoła znaleźć zaginione jajo zanim wyklują się z niego małe kaczki? I jaką rolę odegra w całej sprawie tajemniczy przybysz Samuel Baczko?

     „Piotruś Królik” to ciepła, pełna fascynujących przygód opowieść o przyjaźni. Serial powstał w oparciu o książkę autorstwa Beatrix Potter, która została przetłumaczona na 35 języków i sprzedała się w 40 milionach egzemplarzy na całym świecie.

     Komentarz


     • #35
      STACYJKOWO 4

      STACYJKOWO 4 (26 x 10’)
      (Chuggington series 4)
      serial animowany, Wielka Brytania, 2013
      © Ludorum
      Emisja: od poniedziałku 21 maja, codziennie o godz. 14:00 i 20:15

      Nowa seria uwielbianego przez najmłodszych serialu "Stacyjkowko" przedstawia kolejne przygody trzech lokomotyw – Wilsona, Koko oraz Bruna. Trzy małe lokomotywy chcą stać się samodzielnymi pociągami, ale zanim to nastąpi muszą sprostać wielu wyzwaniom. Droga do dorosłości nie jest łatwa, ale bywa zabawna i wiele, wiele uczy.

      Wilson, Koko i Bruno wspólnie przeżywają niezwykłe przygody, potrafią zgodnie współpracować i pokonywać trudności, choć każdy z nich jest inny. Bruno to silna elektryczno-spalinowa lokomotywa przeznaczona do przewozu ciężkich ładunków. Zawsze zadaje wiele pytań, ale można na nim polegać, gdy zbliżają się kłopoty. Wilson jest pełen entuzjazmu i energii. Zawsze uważnie słucha instrukcji, jest ciekawy świata i chętny do nauki. Z kolei Koko to lokomotywa przeznaczona do szybkiej jazdy, uwielbia wycieczki i wyścigi.

      Przygody, które wspólnie przeżywają bohaterowie "Stacyjkowa" uczą ich odpowiedzialności, współpracy oraz znaczenia prawdziwej przyjaźni.

      Komentarz


      • #36
       Ciekawski George 7 i 8

       Ciekawski George 7 i 8 (12x22’)
       (Curious George series 7&8)
       serial animowany, USA 2013-2014
       © NBC Universal
       Emisja: od 1 czerwca, w weekendy o godz. 8:20 i 17:00

       To najnowsza seria zabawnego, pełnego ciepła serialu edukacyjnego, który cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców. Bajka opowiada o przygodach ulubieńców maluchów – małpki o imieniu George oraz jej przyjaciela i zarazem opiekuna, pana w żółtym kapeluszu.

       George jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Jego nieustanne poszukiwania i dociekliwa natura często sprowadzają na niego kłopoty. Niesforna małpka co rusz popada w tarapaty, ale jednocześnie wyciąga pouczające wnioski ze swoich przygód i uczy się nowych rzeczy. Codziennie spotyka na swojej drodze interesujące osoby, odwiedza różne miejsca, a także poznaje ciekawe zjawiska. Dzięki podjętym wyzwaniom i przeżytym doświadczeniom George zdobywa nowe umiejętności oraz odkrywa uroki codziennego życia.

       Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey.

       Komentarz


       • #37
        Clifford - wielki czerwony pies

        Clifford - wielki czerwony pies (65x26’)
        (Clifford the Big Red Dog)
        © Scholastic Entertainment Inc.
        serial animowany, USA, 2003
        Emisja: od 2 czerwca, od poniedziałku do piątku o godz. 8:20 i 17:00

        Wyższy od niejednego budynku i bardziej czerwony od wozu strażackiego, zawsze optymistyczny pies Clifford ma serce równie wielkie, jak on sam!

        Tytułowy bohater serialu to gigantyczny pies, który jako szczeniak bał się, że nigdy nie urośnie. Teraz Clifford jest bardzo, bardzo duży i mądry. Zawsze wszystkim pomaga i uczy innych, że warto być przyjaznym i uczynnym. Wraz ze swoją właścicielką, ośmioletnią Emily Elizabeth Howard oraz przyjaciółmi, fioletową pudlicą Cleo i małym, żółtym buldogiem T-Bonem, przeżywa pasjonujące i dające do myślenia przygody. Mali widzowie dowiedzą się m.in. jak zgodnie bawić się z innymi, jak zdobywać przyjaciół oraz jak postępować, aby być lubianym.

        Animacja o Cliffordzie oparta na serii książek dla dzieci autorstwa Normana Bridwella cieszy się olbrzymią popularnością w ponad 85 krajach. Zdobyła też 17 nominacji do prestiżowej nagrody Emmy.

        Komentarz


        • #38
         Dinopociąg 2

         Dinopociąg 2 (26x26’)
         (Dinosaur Train 2)
         serial animowany, USA, 2012
         © Jim Henson Company
         Emisja: od 2 czerwca, od poniedziałku do soboty o godz. 10:45 oraz codziennie o godz. 15:15


         Druga seria popularnej animacji o dinozaurach to wartościowa i mądra propozycja dla najmłodszych. Serial tym razem zabiera maluchy w podróż do podwodnego świata mórz i oceanów, pełnego tajemnic oraz interesujących form życia.

         W każdym odcinku bohaterowie bajki – sympatyczne, młode i ciekawe świata dinozaury – podróżują pociągiem, przemierzają prehistoryczne oceany i przeżywają niesamowite przygody. W trakcie swoich wypraw odkrywają nowe gatunki dinozaurów, badają, jak wyglądał prehistoryczny świat oraz dowiadują się, czym te wielkie gady różnią się od dzisiejszych istot żywych. Widzowie serialu poznają zagadnienia nauk ścisłych, przyrodniczych i paleontologii, a także podstawowe pojęcia z dziedziny historii naturalnej.

         Serial skierowany jest do dzieci od trzeciego roku życia. Powstał w konsultacji z kanadyjskim paleontologiem Scottem D. Sampsonem, który od wielu lat specjalizuje się w tematyce dinozaurów.

         Komentarz


         • #39
          My Little Pony: Przyjaźń to magia 4

          My Little Pony: Przyjaźń to magia 4 (26x22’)
          (My Little Pony: Friendship is Magic 4)
          serial animowany, USA, 2013-2014
          © Hasbro Studios.
          Emisja: od 3 czerwca, codziennie o godz. 19:50 oraz od poniedziałku do soboty o godz. 11:10

          W najnowszym sezonie przed widzami kolejne emocje. Małe kucyki czeka mnóstwo niesamowitych, magicznych przygód. Wspólnie odbędą długą drogę w poszukiwaniu znaczenia i sensu prawdziwej przyjaźni!

          Twilight Sparkle zostaje księżniczką i dostaje piękne skrzydła, ale musi się jeszcze wiele nauczyć, aby mądrze i sprawiedliwie sprawować władzę. Jej przewodniczką po świecie staje się Księżniczka Celestia. To dzięki niej Twilight i jej przyjaciele: Applejack, Rarity, Fluttershy, Rainbow Dash i Pinkie Pie będą poznawać znaczenie prawdziwej przyjaźni. Kucyki wspólnie przeżywają niezwykłe przygody, pomagają innym mieszkańcom Ponyville, ale ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Czy przejdą ją pomyślnie? Czy magiczna siła przyjaźni znów zwycięży? I czy uda im się znaleźć klucze do tajemniczej skrzynki zamkniętej na sześć kłódek? Każdy z kucyków reprezentuje inny aspekt przyjaźni, a Twilight okazuje się być kluczowym Elementem Harmonii.

          Serial powstał w oparciu o popularna bajkę emitowaną w latach 80-tych i 90-tych.

          Komentarz


          • #40
           Chuck i Przyjaciele 2

           Chuck i Przyjaciele 2 (26x11’)
           (Chuck & Friends 2)
           serial animowany, USA 2012
           © Hasbro
           Emisja: od 1 czerwca, codziennie o godz. 8:45 i 17:50

           To już drugi sezon popularnego serialu o przygodach wywrotki o imieniu Chuck. Chuck marzy, by podobnie jak jego brat Rally, startować w wyścigach.

           Tytułowy bohater jest bardzo sympatyczny i ma wielu przyjaciół. Wśród nich znajduje się m.in.: śmieciarka – Rowdy, laweta – Handy, koparka – Digger oraz wóz strażacki – Boomer. Każdy pojazd ma inne cechy charakteru i umiejętności, które wykorzystuje podczas niezliczonych przygód. Rowdy dobrze radzi sobie z odnajdywaniem zaginionych rzeczy, Handy ma hak służący do holowania, a Digger lubi kopać, to jego wielki talent.

           Dzięki animacji mali widzowie nie tylko poznają rodzaje pojazdów oraz ich funkcje, ale także dowiadują się, że pomimo różnic można zgodnie współpracować. Bajka pokazuje, że każdy jest dobry w czymś innym i dzięki temu na swój sposób wyjątkowy.

           Serial przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

           Komentarz


           • #41
            Przygody Adasia i Tosi 2

            Przygody Adasia i Tosi 2 (26x11’)
            (The Adventures of Abney & Teal 2)
            serial animowany, Wielka Brytania 2011
            © BBC Worldwide
            Emisja: od 16 czerwca, codziennie o godz. 14:20 oraz od niedzieli do piątku o godz. 19:15

            Nowy serial twórców “Teletubisiów” zyskał ogromną popularność i bił rekordy oglądalności wśród małej publiczności w Wielkiej Brytanii.

            Adaś i Tosial żyją na wyspie po środku jeziora, w parku otoczonym przez wielkie i gwarne miasto. Każdego dnia wspólnie ze swoimi przyjaciółmi przeżywają niezwykłe przygody, dokonują wielkich odkryć i poznają otaczający świat. Bajka, poprzez zabawę, rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci, pozwala spojrzeć na codzienność w inny, czasem zaskakujący dla dorosłych, sposób oraz wspomaga rozwój społeczny maluchów i uczy budowania relacji z otoczeniem.

            Twórcą serialu jest Joel Stewart, uznany i wielokrotnie nagradzany brytyjski pisarz i ilustrator, który nadał serialowi niepowtarzalny klimat. Animacja została narysowana w unikatowy sposób, dzięki czemu wyróżnia się spośród wielu kreskówek kierowanych do przedszkolaków.

            Komentarz

            Pracuję...
            X
            nc+