Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opisy audycji prezentowanych w MiniMini+

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Opisy audycji prezentowanych w MiniMini+

  W tym miejscu znajdziecie opisy audycji nadawanych na kanale MiniMini+.

 • #2
  BARBIE: MARIPOSA I BAŚNIOWA KSIĘŻNICZKA

  BARBIE: MARIPOSA I BAŚNIOWA KSIĘŻNICZKA (85’)
  (Barbie Mariposa and the Fairy Princess)
  film animowany, USA 2012
  © Mattel
  Emisja: w sobotę, 2 listopada o godz. 18:40 (powtórka w niedzielę, 3 listopada o godz. 10:45)

  Możesz sięgać gwiazd, gdy masz prawdziwych przyjaciół! Poznajcie moc przyjaźni w nowym filmie o przygodach Barbie! Moc, która uskrzydla i pomaga pokonać wszystkie przeciwności!

  Barbie Mariposa zostaje mianowana królewską ambasadorką. Jej zadaniem ma być pojednanie dwóch zwaśnionych krain: Skrzydłolandii i Błyszczylandii. Mariposa zaprzyjaźnia się z Catanią, księżniczką skrzydlatych wróżek, które zamieszkują te magiczne ziemie. Okazuje się jednak, że królestwu zagrażają nie tylko wewnętrzne waśnie, ale zła wróżka Gwyllion. Gwyllion podaje królowej wróżek truciznę, aby zniszczyć królestwo i zabrać kryształowe światło, które je chroni. Mariposa i Catania ruszają na ratunek – muszą zdobyć antidotum na truciznę, ocalić królową i krainę magicznych wróżek. Pomoże im w tym prawdziwa przyjaźń!

  Dołącz do wróżek, by razem z nimi ocalić królestwo!

  Komentarz


  • #3
   STACYJKOWO 4

   STACYJKOWO 4 (26 x 10’)
   (Chuggington series 4)
   serial animowany, Wielka Brytania, 2013
   © Ludorum
   Emisja: od poniedziałku 4 listopada, codziennie o godz. 14:00 oraz 20:20

   Nowa seria uwielbianego przez najmłodszych serialu "Stacyjkowko" przedstawia kolejne przygody trzech lokomotyw - Wilsona, Koko oraz Bruna. Trzy małe lokomotywy chcą stać się samodzielnymi pociągami, ale zanim to nastąpi musza sprostać wielu wyzwaniom. Droga do dorosłości nie jest łatwa, ale bywa zabawna i wiele, wiele uczy.

   Wilson, Koko i Bruno przeżywają wiele niezwykłych przygód, potrafią zgodnie współpracować i razem pokonują trudności, choć każdy z nich jest inny. Bruno to silna elektryczno-spalinowa lokomotywa przeznaczona do przewozu ciężkich ładunków. Zawsze zadaje wiele pytań, ale można na nim polegać, gdy zbliżają się kłopoty. Wilson jest pełen entuzjazmu i energii. Zawsze uważnie słucha instrukcji, jest ciekawy świata i chętny do nauki. Z kolei Koko to lokomotywa przeznaczona do szybkiej jazdy, uwielbia wycieczki i wyścigi.

   Przygody, które wspólnie przeżywają bohaterowie "Stacyjkowa" uczą ich odpowiedzialności, współpracy oraz znaczenia prawdziwej przyjaźni.

   Komentarz


   • #4
    Czytanki Rybki MiniMini 5

    Czytanki Rybki MiniMini 5 (12x5’)
    program dla dzieci, Polska 2013
    © MiniMini+
    Emisja: od soboty 9 listopada, codziennie o godz. 20:55

    W nowych odcinkach programu „Czytanki Rybki MiniMini” znani polscy aktorzy m.in. Magdalena Różczka, Joanna Brodzik, Jan Wieczorkowski i Bartosz Obuchowicz czytają maluchom wiersze dla dzieci. Wśród prezentowanych utworów znajdą się wiersze autorstwa Marii Konopnickiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Broniewskiego oraz mniej znanych twórców.

    To program edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Jego celem jest zachęcenie małych widzów MiniMini+, ich rodziców i opiekunów do wspólnego czytania i poznawania literatury dziecięcej.

    Komentarz


    • #5
     Tomek i przyjaciele: seria 17

     Tomek i przyjaciele: seria 17 (20x10’)
     (Thomas and Friends: series 17)
     serial animowany, Wielka Brytania 2012
     © HIT Entertainment Limited
     Emisja: od poniedziałku 11 listopada, codziennie o godz. 15:40

     Najnowsza seria o przygodach kochanego przez maluchy Tomka tylko w MiniMini+!

     Serial opowiada o kolejnych przygodach sympatycznej, niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek. Tomek wraz z grupą przyjaciół, innych lokomotyw, dba o to, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie. Dzięki pracowitości i staranności może z dumą nosić na boku numer 1. Bajka pokazuje, że przyjaźń i współdziałanie są kluczem do sukcesu oraz pomagają pokonać wszelkie trudności.

     Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca – opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

     Pomysłodawcą i reżyserem serii telewizyjnej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984 – 1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr. Bajka o Tomku wyświetlana jest w ponad 130 krajach.

     Komentarz


     • #6
      Detektyw Łodyga 2

      Detektyw Łodyga 2 (10x8’)
      program dla dzieci, Polska 2013
      © MiniMini+
      Emisja: od soboty 23 listopada, w weekendy o godz. 18:30

      Czy można wyhodować deszcz? Skąd się bierze tęcza? Jak powstaje szron? Na te i wiele innych pytań mali widzowie znajdą odpowiedź w nowej serii popularnego programu edukacyjnego MiniMini+ „Detektyw Łodyga 2”. Jego celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych oraz rozbudzanie ciekawości świata.

      Przyroda jest fascynująca i bardzo często… zagadkowa. Dzieci nie zawsze same potrafią znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania. Na szczęście z odsieczą przybywa Detektyw Łodyga, który rozwiązał już niejedną przyrodniczą zagadkę i zawsze służy mądrą radą. W każdym odcinku Eugeniusz Łodyga razem z dwójką przedszkolaków, Tosią i Frankiem, stara się odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące różnych zjawisk przyrodniczych. Wspólnie przeprowadzają nawet małe eksperymenty i tworzą przepisy, np. na niezbyt groźne tsunami, butelkowe tornado czy lawinę z cukru pudru. Wyniki tych doświadczeń są często zaskakujące dla starszej siostry Tosi i Franka, Sylwii, która nie raz pobłądziła w naukach przyrodniczych.

      Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość wszystkiego, co je otacza. Najlepszym sposobem na zaspokojenie tego „głodu wiedzy” są zabawy i proste naukowe eksperymenty. Prezentowane w programie badania zjawisk przyrodniczych pozwalają małym widzom odkrywać i zgłębiać fascynujący świat przyrody. Ponadto rozwijają umiejętność krytycznego i przyczynowo-skutkowego myślenia, porównywania i uogólniania, a także przyczyniają się do poszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaków. Każdy odcinek stanowi również wspaniałą inspirację dla rodziców do tego, by kreatywnie i twórczo spędzić czas ze swoimi maluchami.

      Komentarz


      • #7
       Kocia Ferajna

       Kocia Ferajna (80’)
       (Top Cat: The Movie)
       © Hanna Barbera
       film animowany, USA 2012
       Emisja: piątek, 6 grudnia o godz. 17:40

       Nowy film o przygodach dobrze znanej kociej szajki po raz pierwszy w polskiej telewizji! To pełna humoru, zabawnych zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji propozycja dla młodych widzów.

       Kto pamięta Tolka Cacka, Benka, Lalka, Picusia i posterunkowego Dybka? Ulubieni bohaterowie dzieciństwa wracają i jak zwykle wprowadzą dużo zamieszania. Tolek będzie chciał zaimponować pięknej kotce Trixie bogactwem Maharadży z Pukadzi. A to dopiero początek nieoczekiwanego splotu zdarzeń. Tym razem nowy oficer policji będzie starał się zrobić porządek z kocią szajką. Czy koci gang znów wystrychnie policję na dudka? I co na to wszystko powie posterunkowy Dybek? Bez wątpienia będzie ciekawie i bardzo, bardzo wesoło.

       Film został zrealizowany w oparciu o kultowy serial „Top Cat”, emitowany w Polsce jeszcze w latach 80. Znany starszej widowni, pamiętany z dzieciństwa Tolek Cacek znów wraca do gry i z pewnością nie zawiedzie swoich fanów!

       Komentarz


       • #8
        BARBIE W KRAINIE KUCYKÓW

        BARBIE W KRAINIE KUCYKÓW (85’)
        (Barbie: sisters in a pony tale)
        © Mattel
        film animowany, USA 2013
        Emisja: piątek, 6 grudnia o godz. 18:10 oraz w sobotę 28 grudnia o godz. 18:40 (powtórka w niedzielę, 29 grudnia o 10:45)

        W nowym filmie Barbie zabierze widzów we wspaniałą konną podróż w Alpy. Tym razem w walce z niebezpieczeństwami pomoże jej dziki rumak, magia i ukochane siostry.

        Barbie razem ze swoimi siostrami jedzie na wakacje w szwajcarskie Alpy. Tam wspólnie będą trenować jazdę konną w znanej Akademii Jeździeckiej. Każda z dziewczyn ma swoje plany i marzenia – wyjazd staje się okazją, by je spełnić. Barbie pragnie znaleźć wymarzonego konia, którego zabierze ze sobą do domu w Malibu, Stacie chce dowieść swoich niesamowitych umiejętności jeździeckich, a Chelsea wreszcie będzie miała okazję dosiąść konia większego od… kucyka. Wakacje nie zaczynają się szczęśliwie, ale wszystko się zmienia, kiedy Barbie spotyka w lesie tajemniczego, dzikiego rumaka. Od tego momentu przygoda dziewczyn staje się bardzo, bardzo magiczna…

        Jeżeli jesteście ciekawie co się wydarzy, obejrzyjcie koniecznie „Barbie w Krainie Kucyków”!

        Komentarz


        • #9
         Kot Prot Gwiazdkę urządzi w lot

         Kot Prot Gwiazdkę urządzi w lot (60’)
         (Cat in the Hat Knows A Lot About That. Christmas special.)
         film animowany, USA 2012
         © PBS Kids
         Emisja: sobota, 7 grudnia o godz. 18:40 (powtórka niedziela, 8 grudnia o godz. 10:45) oraz w Wigilię, 24 grudnia o godz. 9:00

         Tym razem Kot Prot odkryje magie Świąt w lot! Film zabierze małych widzów w niesamowitą podróż pełną śniegu i świątecznych cudów!

         Hania i Jaś znajdują małego renifera, który zabłądził, a musi koniecznie dotrzeć do domu przed Gwiazdką. Przyjaciele postanawiają mu pomóc i razem z kotem Protem chcą zabrać go do zamieszkiwanej przez renifery Lodowej Krainy Ciarktyki. Co prawda „koto-proto-mobil” psuje się, ale to nic! Od czego ma się przyjaciół? Z odsieczą przybywa rodzina słoni, delfiny, a nawet nieco gruboskórne kraby! Po drodze nasi bohaterowie odwiedzą wiele fantastycznych krain, spotkają się z dawnymi przyjaciółmi, a przy okazji poznają magię i prawdziwy sens Świąt.

         Czy bardzo mądry kot Prot znajdzie sposób, aby odwieźć renifera Ralfa do domu na czas? Czy przyjaciele zdążą przed Gwiazdką? W Święta wszystko jest możliwe! Zobaczcie sami – z pewnością będzie to magiczna wyprawa!

         Film powstał w oparciu o popularny na całym świecie serial „Kot Prot na wszystko odpowie w lot”. Animacja została zrealizowana na podstawie kultowej w Stanach Zjednoczonych książki autorstwa amerykańskiego pisarza i poety Theodora Seuss Geisela. W Polsce książka pt. „Kot Prot” ukazała się w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

         Komentarz


         • #10
          STACYJKOWO: CIUCHCIE NA RATUNEK

          STACYJKOWO: CIUCHCIE NA RATUNEK (25’)
          (Chuggington: Chug Patrol Ready to Rescue)
          film animowany, Wielka Brytania 2012
          © Ludorum
          Emisja: w piątek, 6 grudnia o godz. 19:55 oraz w Wigilię, 24 grudnia o godz. 19:55 i w Pierwszy Dzień Świąt o godz. 14:10


          Tym razem Wilson zostanie prawdziwym bohaterem! Zapraszamy na nowe przygody przyjaciół znanych ze „Stacyjkowa” w wyjątkowym filmie „Stajkowo: Ciuchcie na ratunek”!

          Dla trzech lokomotyw nadszedł czas wytężonej pracy i treningu. Wilson dołączył do ekipy ratunkowej przeznaczonej do zadań specjalnych, Bruno do zespołu budowlanego, a Koko do grupy superszybkich pociągów. Wilson pomaga ciuchciom, które znalazły się w niebezpieczeństwie – wyciąga Koko z zapadającego się tunelu kopalni i odnajduje Emilię, która zaginęła w lesie. Pomagają mu w tym nie tylko nowe umiejętności i niezawodne narzędzia, ale przede wszystkim odwaga i czyste serce. Przygody, które wspólnie przeżywają bohaterowie "Stacyjkowa" uczą małych widzów odpowiedzialności, współpracy oraz znaczenia prawdziwej przyjaźni.

          Zobaczcie jedyną w swoim rodzaju akcje ratunkową! Dzielne lokomotywy ruszają do akcji!

          Komentarz


          • #11
           Święta u Peppy

           Święta u Peppy (11’)
           film animowany, Wielka Brytania, 2007
           Ó ABD / Contender Ltd. 2007
           Emisja: w Wigilię 24 grudnia oraz Drugi Dzień Świat o godz. 7:00

           Święta z Peppą i Georgem? To gwiazdkowe marzenie każdego malucha!

           Peppa i jej brat George uwielbiają święta. Dla bohaterów, podobnie jak dla dzieci, jest to czas wspólnych zabaw na śniegu, niezwykłej radości przy ubieraniu choinki oraz wspólnego czekania na Świętego Mikołaja.

           Peppa marzy, aby Mikołaj przyniósł jej jojo, zaś George nie może się doczekać kolejki z lokomotywą i mnóstwem wagoników. Ich przyjaciele także czekają na wymarzone niespodzianki: statek kosmiczny, skakankę, trąbkę. Czy Świty Mikołaj spełni marzenia maluchów? Przekonajcie się sami!

           Komentarz


           • #12
            BABAR I PRZYGODY BADOU

            BABAR I PRZYGODY BADOU (104x11’)
            (Babar and the Adventures of Badou – series 1,2)
            serial animowany, Francja/Kanada 2010
            © Nelvana
            Emisja: od środy, 1 stycznia o godz. 8:20 i 17:45

            Nowy serial z popularnego cyklu o przygodach słonia Babara po raz pierwszy na polskich ekranach! Znane i lubiane postaci z królestwa Celestogrodu wracają do MiniMini+.

            Głównym bohaterem bajki jest wnuczek króla Babara, słonik Badou. Młody następca słoniowego tronu będzie przewodził ekscytującym wyprawom swoich przyjaciół. Wykaże się przy tym niezwykłą odwagą i mądrością. Podczas pełnych przygód podróży Badou, lis Jake, zebra Zawadi i jeż Munroe nauczą się, czym jest prawdziwa przyjaźń i współpraca oraz odkryją zadziwiające zakątki słoniowego królestwa. Bohaterowie serialu wspólnie rozwiążą wiele trudnych łamigłówek i niezwykłych tajemnic, jakie kryje w sobie królestwo Celestogród. Pokażą też małym widzom czym jest tolerancja, odwaga i kreatywność.

            Animacja została zrealizowana w technologii 3D. Powstała na podstawie popularnej serii książek dla dzieci autorstwa francuskiego pisarza i ilustratora Jeana de Brunhoffa. Historia Babara i jego królewskiej rodziny została przetłumaczona na 25 języków oraz sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

            Komentarz


            • #13
             Kot Prot na wszystko odpowie w lot

             Kot Prot na wszystko odpowie w lot (80x15’)
             (Cat in the Hat Knows A Lot About That)
             serial animowany, Wielka Brytania 2011
             © Portfolio Entertainment
             Emisja: od 10 stycznia, codziennie o godz. 17:30 (powtórka o godz. 9:10)

             Serial przedstawia zaskakujące, ale i pouczające przygody pewnego mądrego kota i dwójki przedszkolaków. Kot Prot zabiera maluchy w niezwykłą podróż, podczas której drzwi do pełnego tajemnic świata natury i odkryć naukowych stają przed nimi otworem.

             Główny bohater serialu bardzo mądry Kot Prot ma specjalny wehikuł, dzięki któremu błyskawicznie przenosi się z jednego miejsca w drugie. Wspólnie z dwójką przyjaciół: Hanią i Jasiem odbywa magiczne podróże po różnych zakątkach świata. Razem odwiedzają dno oceanu, zwiedzają równikowe lasy, a nawet wnętrze ula! Jest to możliwe, ponieważ magiczny wehikuł zwany „koto-proto-mobil”, zmienia się w mgnieniu oka w cokolwiek zapragniemy: samolot, łódź podwodną, a nawet rakietę. W każdym odcinku bohaterowie serialu dowiadują się wielu interesujących rzeczy, czasem zaskakujących nawet dla Kota Prota.

             Animacja powstała na podstawie kultowej w Stanach Zjednoczonych książki autorstwa amerykańskiego pisarza i poety Theodora Seuss Geisela. W Polsce została wydawana w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka i nosi tytuł „Kot Prot”.

             Komentarz


             • #14
              Roztańczona Angelina

              Roztańczona Angelina (40x15’)
              (Angelina Ballerina – series 5 & 6)
              serial animowany, Wielka Brytania, 2012
              © HIT ENTERTAINMENT LIMITED
              Emisja: od 18 stycznia, codziennie o godz. 7:40 i 18:30

              Nowa animacja o dobrze znanej polskim widzom myszce Angelinie to bajkowa opowieść o tym jak marzenia się spełniają. Trzeba tylko bardzo czegoś pragnąć i nie poddawać się!

              Angelina ma już 8 lat i kocha balet. Mała myszka idzie do szkoły, w który poznaje nowe formy muzyki i style tańca, takie jak jazz czy modern. Spotyka też pokrewne dusze, inne myszki, które tak jak ona marzą, aby w przyszłości stać się profesjonalnymi tancerkami. Życie Angeliny kręci się wokół treningów i występów, ale pracowita myszka nie zapomina o przyjaciołach i rodzinie. Serial pokazuje małym widzom, że każdy może zrealizować swoje marzenia – musi jedynie włożyć w to trochę pracy i wytrwale dążyć do celu. Maluchy przekonają się, że zamiast zniechęcać się warto uczyć się na swoich błędach, wtedy można pokonać wszystkie trudności.

              Serial został zrealizowany na podstawie wielokrotnie nagradzanej książki autorstwa Katharine Holabird z rysunkami Helen Craig.

              Komentarz


              • #15
               Chmurkowe opowieści

               Chmurkowe opowieści (52x10’)
               (Cloudbabies)
               serial animowany, Wielka Brytania 2011
               © Hoho Entertainment
               Emisja: od 24 stycznia, codziennie o godz. 15:20 (powtórka o godz. 7:20

               Bajka dla wszystkich maluchów ciekawych świata. Opowiada o uroczych istotkach, które mieszkają w domu usytuowanym na puszystej chmurce. Bohaterowie serialu opiekują się niebem, a ich najlepsi przyjaciele to Słońce, Księżyc, Tęcza i Gwiazdeczka. Każdego ranka dosiadają podniebnych koników i ruszają do swoich codziennych zajęć, które nigdy się im nie nudzą. W końcu niebo to takie magiczne miejsce!

               Serial niesie pozytywne wartości: pokazuje jak ważne jest dbanie o innych i świat, który nas otacza. Dzięki tej produkcji mali widzowie poznają znaczenie pojęć takich, jak: dzień i noc czy gwiazda i tęcza oraz dowiadują się, skąd się one biorą i dlaczego istnieją.

               Komentarz

               Pracuję...
               X
               nc+