Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MiniMini+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

TOMEK I PRZYJACIELE: LEGENDA O ZAGINIONYM SKARBIE (60’)
    (Thomas And Friends: Sodor’s Legend Of The Lost Treasure)
    film animowany, Wielka Brytania, 2015
    © HIT Entertaiment Limited
    Emisja: w poniedziałek, 2 maja o 18:30 oraz we wtorek, 3 maja o 10:50

Kochana przez dzieci na całym świecie lokomotywa Tomek powraca w nowym filmie! Tym razem przeżyje ekscytującą przygodę podczas poszukiwania zaginionego skarbu piratów!

Tomek jak zwykle jest skory do żartów – jednak tym razem posunął się w swoich psikusach trochę za daleko. Dlatego zostaje wysłany do pracy w zupełnie inną, odległą część wyspy. Może tam się uspokoi. W nowym miejscu Tomek poznaje nowych kolegów – małe lokomotywki Reksa, Michała i Bartka, spotyka też swoją starą, dawno niewidzianą przyjaciółkę, koparkę parową Mariankę. Wszyscy pracują nad budową nowej linii kolejowej, a Tomek pragnie udowodnić, jak bardzo może być pomocny. Nieoczekiwanie podczas wykopów wpada w dziurę, która prowadzi do… ukrytej jaskini skrywającej wspaniałe pirackie statki! W dodatku Tomek i przyjaciele wpadają na trop zaginionego skarbu. To początek wielkiej, ekscytującej przygody!

Tomek zaprasza małych widzów do świata piratów i zaginionych skarbów! To będzie pełna przygód, ale i pouczająca wyprawa.

Komentarz

Bing (52x7’)
      (Bing)
      serial animowany, Irlandia/Wielka Brytania, 2014
      © Acamar Films Limited
      Emisja: od 16 maja codziennie o 6:50 (2 odcinki), 11:30 (1 odcinek) i 20:40 (2 odcinki)

„Bing” to ciekawie zrealizowany serial edukacyjny dla najmłodszych. Mierząc się z codziennymi czynnościami zarówno bohaterowie bajki, jak i mali widzowie uczą się radzić sobie z emocjami i konsekwencjami swoich czynów.

Bing ma trzy lata i tak jak wszystkie trzylatki jest energiczny, rozbrykany i ciekawy świata dookoła. Bing jest króliczkiem, ale jego codzienność do złudzenia przypomina codzienność dzieci w podobnym wieku. Każdy odcinek rozpoczyna się typową dziecięcą czynnością, z którą muszą się zmierzyć bohaterowie: Bing, jego opiekun Flop, przyjaciele Sula i Pando oraz kuzyni Koko i Charlie. Mimo ogromnego zapału nie zawsze im wszystko wychodzi, popełniają błędy, ale się na nich uczą. Pełnemu entuzjazmu króliczkowi czasem brakuje doświadczenia, by przewidzieć skutki swojego zachowania, na przykład nie wie, że położona na brzegu wanny książeczka może wpaść do wody i się zniszczyć. Gdy tak się dzieje Bing musi sobie poradzić ze swoimi uczuciami. Z małą pomocą Flopa króliczkowi zawsze udaje się szybko odzyskać rezon.

Komentarz

Myszka w Paski i zasady higieny (10x2’)
        serial animowany, Polska, 2016
        © MiniMini+
        Emisja: od 27 maja codziennie 2 odcinki o 10:45

Mycie zębów, czesanie włosów czy kąpiel pod prysznicem – dbania o czystość dzieci uczą się od małego. „Myszka w Paski i zasady higieny”, produkcja własna stacji MiniMini+, to nowa część animowanego programu edukacyjnego dla najmłodszych widzów. Tym razem Myszka w Paski pokazuje maluchom, jak ważne jest zdrowie i dbanie o higienę.

Na prostych przykładach i z pomocą dzieci z pobliskiego przedszkola: Dorotki, Mai, Janka i Krzysia, Myszka w Paski wyjaśni maluchom, jak dbać o włosy, skórę, zęby czy paznokcie. Dzięki programowi dzieci dowiedzą się m.in. czemu mycie rąk przed jedzeniem jest ważne, jak postępować w przypadku skaleczenia i dlaczego należy używać balsamu lub oliwki do ciała.

Celem animacji jest pokazanie dzieciom dlaczego istotne jest dbanie o siebie. Dzięki niemu maluchy dowiedzą się, jak duży wpływ na zdrowie i samopoczucie ma przestrzeganie zasad higieny.

TYTUŁY ODCINKÓW
        1. Jak dbać o skórę?
        2. Jak czesać włosy?
        3. Jak myć głowę?
        4. Jak mieć czysty nos?
        5. Jak pielęgnować paznokcie
        6. Jak brać prysznic?
        7. Jak dokładnie myć ręce?
        8. Co zrobić, gdy się skaleczysz?
        9. Jak chronić skórę przed słońcem?
        10. Jak pielęgnować zęby?

Komentarz

Małe i duże przygody Miffy (26x7’)
          (Miffy’s Adventures Big and Small)
          serial animowany, Holandia/Wielka Brytania, 2015
          © Mercis Media
          Emisja: od 9 maja, od poniedziałku do piątku o godz. 11:00 i 14:55

Zapraszamy na pouczające i zabawne spotkania z uroczą króliczką Miffy, jej rodziną i przyjaciółmi!

Bajka opowiada o codziennych sytuacjach jakich doświadcza mała króliczka o imieniu Miffy. Są to rzeczy, z którymi spotykają się wszystkie dzieci. Mali widzowie przekonają się, że kiedy pada deszcz wcale nie musi być nudno, hodowanie roślin wymaga cierpliwości i dbałości, nawet takie zwierzę jak złota rybka to duża odpowiedzialność, a dzięki wyobraźni można odbyć dalekie podróże nie wychodząc z domu. W każdym odcinku Miffy dowiaduje się czegoś nowego, m.in. czym jest rozgwiazda, jak zadbać o ptaki zimą czy… jak pozbyć się czkawki.

Bajka powstała w oparciu o książkę holenderskiego pisarza Dicka Bruna. Jej mocną stroną jest prosta, charakterystyczna animacja, która wykorzystuje głównie wyraziste kolory z podstawowej gamy barw, jakich używa dziecko podczas kolorowania rysunków. „Małe i duże przygody Miffy” to kontynuacja popularnego serialu „Miffy i Przyjaciele”.

Komentarz

RYBKA MINIMINI POLECA: GOTUJ ZDROWO DLA DZIECI
            85 PRZEPISÓW NA ZDROWE DANIA DLA NAJMŁODSZYCH!

Już w środę, 27 kwietnia będzie miała premierę książka pt. „Gotuj zdrowo dla dzieci” autorstwa znanej blogerki kulinarnej – Darii Ładochy. Znajdą się w niej proste przepisy na zdrowe i smaczne dania dla najmłodszych, a także przepisy nadesłane przez rodziców w ramach akcji edukacyjnej „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini”. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Daria Ładocha, popularna blogerka, prowadzącą program „Ugotuj mi mamo” w stacji Kuchnia+, autorka książki „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” o książce:

- Książkę „Gotuj zdrowo dla dzieci” dedykuję moim dwóm małym córeczkom. Teraz wszystkie przepis realizujemy razem w kuchni, do czego również zachęcam innych rodziców. Wspólne "kucharzenie" to idealna forma spędzenia czasu z dziećmi. Buduje relacje i otwiera je na nowe smaki. A z doświadczenia wiem, że maluchy, które są otwarte na nowe dania mają również niezwykły apetyt na życie.

- „Gotuj zdrowo dla dzieci" to książka z przepisami, które wykonuje się szybko. Jedzenie jest fundamentem naszego zdrowia, ale nie powinno z nas czynić niewolników w kuchni. Starałam się także zachować balans, dlatego połączyłam zdrowe przepisy na bazie kaszy, warzyw, ryb i owoców z przysmakami mojej młodości, takimi jak budyń, lody czy ciasto cynamonowe, które można samem wykonać w domu. Chciałabym, aby moje dania stały się inspiracją dla innych rodziców do własnych poszukiwań niezapomnianych smaków.

- Zaczepiła mnie kiedyś na korytarzu, tuż po warsztatach dla świeżo upieczonych mam piękna kobieta i zapytała, czy nie myślałam o tym, by napisać książkę z przepisami dla dzieci. Bez namysłu i zdecydowanie odpowiedziałam, że nie! Wtedy uważałam to zadanie nie dla mnie, ponieważ żywienie dzieci obarczone jest ogromną odpowiedzialnością. Teraz wydaje mi się być najbardziej intuicyjnym zadaniem na świecie. Gdy pisałam książkę "Gotuj zdrowo dla dzieci" miałam jedną, piękną myśl: połączyć w daniach pierwiastek zdrowia z potęgą i magią dzieciństwa. Pamiętam jak w kuchni u mojej babci czuć było zapach ciasta drożdżowego czy, jak zrobiłam z dziadkiem pierwszy biszkopt z galaretką i ukręciłam pierwszy kogel–mogel. Te wspomnienia, kiedy gotowanie dla dzieci nie było jeszcze obwarowane tyloma zakazami i nakazami, są na wagę złota. Być może radykalni dietetycy skrytykują przepisy, w których znajduje się biała mąka czy cukier, ale ja nie dla nich pisałam tę książkę tylko dla rodziców. A rodzice często mają dość nieustannego wprawianie ich w poczucie winy z powodu sposobu żywienia dzieci. W książce połączyłam zdrowe przepisy na bazie kaszy, warzyw, ryb i owoców z przysmakami mojej młodości, takimi jak budyń, lody czy ciasto cynamonowe, które można samem wykonać w domu. I nagle okazało się, że paraliżujące mnie niegdyś zadanie stało się fantastyczną przygodą, w dodatku pozbawioną stresu, gdyż piszę z myślą o moich dwóch małych córeczkach. To im dedykuje wszystkie przepisy i teraz razem realizujemy je w kuchni. Do tego również zachęcam innych rodziców. Wspólne "kucharzenie" to idealna forma spędzenia czasu z dziećmi. Buduje relacje i otwiera je na nowe smaki. A z doświadczenia wiem, że maluchy, które są otwarte na nowe dania mają również niezwykły apetyt na życie. "Gotuj zdrowo dla dzieci" to książka z przepisami, które wykonuje się szybko. Jedzenie jest fundamentem naszego zdrowia, ale nie powinno z nas czynić niewolników w kuchni.

Do rodziców:
            • Drodzy Rodzice – jesteście najlepsi na świecie! Pamiętajcie tylko, że dzieci, które nie czują presji dotyczącej żywienia, najlepiej same powiedzą Wam o swoich potrzebach. A Wy w prosty sposób przygotujcie zdrowe i pożywne dania, które Wasze maluchy będą pamiętać do końca życia. Mój zbiór przepisów potraktujcie jako inspirację do własnych poszukiwań niezapomnianych smaków.

Komentarz

Peppa i złote kalosze (1x15')

(Peppa and the golden boots)
              film animowany, Wielka Brytania, 2015

Emisja: w sobotę, 16 lipca o 14:30 oraz w niedzielą, 17 lipca o 7:15

Animacja o perypetiach najpopularniejszej świnki świata - Peppy, ulubienicy najmłodszych widzów.
              Peppa, jak każda mała świnka, uwielbia skakać po kałużach - to najlepsza zabawa w trakcie deszczu i po burzy. Peppa uwielbia też swoje złote kaloszki, to jej najukochańsze buty. I choć Suzy twierdzi, że kalosze Peppy są po prostu żółte mała świnka dobrze wie, że są złote, a tym samym wyjątkowe. Niestety złote kalosze Peppy spodobały się także Pani Kaczce, która pewnego dnia zabrała je małej śwince i uciekła!
              Peppa odbędzie daleka podróż przez morza, lądy i przestworza, żeby odzyskać swoje ukochane złote kalosze. Zwłaszcza, że zbliża się Wielki Konkurs Skoków do Kałuży, na który tak długo czekała! Po drodze pozna interesujące postaci i dowie się wielu ciekawych rzeczy. Oczywiście, zawsze będzie mogła liczyć na pomoc Mamy Świnki, Taty Świnki, swojego braciszka George'a i Dziadek Królik.
              Brytyjski serial animowany o losach świnki Peppy już od 12 lat bawi polskich widzów. „Peppa i złote kalosze” to jeden z trzech odcinków specjalnych animacji dla dzieci.

Komentarz

Oktonauci 1 (26x11’)
                (Octonauts)

serial animowany, Irlandia, 2010
                © Vampire Squid Productions Ltd, a member of the Silvergate Media

Emisja: od 27 czerwca, codziennie o godz. 8:30, od poniedziałku do piątku o godz. 18:30

„Oktonauci” – bajka, która odniosła sukces na całym świecie, wreszcie dotarła do Polski! Serial jest pokazywany w ponad 120 krajach i specjalnie do niego została stworzona seria popularnych książeczek oraz zabawek dla najmłodszych.
                Bajka zabiera maluchy w podróż po niesamowitym podwodnym świecie, a przy okazji pokazuje, że należy dbać o środowisko naturalne.

Bohaterami animacji są sympatyczne zwierzątka, które wspólnie z małymi widzami odkrywają świat mórz i oceanów. Nasza załoga przeżyje mnóstwo interesujących i pouczających przygód. Nie zabraknie też dobrej zabawy, kiedy dzielny niedźwiedź polarny, pingwin o wielkim sercu, odważny kot i ich przyjaciele będą podróżować po podwodnych głębinach. A wszystko po to, by ratować zwierzęta żyjące pod wodą oraz chronić ich siedliska!

Serial powstał na podstawie pobudzających wyobraźnię książek Meomi, które łączą oszałamiającą grafikę z ciepłym humorem. Dzięki temu przenoszą dzieci do fascynującego i barwnego świata oraz odkrywają jego tajemnice.

Komentarz

Molang (26x3’)
                  (Molang)

serial animowany, Francja 2015
                  © Millimages

Emisja: od 20 czerwca, od poniedziałku do piątku o 11:15

„Molang” to pełna ciepła i humoru animacja o wielkiej przyjaźni pomimo różnic, która za pomocą prostego obrazowania opowiada zabawne historie. Bajka wprowadzi wszystkich doskonały nastrój!

Kim jest Molang? To wesoły królik, który stara się czerpać z życia jak najwięcej, cieszy się każdą chwilą, jest entuzjastyczny i kreatywny, nawet pojawiające się znienacka problemy nie są go w stanie wprawić w zły humor, uwielbia podróżować i przebierać się, ma wielu przyjaciół i jednego najlepszego – Piu Piu. Kim jest Piu Piu? To mały żółty kurczaczek, bardzo nieśmiały, wrażliwy i skromny, typ introwertyka, który jest bardzo ostrożny, szczególnie w kontaktach z… kotami.

Serial opowiada o wyjątkowej przyjaźni radosnego królika o imieniu Molang z wrażliwym i nieśmiałym kurczaczkiem zwanym Piu Piu. Widzowie oglądają ich codzienne perypetie i zupełnie niezwykła przygody. Nie ważne czy chodzi o podlewanie grządek warzyw czy o wyprawę na księżyc! Istotne jest, że wszystkie niespodziewane sytuacje i nieoczekiwanie napotkane problemy można zamienić w doskonałą zabawę i wspólnie się z nich śmiać!

Komentarz

Wissper (26x7’ – odc. 27-52)
                    (Wissper)
                    serial animowany, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Indie, 2014/16
                    © Wissper Ltd.
                    Emisja: od 13 czerwca, codziennie o 7:25 i 19:15

Czy jako dzieci marzyliście, żeby móc rozmawiać ze zwierzętami? Wyobrażaliście sobie jakby to było? Teraz mali widzowie mogą się przekonać oglądając bajkę „Wissper”!

Wissper to mała dziewczynka obdarzona niezwykłym darem – rozumie mowę zwierząt. Wissper posiada też magiczną moc: potrafi przenieść się w każde miejsce na ziemi, gdzie jakieś zwierzę potrzebuje pomocy. Dziewczynka podróżuje po podwodnym świecie mórz i oceanów, bujnych lasach, ogromnych pustyniach, a nawet skutych lodem krajobrazach. Dociera wszędzie, gdzie może być potrzebna.

Wissper w każdym odcinku rozwiązuje problem jednego ze zwierząt. Zanim to zrobi musi zrozumieć na czym on polega i zastanowić się, jak może pomóc. Kiedy Wissper jest już pewna, co należy zrobić, prosi o pomoc jednego ze swoich magicznych przyjaciół, którzy posiadają wyjątkowe umiejętności.

Komentarz

• Witam. Dawniej była świetna bajka, Tuptuś Chruptuś, może nieco przekręciłam nazwę, proszę o wznowienie !! Czy trojaczki możecie puścić jakieś nowsze odcinki?
                      /www.melodyzen.tv/ ten kanał musi być w N

Oczekiwany program Oprah show lub kanał Oprah Winfrey Network HD

Komentarz

• @seawoman,
                        obecnie nie mamy informacji o wznowieniu transmisji żadnej z wymienionych bajek. O wznowieniu emisji będziemy informować na bieżąco.

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+