Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie mogę*rozwiązać umowy z nc+ !!!

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Nie mogę*rozwiązać umowy z nc+ !!!

16 stycznia 2017 złożyłem wniosek o rozwiązanie umowy w punkcie nc+ w Jelczu-Laskowicach (mam potwierdzenie). Dziś na infolinii poinformowano mnie, że nie mogę rozwiązać umowy - bo na koncie są nieuregulowane należności. Nie znalazłem w regulaminie zapisu, który reguluje taką sytuację - jestem obecnie "zmuszony" nadal korzystać z nc+ oraz nie regulować nawet częściowo należności, bo w ten sposób sygnał zostanie przywrócony i będę płacił za kolejny okres korzystania.

Proszę o pilną interwencję.

Trzeba było razem ze składaniem wniosku uregulować zaległości.Ja też bym chciał rozwiązać umowę o kredyt w banku nie spłacając go w całości ;)

Komentarz

napisał(a) Pablo70 Zobacz post
      Trzeba było razem ze składaniem wniosku uregulować zaległości.Ja też bym chciał rozwiązać umowę o kredyt w banku nie spłacając go w całości ;)
      W banku masz do spłaty X rat z odsetkami - i to jest umowa zaciągnięcia kredytu lub pożyczki. Tutaj umowa może trwać wieczność, chyba że nc+ to instytucja finansowa i w rzeczywistości wziąłem kredyt? W sumie błąd, że tu szukam odpowiedzi. Zadzwonię na infolinie UOKiK.
      Ostatni raz edytowany przez Dee; 2017-03-28, 21:03.

Komentarz

I bardzo dobrze, szkoda zachodu. Lepiej odrazu do UOKiK tam cie zleja bez zbednych postow.

Komentarz

Niedoczekanie. Jednym z podstawowych praw konsumenta, jest możliwość zerwania umowy a należności stron nie mają tu nic do rzeczy. Potwierdzono to właśnie na infolinii UOKiK. A NC+ właśnie jest w trakcie "szukania przyczyny" skasowania mojego wniosku o wypowiedzenie umowy, bo tego samego dnia zarejestrowano wypowiedzenie i "ktoś" je skasował.

Nie przesądzając o finale sprawy - wartość merytoryczna tego forum (wyłączając treści o ofercie i kanałach) jest na żenująco niskim poziomie. Przejrzałem kilka wątków i tendencyjność oraz "fachowość" wypowiedzi ekspertów (sądząc po ilości postów) zakrawa na żart. Szczególnie w tematach związanych z rozwiązaniem umowy albo w sporach dotyczących opłat

Komentarz

Konsument oprócz praw ma też obowiązki.Podpisując umowę z operatorem zobowiązałeś się uiszczać opłatę za usługę.Jeśli uregulujesz zaległości nie będziesz miał problemu z zakończeniem umowy.Ty jednak wolisz przepychanki z UOKIK.Twoja sprawa.

Komentarz

Konsument oprócz praw ma też obowiązki.Podpisując umowę z operatorem zobowiązałeś się uiszczać opłatę za usługę.Jeśli uregulujesz zaległości nie będziesz miał problemu z zakończeniem umowy.Ty jednak wolisz przepychanki z UOKIK.Twoja sprawa.
              Nie było żadnych przepychanek z UOKiK. Swoją drogą, patrząc na ilość skarg na nc+ to niedługo w UOKiK powstanie specjalna komórka do zajmowania się tylko tym podmiotem. Dla potomnych: sprawa wyjaśniona, z niewyjaśnionych przyczyn mój wniosek o rozwiązanie umowy został skasowany z systemu. Rozwiązanie zostało ponownie zarejestrowane i uznane "wstecznie". W błąd wprowadził mnie konsultant, twierdzący że nie można rozwiązać umowy - umowę rozwiązać można, ale w trybie "egzekucyjnym" co jest "tak niekorzystne dla klienta, że nawet się o tym nie wspomina" - tak mi to wyjaśniono.

Tak więc, Panie Pablo70 - więcej merytoryki. Ja nigdzie nie napisałem, że chcę się uchylić od obowiązku zapłacenia zaległych faktur. Przedmiotem wątku, jest rozwiązanie umowy o świadczenie usług a nie jakaś tajna klauzula o wymiganiu się od płatności.

Wątek można zamknąć.

Komentarz

Czyli tak jak napisałem.Uregulujesz zaległość->rozwiążesz umowę.

Komentarz

Czyli tak jak napisałem.Uregulujesz zaległość->rozwiążesz umowę.
                  Czytaj ze zrozumieniem. Umowa została już rozwiązania wstecznie - w terminie w jakim złożyłem wypowiedzenie. Zaległości nie mają nic do rzeczy.

Komentarz

Jak mam czytać ze zrozumieniem jak nie podałeś szczegółów do kiedy masz umowę ?Jedyna data jak padła to dzień złożenia wypowiedzenia.Temat załatwiony.Bicie piany niepotrzebne.

Komentarz

Pracuję...
                    X
                    nc+