Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kiedy faktura za Kwieceiń czy kwiecien jest za free?? :P

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Kiedy faktura za Kwieceiń czy kwiecien jest za free?? :P

18 kwietnia brak faktury na TV, nie wiem placic iles czy nie??

Mialem dostac fakture na e-mail tez nie ma, wysylalem faksem pismo i mailem skan.

Poprostu schodzicie na psy.

DOPOKI NIE DOSTANE FAKTURY NA TV NIE PLACE!!!!

@garos666,

data wystawienia faktury nie jest stała. Czasami jest to połowa miesiąca, czasami trochę później. Zawsze aktualną informację znajdziesz w ICA. Możesz również napisać na doradce, sprawdzę czy faktura jest już wygenerowana.

Komentarz

miałem podobne pytanie. i na infolinii się dowiedziałem że faktura wystawiana jest ok 20 danego miesiąca i żeby sprawdzić na ICA. u mnie była wystawiona 16.04 z terminem płatności 7 dni.
      Natomiast wysłałem pytanie na nkontakt i odpowiedzi o fakturze nie otrzymałem do dziś. musiałem dzwonić

Komentarz

Czy numery konta zostają takie same jak w starej nce ?Bo muszę zdecydować co ze zleceniem stałym w banku . Też mam brak rachunku ICA i na dekoderze ?

Komentarz

napisał(a) tolesi Zobacz post
          Czy numery konta zostają takie same jak w starej nce ?Bo muszę zdecydować co ze zleceniem stałym w banku . Też mam brak rachunku ICA i na dekoderze ?
          Tak nr jest taki sam.

Komentarz

Po migracji do nc+, dotychczasowym Abonentom platformy n, numery kont się nie zmienią. Wyjątek to migracja z oferty Start HD - tutaj numer konta będzie inny.

Komentarz

napisał(a) garos666 Zobacz post
              18 kwietnia brak faktury na TV, nie wiem placic iles czy nie??

Mialem dostac fakture na e-mail tez nie ma, wysylalem faksem pismo i mailem skan.

Poprostu schodzicie na psy.

DOPOKI NIE DOSTANE FAKTURY NA TV NIE PLACE!!!!
              przy takim podejściu nie zdziw się jak kiedyś zostaną Ci naliczone odsetki.
              W przypadku usług świadczonych w sposób ciągły, gdy jej cenę reguluje umowa nie potrzeba faktury, by zaistniał obowiązek zapłaty.
              Ile i za co dobrze wiesz, więc samą opłatę abonamentową tak czy inaczej musisz uiścić.

Komentarz

napisał(a) thonka Zobacz post
                W przypadku usług świadczonych w sposób ciągły, gdy jej cenę reguluje umowa nie potrzeba faktury, by zaistniał obowiązek zapłaty.
                Ile i za co dobrze wiesz, więc samą opłatę abonamentową tak czy inaczej musisz uiścić.
                Abonenci n-ki nie muszą nic wpłacać przed otrzymaniem dokumentu płatniczego. Wymagane jest natomiast informowanie ITI o nieotrzymaniu dokumentu płatniczego. Ja to z reguły robię mailem.
                Kiedyś przez 6 miesięcy nie otrzymałem żadnej faktury, informowałem co miesiąc mailem, że nie dostaję i ITI nie uważało przez ten okres abym miał jakiekolwiek zaległości płatnicze.

Poniżej stosowny fragment regulaminu świadczenia usług:

Rozdział VII. Opłaty – zasady naliczania, termin i sposoby płatności
                1. Abonent zobowiązany jest regulować Opłaty w terminach określonych
                przez ITI Neovision, wskazanych na Dokumencie Płatniczym.
                W przypadku nieotrzymania Dokumentu Płatniczego, Abonent
                jest zobowiązany do poinformowania ITI Neovision o przedmiotowym
                fakcie, do końca Okresu rozliczeniowego, którego dotyczy
                płatność.
                Ostatni raz edytowany przez fan HDTV; 2013-04-19, 16:15.
                USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

przy takim podejściu nie zdziw się jak kiedyś zostaną Ci naliczone odsetki.
                  Jesli dostawca uslugi nie wystawia faktury nie mam obowiazku placic i nie wazne czy to za komórke czy za telewizje satelitarna czy internet. Co z tego, ze w umowie mam napisane 99 zl jak rownie dobrze faktura moze wyjsc mniejsza z jakichs roznych przyczyn wiec z twoim podejsciem nie patrzac na faktury tylko placac 99 zl w momencie zakonczenia moglbym miec duza nadplate i nic z tego wiecej. Faktura to jedyny dowod na podstawie jakiego uslugodawca moze rzadac od ciebie zaplaty, a umowa to tylko umowa. Co innego splata kredytu czy raty. Kiedys od ITI dostalem na TV rachunek doslownie dzien przed terminem zaplaty co tez jest wogole nie fair ze strony uslugodawcy bo co mnie ma obchodzic, ze mieli jakas awarie i faktura na dekoder nie doleciala. Za komorki ma sie okres rozliczeniowy od 12 do 13 nastepnego miesiaca i w zasadzie 14-15 fakture dostaje na e-mail i sprawdzam jak tylko naliczony abonament to Ok, jak cos wiecej mam cos dzieki czemu moge sie ewentualnie wyklucac jesli bez podstawnie naliczyli. Jak nie mam faktury moze sie zrobic straszny balagan u uslugodawcy i nie wiadomo za co zaplacone.

Komentarz

napisał(a) fan HDTV Zobacz post
                    Abonenci n-ki nie muszą nic wpłacać przed otrzymaniem dokumentu płatniczego. Wymagane jest natomiast informowanie ITI o nieotrzymaniu dokumentu płatniczego. Ja to z reguły robię mailem.
                    Kiedyś przez 6 miesięcy nie otrzymałem żadnej faktury, informowałem co miesiąc mailem, że nie dostaję i ITI nie uważało przez ten okres abym miał jakiekolwiek zaległości płatnicze.

Poniżej stosowny fragment regulaminu świadczenia usług:

Rozdział VII. Opłaty – zasady naliczania, termin i sposoby płatności
                    1. Abonent zobowiązany jest regulować Opłaty w terminach określonych
                    przez ITI Neovision, wskazanych na Dokumencie Płatniczym.
                    W przypadku nieotrzymania Dokumentu Płatniczego, Abonent
                    jest zobowiązany do poinformowania ITI Neovision o przedmiotowym
                    fakcie, do końca Okresu rozliczeniowego, którego dotyczy
                    płatność.
                    nie ma tu nic o tym, że nie musi płacić napisane jest, że jesteś zobowiązany uiścić opłaty w terminie, a ten jest na fakturze. Jeżeli okres rozliczeniowy zaczyna się 1-go każdego miesiąca to można założyć, że do 14 każdego miesiąca powinieneś zapłacić.

Źródłem zobowiązania nie jest faktura (ta byłaby, gdyby to była usługa świadczona jednorazowo), a umowa, w której jest jasno napisane ile i za co się płaci.

Jedyne dlaczego mogli reagować w ten sposób to to, że na fakturze masz termin płatności i jeżeli zgłosisz coś takiego, to operator może pójść na rękę i zawiesić bieg tego terminu.

Komentarz

napisał(a) garos666 Zobacz post
                      Jesli dostawca uslugi nie wystawia faktury nie mam obowiazku placic i nie wazne czy to za komórke czy za telewizje satelitarna czy internet. Co z tego, ze w umowie mam napisane 99 zl jak rownie dobrze faktura moze wyjsc mniejsza z jakichs roznych przyczyn wiec z twoim podejsciem nie patrzac na faktury tylko placac 99 zl w momencie zakonczenia moglbym miec duza nadplate i nic z tego wiecej. Faktura to jedyny dowod na podstawie jakiego uslugodawca moze rzadac od ciebie zaplaty, a umowa to tylko umowa. Co innego splata kredytu czy raty. Kiedys od ITI dostalem na TV rachunek doslownie dzien przed terminem zaplaty co tez jest wogole nie fair ze strony uslugodawcy bo co mnie ma obchodzic, ze mieli jakas awarie i faktura na dekoder nie doleciala. Za komorki ma sie okres rozliczeniowy od 12 do 13 nastepnego miesiaca i w zasadzie 14-15 fakture dostaje na e-mail i sprawdzam jak tylko naliczony abonament to Ok, jak cos wiecej mam cos dzieki czemu moge sie ewentualnie wyklucac jesli bez podstawnie naliczyli. Jak nie mam faktury moze sie zrobic straszny balagan u uslugodawcy i nie wiadomo za co zaplacone.

Zależy od umowy z operatorem, ja np w umowie na net mam wyraźnie zapisane ,że opłatę należy regulować do dn. 10-go każdego m-ca.
                      A co do opłat za tv ITI to ja płacę na początku mca bez faktury, a jeśli dadzą rabat(mało prawdopodobne ) to sobie pomniejszę następną wpłatę . No chyba , że zależy ci na odsetkach w banku (jakieś 0,003grosza) od kwoty z którą się wstrzymujesz do zapłacenia operatorowi.

Komentarz

Ja tam zawsze płacę 1-2 i nie mam problemu z fakturami, saldo mam -4 i niech sobie leży na koncie
                        COMFORT+
                        Multi+
                        EXTRA+
                        HBO
                        Premium Sport &Film
                        CANAL+ VOD
                        netVOD+ konto podstawowe
                        NC+ GO internet
                        Multiroom Premium

1-12: 49.90, 13-24: 99.90

Komentarz

nie ma tu nic o tym, że nie musi płacić napisane jest, że jesteś zobowiązany uiścić opłaty w terminie, a ten jest na fakturze. Jeżeli okres rozliczeniowy zaczyna się 1-go każdego miesiąca to można założyć, że do 14 każdego miesiąca powinieneś zapłacić.

Źródłem zobowiązania nie jest faktura (ta byłaby, gdyby to była usługa świadczona jednorazowo), a umowa, w której jest jasno napisane ile i za co się płaci.

Jedyne dlaczego mogli reagować w ten sposób to to, że na fakturze masz termin płatności i jeżeli zgłosisz coś takiego, to operator może pójść na rękę i zawiesić bieg tego terminu.
                          Mylisz się. W żadnym z dokumentów jakie podpisujesz z n-ką nie zobowiązujesz się do płacenia abonamentu przed otrzymaniem dokumentu płatniczego.

Tak jak kombinujesz owszem w n-ce było, ale wiele lat temu. Regulamin z 2006 roku regulował to tak:

Rozdział VI. Opłaty – zasady naliczania, termin i sposoby płatnosci
                          1. Abonent zobowiazany jest regulowac Opłaty w terminach okreslonych przez
                          ITI Neovision, wskazanych na formularzu zapłaty. W przypadku nieotrzymania
                          formularza zapłaty, Abonent jest zobowiazany do uregulowania zapłaty
                          do konca miesiaca kalendarzowego, w którym nie otrzymał formularza zapłaty.
                          Ostatni raz edytowany przez fan HDTV; 2013-04-19, 18:30.
                          USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

polecam pierwszy akapit
                            http://www.cik.uke.gov.pl/najczescie...y-od-operatora

Komentarz

f-ra

czy ktokolwiek dostał już fakturę za kwiecień ?
                              Mediabox+
                              Extra+/6xCanal+/MP 74,90 zł. Umowa do 31.05.2018r.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+