Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SEKCJA FILMOWA „ALE KINO+” W PROGRAMIE MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY 2016

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • SEKCJA FILMOWA „ALE KINO+” W PROGRAMIE MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY 2016

  SEKCJA FILMOWA „ALE KINO+” W PROGRAMIE MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY 2016. WŚRÓD TYTUŁÓW „NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA” (REŻ. JEAN-PIERRE DARDENNE, LUC DARDENNE).

  Ale kino+, partner medialny MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, już po raz trzeci zaprasza widzów festiwalu na własną filmową sekcję „Ale kino+”. Lista prezentowanych tytułów obejmuje produkcje z różnych stron świata: „Po burzy” (reż. Hirokazu Kore-eda, Japonia), „Sunset Song” (reż. Terence Davies, Wlk. Brytania), „Praktykant” (reż. Junfeng Boo, Singapur), „W pionie” (reż. Alain Guiraudi, Francja), „Boris bez Béatrice” (reż. Denis Côté, Kanada), „Cmentarz wspaniałości” (reż. Apichatpong Weerasethakul, Tajlandia) oraz „Nieznajoma dziewczyna” (Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Belgia).

  Najciekawsze, najnowsze, nagradzane kino festiwalowe – to jeden z wyróżników mocnej oferty Ale kino+. Tu festiwal filmowy trwa cały rok. Lipiec upłynie w Ale kino+ pod znakiem T-Mobile Nowe Horyzonty – widzowie zobaczą na antenie najlepsze tytuły z poprzednich edycji imprezy.

  SEKCJA FILMOWA „ALE KINO”+ W PROGRAMIE T-MOBILE NOWE HORYZONTY 2016:

  „Nieznajoma dziewczyna” (La fille inconnue aka The Unknown Girl, 2016, Belgia)
  • MFF w Cannes 2016 – Konkurs Główny

  Najnowszy film braci Jeana-Pierre’a i Luca Dardenne. Belgijscy reżyserzy po raz kolejny sięgają po temat społecznego wykluczenia. Główną bohaterką filmu jest Jenny (popisowa rola Adèle Haenel), młoda lekarka. Kobieta za wszelką cenę stara się ustalić tożsamość pewnej pacjentki. Wcześniej odmówiła jej leczenia, w wyniku czego kobieta zmarła.

  „Po burzy” (Umi yori mo mada fukaku aka After the Storm, 2016, Japonia)
  • MFF w Cannes 2016 – sekcja „Un Certain Regard”

  Nowa produkcja japońskiego mistrza Hirokazu Kore-edy, prosto z MFF w Cannes (2016). Autor „Naszej młodszej siostry” ponownie przygląda się rodzinie i relacjom w niej panującym. Bohaterem „Po burzy” jest Shinoda Ryote (Abe Hiroshi), rozwodnik i życiowy nieudacznik, który mimo wszystko stara się zachować pogodę ducha. Najwięcej przyjemności daje mu spędzanie czasu ze swoim synkiem. Pewnego dnia, gdy Ryote jest z dzieckiem u swojej matki, nad miastem rozpętuje się burza. Wcześniej przyjechała też jego była żona, jednak warunki pogodowe nie pozwalają jej wrócić. Byli małżonkowie są zmuszeni do spędzenia razem pierwszej nocy od lat.

  „Sunset Song” (Sunset Song, 2015, Wlk. Brytania)
  • MFF w San Sebastian 2015 – Konkurs Główny

  Melodramat Terence’a Daviesa będący adaptacją powieści szkockiego pisarza Lewisa Grassica Gibbona. Miejsce akcji filmu to Szkocja na początku XX wieku. Chris Guthrie (Agyness Deyn) jest córką farmera, ale marzy o innym życiu. Jej burzliwe losy stają się lustrzanym odbiciem niepokojów ówczesnej Europy. To czasy zawirowań politycznych i brutalnych walk o wpływy, które ostatecznie doprowadziły do I-szej wojny światowej. W głównej roli debiutująca na ekranie Agyness Deyn, nominowana w uznaniu tej kreacji do nagrody BIFA.

  „Praktykant” (Apprentice, 2016, Singapur)
  • MFF Cannes 2016 – sekcja “Un Certain Regard”

  Jeden z najlepszych filmów sekcji „Un Certain Regard” na tegorocznym MFF w Cannes. „Praktykant” to historia Aimara, młodego chłopaka z Singapuru, który rozpoczął pracę w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jego sumienność i pracowitość wzbudzają podziw u przełożonych. Kiedy więc zwalnia się stanowisko strażnika, wybór naturalnie pada na Aimara. Nikt jednak nie wie, jaką mroczą tajemnicę skrywa życie tego z pozoru życzliwego mężczyzny.

  „W pionie” (Rester vertical, 2016, Francja)
  • MFF w Cannes 2016 – Konkurs Główny
  • MFF w Cannes 2016 – Konkurs na najlepszy film o tematyce LGBTQ (Queer Palm)

  Laureat festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty 2013 („Nieznajomy nad jeziorem” – Nagroda FIPRESCI) Alain Guiraudie powraca z surrealistycznym, pełnym metafor, niestroniącym jednak od naturalistycznych scen, obrazem. Głównym bohaterem jest Leo (Damien Bonnard), scenarzysta filmowy w twórczym kryzysie, którego głównym zajęciem jest tułaczka, a specjalnością - wikłanie się w coraz bardziej skomplikowane i dziwne relacje.


  „Boris bez Béatrice” (Boris sans Béatrice, 2016, Kanada)
  • MFF w Berlinie 2016 – Konkurs Główny

  Nowy obraz Denisa Côté, określany przez krytyków mianem „filmu snu”. Wciągająca i do głębi przeszywająca opowieść o nieszczęśliwym małżeństwie opowiedziana została w sposób wizualnie zachwycający. Boris Malinovsky (James Hyndman) to arogancki i nieliczący się z nikim przedsiębiorca, który ma chorobliwą skłonność do romansów. Nie zmienia tego nawet choroba jego żony Béatrice (Simone-Élise Girard). Przełom nastąpi dopiero wtedy, kiedy tajemniczy człowiek (Denis Levant) zdradzi mu, co tak naprawdę dolega jego partnerce i jak może jej pomóc.

  „Cmentarz wspaniałości” (Rak ti Khon Kaen aka Cemetery of Splendour, 2015, Tajlandia)
  • MFF w Cannes 2015 – sekcja „Un Certain Regard”

  Najlepszy azjatycki film roku, prezentowany w sekcji „Un Certain Regard” na MFF w Cannes 2015. Obraz tajlandzkiego reżysera, laureata Złotej Palmy, Apichatponga Weerasethakula (film „Wujek Boonmee, który potrafi przywoływać swoje poprzednie wcielenia”) to fantastyczna opowieść, której akcja rozgrywa się w małym miasteczku nad brzegiem Mekongu. Stacjonujący na miejscu żołnierze zaczynają zapadać na dziwną chorobę, której objawem są osobliwe problemy ze snem.

  W lipcu Ale kino+ przygotowało również specjalny antenowy cykl „Kino Mówi: Nowe Horyzonty”, w którym zaprezentuje filmy z poprzednich edycji festiwalu. W programie:: „Melancholia” (reż. Lars von Triera), „Tom” (*reż. Xavier Dolan), „Płomień” (reż. Syllas Tzoumerkas, (polska premiera telewizyjna) oraz „Cuda” (reż. Alice Rohrwacher).
  KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY. W czwartki od 7 do 28 lipca, o 20:10. Tylko w Ale kino+.

  Podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, od 21 do 31 lipca, Ale kino+ zaprezentuje filmy z poprzednich edycji festiwalu. Każdego dnia widzowie będą mieli możliwość zobaczenia jednego tytułu. W programie:: „Mały Quinquin”, „Tylko kochankowie przeżyją”, „Taklub”, „Jak ojciec i syn”, „Zjazd absolwentów”, „Turysta”, „Granice miłości”, „Droga krzyżowa”, „Jauja”, „Cuda”, „Zawsze woda”, „Zimowy sen”, „Drzewo życia”.

  ALE KINO+. FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK


  Ale kino+. Z miłości do filmu
  Kanał filmowy pokazujący produkcje z całego świata oraz dorobek zdobywców najważniejszych filmowych nagród. Repertuar Ale kino+ to nowości z festiwalowych ekranów i perełki z historii kina, cykliczne wydarzenia, przeglądy i wieczory specjalne. Oferta Ale kino+ to także starannie wybrane seriale. Ale kino+ to 250 seansów filmowych miesięcznie, codzienna premiera o 20:10, możliwość wyboru wersji językowej (lektor lub napisy) i emisje w jakości HD. Program jest nadawany od 8:00 do 6:00 rano. Stacja nie przerywa filmów reklamami. Kanał Ale kino+ jest dostępny - spośród platform cyfrowych - wyłącznie w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny wg Nielsen Audience Measurement to 4,35 mln gospodarstw domowych. Ale kino+ istnieje od 1999 roku. Więcej informacji na www.alekinoplus.pl i www.facebook.com/alekinoplus.

  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Pracuję...
X
nc+