Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie przedłużanie umowy vs wypowiedzenie

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Nie przedłużanie umowy vs wypowiedzenie

Witam,
    Mam taką sprawę.
    Moja umowa kończy się 31 października br.
    Nie chcę jej przedłużać więc poszedłem do punktu.
    Pani powiedziała że moge złożyć wypowiedzenie, ale..
    okres wypowiedzenia to miesiąc a jest już 12 październik, to umowa przeskoczy na listopad
    A w listopadzię będę musiał zapłacić rachunek ponad 200zł. Przy czym normalny rachunek jaki płace to 119zł
    Jak to jest? Nie chce wypowiedzieć tylko nie przedłużać z końcem 31 października. Tym bardziej płacić za to dodatkowo 200 zł - nie wiedzieć dlaczego.

napisał(a) fr3vewefqvcq Zobacz post
    Witam,
    Mam taką sprawę.
    Moja umowa kończy się 31 października br.
    Nie chcę jej przedłużać więc poszedłem do punktu.
    Pani powiedziała że moge złożyć wypowiedzenie, ale..
    okres wypowiedzenia to miesiąc a jest już 12 październik, to umowa przeskoczy na listopad
    A w listopadzię będę musiał zapłacić rachunek ponad 200zł. Przy czym normalny rachunek jaki płace to 119zł
    Jak to jest? Nie chce wypowiedzieć tylko nie przedłużać z końcem 31 października. Tym bardziej płacić za to dodatkowo 200 zł - nie wiedzieć dlaczego.
    Wypowiedzenie umowy, czyli rezygnację z usług trzeba składać miesiąc przed jej końcem. Jeśli zrobi się to później i będzie mniej niż 30 dni do końca umowy, to umowa wydłuża się o jeden miesiąc i przeskakuje Ci w związku z tym na ten jeden miesiąc po skończonej umowie i musisz wtedy zapłacić standardową cenę za ten listopad i wtedy z końcem listopada dopiero wygaśnie Ci umowa.

Komentarz

Maja rację. Nic nie zrobisz. Każdą umowę trzeba wypowiedzieć co najmniej miesiąc wcześniej (w Twoim przypadku do końca września). Jeśli absolutnie nie chcesz już NC+ to wypowiedz ją jeszcze w październiku, bo jak zrobisz to w listopadzie to przejdzie Ci na grudzień itd.
      W umowie, którą podpisywałeś jest o tym napisane: umowa niewypowiedziana automatycznie przechodzi na czas nieokreślony, a wtedy płacisz pełną kwotę, bez rabatów.
      ---------------------------------------------------
      Abonent:
      NC+ i Polsat Cyfrowy

Komentarz

Pracuję...
      X
      nc+