Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy techniczne z dekoderem

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problemy techniczne z dekoderem

Witam.

Praktycznie od samego początku usługi ( rok czasu ) mam problemy z N-ką.
    Monter anteny satelitarnej miał pełną moc na swoim czujniku i prawidłowo zamontował w/w. W ustawieniach pokazuje się wciąż ok 95% siły i 60-65 % jakości.
    Dekoder już zmieniłem raz, bez efektu. Problemem jest ciągłe uporczywe przerywanie tv. Oglądam program, leci coś ciekawego, nagle bum, ciemny ekran. załącza się ponownie ok 10 sekund. kiedy obraz i dźwięk wrócą, już jest po akcji i ciekawym momencie. Strasznie irytujące. Został mi jeszcze rok. Jeżeli sprawa się nie rozwiąże, rzucam w cholerę tą usługę.
    HDMI, Scart, bez różnicy jak podłaczę i czym.
    TV Panasonic plazma 37'.

Ktoś ma jakiś pomysł ? ( oprócz kupowania kabli component )

Pozdrawiam.

napisał(a) demontt Zobacz post
    W ustawieniach pokazuje się wciąż ok 95% siły i 60-65 % jakości.
    To nie są najlepsze ustawienia...
    Platinium+HBO+Cinemax+Filmbox+MR=109zł do 31.07.14
    Comfort+, Extra+, 6xC+, HBO, C+VoD, MR=84,90zł do 31.10.2015
    Superpremium+H1&2+Filmbox+MR=94,90zł od 1.11.2015

Komentarz

Jak duża jest czasza anteny , jaki konwerter , czy są jakieś drzewa,budynki na drodze ( antena -satelita) , czy antena jest przymocowana " na sztywno " np. do budynku -czy jest to jakiś maszt , czy kable ant. są precyzyjnie podłączone w odpowiedniej izolacji itd. ?
      Ostatni raz edytowany przez cybertronik; 2009-09-01, 13:54.

Komentarz

to są stałe ustawienia. lekko się wahają w zakresie 2-3%. natomiast obraz czasami jest żyleta przez dłuuugi okres, a kiedy indziej, z tą samą siła i jakością obraz skacze co 5 sekund, nie do oglądania.

Komentarz

cięzko mi odpowiedziec na te pytania. antena i konwerter były w zestawie. drzew, budynków itp nie ma na drodze. otwarta przestrzeń na balkonie. na sztywno.

Komentarz

dobre ustawienie anteny to
            jakość i siła są po 100 %

za mało masz jakości, trzeba ponownie ustawić antenę aby było 100 % jakości
            Ostatni raz edytowany przez lukasz6045; 2009-09-01, 14:05.

Komentarz

moja ciotka też ma n-kę. ustawienia 90% i 75%. działa bez zarzutu. ani jednego malutkiego przycięcia.

Komentarz

napisał(a) demontt Zobacz post
                cięzko mi odpowiedziec na te pytania. antena i konwerter były w zestawie. drzew, budynków itp nie ma na drodze. otwarta przestrzeń na balkonie. na sztywno.
                Przy takim info trudno jest cokolwiek wywnioskować , lecz przyczyn bym szukał w zestawie antenowym sądząc po jakości i biorąc pod uwagę ,że zestaw został profesjonalnie zamontowany mamy tu do czynienia z małą anteną sat.(60 cm) .
                Mimo że są to czasze oferowane przez TNG to jest to zbyt mała antena jak na Polskie warunki i nie oferuje ona wystarczającego zapasu sygnału na wypadek mniej sprzyjających warunków atmosferycznych a do tego przy sygnale DVB-S2(8PSK) MPEG4...swego czasu zaraz na starcie TNG miała w podstawowej ofercie potocznie zwane "durszlaki" które to były kompletnym nieporozumieniem !
                Warto także przyjrzeć się konwerterowi ...na dzień dzisiejszy warto zainwestować w to ,żeby był kompatybilny z konwersją DVB-S2 , HD . Pozdrawiam.

Komentarz

n.tv contra cyfra+

napisał(a) cybertronik Zobacz post
                  Przy takim info trudno jest cokolwiek wywnioskować , lecz przyczyn bym szukał w zestawie antenowym sądząc po jakości i biorąc pod uwagę ,że zestaw został profesjonalnie zamontowany mamy tu do czynienia z małą anteną sat.(60 cm) .
                  Mimo że są to czasze oferowane przez TNG to jest to zbyt mała antena jak na Polskie warunki i nie oferuje ona wystarczającego zapasu sygnału na wypadek mniej sprzyjających warunków atmosferycznych a do tego przy sygnale DVB-S2(8PSK) MPEG4...swego czasu zaraz na starcie TNG miała w podstawowej ofercie potocznie zwane "durszlaki" które to były kompletnym nieporozumieniem !
                  Warto także przyjrzeć się konwerterowi ...na dzień dzisiejszy warto zainwestować w to ,żeby był kompatybilny z konwersją DVB-S2 , HD . Pozdrawiam.
                  Mam profesjonalnie rozbudowaną instalację odbioru satelitarnego na dachu domku jednorodzinnego. Opłacam dwa abonamenty na n.tv i cyfrę+.
                  Na jednej kondygnacji w dwóch sąsiednich pokojach posiadam oddzielne odbiorniki i telewizory do obu operatorów SAT.
                  Oglądając ten sam program na cyfrze+ słyszę jak w sąsiednim pokoju żona rzuca wiąchy, bo co raz na n-ce jej ulubiony serial zatrzymuje się na kilka sekund!
                  To samo jest, gdy nagrywamy coś nagrywarką Philipsa- na cyfrze jest zawsze OK, a na n-ce czasami są przerwy w wizji i fonii.
                  Czyżby prestiż n-ki w jakości HD nie zobowiązywał ITI do przesyłania sygnału na najwyższym poziomie?
                  Jakość obrazu jest SUPER, ale reszta ma wiele do życzenia.
                  Noszę się z zamiarem rezygnacji z Cyfry, ale czy postąpię słusznie

Komentarz

napisał(a) endriu63 Zobacz post
                    Mam profesjonalnie rozbudowaną instalację odbioru satelitarnego na dachu domku jednorodzinnego. Opłacam dwa abonamenty na n.tv i cyfrę+.
                    Na jednej kondygnacji w dwóch sąsiednich pokojach posiadam oddzielne odbiorniki i telewizory do obu operatorów SAT.
                    Oglądając ten sam program na cyfrze+ słyszę jak w sąsiednim pokoju żona rzuca wiąchy, bo co raz na n-ce jej ulubiony serial zatrzymuje się na kilka sekund!
                    To samo jest, gdy nagrywamy coś nagrywarką Philipsa- na cyfrze jest zawsze OK, a na n-ce czasami są przerwy w wizji i fonii.
                    Czyżby prestiż n-ki w jakości HD nie zobowiązywał ITI do przesyłania sygnału na najwyższym poziomie?
                    Jakość obrazu jest SUPER, ale reszta ma wiele do życzenia.
                    Noszę się z zamiarem rezygnacji z Cyfry, ale czy postąpię słusznie
                    Wygląda to na problem z instalacją antenową. Podmień miejscami oba dekodery, to będziesz wiedział na 100%.
                    5720SX, 4740SF, 3740SX, 2850ST

Komentarz

Nic nie będzie wiedział, nka wymaga dobrego sygnału, pozostałe platformy maja dużo mniejsze wymagania . Marna instalacja antenowa, chłopczyk pisze o profesjonalnym ustawieniu lecz o parametrach ani słowa, instrukcja obsługi kurzy się w kącie. Posty narzekających na odbiór, w ktorych nie ma słowa o parametrach odbioru wypadałoby lokować w koszu. Że co że za ostro ? Pisze taki miglanc : mnie nie obchodzi BER... ale chcę dobrego odbioru. To tak jakby żądać aby auto jechało bez wlania paliwa, eh logika ludowa...

Komentarz

a tak swoją droga o co chodzi z tym BER ?
                        u mnie przy ustawieniach anteny na
                        90-96 jakość
                        i 84%siły
                        BER jest 0 ? czy to źle ? to tez jakos sie ustawia ?

Komentarz

napisał(a) pleszyn Zobacz post
                          a tak swoją droga o co chodzi z tym BER ?
                          u mnie przy ustawieniach anteny na
                          90-96 jakość
                          i 84%siły
                          BER jest 0 ? czy to źle ? to tez jakos sie ustawia ?
                          BER jest parametrem błedu, który dociera zarem z sygnałem satelitarym do dekodera. Niektóre serie dekoderów nie wyświetlają tego parametru. W takiej sytuacji posiłkujemy sie paramtrem jakości.

Komentarz

napisał(a) Maciek_n Zobacz post
                            BER jest parametrem błedu, który dociera zarem z sygnałem satelitarym do dekodera. ...
                            Jakim to cudem wartość BER jest dosyłana do dekodera jeśli on sam ma obliczać jego poziom na podstawie danych, które odbiera ???
                            CLRA/BLUE, "100", 2xQuattro GI, Multiswitch 9/6 GI
                            "Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz" - Prawo Balaniego

Komentarz

napisał(a) pollux Zobacz post
                              Jakim to cudem wartość BER jest dosyłana do dekodera jeśli on sam ma obliczać jego poziom na podstawie danych, które odbiera ???
                              Maciek_n niechcący zdradził tajemnicę, bo enka wysyła sygnał z błędami?

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+