Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakaz używania anten satelitarnych

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• ptaszka
    replied
    napisał(a) WoofeR Zobacz post
    Podanie w temacie numeru abonenta oraz umowy nie jest za dobrym pomysłem.

Pamiętaj również, że elewacja budynku po dociepleniu zostanie z pewnością zmieniona, pomalowane zostaną ściany, być może wyremontowane klatki. Wówczas wystający ze ściany kątownik, a na niej antena/y mogą zaburzyć ład i skład zaplanowany przez spółdzielnię , stąd ten komunikat. Niestety n-ka Ci tutaj nie pomoże. Spółdzielnia ma prawo takie wnioski kierować do mieszkańców, natomiast nie jesteś na przegranej pozycji. Jeśli w bloku jest Was (Was z antenami ;) ) więcej, możecie złożyć odpowiednią prośbę o pozwolenie montażu anten po remoncie.

P.S. Miałem podobne problemy przy instalacji zewnętrznego modułu klimatyzatora.
    Chodzi o estetykę- tylko jak na balkonie wiszą wyprane gacie i inne takie to poczucie estetyki spółdzielni już nie jest zakłócone...

Leave a comment:

• jack
    replied
    napisał(a) lukaszg84 Zobacz post
    - jeśli nie ma dostępu do kablówki ani anteny zbiorczej, to spółdzielnia ma obowiązek wskazać Ci miejsce gdzie możesz zamontować swoją antenę.
    Nieprawda, w każdym przypadku mają obowiazek wskazać miejsce montażu anteny. Nie można nikogo zmuszać do oglądania kablówki (i płacenia za nią) a instalacja zbiorcza ogranicza nasze prawa do stacji naziemnych albo jednego satelity, przez co ogranicza mozliwośc wyboru i nasze prawa do oglądania np TVP Historia a także poznawania kultur innych krajów na wielu kanałach obcojęzycznych. Prawo do anteny odbiorczej daje nam prawo telekomunikacyjne, prawo UE i pokrewne.

http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?t=2916

Tu jeszcze cytat z innego forum:
    art. 684 KC, orzeczenia SN : III RN 153/01 z dn.03.10.2002, III CZP
    10/08 z dn.07.03.2008. Ponadto jest stanowisko Prezesa UOKiK z 2004
    r.gdzie stwierdza się, że "stosownie do art 684 KC,montaż
    indywidualnej anteny telewizyjnej na
    elewacji/balkonie,oknie,elewacji na koszt własny, należy uznać za
    ulepszenie, a brak zgody na wydawanie ulepszeń nie może być
    sprzeczny z zasadami współżycia społecznego wynikającymi z art.5
    KC.".Oczywiście wszystko musi być zgodne z obowiązującymi przepisami
    techniczno-budowlanymi i nie zagrażać bezpieczeństwu nieruchomości.
    Pisz do zarządcy o miejsce montażu a nie o zgodę, bo nie ma prawa sie nie zgadzać.
    Ostatni raz edytowany przez jack; 2009-04-27, 08:14.

Leave a comment:

• stonka
    replied
    napisał(a) _michal Zobacz post
    jeśli spóldzielnia (wspólnota, właściciel) zakazuje instalacji anten satelitarnych przez lokatorów, ma obowiązek udostępnienia sygnału z anteny satelitarnej (np. zbiorczej).
    Uniemożliwienie otrzymywania sygnału satelitarnego to doskonała sprawa dla Rzecznika Praw Konsumenta.
    Nieźle muszą wybulić na taką antenkę ... No bo jak ktoś chce odbierać coś innego niż Hot-Birda czy Astre Polska to dziwny kraj

Leave a comment:

• heniooweb
    replied
    Miałem ten sam problem po zrobieniu remontu wywiesili taki zakaz. Po rozmowie z kolegą prawnikiem doszliśmy do wniosku że jeżeli jestem właścicielem mieszkania to razem z balkonem i mogę wieszać co mi się podoba wiec żeby nie niszczyć wlewacji kupiłem uchwyt na barierke balkonową. Na początku się pluli ale zaraz za mna wieszali sąsiedzi i odczepili sie heheh

Leave a comment:

• ewaldus
    replied
    Juz kiedys o tym pisalem. U mnie tez ocieplali blok, sciagnalem antene, po ociepleniu powiercilem i antena od dwoch lat wisi. Spoldzielnia sie odgrazala, jakies komunikaty wydawali zeby posciagac anteny itd. Mam mieszkanie wlasnosciowe i sciana na ktorej powiesilem antene tez nalezy do mnie, nic im do mojej wlasnosci. Wieszaj antene i sie nie przejmuj, niech sobie strasza karami itp.

Leave a comment:

• sta-hen
    replied
    http://myslowice.naszemiasto.pl/drukuj/559266_60.html

http://www.europarl.europa.eu/meetdo...7/610637pl.pdf

http://forum.miechowice.net/viewtopi...45eccffef5b4a5

Leave a comment:

• _michal
    replied
    jeśli spóldzielnia (wspólnota, właściciel) zakazuje instalacji anten satelitarnych przez lokatorów, ma obowiązek udostępnienia sygnału z anteny satelitarnej (np. zbiorczej).
    Uniemożliwienie otrzymywania sygnału satelitarnego to doskonała sprawa dla Rzecznika Praw Konsumenta.

Leave a comment:

• sta-hen
    replied
    Moim zdaniem nie chodzi o estetykę bloku , tylko jak zwykle o kasę. Miejscowa kablówka szuka nowych klientów. Montuj antenę i nie bój się. Wszędzie na blokach są anteny satelitarne.

Leave a comment:

• lukaszg84
    replied
    Kiedyś się o to kłóciłem w mojej wspólnocie mieszkaniowej i są następujące możliwości:
    - zamontowanie anteny przy oknie - obszar wokół okna (prostopadły do elewacji) należy do Ciebie i tam możesz montować
    - zamontowanie na balkonie - jeśli nie wystaje poza barierki to nawet zgody nie potrzeba
    - jeśli nie ma dostępu do kablówki ani anteny zbiorczej, to spółdzielnia ma obowiązek wskazać Ci miejsce gdzie możesz zamontować swoją antenę
    - w moim przypadku najprostszym i najskuteczniejszym sposobem było dogadanie się z sąsiadem.

Leave a comment:

• stonka
    replied
    Czyli co , teraz masowo będzie się ograniczało dostępność do powszechnej usługi , poprzez zakazywanie wywieszania za okno anteny Rozumiem , że ktoś może ze spółdzielni mieć takie widzimisię . W wypadku takiej akcji , zarządca budynku , powinien zapewnić mieszkańcom miejsce na montaż anten ... Np. na dachu , a na klatce zamontować rynienki tak aby każdy mógł wpuścić kabelek co by nie wiły się po klatkach , czy też za oknami ... Wygląd budynku jest ważny , ale wszystko musi zachować granicę zdrowego rozsądku . Nie wyobrażam sobie że nagle zarządca każe mi zdjąć antenę , a ja zostaje z dekoderem i cyrografem na 12 miesięcy ... A jedyną alternatywą jest UPC za 100 zeta miesięcznie (W przypadku moim , choć dookoła 3 dostawców neta , to w moim bloku można Tylko UPC Chore ... Ale 20 metrów dalej już każdą opcję ... ) Zasypał bym taką spółdzielnię skargami ... Swoją drogą tu objawiają się plusy Wspólnot mieszkaniowych Wszelakich

Leave a comment:

• WoofeR
    replied
    napisał(a) Stemerowicz Zobacz post
    Przecież mógłbym odsunąć antenę przed ociepleniem od muru o te 20 cm i niech sobie tynkują.
    No w przypadku ocieplania nie może być żadnych elementów na ścianach.

napisał(a) stonka Zobacz post
    Może na dachu pozwolą zamontować ? Hmmm dziwna sytuacja ... Ja bym wywiesił po otynkowaniu i w xxxx ich miał
    Nawet jeśli mieszkanie jest własnościowe, zarządcą elewacji jest spółdzielnia. Nie tędy droga

Leave a comment:

• Rafik14
    replied
    U nas w Legnicy to samo. Na wakacjach mają remontować naszą klatkę, tylko mój blog który ma 10 pięter jest trochę zasłonięty przez drugi blok i nam zasłania sygnał całkowicie. Dlatego nasza antena jest wysunięta na ponad 2 metry na rurce (dwie mam na rurce zamontowane). Tylko my mamy w bloku antene, gdyż nikt nie potrafił zamontować ^^.
    Przyszli w tamtym tygodniu do nas panowie ze spółdzielni, z pisemkiem że zagracamy wygląd budynku (na pewno nie było napisane zagracane tylko tak fachowo to ujęli). Że mamy na to dwa tygodnie. Jak ojciec się zdenerwował i poszedł do całego prezesa Spółdzielni mieszkaniowej. Zrobił mu kłótnie. To od razu prezes powiedział żeby nie zdemontowywać anteny gdyż robotnicy tak zrobią rusztowanie aby nie było żadnych zakłóceń
    Ojciec kiedy jeszcze 18 lat temu szedł do spółdzielni (nasz budynek był zaraz po budowie) to powiedział jemu (stary jeszcze prezes) że nikt w przyszłości nie będzie kazać ściągać anteny. I jeszcze wystawił on pisemko ;]
    Pozdrawiam.

Leave a comment:

• stonka
    replied
    Może na dachu pozwolą zamontować ? Hmmm dziwna sytuacja ... Ja bym wywiesił po otynkowaniu i w xxxx ich miał Chyba że kabel wędrujący na dach też im będzie przeszkadzał ... Chyba że masz Rynnę blisko siebie to po wewnętrznej stronie (nie wewnątrz rynny) Tak zeby kabla nie było widać , i antenkę na dach

Leave a comment:

• jstemer
    replied
    Numery to odruch desperacki, bo naprawdę nie wiem co zrobić. Na moim bloku są 2 anteny ale na sąsiednich więcej. Przecież mógłbym odsunąć antenę przed ociepleniem od muru o te 20 cm i niech sobie tynkują.

Leave a comment:

• cmx
    replied
    Usuń nr. abonenta i nr. umowy ;))

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+