Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakaz używania anten satelitarnych

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

napisał(a) lukaszg84 Zobacz post
    - jeśli nie ma dostępu do kablówki ani anteny zbiorczej, to spółdzielnia ma obowiązek wskazać Ci miejsce gdzie możesz zamontować swoją antenę.
    Nieprawda, w każdym przypadku mają obowiazek wskazać miejsce montażu anteny. Nie można nikogo zmuszać do oglądania kablówki (i płacenia za nią) a instalacja zbiorcza ogranicza nasze prawa do stacji naziemnych albo jednego satelity, przez co ogranicza mozliwośc wyboru i nasze prawa do oglądania np TVP Historia a także poznawania kultur innych krajów na wielu kanałach obcojęzycznych. Prawo do anteny odbiorczej daje nam prawo telekomunikacyjne, prawo UE i pokrewne.

http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?t=2916

Tu jeszcze cytat z innego forum:
    art. 684 KC, orzeczenia SN : III RN 153/01 z dn.03.10.2002, III CZP
    10/08 z dn.07.03.2008. Ponadto jest stanowisko Prezesa UOKiK z 2004
    r.gdzie stwierdza się, że "stosownie do art 684 KC,montaż
    indywidualnej anteny telewizyjnej na
    elewacji/balkonie,oknie,elewacji na koszt własny, należy uznać za
    ulepszenie, a brak zgody na wydawanie ulepszeń nie może być
    sprzeczny z zasadami współżycia społecznego wynikającymi z art.5
    KC.".Oczywiście wszystko musi być zgodne z obowiązującymi przepisami
    techniczno-budowlanymi i nie zagrażać bezpieczeństwu nieruchomości.
    Pisz do zarządcy o miejsce montażu a nie o zgodę, bo nie ma prawa sie nie zgadzać.
    Ostatni raz edytowany przez jack; 2009-04-27, 08:14.

Komentarz

napisał(a) WoofeR Zobacz post
      Podanie w temacie numeru abonenta oraz umowy nie jest za dobrym pomysłem.

Pamiętaj również, że elewacja budynku po dociepleniu zostanie z pewnością zmieniona, pomalowane zostaną ściany, być może wyremontowane klatki. Wówczas wystający ze ściany kątownik, a na niej antena/y mogą zaburzyć ład i skład zaplanowany przez spółdzielnię , stąd ten komunikat. Niestety n-ka Ci tutaj nie pomoże. Spółdzielnia ma prawo takie wnioski kierować do mieszkańców, natomiast nie jesteś na przegranej pozycji. Jeśli w bloku jest Was (Was z antenami ;) ) więcej, możecie złożyć odpowiednią prośbę o pozwolenie montażu anten po remoncie.

P.S. Miałem podobne problemy przy instalacji zewnętrznego modułu klimatyzatora.
      Chodzi o estetykę- tylko jak na balkonie wiszą wyprane gacie i inne takie to poczucie estetyki spółdzielni już nie jest zakłócone...

Komentarz

Wyrok sadu: http://www.nettax.pl/dzienniki/duuok...6/4/poz.59.htm

http://myslowice.naszemiasto.pl/drukuj/559266_60.html

No, jesteśmy przecież w UE: http://www.europarl.europa.eu/meetdo...7/610637pl.pdf

Generalnie jesteś na lepszej pozycji niż zarządca. W przypadku odmowy wskazania miejsca instalacji będzie ona wydana niezgodnie z prawem. Zresztą w tym momencie nawet jak nie będziesz czekał na rozstrzygniecie sądowe i powiesisz antenę to nie mogą ci jej zdemontować bo zgłosisz na policję zniszczenie mienia. Nikt nie ma prawa niszczyć instalacji, nawet gdyby były niezgodne z prawem.
        Ostatni raz edytowany przez jack; 2009-04-27, 08:27.

Komentarz

odnosnie elewacji - tak, mogą ograniczyc mocowanie czegokolwiek na elewacji. i lepeij nie sluchaj rad typu wywierc sobie dziure i powies. to może Cie sporo kosztowac. masz 2 proste wyjscia: balkon lub instaalacja na dachu.
          szczegolow poszukaj na forach o krotkofalowkach.

ps sorki za brak pl-literek. post z komorki.
          W N od 2006
          Było U+Superfilm/68
          Było nC+ silver, 6C+,HBO/69,
          Extra, HBO, HBOGO, C+,C+Film1i2 > 8*C+/74,90 do 29.02.2016
          Zaczyna być taniej i słoneczniej...

Komentarz

napisał(a) heniooweb Zobacz post
            Miałem ten sam problem po zrobieniu remontu wywiesili taki zakaz. Po rozmowie z kolegą prawnikiem doszliśmy do wniosku że jeżeli jestem właścicielem mieszkania to razem z balkonem i mogę wieszać co mi się podoba wiec żeby nie niszczyć wlewacji kupiłem uchwyt na barierke balkonową. Na początku się pluli ale zaraz za mna wieszali sąsiedzi i odczepili sie heheh
            Ja jak kupowałem mieszkanie od razu powiedziałem prezesowi spółdzielni że będą od razu montował antenę sat , bo nie chce kablówki

Prezes lekko się zdziwił ale zgodził się ale pod warunkiem że zamontuję tak antenę aby nie niszczyć elewacji budynku ...

Kupiłem wysięgnik i zamontowałem na balkonie ...

Ale widzę że są tacy którzy mają gdzieś elewację i wygląd i montują do razu do elewacji (bo łatwiej , taniej , wygodniej) ...

Sądzę że spółdzielni chodzi o takich , którzy NISZCZĄ elewację ...

Po prostu montować anteny z głową , tak by niszczyć elewacji budynku ...

Komentarz

Ani z głową ani z d0pą, SM ma obowiązek wskazania miejsca montażu, czy będzie to balkon czy przygotowane przez nich maszty na dachu to ich problem. Mają wskazać miejsce i koniec. Ne piszemy o zgodę tylko o miejsce instalacji, zresztą chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie mocował anteny do styropianu. Odmowa wskazania miejsca jest nie zgodnie z prawem, tak samo każda uchwała zakazująca jakiegokolwiek montażu.

Komentarz

napisał(a) ptaszka Zobacz post
                Chodzi o estetykę- tylko jak na balkonie wiszą wyprane gacie i inne takie to poczucie estetyki spółdzielni już nie jest zakłócone...
                U mnie spółdzielnia zakazała wieszania prania na balkonach.
                Na szczęście anteny im nie przeszkadzają.

Budynek obok niedawno był ocieplany, ale po tym zabiegu wszyscy ponownie wywiesili anteny i nikt się ich nie czepia.

Komentarz

napisał(a) jack Zobacz post
                  Ani z głową ani z d0pą, SM ma obowiązek wskazania miejsca montażu, czy będzie to balkon czy przygotowane przez nich maszty na dachu to ich problem. Mają wskazać miejsce i koniec. Ne piszemy o zgodę tylko o miejsce instalacji, zresztą chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie mocował anteny do styropianu. Odmowa wskazania miejsca jest nie zgodnie z prawem, tak samo każda uchwała zakazująca jakiegokolwiek montażu.
                  W przypadku budynków wielorodzinnych obowiązek zapewnienia stosownej instalacji odbiorczej (np. zbiorczej instalacji antenowej) spoczywa na administracji budynku. Zgodnie z § 56 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 poz. 690 z późn. zm.) budynek wielorodzinny, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej powinien być przystosowany do wyposażenia w instalacje telekomunikacyjne, w tym radiowo-telewizyjne, odpowiadające odrębnym przepisom i Polskim Normom dotyczącym wykonania tych instalacji, a stosownie do przeznaczenia budynku - również w instalację sygnalizacji dzwonkowej lub domofonowej.
                  Pozdrawiam

Komentarz

Odpowiem tak: gdybym był łysym karkiem to pewno wybrałbym rozwiązanie "siłowe" jak niektórzy radzą. Jestem zwykłym polskim Kowalskim, który wolałby się dogadać. Na razie napisałem pismo do Spółdzielni i czekam na odpowiedź.
                    Mam nadzieję,że jakieś polubowne rozwiązanie się znajdzie. Ciekawie brzmi... informacja o ościeżu wokół okna (Tylko czy to tak naprawdę jest jak piszesz).
                    Nie zamierzam łatwo odpuszczać i napiszę jakie były efekty moich starań.
                    Pozdrówka
                    jstemer

Komentarz

napisał(a) Stemerowicz Zobacz post
                      Ciekawie brzmi... informacja o ościeżu wokół okna (Tylko czy to tak naprawdę jest jak piszesz).
                      Tak powiedziała mi administratorka budynku. Mimo wszystko dowiedz się jeszcze z innego źródła
                      TNK, bo pozwala mi na odbiór Astry 28.2 i swoich programów na jednym dekoderze.

Komentarz

napisał(a) ewaldus Zobacz post
                        Mam mieszkanie wlasnosciowe i sciana na ktorej powiesilem antene tez nalezy do mnie,
                        Ściana tak, elewacja nie
                        Panasonic Viera TX-P42X20E - mediaBOX+ (Canal+ Silver)
                        Panasonic Viera TX-P42S30E - mediaBOX+ (Canal+ Silver, HBO)

Komentarz

napisał(a) WoofeR Zobacz post
                          Ściana tak, elewacja nie

elewacja jest na gwarancji wszelkie montaże anten są naruszeniem warunków.

Komentarz

Kto zaplacil za ocieplenie? Moze prezes spoldzielni...
                            Kablowki maja niejednokrotnie uklad ze spoldzielniami i tu bym szukal przyczyn zakazu wieszania anten.

Komentarz

Chciałbym kolegom przypomnieć, że problem dotyczy anten satelitarnych - talerzy a nie kablówki, która notabene w budynku jest. Zobowiązują mnie, i pewnie innych, do demontarzu talerzy anten satelitarnych i tym samym odcinają od programów TV-n i in.
                              jstemer

Komentarz

W moim przypadku było tak, że przed montażem anteny i podpisaniem umowy z N wystosowałem pismo do SM o pozwolenie.
                                W ciągu tygodnia otrzymałem na piśmie odpowiedź zezwalającą na przykręcenie anteny do kratki balkonowej za oknem - co prawda zasłania mi teraz nieco widok z okna, ale da się przeżyć ;)
                                Dopisali tylko aby dbać o stan techniczny i konserwację raz w roku - żeby nikomu nie spadła na głowę ( a mieszkam na parterze podwyższonym ;) ).
                                Na montaż do elewacji nie chcieli się zgodzić, ale może to i lepiej, bo w przypadku np regulacji anteny/konwertera mam ją w zasięgu ręki.
                                Natomiast sąsiedzi mają montowane do elewacji i jakoś nikt też nic nie mówi, ja wolałem mieć to na piśmie.

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+