Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaką rozdzielczość ustawić w dekoderze Turbo?

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Jaką rozdzielczość ustawić w dekoderze Turbo?

Dzisiaj przeczytałem ciekawy wpis użytkownika fan HDTV odnośnie rozdzielczości w dekoderze.

Otóż podobno na niektórych kanałach lepiej ustawić rozdzielczość w dekoderze na 720p niż 1080i. Dotyczy to niemieckich kanałów. Natomiast jak sprawa wygląda na polskich kanałach HD? Lepiej 720p czy 1080i? W najnowszym dekoderze MediaBOX problem sam się rozwiązuje bo mamy możliwość ustawienia rozdzielczości 1080p.

Jak to jest z tymi rozdzielczościami?
    Pozdrawiam,
    nismo

napisał(a) nismo Zobacz post
    Dzisiaj przeczytałem ciekawy wpis użytkownika fan HDTV odnośnie rozdzielczości w dekoderze.

Otóż podobno na niektórych kanałach lepiej ustawić rozdzielczość w dekoderze na 720p niż 1080i. Dotyczy to niemieckich kanałów. Natomiast jak sprawa wygląda na polskich kanałach HD? Lepiej 720p czy 1080i? W najnowszym dekoderze MediaBOX problem sam się rozwiązuje bo mamy możliwość ustawienia rozdzielczości 1080p.

Jak to jest z tymi rozdzielczościami?
    Wszystko zależy od tego jaki masz TV, jeśli HD READY ustaw 720p jeśli full hd ustaw 1080i
    Co do 1080p to żadna platforma nie nadaje w ten sposób.
    Dekoder jest READY by w tym trybie odbierać sygnal, aczkolwiek w POLSCE i w NC+ jest to 1080i
    ExtraFull 99zł

Komentarz

dexu, dzięki za odpowiedź. Telewizor mam Full HD. Jednak bardziej chodziło mi to, że na przykład program jest nadawany w rozdzielczości 720p a na dekoderze mam ustawione 1080i - w ten sposób tracę część przekazu. Tak przynajmniej zrozumiałem to co napisał fan HDTV.
      Pozdrawiam,
      nismo

Komentarz

720p wydaje się ,,ładniejsze'' dla oka, przynajmniej dla mnie, gdy ustawie ten tryb w dekoderze.

Telewizor również FULL HD.

Potestuj, jak będzie Ci lepiej - tak zostaw
        ExtraFull 99zł

Komentarz

napisał(a) dexu Zobacz post
          Wszystko zależy od tego jaki masz TV, jeśli HD READY ustaw 720p
          Kompletna bzdura. Ktoś tak parę lat temu wpisał w jakiejś instrukcji i co chwilę ktoś to powiela.

W Europie to, że telewizor jest HD Ready oznacza zazwyczaj, że jest opatrzony logo HD Ready. Takim:

Takie telewizory bardzo rzadko mają rozdzielczość 1280x720. Zazwyczaj mają matrycę 1366x768. Ustawiając wyjście nboxa w 720p dla kanału nadawanego w 1080i bezpowrotnie tracimy część rozdzielczości.

Co istotne logo HD Ready gwarantuje, że taki telewizor akceptuje sygnał w formacie 1080i/50. I ten właśnie format (1080i) pracy wyjścia HDMI i YPbPr należy ustawić do odbioru dowolnego z polskich kanałów HD by kanał ten był wyświetlany na telewizorze HD Ready z jak najlepszą jakością.

Jeśli natomiast oglądamy jakiś kanał nadawany w formacie 720p/50 (sporo niemieckojęzycznych kanałów HD na Astrze tak nadaje), to wyjście nboxa trzeba przestawić na 720p by nie tracić nic z jakości sygnału. Dotyczy to zarówno telewizorów HD Ready jak i Full HD.

Co do 1080p to żadna platforma nie nadaje w ten sposób.
          Dekoder jest READY by w tym trybie odbierać sygnal, aczkolwiek w POLSCE i w NC+ jest to 1080i
          Ustawiając wyjście mediaBOXa na 1080p nie musimy się martwić przełączając się pomiędzy kanałami nadawanymi w 1080i i 720p - w obu wypadkach nie stracimy nic na jakości.
          Ostatni raz edytowany przez fan HDTV; 2013-04-22, 11:18.
          5720SX, 4740SF, 3740SX, 2850ST

Komentarz

No to napisz jeszcze jak ustawić te 1080p...?... bo ja na Turbo nie mam takiej rozdzielczości...
            Samsung UE46F6650, mediaBOX+, nBox 2850ST/APOLLO - Multiroom, kino Sony DAV-DZ660,

Komentarz

napisał(a) slawek.u Zobacz post
              No to napisz jeszcze jak ustawić te 1080p...?... bo ja na Turbo nie mam takiej rozdzielczości...
              *9 w mediaBOXie.

Komentarz

No właśnie, a temat jest o Turbo i o to pytał autor wątku..
                Samsung UE46F6650, mediaBOX+, nBox 2850ST/APOLLO - Multiroom, kino Sony DAV-DZ660,

Komentarz

napisał(a) slawek.u Zobacz post
                  No właśnie, a temat jest o Turbo i o to pytał autor wątku..
                  Nie zauważyłem by gdziekolwiek pytał jak ustawić wyjście HDMI na 1080p w turbodekoderze. Świetnie wie, że się nie da. A swoją drogą szkoda, że się nie da, bo procesor, na którym zrobiony jest ITI-5720SX, daje taką możliwość.

Komentarz

Dziękuję za odpowiedzi.

Czyli rozumiem, że polskie kanały HD są nadawane w rozdzielczości 1080i? A może jednak 540p?
                    Pozdrawiam,
                    nismo

Komentarz

napisał(a) nismo Zobacz post
                      Dziękuję za odpowiedzi.

Czyli rozumiem, że polskie kanały HD są nadawane w rozdzielczości 1080i?
                      Tak. W tej chwili polskie platformy satelitarne nadają kanały HD w formacie 1080i/50.

Komentarz

OK. Teraz już wszystko jasne. Dziękuję.
                        Pozdrawiam,
                        nismo

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+