Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Multiroom - jak połączyc dwa dekodery bezprzewodowo

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Multiroom - jak połączyc dwa dekodery bezprzewodowo

Witam

Obecnie korzystam z uslug z eNki. Mam turbodekoder polaczony z internetem poprzez router - bezprzewodowo. Zastosowalem Acces Point TP Link.

Teraz moje pytanie :

Jak polaczyc dodatkowy dekoder z dekoderem glownym (turbo) jesli obecnie turbodekoder polaczony jest jak opisalem wyzej (AP - klient do routera).

Czy dodatkowy dekoder wystarczy skonfigurowac jak ten pierwszy i powinien dzialac ? Czy dodatkowo trzeba jeszcze laczyc jakos te dwa AP ze soba ??

Prosze o wskazowki, porady, informacje, linki, ktore pomoga rozwiac moje watpliwosci przed zdecydowaniem sie na skorzystanie z uslugi multiroom

Dziekuje

Witam, mam MR Standard obecnie mam jeden dekoder,i domówiłem drugi, mam teraz pytanie jak podłączyć ten drugi by działał,
    obecnie jest to podłączone w następujący sposób ruter ze switchem ze switcha przewód internetowy do białego dekodera, i ze switcha do turbo dekodera, i działa, nie mam możliwości dopięcia do posiadanego switcha przewodu by podłączyć dodatkowy dekoder, ale chciałbym to podłączyć następująco, wypinając turbo od istniejącego połączenia i podłączyć switcha następnie z drugiego switcha podłączyć turbo i dodatkowy dekoder, i moje pytanie jest takie czy to będzie w ten sposób działało?

Komentarz

Może informacje zawarte tutaj przydadzą się.

Pozdrawiam.
      Pozdrawiam.

Komentarz

To wiem, juz skonfigurowalem (poprawnie) AP i glowny dekoder jest podlaczony do internetu

Zasada - wymogiem, dzialania multiroom jest polaczenie obu dekoderow, tak ?

Czy jak ten drugi podlacze do internetu (do routera) identycznie jak glowny, czy to pozwoli na wymiane tego pliku "autoryzacyjnego" miedzy dekoderami ??

CZy trzeba jeszcze jakos "dodatkowo" konfigurowac bezposrednie polaczenie miedzy dwoma Acces Pointami , czy wystarcza tylko polaczyc je w sieci - do routera.

Komentarz

Witam.
          napisał(a) kozlos Zobacz post
          .
          Czy jak ten drugi podlacze do internetu (do routera) identycznie jak glowny, czy to pozwoli na wymiane tego pliku "autoryzacyjnego" miedzy dekoderami ??
          .
          Ważny jest tryb w jakim urządzenie WiFi wspomagające dekoder łączy się z routerem. Przy korzystaniu z trybu WISP nawiązanie połączenia między dekoderami jest utrudnione (link) - mamy do czynienia z osobną podsiecią. Jeśli urządzenie WiFi podłączane do dekodera działa w trybie "AP Cilent" ( np. WNCE2001), to dekodery łączą się miedzy sobą za pośrednictwem routera (i działa autoryzacja).

Tylko w wyjątkowych przypadkach router blokuje komunikację między podłączanymi urządzeniami. Adresy IP, które uzyskały dekodery powinny różnić się tylko ostatnim członem (zależy od ustawień serwera DHCP w routerze).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Dziekuje za rzetelna odpowiedz.

Acces Point (przy turbodekoderze -glownym) dziala w trybie Klient, w takim samym trybie (ten sam AP) bedzie podlaczony z routerem dekoder "dodatkowy" - ten ze zwyklego multiroom (biały).

Czyli takie polaczenie obu dekoderow do routera (AP Client) powinno "automatycznie" umozliwic im komunikacje, tj przeslanie pliku autoryzacji ??

Komentarz

Podbijam temat i prosze o odpowiedz.

Komentarz

i jeszcze jedno pytanie :

Czy dekodery wymieniajac sie plikiem autoryzacyjnym lacza sie bezposrednio ze soba, czy jest to przeprowadzana "za posrednictwem" routera?? tj. plik z glownego do routera , a nastepnie router do dekodera dodatkowego ??

Prosze o pomoc, gdyz chce zamowic w koncu usluge multiroom , ale musze miec pewnosc, ze bedzie u mnie bezproblemowo dzialalo. (bezprzewodowo)

Komentarz

Witam.

Przy sieci jak na ilustracji w FAQ dekodery dodatkowe komunikują się z podstawowym z za pośrednictwem routera.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Witam

CZyli jak oba dekodery polacze za pomoca AP (klient) TP WA801ND do routera to multiroom powinien dzialac mi bez innych dodatkowych konfiguracji ?? Musze tylko podlaczyc oba dekodery (AP) do routera, tak ??

Dodatkowy dekoder bede mial jutro, drugi AP juz kupilem i mam nadzieje na bezproblemowa konfiguracje

Komentarz

Witam

Tak więc jakoś "to" podłączyłem i w tym momencie działa.

Miałem problem z konfiguracją AP. Nie wchodziło mi po adresie z instrukcji (192.168.1.254), a weszlo po 192.168.0.254 - ma ktoś pomysł dlaczego ??

Po konfiguracji chciałem ustalić adres IP drugiego (od białego dekodera) AP na 192.168.1.103, gdyż IP głownego (Czarnego) dekodera to 192.168.1.102

Po wielu próbach nigdy po ustawieniu AP nie mogłem się na niego ponownie (z komputera) zalogować. Zaryzkowałem i podłączyłem do białego dekodera. Wybrałem automatyczną konfigurację. Zakończyła się sukcesem (niby połączyło z internetem) jednak z automatu nadano adres o końcówce 114. Czemu tak ? CZy to nie będzie problem przy wymianie pliku autoryzacji ? Głowny dekoder 102, a dodatkowy 114 ?? Czym to może być spowodowane ?? Przecież z poziomu komputera ustawiałem IP na 103

Proszę mnie poinformować jak i gdzie można sprawdzić czy dekodery się wzajemnie widzą i czy będą poprawnie wymieniać się uprawnieniami ?? Nigdzie nie moge znaleźć takiej opcji

Bardzo proszę o pomoc

Dziękuję!

Dodam, ze grupy na bialym dekoderze to 102 i 318

Gdzies wyczytalem, zeby odlaczyc bialy od pradu i ponownie wlaczyc - jesli bedzie dzialalo to jest ok. Niby dziala... nie wiem tylko czy to przypadek, ale rozlaczylo mi na komputerze polaczenie z internetem.... hmmm
                      Ostatni raz edytowany przez kozlos; 2012-11-08, 22:03.

Komentarz

Zastanawiam się nad usługą multiroom ale ponieważ wcześniej nie interesowałem się tą opcją, to nie śledziłem postów. Mam więc prośbę o podsumowanie w formie odpowiedzi na kilka pytań:

1) Jaki jest koszt multiroom standard HD dla obecnych klientów?
                        2) Czy trzeba podpisywać jakąś umowę, jeśli tak to na jaki okres?
                        3) Czy na białym dekoderze który otrzymam po uiszczeniu opłaty aktywacyjnej i podłączeniu do internetu przez WiFi mogę korzystać z takich usług jak nVODnet, nRadio, nPortal?
                        4) Co dzieje się z usługą po wyłączeniu z zasilania dekodera głównego, albo internetu? Rozumiem że przy nieudanej próbie przesłania uprawnień dostęp na białym dekoderze zostanie zablokowany ale po uruchomieniu dekodera głównego, lub ponownym połączeniu z siecią WiFi kanały z powrotem powrócą czy trzeba będzie coś na nowo aktywować?
                        NC+: COMFORT+ /EXTRA+ /CANAL+ /HBO /CINEMAX /FILMBOX /ADVENTURE /H2 /HUSTLER /CANAL+ VOD /VOD SERIALE+ /NC+GO TV /HBO GO /FILMBOX LIVE /TIDAL /MULTIROOM /CP: RODZINNY HD /CP GO

Komentarz

Witam.
                          napisał(a) jupiter Zobacz post
                          3) Czy na białym dekoderze który otrzymam po uiszczeniu opłaty aktywacyjnej i podłączeniu do internetu przez WiFi mogę korzystać z takich usług jak nVODnet, nRadio, nPortal?
                          Niezależnie który (FAQ) z rodzajów multiroom masz na myśli (Multiroom Premium HD czy Multiroom Standard HD) białe dekodery nie mają dostępu do usługi nVOD net (działa wyłącznie na dekoderach ITI-5720SX).
                          4) Co dzieje się z usługą po wyłączeniu z zasilania dekodera głównego, albo internetu? Rozumiem że przy nieudanej próbie przesłania uprawnień dostęp na białym dekoderze zostanie zablokowany ale po uruchomieniu dekodera głównego, lub ponownym połączeniu z siecią WiFi kanały z powrotem powrócą czy trzeba będzie coś na nowo aktywować?
                          Multiroom działa także przy połączeniu dekoderów siecią LAN, która nie zapewnia dostępu do internetu.
                          W opisanym przypadku wystarczy przywrócenie warunków (np. włączenie zasilanie Czarnego dekodera).
                          W Multiroom Standard HD biały dekoder otrzymuje autoryzację co klika godzin, a do wyczerpania jej ważności nie musi utrzymywać połączenia sieciowego z dekoderem podstawowym. W Multiroom Premium HD przerwanie łączności wstrzymuje odbiór programów Białym dekoderze po kliku sekundach.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

dzięki za odpowiedź, a jak jest z umową? Czy przy skorzystaniu muszę automatycznie przedłużyć swoją obecną umowę?
                            NC+: COMFORT+ /EXTRA+ /CANAL+ /HBO /CINEMAX /FILMBOX /ADVENTURE /H2 /HUSTLER /CANAL+ VOD /VOD SERIALE+ /NC+GO TV /HBO GO /FILMBOX LIVE /TIDAL /MULTIROOM /CP: RODZINNY HD /CP GO

Komentarz

napisał(a) jupiter Zobacz post
                              dzięki za odpowiedź, a jak jest z umową? Czy przy skorzystaniu muszę automatycznie przedłużyć swoją obecną umowę?
                              Napisz maila na adres doradca@n.pl, sprawdzimy jakie masz możliwości.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+