Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podlaczenie WIFI dekodera do internetu

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Podlaczenie WIFI dekodera do internetu

Witam

Dopiero co zakupilem eNke. Chcialbym podlaczyc swoj "turbodekoder" do internetu za pomoca WIFI (przewodowo odpada, router jest w pokoju pode mna - za duzo ciagniecia kabli).

Mam jakis tam router TP link'a. Pytanie : Czy warto kupic AP Netgear dostepny na stronie/ w sklepie n.pl ?? Czy smialo mozna wziac jakis tanszy zamiennik ?? Prosze o podawanie konkretnych modeli.

Dodam, ze internet to Neostrada = Dynamiczne IP. Zalezy mi na jak najmniej problemowej instalacji tego wszystkiego. Do komputera, a raczej do WIFI raz sa podlaczone 2 komputery, a raz 5 - nie wiem jak to jest z tym IP, bo dekoder chyba automatycznie nie przyjmuje/nie zmienia go, po zmianie przez router.

Dziekuje za pomoc.

napisał(a) kozlos Zobacz post
    Witam

Dopiero co zakupilem eNke. Chcialbym podlaczyc swoj "turbodekoder" do internetu za pomoca WIFI (przewodowo odpada, router jest w pokoju pode mna - za duzo ciagniecia kabli).

Mam jakis tam router TP link'a. Pytanie : Czy warto kupic AP Netgear dostepny na stronie/ w sklepie n.pl ?? Czy smialo mozna wziac jakis tanszy zamiennik ?? Prosze o podawanie konkretnych modeli.

Dodam, ze internet to Neostrada = Dynamiczne IP. Zalezy mi na jak najmniej problemowej instalacji tego wszystkiego. Do komputera, a raczej do WIFI raz sa podlaczone 2 komputery, a raz 5 - nie wiem jak to jest z tym IP, bo dekoder chyba automatycznie nie przyjmuje/nie zmienia go, po zmianie przez router.

Dziekuje za pomoc.
    Jak masz neostradę to masz i modem. Wystarczy że wejdziesz w opcje dekodera i połącz bezprzewodowo i to wszystko o ile dekoder posiada wifi. W razie problemów z IP wyłącz z sieci modem i włącz.
    Uwolnić listę kanałów w N-boxie

Komentarz

No wlasnie chodzi o to, ze dekoder nie posiada WIFI, dlatego konieczne bedzie zastosowanie acces point'u. W sklepie eNki jest takowy za 120zl , ale moze wystarczy kupic zwykly (np tez tplink) AP, ktorego koszt np wynosi 70 zl - 50 zl w kieszeni.

Tylko jak to z pozniejsza konfiguracja...

Komentarz

Musi działać w trybie AP-Client. Sam AP nie wystarczy...

Komentarz

Witam

Zakupilem AP dzialajcy w trybie klient TP Link WA801ND.

Nie mam pojecia jak go skonfigurowac, tzn nie potrafie wejsc nawet na strone konfiguracyjna mimo tego, iz robie (tak mi sie wydaje) wszystko zgodnie z instrukcja.

Bardzo prosze o pomoc, jak dziecku najlepiej

Komentarz

I co udało sie?

Komentarz

Podłaczenie dekodera do internetu poprzez Liveplugi...

Witam,
              w zasadzie czytałem prawie wszystkie wpisy i nigdzie nie zauważyłem problemów związanych z konfiguracją liveboxa 2 z nbox-em. Otóż, mam problem z wi-fi z dekodera n-ki do Liveboxa. Zakupiłem wcześniej TP-Linka TL-WA701ND i próbowałem go skonfigurować wg. instrukcji ( w opcji most) Działał połowicznie tzn. nie miałem You Tube i strasznie ciężko chodził ( długo się łączył ) itp, na zewnątrz nie widział dekoder internetu ( przy próbie polecenia nagrywania przez komputer). Oddałem go ! Czytałem na różnych forach , że można zainstalować liveplugi devolo zakupione w Orange ( TP) i podłączyć do gniazdek elektrycznych oraz za pomocą kabla ethernet do nboxa i liveboxa. Mam domek dosyć duży, więc muszę skorzystać z opcji wi-fi. Być może jest to sposób? Napiszcie mi jak to wszystko chodzi, jeśli ktoś posiada takie doświadczenie koniecznie z nboxem! Sprawdziłem również wszystkie fazy u mnie w domu i w tym przypadku liveboxa, dekoder i telewizor oraz komputer będę miał na tej samej. Napiszcie mi proszę o poszczególnych krokach , co powinienem zrobić!
              Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!
              JI czyli JOTI

Komentarz

Podłączenie Liveboxa2 do dekodera nbox HD Turbo

napisał(a) Joti Zobacz post
                Witam,
                w zasadzie czytałem prawie wszystkie wpisy i nigdzie nie zauważyłem problemów związanych z konfiguracją liveboxa 2 z nbox-em. Otóż, mam problem z wi-fi z dekodera n-ki do Liveboxa. Zakupiłem wcześniej TP-Linka TL-WA701ND i próbowałem go skonfigurować wg. instrukcji ( w opcji most) Działał połowicznie tzn. nie miałem You Tube i strasznie ciężko chodził ( długo się łączył ) itp, na zewnątrz nie widział dekoder internetu ( przy próbie polecenia nagrywania przez komputer). Oddałem go ! Czytałem na różnych forach , że można zainstalować liveplugi devolo zakupione w Orange ( TP) i podłączyć do gniazdek elektrycznych oraz za pomocą kabla ethernet do nboxa i liveboxa. Mam domek dosyć duży, więc muszę skorzystać z opcji wi-fi. Być może jest to sposób? Napiszcie mi jak to wszystko chodzi, jeśli ktoś posiada takie doświadczenie koniecznie z nboxem! Sprawdziłem również wszystkie fazy u mnie w domu i w tym przypadku liveboxa, dekoder i telewizor oraz komputer będę miał na tej samej. Napiszcie mi proszę o poszczególnych krokach , co powinienem zrobić!
                Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!
                Witam wszystkich użytkowników, którzy mają ten problem!
                Udało mi się go rozwiązać! Zakupiłem w TP Orange parę Homeplugów ( Liveplugów) firmy Lea ( jest to nowa oferta ). Modemów tych w ogóle już się nie konfiguruje ze sobą, ponieważ są już sparowane. Włącza się je tylko do gniazdek elektrycznych zlokalizowanych obok Liveboxa i nboxa. Kabelkami ethernetowymi, które są w zestawie podłącza się kolejno do urządzeń. Do Liveboxa pod port zielony lub czerwony lub biały ( tylko nie żółty- rezerwacja dla dekodera Orange). Do nboxa pod wyjście ethernetowe. Po upływie kilkunastu sekund te liveplugi widzą siebie ( świecą się obie diody w obu modemach). Po tej operacji wchodzisz do nboxa i konfigurujesz sieć ( setup, narzędzia, ustawienia, sieć, konfiguracja automatyczna) Po kilku sekundach dochodzi do konfiguracji automatycznej i wszystko gra!!!
                Liveplugi Lea są o tyle dobre , że posiadają po 2 wejścia ethernetowe, czyli można jeszcze je wykorzystać do innej pary urządzeń ( drugi dekoder, drukarka, komputer itp), brak potrzeby parowania tak jak w przypadku Devolo, niska cena ( 99 zł za parę wraz z kabelkami sieciowymi) oraz doskonałość funkcjonalności ( internet nie "zrywa" itp) Bardzo niskie zużycie energii ( tylko 1 W ). Uwaga! Gniazda elektryczne wykorzystywane do tych połączeń muszą być na tej samej fazie, ale to nie jest problem, każdy kto się zna trochę na elektryce poradzi sobie z tym bez większych problemów
                Jeśli ktoś będzie miał jakiekolwiek problemy z podłączeniem tego typu to proszę do mnie "jak w dym" , a pomogę!
                Ostatni raz edytowany przez Joti; 2012-11-24, 10:42.
                JI czyli JOTI

Komentarz

Witam, czy można podłączyć jako AP jeden z wymienionych routerów -LINKSYS WAG54G2 LUB TP-LINK TD-W895ND? nie mam możliwości podłączenia liveboxa do dekodera

proszę o pomoc

Komentarz

Jesli livebox ma wifi, to mozna.
                    Ew. przejzyj konfiguracje, czy nie ma filtrowania mac adresow.
                    Kilka razy ustawialem taka konfiguracje adapter wifi + livebox.
                    Dziala

Pozdr.
                    ExtraFull 99zł

Komentarz

Witam.

Jeśli posiadasz Livebox'a i szukasz urządzenia WiFi, które umożliwi bezprzewodowe podłączenie dekodera do internetu, to sprawdź w instrukcji obsługi czy to urządzanie można przełączyć w tryb "Client". W takim trybie pracują karty sieciowe WiFi instalowane np. w laptopach czy tabletach. "Client" WiFi łączy się z Access Point, w który wyposażony jest typowy router.
                      Na rynku oferowane są przede wszystkim routery z WiFi działającym w trybie Access Point. Niektóre z nich można przełączyć do komplementarnego trybu "Client". Są też oferowane urządzenia WiFi, które realizują wyłącznie funkcję "Client" (przykład). Charakteryzują się uproszczona konfiguracją.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Witam.
                        Otóż mam taki problem: Posiadam multiroom i obydwa dekodery są połączone ze sobą kablem ethernet a chciałbym by oba a przynajmniej jeden (Główny) były podłączone do internetu.Posiadam modem z WiFi. Nie wiem jak mam to połączyć gdyż w obu dekoderach gniazdka ethernet są zajęte (połączenie między nimi). Czy wystarczy dwa urządzenia Netgear i połączenie przez WiFi z modemem (czy będzie wtedy połączenie między dekoderami) czy poprzez Switcha. Jeśli jest taka możliwość to gdzie ewentualnie mógłbym znaleźć schemat takiego połączenia.
                        Byłbym wdzięczny za informacje.

Komentarz

Livebox Sagem 3202 + WNCE2001

Proszę o info czy livebox Sagem 3202 TP działa z Adapterem Notgear WNCE 2001podłączonym do n recordera?

Komentarz

napisał(a) Notgirek Zobacz post
                            Proszę o info czy livebox Sagem 3202 TP działa z Adapterem Notgear WNCE 2001podłączonym do n recordera?
                            Witaj,
                            proponuję abyś stary livebox Sagem 3202 wymienił bezpłatnie ( zgłoś usterkę) w TP Orange na nowy Livebox 2. Ma on dużo więcej możliwości, lepszy zasięg, więcej wejść ethernetowych i jest niezawodny. Zrezygnuj z Notgear WNCE 2001, bo słyszałem , że są z tym duże problemy zresztą opisywane na forum. Zakupisz w TP Orange za 99 zł komplet liveplugów firmy Lea i po gniazdkach sieciowych ( prądowych) doprowadzisz bez problemów internet do nboxa. Nie potrzebujesz konfiguracji liveplugów, ponieważ łączą się one same. Warunek- gniazdka elektryczne muszą być na tej samej fazie. Pamiętaj, że nboxa nie włączaj pod żółte gniazdko w Liveboxie 2. Ja mam na zielonym i wszystko chodzi idealnie. Po podłączeniu wszystkiego skonfiguruj automatycznie sieć w nboxie! Powodzenia!
                            JI czyli JOTI

Komentarz

nbox+internet

Dzięki za info ale liveplugs nie wchodą w grę ponieważ livebox i nbox są na różnych fazach.Proszę o info czy może kupić jakiś modem z wifi i do tego adapter do nbox albo sam adapter innej firmy niż Notgear.

Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+