Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z konwerterem? losowy brak sygnału ant2

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• problem z konwerterem? losowy brak sygnału ant2

witam!
    posiadam dekoder CLRA oraz konwerter inverto black pro-twin monoblock oraz instalację podłączoną 2ma kablami.
    tydzień temu zamontowałem fabrycznie nowy konwerter jak wyżej i...
    wszystko było ok przez kilka dni-jakość 100% na obu wejsciach ant, ale ostatnio pojawia mi się napis "brak sygnału ant2" wchodząc w ustawienia na ant 1 miernik pokazuje hotbird jakość 100%, a na ant2 jakość hot bird skacze dosłownie co sekundę 100% za sekundę 0% kolejna sekunda 80% za chwilę ponownie 0%, problem pojawia się zazwyczaj w ciepłe bezchmurne dni z częstotliwością 2-3 razy na tydzień i trwa kilka godzin dziennie. po zamianie wejsc antenowych problem pojawil sie na ant 1 tzn po prostu zaczal mi znikać obraz.
    jakieś pomysły?

Możesz sprawdzić konwerter podłączając inny tuner. Nie zaszkodzi też sprawdzić stanu połączeń wtyków F. Jeśli kupiłeś nowy konwerter z pewnością jest on na gwarancji.

Komentarz

Znikający sygnał ANT 2

Od pewnego czasu zauważyłem, że sygnał na wejściu ANT 2 pojawia się i znika co parę sekund. Nie jest to raczej wina konwertera ani kabla, bo po zamianie przewodów dalej znika ANT2 a ANT1 bez zarzutu na obu kablach. Obserwuje to tylko po wejściu w menu miernik sygnału. W menu antena obie anteny pokazują poprawny sygnał. Czy ktoś miał już kiedyś podobne objawy? Co może by przyczyna? Głowica w tunerze? Dlaczego takie anomalie widac tylko w menu: miernik sygnału?
      nie było by to może dla mnie takie dokuczliwe gdyby nie fakt, że gdy z różnych przyczyn rozłączy mi się multiroom, przy próbie połączenia z czarnym dekoderem biały zatrzymuje sie na 60% i stwierdza zbyt niski poziom sygnału na czarnym. (biały w multiroom bez własnej anteny). Czekam na jakieś pomysły, sugestie.
      pozdrawiam.
      CLRA/CARBO ,FULL, Multiroom dla stałych abonentów
      Sony KDL-32V2500
      Sony STR-475 de
      Samsung LED UE 6340

Komentarz

Spróbuj przywrócić dekoder do ustawień domyślnych z odłączonymi kablami antenowymi czyli:

Odkręcasz kable antenowe, następnie naciskasz EPG+RES+strzałka w dół (na panelu dekodera)

Naciskamy EPG, trzymając EPG dociskamy RES, trzymając EPG+RES dociskamy strzałkę w dół i trzymamy przez kilka sekund do momentu, aż na wyświetlaczu dekodera pojawi się napis testing.

Po pojawieniu się ekranu ustawienia anteny, podkręcasz kable. Daj znać czy pomogło.
        Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.
        Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!

Komentarz

Czy taka operacja nie usunie mi nagrań z listy i czy nie bede po niej musiał na nowo pobierac oprogramowania do multiroomu??
          CLRA/CARBO ,FULL, Multiroom dla stałych abonentów
          Sony KDL-32V2500
          Sony STR-475 de
          Samsung LED UE 6340

Komentarz

Nagrań nie usunię, natomiast po uruchomieniu dekoder wyświetli komunikat o dostępności oprogramowania multiroom i trzeba będzie je ponownie pobrać.
            Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji (numer umowy/Abonenta lub PESEL oraz imię i nazwisko właściciela kontraktu). Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Komentarz

u mnie tez ten problem sie pojawia i nie jest to na 100 % wina konwertera.
              Wymienilem u siebie ostatnio konwerter monoblok twin inverto na monoblok quad inverto i na tym drugim tez pojawia sie od czasu do czasu "brak sygnału ant2"
              Jak wejde w ustawienie anteny i to sygnal powraca. Trzeba tylko zmienic ustawienia bez diseqc > Diseq > bez diseqc i sygnal powraca.
              Robilem reset dekodera ale problem i tak sie pojawia. Nasililo sie to zwlaszcza po ostatniej aktualizacji.

Komentarz

Mam podobny problem.
                Co dziwne zdarza się brak sygnału na tvp2 hd, a tvp1 hd działa - a przecież idą z tego samego transpondera.

Również wydaje mi się iż problem pojawił się po którejś z ostatnich aktualizacji oprogramowania.

Komentarz

Kanały TVP1 HD i TVP2 HD nadawana są z różnych transponderów.

Komentarz

TVP1 HD kest z tp. n, TVP2 HD z tp. cp.

Komentarz

Mam ten sam problem .. Brak sygnału na wejsciu ANT2... wchodzę w ustawienia anteny
                      i po chwili wraca do normy wszystko.

Pojawia sie od kiedy mam turbodekoder i po zmianie konwertera na Golden Interstar GI 204S platinuim X nic sie nie zmieniło.
                      Zamieniałem kable i dalej to samo

Dodam tylko ze sygnał mam 100%,jakość 85% BER 0.0E0.

Aha .. i pojawia sie przeważnie na HBO lub na TVP2 HD a czasem na wielu innych ...
                      Ostatni raz edytowany przez voytec; 2012-08-06, 22:33.

Komentarz

napisał(a) voytec Zobacz post
                        Mam ten sam problem .. Brak sygnału na wejsciu ANT2... wchodzę w ustawienia anteny
                        i po chwili wraca do normy wszystko.

Pojawia sie od kiedy mam turbodekoder i po zmianie konwertera na Golden Interstar GI 204S platinuim X nic sie nie zmieniło.
                        Zamieniałem kable i dalej to samo

Dodam tylko ze sygnał mam 100%,jakość 85% BER 0.0E0.

Aha .. i pojawia sie przeważnie na HBO lub na TVP2 HD a czasem na wielu innych ...

Witam ponownie! nie wiem czy przypadkiem nie jest to jakiś problem z softem w dekoderach CLRA, gdyż wczoraj przypadkowo rozmawiając ze znajomymi ktorzy mają multiroom i zestaw konwerter quad kupiony w punkcie nki(sharp) mają ten sam problem! i to zazwyczaj nad ranem przy ładnej pogodzie-np ogladając kanały FTA pojawia im się w rogu okienko z napisem brak "sygnału ant2" jakieś to dziwne, że wielu osobom mającym rozne konwertery ale jedną wspolna cechę (dekoder CLRA) pojawiły się problemy z ant2 w tym samym czasie. może niech N przedstawiciele zgłoszą to dalej...

Komentarz

Mam CLRA. Dwie anteny inverto quad. Bylo ok przez kilka miesiecy. A ostatnio zaczął wariować-szatkownica itd. Znikający sygnal na antenie nr 2.... wkurzający czerwony komunikat. Dziś odlaczyłem jedną antenę. Na tej co została mam siłę na 80% a jakość na 100%.... więc dlaczego mam nadal szatkownice na ekranie i przerywa obraz i dzwięk?? masakra, zaraz wyjdzie na to że trzeba miec 100% tu i tu (( acha na BER skacza cyferki ... jakieś 9.9e-4.... 4.4e-4 itd o co tu chodzi??
                          Ostatni raz edytowany przez mleczus1; 2012-12-07, 19:18.

Komentarz

napisał(a) mleczus1 Zobacz post
                            Mam CLRA. Dwie anteny inverto quad. Bylo ok przez kilka miesiecy. A ostatnio zaczął wariować-szatkownica itd. Znikający sygnal na antenie nr 2.... wkurzający czerwony komunikat. Dziś odlaczyłem jedną antenę. Na tej co została mam siłę na 80% a jakość na 100%.... więc dlaczego mam nadal szatkownice na ekranie i przerywa obraz i dzwięk?? masakra, zaraz wyjdzie na to że trzeba miec 100% tu i tu (( acha na BER skacza cyferki ... jakieś 9.9e-4.... 4.4e-4 itd o co tu chodzi??
                            u mnie mimo niesprzyjających, zimowych warunków problem sam ustąpił-od min 1,5 miesiąca spokoj. wiec moze rzeczywiscie na satelicie cos gmerali wtedy...

Komentarz

napisał(a) kaosone Zobacz post
                              u mnie mimo niesprzyjających, zimowych warunków problem sam ustąpił-od min 1,5 miesiąca spokoj. wiec moze rzeczywiscie na satelicie cos gmerali wtedy...
                              u mnie tez tak było

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+