Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z Livebox 2 + Netgear WNCE2001 + Multiroom Standard HD

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z Livebox 2 + Netgear WNCE2001 + Multiroom Standard HD

Witam,
    Od razu prosze o przeniesienie wątku, jesli jest w złym dziale.

Mój problem wygląda nastepująco:
    Mam Livebox 2 (czyli ten nowy), chce podłaczyć do niego nbox Turbo (Master) i nbox biały ten kanciasty (Slave).
    Za pomoca dwóch adapterów Netgear WNCE2001. Czyli tych polecanych.

Na początku zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją poprzez WPS, myslalem ze wszystko bedzie git. Podłaczam netgear pod czarny dekoder i wybierajac ustawienia automatyczne dla konfiguracji sieci, przez chwile szuka połaczenia, nastepnie wyswietla sie wiadomosc o testowaniu połaczenia i dekoder resetuje sie po czym nadal nie ma dostepu do internetu.

Zresetowałem oba adaptery, dekodery przywrocilem do ustawien fabrycznych, livebox zrestartowałem i od nowa zabralem sie za ustawianie.

Adaptery Netgear podpiałem pod swoj komputer, wszedlem w panel sterowania urządzonka przez przegladarke, ustawilem polaczenie z livebox samodzielnie, czyli adapter wyszukal ustawien, podałem mu klucz, połaczył sie.
    Zrobiłem to samo dla drugiego. Biegne do dekoderów i nadal to samo. Za kazdym razem wszystko resetuje.

Dekoder czarny resetuje sie nadal - dzwoniłem do pomocy technicznej, gosc powiedział zeby pojechac do punktu i wymienic, zaraz sie pakuje i jade. Przynioslem inny dekoder od sąsiada który probowałem podpiac do internetu i nadal to samo.

Moim zdaniem wina lezy po stronie livebox'a

Czy ktoś mial podobny problem?

Podobny problem ma wielu użytkowników Liveboxa v2 -- nie chodzi.
    Problem opisywany już tu wcześniej.
    --
    N: HBO+nPremium+Filmbox+Cinemax+Picturebox+nSeriale
    nc+: HBO+Canal++Filmbox+Cinemax+Picturebox+Seriale+

Komentarz

Witam.
      napisał(a) Bufeo Zobacz post
      .
      Moim zdaniem wina lezy po stronie livebox'a
      Po skonfigurowaniu połączenia w dekoderze wykonaj restarat Livebox'a.
      Drugi sposób to konfiguracja ręczna ustawień sieciowych (adresów IP) w dekoderze. W większości pasują adresy, które uzyskał dekoder przy konfiguracji automatycznej, ale warto wprowadzić adres IP dekodera różniący się od adresów przyznawanych przez serwer DHCP (z końca puli). Np. adres uzyskany z serwera 192.168.1.5 można zastąpić 192.168.1.205 (przy masce podsieci 255.255.255.0).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Nie widze na to zadnej rady. Można to jakos obejsc? Mam stary router którego uzywalem wczesniej Pentagram P6331-6
        Myslalem zeby wylaczyc na nim dhcp i wpiac kablem LAN do Livebox'a ale chyba jakies IP mi sie gryzą.

Komentarz

Witam.
          . Podłaczam netgear pod czarny dekoder i wybierajac ustawienia automatyczne dla konfiguracji sieci, przez chwile szuka połaczenia, nastepnie wyswietla sie wiadomosc o testowaniu połaczenia i dekoder resetuje sie po czym nadal nie ma dostepu do internetu.
          .
          Ale po tym odczytaj informacje o adresach sieciowych (link - menu Diagnostyka) i porównaj z adresami w innych urządzeniach korzystających z sieci. Przy zgodności potwierdzisz komunikację dekodera z livebox'em.
          Podobnie sprawdź w Białym (link).
          Nawet przy braku łączności z interentem dekodery powinny się połączyć.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

To nic nie da. W Liveboxach v2 jest bug, który uniemożliwia połączenie z WNCE2001. Chyba że to już poprawili, ale nie sądzę.
            --
            N: HBO+nPremium+Filmbox+Cinemax+Picturebox+nSeriale
            nc+: HBO+Canal++Filmbox+Cinemax+Picturebox+Seriale+

Komentarz

Kurde...

Mam jeszcze taki pomysł

Do Livebox'a po kablu LAN podpinam router Pentagram, wyłaczam w nim DHCP i tworze punkt dostepowy wifi i do tego wszystkiego konfiguruje oba adaptery. Czy to ma szanse działać? Wymysliłem to dopiero, jeszcze nie sprawdzałem

Komentarz

Witam.
                .
                Na początku zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją poprzez WPS, myslalem ze wszystko bedzie git. Podłaczam netgear pod czarny dekoder i wybierajac ustawienia automatyczne dla konfiguracji sieci, przez chwile szuka połaczenia, nastepnie wyswietla sie wiadomosc o testowaniu połaczenia i dekoder resetuje sie po czym nadal nie ma dostepu do internetu.
                napisał(a) Therion7777 Zobacz post
                To nic nie da. W Liveboxach v2 jest bug, który uniemożliwia połączenie z WNCE2001. Chyba że to już poprawili, ale nie sądzę.
                Opisz w pierwszym cytacie wskazuje,że WNCE2001 połączył się (WiFi) z Livebox'em. Dekoder (ITI-5720SX) przy konfiguracji automatycznej sieci "wyswietla sie wiadomosc o testowaniu połaczenia" tylko kiedy uzyskał adresy z serwera DHCP. Mozna to potwierdzić odczytując adresy sieciowe w menu Diagnostyka/Sieć - niestety ich znamy...

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                  Witam.
                  Ale po tym odczytaj informacje o adresach sieciowych (link - menu Diagnostyka) i porównaj z adresami w innych urządzeniach korzystających z sieci. Przy zgodności potwierdzisz komunikację dekodera z livebox'em.
                  Podobnie sprawdź w Białym (link).
                  Nawet przy braku łączności z interentem dekodery powinny się połączyć.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Po nieudanej próbie testu, wchodzac w diagnostyka>sieć nie ma zadnego IP

Komentarz

Witam.
                    Po nieudanej próbie testu, wchodzac w diagnostyka>sieć nie ma zadnego IP
                    Jeśli adapter WNCE2001 nie nawiązuje połączenia radiowego routerem (nie świeci dioda WLAN) to podczas konfiguracji automatycznej połączenia sieciowego w Czarnym, a także w Białym dekoder uzyskuje adres IP 192.168.1.100 maskę podsieci 255.255.255.0 i pozostałe adresy 192.168.1.251. Taki zestaw adresów przekazuje adapter WNCE2001, ponieważ jest potrzebny do ewentualnej konfiguracji połączenia radiowego za pomocą komputera.
                    Przy zerowych (pustych) adresach w diagnostyce sprawdź czy połączyłeś gniazdo Ethernet dekodera z adapterem WNCE2001 kablem sieciowym i czy adapter jest zasilany (świeci na zielono dioda 'Power').

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Pracuję...
                    X
                    nc+