Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z jakością sygnału.

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Nie wiem jaki masz konwerter ale np mój quad nie wiedzieć czemu ma różne wskaźniki jakości na różnych wyjściach. Na dwóch miałem jakość 72 a na trzecim 54. Zamieniłem go na czwarty ( wolny ) i jakość ma teraz 72. Można by spróbować zamienić wtyki chyba że nie masz juz żadnego wolnego.

Ewentualnie MINIMALNIE poruszyć konwerterem bo ja np. 96 % jakości to mam tylko w nocy a w dzień to ok 70 zwykle.
    full
    1ant. śr 90cm quad na obrotnicy gi-50-120(clra/carbo nbox recorder przez fegrusona FX7600-UCI z cyfrą+)
    2ant. śr 90cm twin(Biały HD)
    Multi przez routrer FritzBox 7270

Komentarz

konwtrer twin: róznica w jakości sygnał ant1 i ant2

Witam, dekoder turbo CLRA: podczas testu miernik sygnału mam na ant 1 i ant 2 występuje różnica jakości sygnału rzędu 20% (np. 98 oraz 76). Próbowałem przełączyć kabel z ant1 na ant2 i sytuacja się nie zmienia. Zauważyłem jednak, że raz odłączałem kabel ant1 i znikał obraz a czasem znikał obraz przy wyjęciu kabla ant2.
      Moje pytanie: czy dekoder sam wybiera wejście antenowe z którego pobiera sygnał na telewizor (raz ant1 a raz ant2) oraz dlaczego występują te różnice jakości sygnału.

Komentarz

Po co powielasz posty?
        TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

Nie wiedziałem gdzie bardziej pasuje. A czy to łamanie zasad? Jesli tak to sie poprawię

Komentarz

No raczej tak, to nawet zaśmiecanie forum
            TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

Witam po przerwie.Pollux zrobiłem tak jak znowu poleciłeś odesłałem konwerter i technik założył konwerter zwykły na jedno wejście antenowe wyłączył w dekoderze antenę 2.Przez cały czas kiedy pracował na jednej antenie zero problemów trwało to ponad tydzień ani jeden raz nie pojawił się problem dzisiaj zamontował nowy konwerter twin Opticum ustawił antenkę posprawdzał wszystko parametry były super na ant 2 siła 89 % jakość 80 % i "długo się nacieszyłem" około godziny 21,00 znowu to samo na ant 2 spadek jakości do 0%.Co mam teraz zrobić bo już mnie szlag trafia na tą N.Miałem Polsat i problemu nie miałem a tu już walczę ponad miesiąc i dalej d..a .

Komentarz

Witam.
                napisał(a) airwolff Zobacz post
                . parametry były super na ant 2 siła 89 % jakość 80 %
                .
                -Ocena wyników wymaga informacji o rodzaju dekodera:
                napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                Wyniki z mierników sygnału poszczególnych typów nbox recorder (są cztery) różnią się. Potrzebne są dane w postaci pierwszych czterech liter nr seryjnego (dla prawidłowej oceny).
                .
                -Ocenia sygnału na podstawie wyników z jednego transpondera może okazać się niepełna.

-Także po zamontowaniu konwertera Twin można wyłączyć obsługą drugiej anteny, co ułatwia odczyt wyników parametrów parametrów sygnału z poszczególnych transponderów, a więc i porównanie z konwerterem 'zwykłym'.

-Opisane objawy może powodować niestaranie wykonane połączenia wtyczek z kablem koncentrycznym (link).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

nOlsbit. Pozostałe informacje które napisałeś w poście podam jak wrócę do domu.Zapomniałem dodać, że sygnał zanika w określonych godzinach najczęściej między 18 a 21 w ciągu dnia jest wszystko w porządku. Technik zarabiał wszystkie efki od nowa, tak że można wykluczyć złe zarobienie.
                  Numer seryjny dekodera BZZB STB model ITI 5800SX wersja oprogramowania MHP v3689_1 RELASE
                  Pozdrawiam.
                  Ostatni raz edytowany przez airwolff; 2011-03-15, 13:29.

Komentarz

Mi właśnie znikł obraz lol deszczyk pada i N nie działa właśnie oglądam tv nagle brak obrazu lol siła w obu antenach 80% jakośći 0 dekoder turbo to coś u mnie czy tak samo macie ??

Komentarz

napisał(a) DJMazi Zobacz post
                      Mi właśnie znikł obraz lol deszczyk pada i N nie działa właśnie oglądam tv nagle brak obrazu lol siła w obu antenach 80% jakośći 0 dekoder turbo to coś u mnie czy tak samo macie ??
                      Jeżeli przy niewielkim deszczu obraz ginie to, albo masz antenę zbyt małej średnicy, albo właściwą lecz mało dokładnie ustawioną lub słaby konwerter o wysokim poziomie szumów własnych (najmniej prawdopodobne, ale możliwe).

Komentarz

Lista transponderów dla oceny sygnału z zestawu antenowego.

Witam.
                        napisał(a) airwolff Zobacz post
                        .
                        Numer seryjny dekodera BZZB...
                        Przy tym typie dekodera wynik 'Jakość" 80% należy uznać za dobry. Programy przekazywane są przez wiele transponderów i warto rozszerzyć test (nbox recorder -> FAQ) (nbox ->FAQ) o pomiar na kilku kanałach transmitowanych przez rożne transpondery (najlepiej standardu 8PSK DVB-S2):
                        • 70 (BBC HD) - transponder 10834V
                        • 28 (KUCHNIA + HD) - transponder 11411H
                        • 11 (TVP1 HD) - transponder 11449H
                        • 1 (TVN HD) - transponder 11508V
                        • 12 (TVP2 HD) - transponder 12265V
                        • 118(BBC Brit ) - transponder 12475H

Chodzi o wykluczenie przypadku odbioru części kanałów na granicy możliwości sprzętu (np. przy parametrze "Jakość" 10%).
                        Numery kanałów dotyczą listy telewizji 'n'.

Pozdrawiam.

nOlsbit
                        Ostatni raz edytowany przez nOlsbit; 2015-10-29, 11:55. Powód: Zmiany na liście kanałów.

Komentarz

Jak przeprowadzić dokładnie taki test jak opisujesz,mógłbyś mi to opisać?

Komentarz

Włączasz po kolei na taki numer kanału jaki Ci podał nOsbit i sprawdzasz na każdym z tych kanałów wskaźnik "Jakość" poprzez SETUP>DIAGNOSTYKA.

Komentarz

Wczoraj co prawda pogorszyła się pogoda w PL ale w zimę bywało gorzej przyznacie (nawet śniegu na czaszy było pełno) jednak na niektórych kanałach jakość ANT1 mam 0% i tym samym nie mogę oglądać tych kanałów.
                              Czy stwierdzono jakieś problemy na poszczególnych transporderach i mam czekać cierpliwie aż samo przejdzie ?
                              A możliwe, że przyleciał jakiś koliberek i potrząsnął mi talerzem i poprzestawiał ?
                              W sumie dziwne i tak bo próbowałem ustawiać i kompletne 0% np na TVP1 HD.
                              Siła się nie zmieniła i mam non stop w okolicach 80-85%
                              EXTRA + HBO + Cinemax + 8xCanal+ - 64,93zł do 31.07.2015

Komentarz

Witam, u mnie również ten sam problem od kilkunastu minut , jakość 0%
                                Więc chyba trzeba poczekać

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+