Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wielkość LCD a odległość oglądania

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Wielkość LCD a odległość oglądania

Witam,

jaką polecacie odległość oglądania N na tv LCD. Jaka będzie dobra odległość dla LCD 32 cale? Czy 2 m to nie za blisko?

Witam
    Czytałem w testach LCD że do sygnału SD przy 32calach zalecana odległośc to 2.40m ,ale do rozdzielczości 720p 1.90m.,a do 1080i/p(1366x768 )1.80m.

Komentarz

wejdz sobie na strone forum HDTV tam masz tabelke z odległościami.

POZDRAWIAM
      CLRA/CARBO+2850ST/APOLLO multiroom, FULL+MR

POZDRO

Komentarz

W mojej opinii wszystkie te tabelki mogą być przydatne co najwyżej jak zabraknie papieru toaletowego, ponieważ każdy powinien sobie sam sprawdzić, z jakiej odległości najlepiej mu się ogląda. Każdy przecież ma nieco inny wzrok.
        TYLKO W NC+ WYKASTROWANY TVN PLAYER

PRECZ Z BLOKADĄ NAGRYWANIA DWÓCH PROGRAMÓW NARAZ

Komentarz

No tak, ale jeśli ktoś planuje zakup LCD i nie wie, czy 32 nie będzie za duże?

Komentarz

napisał(a) zyga00 Zobacz post
            To może zobaczyć w sklepie.
            TYLKO W NC+ WYKASTROWANY TVN PLAYER

PRECZ Z BLOKADĄ NAGRYWANIA DWÓCH PROGRAMÓW NARAZ

Komentarz

chyba za małe....na tym polega przecież idea kina w domu

znając odległości możesz sobie porównać, zobaczyć czy ci pasuje

a pozatym tabelka informuje o jakimś standarcie, a skąd mógłbyś o tym wiedziec jeśli nie poczytasz.
              CLRA/CARBO+2850ST/APOLLO multiroom, FULL+MR

POZDRO

Komentarz

Witam,

jaką polecacie odległość oglądania N na tv LCD. Jaka będzie dobra odległość dla LCD 32 cale? Czy 2 m to nie za blisko?

"Odległość, z jakiej będziemy mogli komfortowo oglądać wyświetlany w telewizorze obraz, zależy przede wszystkim od wielkości ekranu i jego rozdzielczości. Należy tak ją dobrać, aby patrząc na ekran nie były widoczne pojedyncze elementy, z których obraz jest tworzony (piksele). Wówczas złudzenie realności tego, co oglądamy w odbiorniku - a co znacznie odbiega od tego, co obserwujemy na co dzień w otaczającej nas rzeczywistości, bo przecież obraz telewizyjny jest dość mały i do tego dwuwymiarowy - jest większe. Przy oglądaniu telewizji o standardowej rozdzielczości PAL niezbędny dystans dzielący widza od odbiornika jest określany przez specjalistów najczęściej tak: "oglądający powinien siedzieć przed telewizorem w odległości odpowiadającej sześciokrotności wysokości ekranu" lub "1 cal przekątnej ekranu wymaga 10 cm dystansu, tzn. jeśli ekran telewizora ma np. 32'' należy go oglądać z odległości ok. 3 m" oraz "prawidłowa dla zdrowia odległość od telewizora podczas oglądania programu odpowiada dystansowi 3 - 4 przekątnych obrazu" . Natomiast przy oglądaniu telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV) zalecane odległości są zwykle dwa razy mniejsze, chociaż pojawiają się nawet opinie, że w tym przypadku dystans nie ma żadnego znaczenia. Istniejące zalecenia i metody wyliczania optymalnej odległości, z jakiej widz powinien patrzeć na ekran, należy traktować jako wskazania orientacyjne, lecz pomocne np. przy podejmowaniu decyzji, jakiej wielkości ma być ekran telewizora, który będzie stał w określonym pomieszczeniu. "

źródło: http://monitory.idg.pl/artykuly/51643.html

Osobiscie ogladam 32' z ok 2.5m, jednak przy kanalach HD, mozna bez problemu z polowy tej odleglosci, ale juz galki oczne sie napracuja (lewo-prawo)

Komentarz

Mam pokoj 4,5 * 4.5. Kupilem 37" i teraz wiem ze to minimum przy takich odleglosciach. Tzn przy slabym SD dobrze jest miec mozliwosc siedzenia 4m od ekranu ale przy HD a nawet DVD przydaloby sie 42 cale.
                  CHCEMY JAKOSCI A NIE ILOSCI!

Komentarz

Tak, ale ja chciałbym wiedzieć, czy któryś z Was ma przynajmniej 32 cale i ogląda to z odległości mniej więcej 2 m, bo tak jest u mnie. Będę wdzięczny za opinie.

Komentarz

moje 32'' podziwiam z odległości ok 3m i jest nawet spoko, choć już słyszałem wersję, że najmniejsza odległość od ekranu to trzykrotna przekątna
                      NEBARI

~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                      hity filmowe * kultura nauka i świat * style moda muzyka * informacja i rozrywka
                      turbodekoder HD, Samsung LE-32R72B
                      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Komentarz

Nie ma czegoś takiego jak "najlepsza odległość", podawane odległości są proponowane. To z jakiej odległości będziesz oglądać zależy od Ciebie , Twoich upodobań oraz możliwości wzroku.

Komentarz

Jedyne, co chcę wiedzieć to to, czy jak kupię LCD 32 cale, to czy nie będę narzekał, że 2 m to za blisko i będzie widać jakieś piksele, itp?

Komentarz

przecież to jest brdzo proste do sprawdzenia w sklepie i to z każdej odległości
                            NEBARI

~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                            hity filmowe * kultura nauka i świat * style moda muzyka * informacja i rozrywka
                            turbodekoder HD, Samsung LE-32R72B
                            ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Komentarz

Jedyne, co chcę wiedzieć to to, czy jak kupię LCD 32 cale, to czy nie będę narzekał, że 2 m to za blisko i będzie widać jakieś piksele, itp?
                              Z moich subiektywnej obserwacji uważam że będziesz "niezadowolony" - 2 metry to zdecydowanie za blisko i obraz SD denerwuje z tej odległości, ja oglądam z 3,5 metra i jestem zadowolony

sprzęt to Panasonic TX-32LX60
                              TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+