Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brak kilku AXN-ów i FOX-ów

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• brak kilku AXN-ów i FOX-ów

witam!
    Mam czarnego boxa bez turbo, podłączone 2 ant. i często od kilku dni na wszystkich AXN i FOX oraz Discovery World i Sience pokazuje "proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony" (na kanałach HD) a na SD tnie obraz jakby mieszał kilka kanałów, czasem wyskakuje brak dostępu
    Diagnostyka na tych kanałach pokazuje
    Ant 1 siła 80, jakość 70-80 Ber 0,0E0
    At 2 siła 25 jakość 0 Ber 0,0E0

Na dobrych kanałach
    Ant 1 S80, J60 BER 0,0E0
    Ant 2 S45, J65 BER 0,0E0

Resetowałem wyjmując wtyczkę z prądu już pewnie z 10 razy
    Dodam że w innym pokoju pod tą samą antenę (konwerter quad) mam białego i tak jest wszystko ok na AXDHD S80, J75

Ktoś ma jakieś pomysły??
    Ostatni raz edytowany przez kisielku; 2011-02-10, 11:02.

. .
    Ostatni raz edytowany przez olo46; 2011-03-01, 20:16.

Komentarz

napisał(a) kisielku Zobacz post
      witam!
      Mam czarnego boxa bez turbo, podłączone 2 ant. i często od kilku dni na wszystkich AXN i FOX oraz Discovery World i Sience pokazuje "proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony" (na kanałach HD) a na SD tnie obraz jakby mieszał kilka kanałów, czasem wyskakuje brak dostępu
      Diagnostyka na tych kanałach pokazuje
      Ant 1 siła 80, jakość 70-80 Ber 0,0E0
      At 2 siła 25 jakość 0 Ber 0,0E0

Na dobrych kanałach
      Ant 1 S80, J60 BER 0,0E0
      Ant 2 S45, J65 BER 0,0E0

Resetowałem wyjmując wtyczkę z prądu już pewnie z 10 razy
      Dodam że w innym pokoju pod tą samą antenę (konwerter quad) mam białego i tak jest wszystko ok na AXDHD S80, J75

Ktoś ma jakieś pomysły??
      Wszystkie programy, które podałeś są nadawane z górnego pasma częstotliwości (pow 11.700 Mhz).
      Możliwe przyczyny:
      1. Uszkodzony konwerter.
      2. Dekoder nie podaje sygnału przełączającego pasmo (22kHz).

Zamień dekodery i sprawdź efekty.

Dodatkowo sprawdź jakość wykonania toru antenowego gdyż różnica w sile sygnału dla obu anten wydaje mi się zbyt duża. Być może tu tkwi problem.
      Ostatni raz edytowany przez pollux; 2011-02-10, 13:46.
      CLRA/BLUE, "100", 2xQuattro GI, Multiswitch 9/6 GI
      "Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz" - Prawo Balaniego

Komentarz

Witam.
        napisał(a) kisielku Zobacz post
        witam!
        Mam czarnego boxa bez turbo
        .
        Są cztery typy nbox recorder z softem bez turbo, o numerach zaczynających się na BSLA..., BZZB..., CHTC..., CLRA...
        Który masz?

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Mam ten sam problem. Inne kanały działają poprawnie (nawet TVP HD, BBC HD, BBCK HD) Jest problem z FOX, Foxlife i AXN HD.
          jakość ogólnie jest 60-74 (nie jakość danego kanału). Antena 70 po polsacie.
          Muszę poczekać chwilę zanim kanał zaskoczy (z 30s), czasami nie chce.
          Dziś był monter i z miernikiem SATLOOK ustawiał antenę więc powinno być dobrze, raczej.

Komentarz

Mam u siebie podobne zjawisko. Brak kanałów 32, 33, 35, 47, 48, 79. Kanał 131 jest odbierany OK (czyli to nie problem z 22 kHz). Na tych kanałach jakość 0% siła 6%. Na innych kanałach jakość różnie, bywa 60% bywa 100%. Siła zazwyczaj w okolicach 40% (zapewne kwestia długości kabla). Antena 120 cm. Po drodze multiswitch (instalacja w bloku). Ogólnie jakość odbioru znakomita.

Czy oprócz standardowych rad typu "poprawienie anteny/konwertera" mam ewentualnie jakieś możliwości podjęcia sensownego działania? Mam dość stary biały dekoder, czy wymiana dekodera na jakiś inny daje realną szansę poprawy sytuacji czy to bezszansie? Akurat Discovery Science, AXN oraz AXN Sci-Fi to jedne z kanałów, które oglądam i nie może zostać tak jak jest. Z kolei zmienianie platformy z tego powodu też mi nie bardzo pasuje, ogólnie oferta n-ki mi odpowiada. Czy może jest jakaś nadzieja, że te kanały powrócą na jakieś silniejsze transpondery (chyba jakoś w miarę niedawno ten problem zaistniał).
            Ostatni raz edytowany przez marekz; 2011-02-26, 18:15.
            Sagemcom ESI-88-500GB, CP Premium 6x0+18x79,90 (CP HH); umowa do 5 czerwca 2016 r.

Komentarz

napisał(a) marekz Zobacz post
              Mam u siebie podobne zjawisko. Brak kanałów 32, 33, 35, 47, 48, 79. Kanał 131 jest odbierany OK (czyli to nie problem z 22 kHz). Na tych kanałach jakość 0% siła 6%. Na innych kanałach jakość różnie, bywa 60% bywa 100%. Siła zazwyczaj w okolicach 40% (zapewne kwestia długości kabla). Antena 120 cm. Po drodze multiswitch (instalacja w bloku). Ogólnie jakość odbioru znakomita.

[...]
              Czyli dodatkowo masz problem z bardziej wymagającą modulacją 8PSK -> tabela - sprawdź jakość pozostałych kanałów nadawanych z tą modulacją. Niedawno "zdalnie" u klienta wymieniałem multiswitcha z tego powodu. Niestety nie wiem jakiej był marki.
              "Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz" - Prawo Balaniego

Komentarz

Oczywiście sprawdzałem. Jakość to zazwyczaj 100% (np. kanały 12, 21, 22, 102 itd), ale na przykład kanał 11 jakość tylko 50-60% choć najmniejszej pixelozy czy zacięć nie ma.
                Ostatni raz edytowany przez marekz; 2011-02-26, 18:32.
                Sagemcom ESI-88-500GB, CP Premium 6x0+18x79,90 (CP HH); umowa do 5 czerwca 2016 r.

Komentarz

Zakładając, że własna część instalacji (od gniazda abonenckiego do dekodera) jest dobra - to zaledwie kilka % siły wskazuje na usterkę w sieci zbiorczej (konwerter, m-switch, kabel, gniazdo). Poza tym podobno (osobiście jeszcze nie doświadczyłem) niektóre tanie 16- i więcej wyjściowe multiswitche nie radzą sobie w sytuacji gdy jednocześnie wiele dekoderów w instalacji "żąda" sygnału z tej samej polaryzacji i pasma.
                  Mimo wszystko proponuję kontakt z adminem instalacji i wyłuszczenie problemu z zaznaczeniem poprzednio ujętych wskazówek. Może tylko wystarczy "dociągnięcie" anteny...

Komentarz

Właśnie ten niski poziom siły na tych kanałach jest dla mnie zadziwiający. Czy myślisz, że jest możliwa taka fizyczna usterka, która powoduje zdecydowanie niższe wskazania siły dla konkretnego transpondera? Bo wydaje mi się to skrajnie nieprawdopodobne.

Czy te kanały zostały ostatnio przepięte na ten transponder (po nowym roku)? Zaraz chyba z tej rozpaczy pójdę obejrzeć ten multiswitch.

Wygląda na jakiś bardzo prosty multiswitch 12 -portowy: EMS 5/12S. Chyba to jest konkretnie taki:
                    http://www.sklepsaturn.pl/multiswitc...ms-5-12-s.html

Czy to jest straszne badziewie (pomijając tę oczywistość, że obsługuje jednocześnie tylko jednego satelitę) i czy opisana sytuacja może być winą tego multiswitcha (biorąc pod uwagę, że od dwóch lat - a także jeszcze na początku tego roku - paczka AXN oraz Discovery działała poprawnie)?
                    Ostatni raz edytowany przez marekz; 2011-02-26, 19:43.

Komentarz

Właśnie ten niski poziom siły na tych kanałach jest dla mnie zadziwiający. Czy myślisz, że jest możliwa taka fizyczna usterka, która powoduje zdecydowanie niższe wskazania siły dla konkretnego transpondera? Bo wydaje mi się to skrajnie nieprawdopodobne.

Czy te kanały zostały ostatnio przepięte na ten transponder (po nowym roku)? Zaraz chyba z tej rozpaczy pójdę obejrzeć ten multiswitch.
                      Różne dziwne przypadłości już widziałem - z np. "wypaleniem się" konwertera dla jednej konkretnej częstotliwości włącznie

Komentarz

Mam u siebie podobne zjawisko. Brak kanałów 32, 33, 35, 47, 48, 79. Kanał 131 jest odbierany OK (czyli to nie problem z 22 kHz). .
                        Również ze 131 nie mam problemu.
                        Problem mam tylko z kanałami z tp 12265V.

Jak już kanał z tego tp zaskoczy - przypuśćmy AXN HD, i wtedy bezpośrednio przełączę na HBO HD (z tego samego tp kanał) to włącza się bez zająknięcia. Zaś jeśli wezmę z AXN HD na Kino Polska i znów na AXN HD to znowu komunikat Brak Sygnału i czekanie.
                        Gdyby antena była źle ustawiona, to w ogóle by nie wskakiwało...
                        Ostatni raz edytowany przez Dzejkop; 2011-02-26, 20:24.

Komentarz

Na kanałach Discovery czy AXNach mam tak:
                          1 ANT Siła 90 Jakość 100
                          2 ANT Siła:90 Jakość 48

NA TVN HD Jakość obu anten 100.

Żadnych przycięć czy pikselozy nie mam. Ale ewidentnie coś jest na rzeczy z tymi kanałami skoro na nich parametry tak spadają.

Komentarz

U mnie Discovery działają bez problemu.

Komentarz

napisał(a) Frauka Zobacz post
                              Na kanałach Discovery czy AXNach mam tak:
                              1 ANT Siła 90 Jakość 100
                              2 ANT Siła:90 Jakość 48

NA TVN HD Jakość obu anten 100.

Żadnych przycięć czy pikselozy nie mam. Ale ewidentnie coś jest na rzeczy z tymi kanałami skoro na nich parametry tak spadają.
                              U mnie cały czas 100% jakości.

Gdyby wszyscy "problemowi" pisali przy okazji info o posiadanym sprzęcie (dekoder, wielkość anteny, model/typ konwertera, rodzaj kabla, inne okoliczności występowania usterki, itp.) być może łatwiej byłoby wyciągać wnioski...

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+