Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

chyba śmierć

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• chyba śmierć

Około 1 godz. temu zawiesił mi się turbodekoder (chciałem powrócić do poprzedniego programu poprzez niebieski klawisz na pilocie).Chcąc go zrestartować wyciągnąłem przewód zasilający i po kilkunastu sekundach włożyłem go powtórnie i od tego czasu na wyświetlaczu mam tylko napis TESTING
    Co robić ? , czy to juz śmierć , czy można go jeszcze w jakiś sposób reanimować.
    Proszę o rady.
    Nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej.

CLRA / CARBO + DVB-T
    sigpic

Najlepiej wymiana w wyznaczonym punkcie sprzedaży
    Ostatni raz edytowany przez Ero; 2010-07-14, 20:48.
    Sharp 46LE830 3D
    Dekoder Turbo+Multiroom.

Komentarz

napisał(a) dziadziol Zobacz post
      Około 1 godz. temu zawiesił mi się turbodekoder (chciałem powrócić do poprzedniego programu poprzez niebieski klawisz na pilocie).Chcąc go zrestartować wyciągnąłem przewód zasilający i po kilkunastu sekundach włożyłem go powtórnie i od tego czasu na wyświetlaczu mam tylko napis TESTING
      Co robić ? , czy to juz śmierć , czy można go jeszcze w jakiś sposób reanimować.
      Proszę o rady.
      Zacznij od resetu z panela - klawisze EPG, RES i strzałka w prawo.
      Jesli nie pomoże, to pozostaje ci jeszcze reset z formatowaniem dysku - klawisze EPG, RES i strzałka w górę.

Jeśli i to nie pomoże to punkt serwisowy i wymiana.
      Ostatni raz edytowany przez fan HDTV; 2010-07-14, 21:39.
      USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

napisał(a) fan HDTV Zobacz post
        Zacznij od resetu z panela - klawisze EPG, RES i strzałka w prawo.
        Jesli nie pomoże, to pozostaje ci jeszcze reset z formatowaniem dysku - klawisze EPG, RES i strzałka w górę.

Jeśli i to nie pomoże to punkt serwisowy i wymiana.
        Jeśli wyświetla się napis testing i nie znika to przestaje działać wszystko, także przyciski na przednim panelu - tylko wymiana.
        CLRA/CARBO -> HDMI(DVI) -> Panasonic Viera TX-P42G20E; S/PDIF -> Panasonic AV Control Receiver SA-HT15

Komentarz

napisał(a) EdiEd Zobacz post
          Jeśli wyświetla się napis testing i nie znika to przestaje działać wszystko, także przyciski na przednim panelu - tylko wymiana.
          Można spróbować nacisnąć klawisze EPG, RES i strzałka w górę i trzymając je wetknąć wtyczkę zasilania. Po podaniu zasilania trzeba przytrzymać klawisze jeszcze przez kilkanaście sekund. W zależności od powodu zawieszenia może, ale nie musi, pomóc.

Komentarz

Jeżeli nie da się wykonać resetu, pozostaje wymiana sprzętu w punkcie serwisowym.

Komentarz

Z przykrością pragnę zawiadomić o śmierci mojego turbo.Mimo zastosowań rad przyjaciół nie udało mi się go przywrócić do życia. Dzięki za rady.Delikatnie ułożę go do czarnego kartonika i zawiozę do punktu ostatecznego" pogrzebania "
              Pozdrawiam
              Pogrążony w żałobie (moje nagrania)
              Dziadziol.

CLRA / CARBO + DVB-T
              sigpic

Komentarz

napisał(a) Maciek_n Zobacz post
                Jeżeli nie da się wykonać resetu, pozostaje wymiana sprzętu w punkcie serwisowym.
                przechodziłem taką wymianę dwukrotnie, raz gdy padł wyświetlacz w nbox recorder, a drugi przy podmianie tego nboxa na turbo.
                Niestety coś za coś, moje nagrania "poszły" do punktu serwisowego.
                Szkoda, że nie można ich wcześniej zgrać
                TV REPUBLIKA zawsze kontrowersyjna, ale bezkompromisowa!!!

Komentarz

napisał(a) Janusz123 Zobacz post
                  przechodziłem taką wymianę dwukrotnie, raz gdy padł wyświetlacz w nbox recorder
                  Z powodu wyświetlacza chciało Ci się go wymieniać? Zresztą zazwyczaj żeby go "naprawić" wystarczy zrestartować dekoder z odłączonym kablem HDMI.
                  JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

Jestem już po wymianie ,już się załadował ,czekam na VOD ,ale jedno wydaje mi się lepsze , nie muszę podwójnie naciskać przyciski na pilocie , co w poprzednim dekoderze bardzo mi przeszkadzało (ponoć pilot po jakimś czasie przechodzi w stan uśpienia i należy po dłuższym nieużywaniu go dusić klawisz na pilocie dwukrotnie. A może jestem tak podekscytowany wymianą ,że wszystko mi się podoba.

CLRA / CARBO + DVB-T
                    sigpic

Komentarz

napisał(a) Jarosław K. Zobacz post
                      Zresztą zazwyczaj żeby go "naprawić" wystarczy zrestartować dekoder z odłączonym kablem HDMI.
                      nie świecił jeden z segmentów wyświetlacza i było to bardzo wkurzające, wymiana jest bezpłatna, więc żaden problem, oczywiście poza wspomnianymi nagraniami na dysku.
                      TV REPUBLIKA zawsze kontrowersyjna, ale bezkompromisowa!!!

Komentarz

napisał(a) Janusz123 Zobacz post
                        nie świecił jeden z segmentów wyświetlacza i było to bardzo wkurzające, wymiana jest bezpłatna, więc żaden problem, oczywiście poza wspomnianymi nagraniami na dysku.
                        Kilka razy miałem taką "usterkę" - połówka wyświetlacza czarna. Reset bez formatowania dysku dawał sobie z nią radę.

Komentarz

Jestem już po wymianie ,już się załadował ,czekam na VOD ,ale jedno wydaje mi się lepsze , nie muszę podwójnie naciskać przyciski na pilocie , co w poprzednim dekoderze bardzo mi przeszkadzało (ponoć pilot po jakimś czasie przechodzi w stan uśpienia i należy po dłuższym nieużywaniu go dusić klawisz na pilocie dwukrotnie. A może jestem tak podekscytowany wymianą ,że wszystko mi się podoba.
                          Nie masz teraz problemu z nieprzyjmowaniem pierwszego klawisza pilota naciśniętego po dłuższym nieużywania?
                          A z jakiej serii dostałeś dekoder? CLRA1, czy CLRA2?
                          Na pudełku ma dopisek "assembled in Czech Republic", czy nie?

Komentarz

A czym sie rozni ten z napisem od tego bez?
                            PINOL
                            --
                            CLRA TURBO & wifibox

Komentarz

Proszę o rady.
                              Porada na przyszłość, w przypadku zawieszenia się turbodekodera należy spróbować resetu soft- klawisze EPG, RES i strzałka w prawo, ta metoda na pewno nie spowoduje uszkodzenia sprzętu,
                              Turbo CLRA + biały + TNK
                              Triax TD-80+Triax quad

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+