Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie czy da się coś wyciągnąć z tej anteny ?

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Pytanie czy da się coś wyciągnąć z tej anteny ?

Mam pytanko ponieważ mam antenę już dość starą o średnicy bodajże 60cm więc mała i mam pytanie czy da się na niej wyciągnąć siłę 100% i jakość 90% czy ta antena jest za mała, tym bardziej do HD ?? Bo nie wiem czy kupować nową czy dzwonić po montera aby skorygował antenę bo nie działa mi żadne AXN i jeszcze parę innych kanałów

Koszt nowej anteny z konwerterem to niecałe 150 zł, i spokój podczas opadów deszczu, wiatrów

nie ma sensu płacić monterowi za wyciskanie więcej z czegoś z czego nie da się wycisnąć tylko zakupić nowy zestaw - 80 cm
    TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

Aha a taką antenę już większą to da się samemu spokojnie ustawić ??

Komentarz

napisał(a) enderius Zobacz post
        Aha a taką antenę już większą to da się samemu spokojnie ustawić ??
        Każdą da się samemu ustawić, ale im większą tym łatwiej. Oczywiście, osobną kwestią jest dokładne ustawienie.
        JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

No właśnie bo jak na tej od udało mi się ustawić jakość 80 i siła 60.
          Ale i tak część programów nie działa.

Komentarz

No właśnie bo jak na tej od udało mi się ustawić jakość 80 i siła 60.
            Ale i tak część programów nie działa.
            W takim razie doprecyzuj ustawienie na tych kanałach, które nie działają (sprawdź, jaka na nich jest "jakość").

Komentarz

Na tych kanałach siłę mam 89 a jakość 0

Komentarz

Na tych kanałach siłę mam 89 a jakość 0
                Czy wyregulowałeś także kąt konwertera (tzw. skręcenie)? Jest to istotne dla kanałów nadawanych w polaryzacji V, m.in. AXN właśnie.

Komentarz

Nie próbowałem.
                  Widziałem to w poradniku N ale jak dla Wrocławia trzeba ko "skręcić" o 3 tzn. o ile ??

Komentarz

Widziałem to w poradniku N ale jak dla Wrocławia trzeba ko "skręcić" o 3 tzn. o ile ??
                    O 3 stopnie ale to tylko orientacyjnie. Po prostu spróbuj nim powoli pokręcić obserwując wskazanie na dekoderze (możesz skorzystać z sygnalizatora dźwiękowego).

Komentarz

Aha no nic dzięki za pomoc, jak się zrobi trochę chłodniej to spróbuję coś z tym zrobić.

Komentarz

Pracuję...
                      X
                      nc+