Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nietypowy problem: brak kilku programów.

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Nietypowy problem: brak kilku programów.

Witam. Mam bardzo nietypowy problem. Antena i cała reszta podłączona i ustawiona jak należy. Przeglądam sobie listę kanałów, większość odbiera normalnie, bardzo dobry sygnał, wszystko gra. Jednak, gdy odpalę np. nSport, TVP HD, albo TVN HD to jakość nagle znika i jest 0%, nie da się oglądać. Nie robię nic z anteną, włączam np. TVP Sport i śmiga. Za chwilę przełączam na TVP HD i 0% sygnału.

Testowałem te niedziałające transpondery na trzech różnych konwerterach oraz na innym, niezależnym tunerze. Działa cały HotBird oprócz tych kilku transponderów...

Należy poprawić ustawienie czaszy anteny. Tam gdzie Diagnostyka wskazuje 0%, należy przy korygowaniu ustawień sugerować się wskaźnikiem jakości sygnału. Powinien on być na poziomie ok. 60%.

Komentarz

Coś się chyba dzieje złego z tą satelitą. U mnie też paczka BBCHD/AXN/Discovery ma średnio 50% jakości a inne 100%... Antena 90cm, TURBO, konwerter twin. Próbowałem całe rano grzebać z ustawieniami anteny bo ww kanałów w ogóle nie było i udało mi się conajwyżej 50%...

Komentarz

napisał(a) remmyhi Zobacz post
        Coś się chyba dzieje złego z tą satelitą. U mnie też paczka BBCHD/AXN/Discovery ma średnio 50% jakości a inne 100%... Antena 90cm, TURBO, konwerter twin. Próbowałem całe rano grzebać z ustawieniami anteny bo ww kanałów w ogóle nie było i udało mi się conajwyżej 50%...
        Nic się nie dzieje. Transponder, z którego nadaje AXN zawsze był słabszy od pozostałych, ale 50% jakości jakie na nim uzyskujesz nie jest tak złym wynikiem. Jeżeli antenę prawidłowo ustawiłeś to jeszcze możesz nieznacznie poruszać konwerterem, może coś uzyskasz, a może nic.

Komentarz

na antenie 90-ce to i 100% da się wycisnąć dla tego transpondera trzeba tylko się solidnie pobawić przy ustawianiu
          2 pudła ADB

Komentarz

Właśnie dziś grzebałem - ale jak przekręcałem konwerter zgodnie ze wskazówkami zegara (od pionu) to nie pomagało - jak przeciwnie - to rzeczywiście jakość rosła, ale na TVP HD spadała ;)
            Cóż, coś za coś. Trochę już anten nazakładałem i dopiero teraz zauważyłem problem z tym transponderem - być może przypadek.
            pozdrowienia
            r

Komentarz

Niic się nie dzieje jakość=100% na AXN, Discovery, Comedy Centarl, to najsłabsze, więc na nich należy regulować antenę.

Komentarz

napisał(a) ibot Zobacz post
                Niic się nie dzieje jakość=100% na AXN, Discovery, Comedy Centarl, to najsłabsze, więc na nich należy regulować antenę.
                Zgadza się, pisał już o tym kiedyś nOlsbit.

Komentarz

U mnie na 60cm BBC HD 65%. Discovery, AXN 95%... Dziwne??
                  Ostatni raz edytowany przez NCR; 2010-07-09, 09:14.
                  n - nbox HDTV
                  Cyfra+ & Cyfrowy Polsat - Ferguson Ariva TT HD PVR

Komentarz

Bo to ze na AXN jest najsłabszy sygnał to kłamstwo, bo najsłabszy sygnał w n jest teraz na BBC HD.

Komentarz

napisał(a) connor Zobacz post
                      Bo to ze na AXN jest najsłabszy sygnał to kłamstwo, bo najsłabszy sygnał w n jest teraz na BBC HD.
                      Na AXN i na BBC HD jest identyczny (ten sam transponder).

Komentarz

To dlaczego na BBC HD mam trochę mniej niż na AXN?

Komentarz

napisał(a) connor Zobacz post
                          To dlaczego na BBC HD mam trochę mniej niż na AXN?
                          Jak się mierzy to trzeba chwilę odczekać aż się sygnał ustabilizuje, u mnie na obu kanałach jest taki sam.

Komentarz

napisał(a) olo46 Zobacz post
                            Na AXN i na BBC HD jest identyczny (ten sam transponder).
                            Zgadza się. Te kanały są nadawane z tego samego transpondera.

Komentarz

Pracuję...
                            X
                            nc+