Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ocieplony blok a montaż anteny sat.

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Auror
    założył(a) wątek Ocieplony blok a montaż anteny sat.

Ocieplony blok a montaż anteny sat.

Cześć wszystkim,

od jakiegoś czasu obserwuję n-kę (jestem klientem UPC) i w końcu się zdecydowałem. Zamówiłem pakiet Wielka Rewolucja wczoraj (jeszcze za 48 zł/mies.)
    Jako, że jestem "przepisowy" i chciałem dotrzymać wszelkich formalności - poszedłem z pisemkiem do spółdzielni mojego osiedla. Pisemko zawierało prośbę o pozwolenie na montaż anteny sat. na elewacji mojego bloku. Miła Pani z administracji po przeczytaniu powiedziała, że nie mam co tego składać bo decyzja na pewno będzie odmowna. Bo blok świeżo co ocieplony (10cm styropianu) i poza tym jest kablówka. Spytałem się więc, co robią te inne talerze zamontowane na tej nowej elewacji. Podobno są 'nielegalne' i Ci lokatorzy dostali już wiele pism ponaglająych do zdjęcia tych anten i "jakby one (anteny) były niżej, to byśmy je za pomocą wysięgnika zdjęli"

Hmmm... I teraz mam zagwozdkę - mieć głęboko moją administrację i liczyć że jednak za pomocą wysięgnika mi nie zdejmą nic (mieszkam na 2 piętrze ... i w sumie nie wiem czy jaja sobie robili mówiąc o tym wysięgniku ....) czy jednak pokornie pogodzić się z decyzją i zostać przy kablówce (i żegnaj Ligo Mistrzów w HD :-(( ).

Aha, gwoli ścisłości nie mam balkonu i jeszcze kombinuje, jakby tu inaczej zamontować antenę.
    Jeden ze sposobów jaki zobaczyłem w sieci to to:

Nigdzie niestety nie mogę znaleźć takiego stojaka.
    Widziałem gdzieś na mieście jak ktoś miał przymocowaną mała antenę (chyba 60cm) do okna za pomocą takiego trójkątnego stojaka (wyglądającego trochę jak kątownik pod półkę). I jego również w sieci nigdzie nie mogę znaleźć.
    Stojaki do anten bezinwazyjne "rozporowe" są dobre tylko do małych okien, a u mnie jest duże, więc też odpada.

Kończą mi się już pomysły co zrobić, więc zanim zadzwonię do n-ki żeby zawrócili kuriera ze sprzętem, postanowiłem jeszcze Was spytać o radę. Z góry dzięki za pomoc.

• Auror
    replied
    o to mi chodziło. W takim razie będzie 80-tka.
    Dzięki raz jeszcze

Leave a comment:

• olo46
    replied
    napisał(a) Auror Zobacz post
    wybaczcie, że ponowię pytanie na temat wielkości anteny.
    Chodzi mi o to czy kupić 60 czy 80 cm? Będzie jakaś różnica w odbiorze?

Czy różnica będzie taka, że albo będzie zasięg albo go nie będzie?
    Jeżeli jest możliwość zainstalowania większej to nawet nie myśl o 60-ce. Różnicy w wyglądzie obrazu nie ma bo to telewizja cyfrowa, ale każda zmiana warunków atmosferycznych na niesprzyjające przy małej antenie może powodować "zaniki" obrazu najpierw na kanałach ze słabszą mocą nadawania, a niekiedy na wszystkich.

Leave a comment:

• pollux
    replied

Z praktyki przyjęło się, że wypadałoby założyć "80" ze względu na zapewnienie zapasu sygnału dla TV HD.

Leave a comment:

• Auror
    replied

Leave a comment:

• beznazwie
    replied
    tak, ten link już padł w tym wątku. Moje okno >180cm. A wspomniany stojak do 120cm.
    Auć... Faktycznie

Leave a comment:

• Auror
    replied
    napisał(a) beznazwie Zobacz post
    Owego czasu znalazłem coś takiego:

http://www.hollex.pl/anteny-satelita...azyjny-do-okna

Trzyma się chyba rozporowo we wnęce okiennej.
    tak, ten link już padł w tym wątku. Moje okno >180cm. A wspomniany stojak do 120cm.

Leave a comment:

• beznazwie
    replied
    Owego czasu znalazłem coś takiego:

http://www.hollex.pl/anteny-satelita...azyjny-do-okna

Trzyma się chyba rozporowo we wnęce okiennej.

Leave a comment:

• Auror
    replied
    napisał(a) awujotka Zobacz post
    w tej ofercie wyczytałam takie zdanie:
    "W opakowaniu jest komplet uchwytów do ściany i podłoża poziomego, pozwalających na regulację i ustawienie kąta skręcenia."

ze szczególnym naciskiem na wyrazy PODŁOŻA POZIOMEGO..., dlatego wkleiłam ten link.
    Ok, tyle ja też wyczytałem, ale nie rozumiem czy to może się różnić o montażu zwykłej anteny. Jakoś do tego podłoża poziomego to też trzeba przyczepić (wiercenie pewnie).
    Poza tym troszeczkę trochę droga impreza

@szacunek
    dziękuję.

Leave a comment:

• szacunek
    replied
    Wysłałem namiary na priva

Pozdrawiam,
    Szacunek

Dzięki wszystkim za słowa "otuchy" Chyba jednak zaryzykuję zgrzyt ze spółdzielnią na rzecz 10 kanałów w HD

Mam jeszcze jedno pytanko techniczne. Żeby jak najmniej kogokolwiek drażnić to chciałbym zamontować tą antenę niewielką - między 60 a 70cm.
    myślałem o czymś takim:
    antena sat

i teraz mam takie głupie pytanie - czy wielkość czaszy może wpłynąć jakoś negatywnie na jakość odbieranego sygnału? Słowem - czy programy w HD, na których mi najbardziej zależy mogą mieć jakąś czkawkę albo "smużyć" przez to że kupiłem za mały talerz?

DishPointer pokazuje mi taką "drogę" do HotBird'a -> plik w załączniku.

Te anteny, które są już zainstalowane na bloku są bardzo różne - od 60 do 85 chyba.

@awujotka
    No tak, sama antena jest mniejsza i poręczniejsza, natomiast nie wiem w jaki sposób można ją zamontować nie ruszając (nie wiercąc w) elewacji??

PS. Dzisiaj zobaczyłem jeszcze na kamienicy takie rozwiązanie -> patrz załącznik nr 2

@szacunek
    Jesteś może z Warszawy? Jeżeli tak to chętnie przyjmę namiary na dobrego specjaliste, który to profesjonalnie zamontuje.

Leave a comment:

• awujotka
    replied

@awujotka
    No tak, sama antena jest mniejsza i poręczniejsza, natomiast nie wiem w jaki sposób można ją zamontować nie ruszając (nie wiercąc w) elewacji??

w tej ofercie wyczytałam takie zdanie:
    "W opakowaniu jest komplet uchwytów do ściany i podłoża poziomego, pozwalających na regulację i ustawienie kąta skręcenia."

ze szczególnym naciskiem na wyrazy PODŁOŻA POZIOMEGO..., dlatego wkleiłam ten link.

Leave a comment:

• Auror
    replied
    Dzięki wszystkim za słowa "otuchy" Chyba jednak zaryzykuję zgrzyt ze spółdzielnią na rzecz 10 kanałów w HD

Mam jeszcze jedno pytanko techniczne. Żeby jak najmniej kogokolwiek drażnić to chciałbym zamontować tą antenę niewielką - między 60 a 70cm.
    myślałem o czymś takim:
    antena sat

i teraz mam takie głupie pytanie - czy wielkość czaszy może wpłynąć jakoś negatywnie na jakość odbieranego sygnału? Słowem - czy programy w HD, na których mi najbardziej zależy mogą mieć jakąś czkawkę albo "smużyć" przez to że kupiłem za mały talerz?

DishPointer pokazuje mi taką "drogę" do HotBird'a -> plik w załączniku.

Te anteny, które są już zainstalowane na bloku są bardzo różne - od 60 do 85 chyba.

@awujotka

PS. Dzisiaj zobaczyłem jeszcze na kamienicy takie rozwiązanie -> patrz załącznik nr 2

@szacunek
    Jesteś może z Warszawy? Jeżeli tak to chętnie przyjmę namiary na dobrego specjaliste, który to profesjonalnie zamontuje.
    Attached Files

Leave a comment:

• szacunek
    replied
    Prośba do spółdzielni powinna dotyczyć wskazania miejsca instalacji anteny satelitarnej a nie wyrażenia przez administrację zgody na jej montaż. Administracja nie ma prawa odmówić montażu, ma natomiast obowiązek wskazać miejsce instalacji.

Fotka przy moim nicku przedstawia antenę zamocowaną po podwójnym ociepleniu bloku gdzie występują dwie warstwy styropianu (10 + 5 cm). Dobry fachowiec, długie kołki i solidny uchwyt i możesz wieszać nawet największe anteny - w moim przypadku wieszałem Triax'a 100 cm.

Szacunek

Cześć wszystkim,

od jakiegoś czasu obserwuję n-kę (jestem klientem UPC) i w końcu się zdecydowałem. Zamówiłem pakiet Wielka Rewolucja wczoraj (jeszcze za 48 zł/mies.)
    Jako, że jestem "przepisowy" i chciałem dotrzymać wszelkich formalności - poszedłem z pisemkiem do spółdzielni mojego osiedla. Pisemko zawierało prośbę o pozwolenie na montaż anteny sat. na elewacji mojego bloku. Miła Pani z administracji po przeczytaniu powiedziała, że nie mam co tego składać bo decyzja na pewno będzie odmowna. Bo blok świeżo co ocieplony (10cm styropianu) i poza tym jest kablówka. Spytałem się więc, co robią te inne talerze zamontowane na tej nowej elewacji. Podobno są 'nielegalne' i Ci lokatorzy dostali już wiele pism ponaglająych do zdjęcia tych anten i "jakby one (anteny) były niżej, to byśmy je za pomocą wysięgnika zdjęli"

Hmmm... I teraz mam zagwozdkę - mieć głęboko moją administrację i liczyć że jednak za pomocą wysięgnika mi nie zdejmą nic (mieszkam na 2 piętrze ... i w sumie nie wiem czy jaja sobie robili mówiąc o tym wysięgniku ....) czy jednak pokornie pogodzić się z decyzją i zostać przy kablówce (i żegnaj Ligo Mistrzów w HD :-(( ).

Aha, gwoli ścisłości nie mam balkonu i jeszcze kombinuje, jakby tu inaczej zamontować antenę.
    Jeden ze sposobów jaki zobaczyłem w sieci to to:

Nigdzie niestety nie mogę znaleźć takiego stojaka.
    Widziałem gdzieś na mieście jak ktoś miał przymocowaną mała antenę (chyba 60cm) do okna za pomocą takiego trójkątnego stojaka (wyglądającego trochę jak kątownik pod półkę). I jego również w sieci nigdzie nie mogę znaleźć.
    Stojaki do anten bezinwazyjne "rozporowe" są dobre tylko do małych okien, a u mnie jest duże, więc też odpada.

Kończą mi się już pomysły co zrobić, więc zanim zadzwonię do n-ki żeby zawrócili kuriera ze sprzętem, postanowiłem jeszcze Was spytać o radę. Z góry dzięki za pomoc.

Leave a comment:

• awujotka
    replied
    to może być rozwiązanie dla ciebie: płaska antena z kompletem montazowym
    http://www.hollex.pl/anteny-satelita...maximum-flat-1

Leave a comment:

• mori
    replied
    ja tam swoja olalem juz dawno podobnie jak moi sasiedzi na budynku wisi ok 30 anten, poniewaz nikt nie bedzie przy zdrowych zmyslach ogladal analoga na LCD za 3 czy 5 tysiakow. Moja regionalna kablowka emituje wprawdzie HD, ale jakosc tej emisji pozostawia wiele do zyczenia ergo nie rozni sie od zwyklego SD, mleko i tyle, i jeszcze kaze sobie slono placic.

Jesli chodzi o pozwolenia, nikt ci takowych nie wyda z prostego powodu jesli sata spadnie, miales pozwolenie odpowiada spoldzielnia, teraz tak od kablowki pobieraja oplaty m.in. za kable, jesli zaczeli by wydawac pozwolenia kablowka by sie oburzyla.
    Jest tez druga strona medalu, zakaz praktyk monopolistycznych jesli przykladowo zaczeli by cos burac ze zdjac anteny no to bez sadu by sie nie obylo, sami zdemontować nie mogą bo to nie ich wlasność, mogą jedynie pisac pisma ale administracyjnie wyegzekwowac tego nie moga, sam jestes czlonkiem spoldzieli i jesli byscie sie spykneli to na zebraniu moglibyscie cos tam przepchnac.

Kilka lat temu przeprowadzilem sobie rozmowe i do technicznego ze spoldzielni w te slowa wie Pan potrzebuje zamontowac satke bo na kablowke patrzec nie moge sam snieg i stop klatki, a on montuj tylko wiesz ciebie tutaj nie bylo, w razie co.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+