Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ocieplony blok a montaż anteny sat.

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Dzięki wszystkim za słowa "otuchy" Chyba jednak zaryzykuję zgrzyt ze spółdzielnią na rzecz 10 kanałów w HD

Mam jeszcze jedno pytanko techniczne. Żeby jak najmniej kogokolwiek drażnić to chciałbym zamontować tą antenę niewielką - między 60 a 70cm.
    myślałem o czymś takim:
    antena sat

i teraz mam takie głupie pytanie - czy wielkość czaszy może wpłynąć jakoś negatywnie na jakość odbieranego sygnału? Słowem - czy programy w HD, na których mi najbardziej zależy mogą mieć jakąś czkawkę albo "smużyć" przez to że kupiłem za mały talerz?

DishPointer pokazuje mi taką "drogę" do HotBird'a -> plik w załączniku.

Te anteny, które są już zainstalowane na bloku są bardzo różne - od 60 do 85 chyba.

@awujotka
    No tak, sama antena jest mniejsza i poręczniejsza, natomiast nie wiem w jaki sposób można ją zamontować nie ruszając (nie wiercąc w) elewacji??

PS. Dzisiaj zobaczyłem jeszcze na kamienicy takie rozwiązanie -> patrz załącznik nr 2

@szacunek
    Jesteś może z Warszawy? Jeżeli tak to chętnie przyjmę namiary na dobrego specjaliste, który to profesjonalnie zamontuje.
    Attached Files

Komentarz

napisał(a) Auror Zobacz post

@awujotka
      No tak, sama antena jest mniejsza i poręczniejsza, natomiast nie wiem w jaki sposób można ją zamontować nie ruszając (nie wiercąc w) elewacji??

w tej ofercie wyczytałam takie zdanie:
      "W opakowaniu jest komplet uchwytów do ściany i podłoża poziomego, pozwalających na regulację i ustawienie kąta skręcenia."

ze szczególnym naciskiem na wyrazy PODŁOŻA POZIOMEGO..., dlatego wkleiłam ten link.
      sigpic

Komentarz

Wysłałem namiary na priva

Pozdrawiam,
        Szacunek

Dzięki wszystkim za słowa "otuchy" Chyba jednak zaryzykuję zgrzyt ze spółdzielnią na rzecz 10 kanałów w HD

Mam jeszcze jedno pytanko techniczne. Żeby jak najmniej kogokolwiek drażnić to chciałbym zamontować tą antenę niewielką - między 60 a 70cm.
        myślałem o czymś takim:
        antena sat

i teraz mam takie głupie pytanie - czy wielkość czaszy może wpłynąć jakoś negatywnie na jakość odbieranego sygnału? Słowem - czy programy w HD, na których mi najbardziej zależy mogą mieć jakąś czkawkę albo "smużyć" przez to że kupiłem za mały talerz?

DishPointer pokazuje mi taką "drogę" do HotBird'a -> plik w załączniku.

Te anteny, które są już zainstalowane na bloku są bardzo różne - od 60 do 85 chyba.

@awujotka

PS. Dzisiaj zobaczyłem jeszcze na kamienicy takie rozwiązanie -> patrz załącznik nr 2

@szacunek
        Jesteś może z Warszawy? Jeżeli tak to chętnie przyjmę namiary na dobrego specjaliste, który to profesjonalnie zamontuje.
        * Triax TD 100 + Flexiblock
        * 2 x Twin Golden Interstar
        * Panasonic 42PY80
        * nBox HDTV

Komentarz

napisał(a) awujotka Zobacz post
          w tej ofercie wyczytałam takie zdanie:
          "W opakowaniu jest komplet uchwytów do ściany i podłoża poziomego, pozwalających na regulację i ustawienie kąta skręcenia."

ze szczególnym naciskiem na wyrazy PODŁOŻA POZIOMEGO..., dlatego wkleiłam ten link.
          Ok, tyle ja też wyczytałem, ale nie rozumiem czy to może się różnić o montażu zwykłej anteny. Jakoś do tego podłoża poziomego to też trzeba przyczepić (wiercenie pewnie).
          Poza tym troszeczkę trochę droga impreza

@szacunek
          dziękuję.

Komentarz

Owego czasu znalazłem coś takiego:

http://www.hollex.pl/anteny-satelita...azyjny-do-okna

Trzyma się chyba rozporowo we wnęce okiennej.

Komentarz

napisał(a) beznazwie Zobacz post
              Owego czasu znalazłem coś takiego:

http://www.hollex.pl/anteny-satelita...azyjny-do-okna

Trzyma się chyba rozporowo we wnęce okiennej.
              tak, ten link już padł w tym wątku. Moje okno >180cm. A wspomniany stojak do 120cm.

Komentarz

tak, ten link już padł w tym wątku. Moje okno >180cm. A wspomniany stojak do 120cm.
                Auć... Faktycznie

Komentarz

wybaczcie, że ponowię pytanie na temat wielkości anteny.
                  Chodzi mi o to czy kupić 60 czy 80 cm? Będzie jakaś różnica w odbiorze?

Czy różnica będzie taka, że albo będzie zasięg albo go nie będzie?

Komentarz

Z praktyki przyjęło się, że wypadałoby założyć "80" ze względu na zapewnienie zapasu sygnału dla TV HD.
                    CLRA/BLUE, "100", 2xQuattro GI, Multiswitch 9/6 GI
                    "Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz" - Prawo Balaniego

Komentarz

Jeżeli jest możliwość zainstalowania większej to nawet nie myśl o 60-ce. Różnicy w wyglądzie obrazu nie ma bo to telewizja cyfrowa, ale każda zmiana warunków atmosferycznych na niesprzyjające przy małej antenie może powodować "zaniki" obrazu najpierw na kanałach ze słabszą mocą nadawania, a niekiedy na wszystkich.

Komentarz

o to mi chodziło. W takim razie będzie 80-tka.
                        Dzięki raz jeszcze

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+