Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problemy z odbiorem

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• problemy z odbiorem

witam od tygodnia mam problem z odbiorem niektórych kanałów w tym moich ulubionych tzn discovery,kino polska ,historia poprostu nie mozna ich ogladac ze wzgledu na permanentny zanik sygnału i braku głosu
    niestety zadne proby kontaktuz n nie powiodły się (a próbuje od poniedziałku)
    moze ktos z uzytkowników pomoze jak sie z n mozna zkontaktować

W ostatnim czasie nastąpiło spore przetasowanie na transponderach, sprawdź w ustawieniach boxa parametry sygnału - być może musisz dokonać korekty ustawienia anteny, dotychczas może miałeś antenę ustawioną na granicy sygnału

zacznij od sprawdzenia wszystkiego po swojej stronie - telefon do BOK to ostateczność nic innego się tam nie dowiesz niż "proszę o sprawdzenie jakości sygnału"
    TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

siła 95
      jakosc 80-sprawdzam dwa razy dziennie
      mieszkam w centrum Gdańska zadnych przeszkód fizycznych
      antena 90 zainstalowana prze profesjionalny servis

Komentarz

No to proponuje zrobić reset boxa - być może coś z lista kanałów u Ciebie nie tak i uprawnienia sobie nie radzą, jeżeli to nie pomoże to zawsze możesz podejść do APS i sprawdzić swój box

Komentarz

reset zrobiony bez rezultatu wymienine wczesniej kanały w dalszym ciagu sie zacinaja czy na miejscu jest wymiana czy bede musial czekac jezeli tak to jak długo?

Komentarz

Wymienisz od ręki - aczkolwiek wątpię że to problem boxa, bardziej jednak bym się skłaniał do problemu z sygnałem

a jeżeli chcesz być pewien na 100% czy to box czy sygnał to podjedź do Saturna we Wrzeszczu do APS i poproś aby podłączyli ci twój box pod swoją instalacje, jeżeli tam te problemy nie bedą występować to wiadomo że będzie to wina instalacji antenowej (moze coś sie poluzowało, może wiatr zrobił swoje)

jeżeli problem będzie taki sam to na miejscu wymienisz skrzynkę na nową

Komentarz

ok dzieki
              jeszce jedno małe pytanie dlaczego ten feler wystepuje tylko na kanałach discovery i kino polska przecież wszystko idzie na jednej nitce
              dziekuje pozdrawiam

Komentarz

Ja mam u siebie tak samo. Nbox nie może być uszkodzony po problem występuję tylko na paru kanałach
                Abonent n od 6 sierpnia 2008 r.
                Czekam z niecierpliwością na Travel Channel HD

Komentarz

napisał(a) lukasz792 Zobacz post
                  Ja mam u siebie tak samo. Nbox nie może być uszkodzony po problem występuję tylko na paru kanałach
                  Problem typowo techniczny.. !! te wspomniane wiązki)(np. punktowe) są słabsze na tych kanałach.. .. wymaga precyzyjnego dostrojenia konwertera.. lub większej czaszy.. Problem zaniku przerywu na mniejszych antenach występuje w chwili pogorszenia warunków atmosferycznych.. .. Tu bym upatrywał rozwiązanie wspomnianego problemu..
                  "MULTI+
                  PREMIUM SPORT &FILM
                  CANAL+ VOD
                  AKTYWACJA NC+ GO INTERNET R
                  EXTRA+ HB ITI+ Mediabox
                  "

Komentarz

nie wiem dlaczego jest u mnie taka róznicz pomiedzy odczytem miernika n-ki w tv który pokazuje przy diagostyce sila 100 jakosc 98 a jak przełącze na ustawienia anteny i je zatwierdze to sa one nizsze siła 100 jakosc 78
                    czy to mozewina kabla?

Komentarz

w ustawieniach miernik pokazuje dane transpondera podstawowego

w diagnostyce tego transpondera , z którego odbierasz ustawiony kanał
                      ITI 2850 ST

Komentarz

no u mnie jest to samo, kilku kanalow nie da sieogladac, obraz pikseluje i przeskakuje jakby klatka po klatce z kolorowymi pixelami

Komentarz

Witam.
                          napisał(a) tazab Zobacz post
                          ok dzieki
                          jeszce jedno małe pytanie dlaczego ten feler wystepuje tylko na kanałach discovery i kino polska przecież wszystko idzie na jednej nitce
                          dziekuje pozdrawiam
                          Dla odbioru tych programów (link) nbox przełącza konwerter na odbiór innego pasma częstotliwości. Może się zdarzyć, że w tym paśmie konwerter nie działa poprawnie (jeśli nbox nie wysyła sygnałów sterujących nie będzie odbioru). Bliższy opis tu i tu. Problemy z sygnałem powinny być widoczne w menu DIAGNOSTYKA (link).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Chcę wymienić konwerter. Czy ten nada się do nboxa
                            http://www.allegro.pl/item529666682_...ady_od_ss.html
                            a jak nie to jaki polecacie żeby dobrze odbierał kanały HD.
                            Abonent n od 6 sierpnia 2008 r.
                            Czekam z niecierpliwością na Travel Channel HD

Komentarz

problem występuje nie w kanałch HD tylko modulacji ****-S2
                              może odezwie się ktos kto go wypraktykował o odbiorze z nowego transpondera
                              ITI 2850 ST

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+