Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TV Silesia od 29 marca !!!

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Znaczek HD jest w Polsce wyświechtanym sloganem reklamowym tylko i wyłącznie, równie dobrze Polonia1 może dodać sobie logo HD a obrazu nic to nie poprawi
    TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

• napisał(a) GDA Zobacz post
      Znaczek HD jest w Polsce wyświechtanym sloganem reklamowym tylko i wyłącznie, równie dobrze Polonia1 może dodać sobie logo HD a obrazu nic to nie poprawi
      TVS w niektórych kablówkach nadaje w HD (np. JamBox), niestety z satelity było i jest SD choć wcześniej jakoś znaczek im się ostał (tak samo w JamBox oba kanały miały to samo logo) - teraz tylko to poprawili
      Pozdrawiam,
      Mlodzian

Komentarz

• napisał(a) mlodzian Zobacz post
        TVS w niektórych kablówkach nadaje w HD
        Jesteś pewny ? Podejrzewam że to HD jest takie same jak u nas na TVN HD czyli tak naprawdę go nie ma :-p

Komentarz

• TVS w niektórych kablówkach nadaje w HD (np. JamBox), niestety z satelity było i jest SD choć wcześniej
          Z tego co wiem TVS nadaje z jednego transpondera dla wszystkich nadawców.. to jak to możliwe..
          "MULTI+
          PREMIUM SPORT &FILM
          CANAL+ VOD
          AKTYWACJA NC+ GO INTERNET R
          EXTRA+ HB ITI+ Mediabox
          "

Komentarz

• i to jeszcze niepolskiego

a kilkaset stacji FTA które oglądasz i oprócz Ciebie abonenci CP i cyfry to też niemożliwe
            ITI 2850 ST

Komentarz

• napisał(a) peterpeter Zobacz post
              i to jeszcze niepolskiego

a kilkaset stacji FTA które oglądasz i oprócz Ciebie abonenci CP i cyfry to też niemożliwe
              Nadają z jednego transpondera wszyscy odbierają to samo i wszyscy by mieli HD albo nikt technicznie sie inaczej nie da..
              "MULTI+
              PREMIUM SPORT &FILM
              CANAL+ VOD
              EXTRA+ HB ITI+ Mediabox
              "

Komentarz

• Jak sie nie da. Kablowki otrzymuja wrsje HD swiatlowodem a nie droga satelitarna.
                CHCEMY JAKOSCI A NIE ILOSCI!

Komentarz

• napisał(a) kamcyk26 Zobacz post
                  Jak sie nie da. Kablowki otrzymuja wrsje HD swiatlowodem a nie droga satelitarna.
                  Zapomniałeś jedynie dodać że
                  Ze stacji czołowej do abonentów Taak.. a do stacji czołowych trzeba wia satelita (od nadawcy) inaczej nie da rady..
                  Każda kablówka ma zestaw satelit. anten stacje czołową i rozsyła programy to tak dla wyjaśnienia..
                  Nie pisz mi tylko że te anteny przy stacjach czołowych są większe od normalnych i to ma wpływ..
                  "MULTI+
                  PREMIUM SPORT &FILM
                  CANAL+ VOD
                  EXTRA+ HB ITI+ Mediabox
                  "

Komentarz

• Weź się Klakier czasem puknij tym młotkiem w ten pusty łeb i zacznij szukać informacji zanim znów takie bzdury napiszesz. Kablówki mają już nawet własne sieci światłowodowe. Centrala w Warszawie zbiera dosyły z satelit i z łącz światłowodowych od nadawców i wysyła własnym łączem do swojej sieci w kilkudziesięciu miastach. Po co w każej mieścinie stawiać kilkanaście anten za kilkadziesiąt tysięcy skoro można łatwiej i taniej jednym kablem. TVSHD jest dosyłany do kablówek po światłowodzie.
                    ITI go home. x-D

Komentarz

• Centrala w Warszawie zbiera dosyły z satelit i z łącz światłowodowych od nadawców i wysyła własnym łączem do swojej sieci w kilkudziesięciu miastach. Po co w każej mieścinie stawiać kilkanaście anten za kilkadziesiąt tysięc
                      Gdy byś gościu potrafił czytać ze zrozumieniem !! Co s ie tu pisze..

Podam przykład na Vectrze .. Vectra ma jedna stacje czołową i od tej stacji światłowodami rozsyła do miast miasteczek etc. .. nie ważne gdzie ta stacja czołowa jest czy w warszawie czy pacanowie jest jedna (kiedyś było kilka..) ale to już historia..
                      Ale też nic nie wiem by np. HBO czy TVS dosyłała swój sygnał do stacji czołowej światłowodem.. czy to Vectry czy to do UPC!! czy do innej sieci kablowej ..

To raczej nie wiem kto te bzdury wypisuje.. ????
                      "MULTI+
                      PREMIUM SPORT &FILM
                      CANAL+ VOD
                      EXTRA+ HB ITI+ Mediabox
                      "

Komentarz

Jakosc jest taka sama. Tzn tak samo slaba. Ale to juz akurat nie wina N tylko TV silesia.
                        Jakosc obrazu jest teraz wyraznie gorsza.
                        Przedtem nadawali w rozdzielczosci HD ale bitrate bylo malutkie i stad obraz w ruchu byl poszatkowany. Statyczny obraz byl jednak super a teraz to zwykle SD.

Komentarz

• Nigdy nie bylo zadnego HD na satelicie. Tez znaczek byl tylko dlatego,ze z tego samego zrodla szedl sygnal swiatlowodem do kablowek (HD) i na satelite (ale juz SD).
                          CHCEMY JAKOSCI A NIE ILOSCI!

Komentarz

Nigdy nie bylo zadnego HD na satelicie.
                            A tam odrazu nie było przecież sam znaczek daje już wrażenie lepszego obrazu - jak to mówił klasyk Jacek K. "Ciemny lud to kupi"

Komentarz

• napisał(a) klakier Zobacz post
                              Gdy byś gościu potrafił czytać ze zrozumieniem !! Co s ie tu pisze..

Podam przykład na Vectrze .. Vectra ma jedna stacje czołową i od tej stacji światłowodami rozsyła do miast miasteczek etc. .. nie ważne gdzie ta stacja czołowa jest czy w warszawie czy pacanowie jest jedna (kiedyś było kilka..) ale to już historia..
                              Ale też nic nie wiem by np. HBO czy TVS dosyłała swój sygnał do stacji czołowej światłowodem.. czy to Vectry czy to do UPC!! czy do innej sieci kablowej ..

To raczej nie wiem kto te bzdury wypisuje.. ????
                              TVS na pewno nadaje w HD w śląskiej sieci Jambox, która oparta jest o IPTV, do klienta dochodzi sygnał w postaci kabelka fast ethernetowego.

Z satelity nawet jak był znaczek HD szło SD (przynajmniej odkąd miałem TVS na liście), HD może u nich nie jest rewelacyjne, ale jak przełączysz kanał w Jamboxie pomiędzy wersją SD i HD to różnica jest powalająca.

Fakt dosyłu sygnału TVS do sieci Śląskiej kablowej światłowodem, raczej nie powinien dziwić, szczególnie szczególnie, że Jambox tworzy Śląska Grupa Telekomunikacyjna składająca się głównie z operatorów ze Śląska i Zagłębia.
                              Jedną z firm biorących udział w przedsięwzięciu jest 3s.pl dysponująca solidnym szkieletem światłowodowym... więc nie ma się co dziwić, że nie potrzebują w kablówce sygnału z satelity.

Następnym razem jak "w zasięgu" Jamboxa to pooglądam trochę TVS HD z ciekawości jaką maja jakość... Zapchane transpondery nie powinny ich ograniczać.

Pozdrawiam,

Mlodzian
                              Pozdrawiam,
                              Mlodzian

Komentarz

• TVS na pewno nadaje w HD w śląskiej sieci Jambox, która oparta jest o IPTV, do klienta dochodzi sygnał w postaci kabelka fast ethernetowego.
                                Tu sie mogę z Tobą zgodzić.. !!
                                Co do Vectry i UPC to do stacji czołowych dochodzi drogą SAT.. takie mam info od jednego z prac. Vectry..
                                "MULTI+
                                PREMIUM SPORT &FILM
                                CANAL+ VOD
                                EXTRA+ HB ITI+ Mediabox
                                "

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+