Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Konfiguracja tabletu do VPN dla nc+go

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Konfiguracja tabletu do VPN dla nc+go

Witam. Mianowicie czy istnieje możliwość konfiguracji urządzenia tak, abym mógł oglądać kanały "tv w domu" będąc poza nim łącząc się przez 3G i mając w domu łącze turbo dsl od orange ze stałym adresem ip. Proszę o wskazówki.

Niestety nie da się. Mam zestawionego VPN'a i niestety po połączeniu nie widzi dekodera ani na tablecie ani na laptopie.
    Ostatni raz edytowany przez ZILLION; 2014-01-31, 11:45.

Komentarz

A gdybym łączył się w sposób router z router dało by to coś?

Komentarz

napisał(a) dominik1989 Zobacz post
        A gdybym łączył się w sposób router z router dało by to coś?
        Nie wiem. Nie próbowałem ale jak po VPN nie idzie to raczej wątpię.

Komentarz

Przecież dekoder główny jest w urządzeniach sieciowych. Wiec powinien być tez na drugim routerze przez Vpn. Może ktoś coś wie na ten temat? Nie chce kupować w ciemno routera

Komentarz

No więc ja się przygotowałem na takie rozwiązanie, tyle że nie jestem w stanie z niego skorzystać, ponieważ ncpence się uparło i nie dało mi przy migracji sensownej propozycji przejścia na sprzęt ADB w związku z czym musiałem zostać na pocyfrowym (za to wymusiłem na nich zbicie abonamentu o 45PLN miesięcznie) . Napiszę co wg mnie POWINNO zadziałać. Mam nadzieję, że nie dostanę za to ostrzeżenia ponieważ uważam, że jak ktoś chce sobie SAM (a nie komuś innemu) w ten sposób zapewnić odbiór to ma do tego pełne prawo A więc do rzeczy. Co jest potrzebne:
            1. router z serwerem VPN. Ja mam RT-N66U Asusa i jestem BARDZO zadowolony
            2. klient OpenVPN na adroida ale taki z obsługą device TAP. Wbrew powszechnym opiniom istnieje taki!! Nazywa się, niespodzianka , "OpenVPN client", ale ten firmy colluci. Można go kupić w sklepie Play

U mnie to działa bezproblemowo na tablecie Asusa TF300T i na HTC One. Pisząc bezproblemowo mam na myśli to, że po połączeniu się z tych 2 urządzeń z routerem mam PEŁNY dostęp do wszystkich urządzeń podłączonych do routera z możliwością skanowania usług i wake on lan po MAC'ach więc PRZYPUSZCZAM, że mogłoby to zadziałać również z nc+go.
            Ostatni raz edytowany przez KF2013; 2014-01-31, 16:46.

Komentarz

napisał(a) KF2013 Zobacz post
              No więc ja się przygotowałem na takie rozwiązanie, tyle że nie jestem w stanie z niego skorzystać, ponieważ ncpence się uparło i nie dało mi przy migracji sensownej propozycji przejścia na sprzęt ADB w związku z czym musiałem zostać na pocyfrowym (za to wymusiłem na nich zbicie abonamentu o 45PLN miesięcznie) . Napiszę co wg mnie POWINNO zadziałać. Mam nadzieję, że nie dostanę za to ostrzeżenia ponieważ uważam, że jak ktoś chce sobie SAM (a nie komuś innemu) w ten sposób zapewnić odbiór to ma do tego pełne prawo A więc do rzeczy. Co jest potrzebne:
              1. router z serwerem VPN. Ja mam RT-N66U Asusa i jestem BARDZO zadowolony
              2. klient OpenVPN na adroida ale taki z obsługą device TAP. Wbrew powszechnym opiniom istnieje taki!! Nazywa się, niespodzianka , "OpenVPN client", ale ten firmy colluci. Można go kupić w sklepie Play

U mnie to działa bezproblemowo na tablecie Asusa TF300T i na HTC One. Pisząc bezproblemowo mam na myśli to, że po połączeniu się z tych 2 urządzeń z routerem mam PEŁNY dostęp do wszystkich urządzeń podłączonych do routera z możliwością skanowania usług i wake on lan po MAC'ach więc PRZYPUSZCZAM, że mogłoby to zadziałać również z nc+go.
              Dzięki Przekaże te informacje swojemu informatykowi i na pewno coś z tym zrobi, bo ja raczej sam chyba nie będę w stanie.... Ale praktyka już jakaś będzie. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wskazówki/propozycje to piszcie. Napewno nie tylko mi przydadzą się takie informacje od kiedy wyszła nowa wersja aplikacji nc+go.

Komentarz

A może ktoś poleci jakieś przyzwoite routery do vpn? ja mam tplinka 1043, ale on podobno nie działa z vpn... sprzedawca w komputroniku polecił mi wdr4300 n750 tez od tplinka, ale chyba nie był do konca pewny co do obsługi vpn....
                Ostatni raz edytowany przez dominik1989; 2014-02-02, 11:00.

Komentarz

a moze cos takiego? TP-Link TL-ER604W

Komentarz

napisał(a) dominik1989 Zobacz post
                    A może ktoś poleci jakieś przyzwoite routery do vpn? ja mam tplinka 1043, ale on podobno nie działa z vpn... sprzedawca w komputroniku polecił mi wdr4300 n750 tez od tplinka, ale chyba nie był do konca pewny co do obsługi vpn....
                    Ja ma drytek'a ale do tanich to on nie należy. VPN działa wyśmienicie na neostradzie. Oczywiście najpierw trzeba zestawić dynDns. Ostanie znajomy podrzucił mi do konfiguracji Ovislinka i o dziwo miał VPN. Musisz poszukać. W specyfikacji danego rutera będzie podane czy obsługuje VPN.

Komentarz

NC+ Go VPN.

Z tego co dzis przeczytalem Cyber Ghost przymierza sie do stworzenia VPN z Virtualnym IP dla Polski. Mozna tez VPN sprzetowo postawic http://routers.ukproxyserver.com/routers, no i pobawic sie Proxy. Niemiecki Sky lata u mnie bez problemu na VPN programowym. Z nc + jeszcze nie mialem czasu sie pobawic, ale na sprzetowym powinno bez problemu smigac.

Komentarz

Czy może coś się zmieniło od czasu ostatniego posta i komuś udało się sensownie skonfigurować usługe?
                        .

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+