Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jaki router do multiroom nc+

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• jaki router do multiroom nc+

Wiem, wiem. Ten temat przewinął się nie raz. Ale potrzebuje pomocy. Otóż chodzi o sprzęt jaki powinnam mieć do połączenia obu dekoderów. Nie mam w domu internetu kablowego, a podłączenie obu dekoderów poprzez kabel ethernetowy nie wchodzi w rachubę. Wiem, że można zakupić jakiś router oraz adapter wifi netgear wnc2001 (jest on dość drogi, odpada). Wiem też, że router powinien mieć opcję Ap Client. Znalazłam w miarę niedrogi router TPLINK wr743, który ma funkcję Ap Client, WPS, repeater. Chcę zakupić dwa identyczne. Czy nadają się one do podłączenia obu dekoderów?
    Proszę Was o pomoc. Pilnie! bo umowę przedłużyłam na początku Lutego 2014 a nadal nie mogę podłączyć drugiego dekodera.

Witam.

Dwa TPLINK wr743 nie nadają sią do budowy sieci WiFi służącej do połączenia dekoderów.
    ma funkcję Ap Client
    Niestety to jest podobnie nazywająca sie funkcja o innym działaniu "The Client Router mode allows the TL-WR743ND to connect to the WISP and create a local area network via wireless connection". To urządzenie może pełnić rolę głównego routera (na ilustracji w -> nFAQ), gdzie można kablowo podłączyć przynajmniej jeden z dekoderów. Drugi dekoder musi łączyć się z głównym routerem poprzez inne urządzenie WiFi. Jednym z tańszych jest TpLink TL-WR702N, w którym można włączyć potrzebną funkcję Client -> opis (bardziej skomplikowana konfiguracja niż WNCE2001).
    Wskazane (ale niekonieczne) jest podłączenia dekoderów do Internetu, a to może wpływać na wybór urządzeń. Jeśli pominiemy Internet, to można zastosować połączenie korzystające z sieci elektrycznej (nFAQ).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

jaki router do multiroom nc

Ok rozumiem. Czyli jak kupię 1szt. tplink wr743 i drugi tplink wr702 to zadziała? Zapomniałam dodać, że czarny dekoder stoi na dole a biały będzie na górze (dzielą 3 ściany) czy będzie dobry zasięg?

Komentarz

jaki router do multiroom nc

Kurczę. Jesteś kompletnym laikiem w tych sprawach. Czytałam na forum ale konkretnej odpowiedzi nie ma. Wiem, że można jako drugi zastosować netgear wnc2001 ale cena! Chcę kupić sprzęt w miarę niedrogi abym mogła w końcu odbierać tv na drugim dekoderze. Zapewne zamówię przez allegro, ale tyle jest tego...Więc co radzicie?

Komentarz

jaki router do multiroom standrad

Nadal nie wiem jaki mam wybrać router?
          czarny dekoder podłączenie do tplink wr743 czy lepiej będzie jak kupię TP-Link TL-WR841N?
          biały dekoder adapter tplink wr702N
          Czy tak będzie najlepiej.
          Proszę o poradę osoby które podłączały już w ten sposób lub znające się na rzeczy. Jak pisałam jestem w tym temacie kompletną blondynką (nie urażając nikogo)

Komentarz

napisał(a) Mika76 Zobacz post
            Kurczę. Jesteś kompletnym laikiem w tych sprawach. Czytałam na forum ale konkretnej odpowiedzi nie ma. Wiem, że można jako drugi zastosować netgear wnc2001 ale cena! Chcę kupić sprzęt w miarę niedrogi abym mogła w końcu odbierać tv na drugim dekoderze. Zapewne zamówię przez allegro, ale tyle jest tego...Więc co radzicie?
            ZASTOSUJ to

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr702n-...968836858.html

Komentarz

jaki router do multiroom standrad

Ok widzę jakiś postęp. Mam kupić jeden tplink wr702, czy dwa?

Komentarz

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                Witam.

Dwa TPLINK wr743 nie nadają sią do budowy sieci WiFi służącej do połączenia dekoderów.

Niestety to jest podobnie nazywająca sie funkcja o innym działaniu "The Client Router mode allows the TL-WR743ND to connect to the WISP and create a local area network via wireless connection".
                Witam!
                W instrukcji obsługi routera TL-WR743ND (tutaj link) znajduje się taka informacja:

"...After finishing the steps above, please choose the operation mode you need and carry out the
                corresponding steps. There are five operation mode supported by this router: Client Router,
                Router, Repeater, Bridge with AP and Client..."
                (rozdz.2.3, str .7)

Konfiguracja trybu "client" opisana jest w rozdziale 3.2.5 tejże instrukcji (str.31), zaś konfiguracja trybu "client router" opisana jest na stronie 14.

Zgodnie z powyższymi informacjami router TL-WR743ND może pracować w trybie "client", zatem możliwe jest wykorzystanie go przy konfiguracji sieci dla usługi multiroom.
                Pozdrawiam!
                abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

Pracuję...
                X
                nc+