Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zadłużenie - windykacja

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• zadłużenie - windykacja

Cześć,

Piszę z pytaniem czy ktoś z Was drodzy forumowicze orientuje się jak wygląda proces windykacji zadłużenia w NC+? Chodzi mi tutaj o kwotę ~5000 zł. Taki dług po pewnym czasie jest sprzedawany do firmy windykacyjnej czy ściągają to we własnym zakresie ?

Drugie pytanie to pytanie o podszywanie się pod abonenta? Pierwsza umowa była na mnie, a następną najemca mieszkania podpisał już sam przy wykorzystaniu moich danych i oczywiście podpisał się w moim imieniu.

Pytanie czy ten dług, który został wygenerowany można przynieść ze mnie na faktycznego dłużnika?

napisał(a) kosydor Zobacz post
    ... Chodzi mi tutaj o kwotę ~5000 zł. Taki dług po pewnym czasie jest sprzedawany do firmy windykacyjnej czy ściągają to we własnym zakresie ?
    ...
    Mój wyimaginowany w głowach ITI dług wysokości prawie 10 razy mniejszy oddali kilku firmom windykacyjnym. Jak na razie (ok.2,5 roku) nie udało się im czegokoleiek ode mnie uzyskać mimo straszenia sądem (na co z niecierpliwością czekam) i innymi konsekwencjami.
    Umowa zakończona 31.03.2013r. Faktury zapłacone w terminie. Oni nasyłają firmy windykacyjne i kancelarie prawne. Ciekawe jak długo?

Komentarz

...
      Drugie pytanie to pytanie o podszywanie się pod abonenta? Pierwsza umowa była na mnie, a następną najemca mieszkania podpisał już sam przy wykorzystaniu moich danych i oczywiście podpisał się w moim imieniu.

Pytanie czy ten dług, który został wygenerowany można przynieść ze mnie na faktycznego dłużnika?
      Musiałeś temu najemcy przekazać swoje dane identyfikacyjne. Z chwilą powzięcia wiadomości o nieuprawnionym wykorzystaniu Twoich danych powinieneś zgłośić to organom ścigania i wtedy byłbyś czysty. Przecież to Ty a nie najemca otrzymywał faktury a Ty nie reagowałeś i to teraz Twój problem.
      Umowa zakończona 31.03.2013r. Faktury zapłacone w terminie. Oni nasyłają firmy windykacyjne i kancelarie prawne. Ciekawe jak długo?

Komentarz

Rozumiem, że w takim wypadku zgłosić sprawę na policję? Czy Waszym zdaniem powinien przed wizytą uzbroić się w jakieś pismo etc?

Najbardziej mnie dziwi, że to przeszło przez NC+ :/ jakby nie było kurier musiałby zobaczyć mój dowód... a tak się nie stało. Gdzie tu mówić o podpisie

Komentarz

...jakby nie było kurier musiałby zobaczyć mój dowód... a tak się nie stało. ...
          Podpisywałem wiele umów przy kurierze. Czasami nawet poza adresem zamieszkania w innej miejscowości po uzgodnieniu telefonicznym. Nie zdarzyło mi się aby kurier chciał zobaczyć mój dokument tożsamości.

Komentarz

Sprawa nie jest prosta, trzeba udowodnić, że to nie Ty podpisywałeś umowę i tyle, rzeczywiście kurierzy rzadko zwracają uwagę na takie rzeczy, miała podobną sytuację.

Komentarz

Po wizycie na komisariacie i złożeniu zawiadomienia, podobno wystarczy potwierdzenie by przerzucić ten dług na oszusta i mieć czystą kartę w NC+, ale zawsze pozostaje ten nieszczęsny wpis w BIK

Komentarz

... zawsze pozostaje ten nieszczęsny wpis w BIK
                Dop BIK nie jest takie proste wpisanie. Potrzebny wyrok sądowy a nie czyjeś twierdzewnie, że jestes niesolidnym dłużnikiem.

Komentarz

Hmm czyli reasumując nawet, jeśli ten dług w NC+ puchł już od pół roku do tych ~5000 zł to nie trafię do BIK ? Genialna wiadomość. Zatem tylko policja udowodni oszustwo i temat będzie załatwiony. Z tego co przekazali to, jeśli obywatel X nie przyzna się to będą porównywane próbki podpisów.

Komentarz

... Z tego co przekazali to, jeśli obywatel X nie przyzna się to będą porównywane próbki podpisów.
                    No właśnie czy przyzna się? Jeżeli tak to będzie miał dodatkowo sprawę karną. Może pójść w zaparte.
                    Ostatni raz edytowany przez dizmar; 2015-12-01, 16:05. Powód: literówka

Komentarz

(...) jeśli ten dług w NC+ puchł już od pół roku do tych ~5000 zł (...)
                      Z całym szacunkiem dla Twojego nieszczęścia, ale jakim sposobem można w nC+ wygenerować w ciągu sześciu miesięcy dług o wysokości 5000 PLN ??? Zupełnie jak w jakimś parabanku....
                      abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

Cześć,

Piszę z pytaniem czy ktoś z Was drodzy forumowicze orientuje się jak wygląda proces windykacji zadłużenia w NC+? Chodzi mi tutaj o kwotę ~5000 zł.
                        [..]
                        Raczej takie sprawy to postaraj się załatwić u prawnika, bo wątpię aby ktoś na forum znał odpowiedź - nawet jeżeli to tyczy się NC+. Ewentualnie zapytaj na jakimś forum prawniczym. Ogólnie trochę dziwna sytuacja.

Komentarz

napisał(a) NCFan Zobacz post
                          Raczej takie sprawy to postaraj się załatwić u prawnika, bo wątpię aby ktoś na forum znał odpowiedź - nawet jeżeli to tyczy się NC+. Ewentualnie zapytaj na jakimś forum prawniczym. Ogólnie trochę dziwna sytuacja.
                          A nie najlepiej spytać się u źródła? (NC+)

Komentarz

niestety z nimi się nie wygra

Komentarz

Dokładnie, z nimi się nie wygra

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+