Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rusza Telewizja Światłowodowa

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Powiem tak. Testuje obecnie rózne płatne serwisy IPTV i przy kanałach SD w informacjach odbiornika pokazuje mi srednia waratosć 450KB/s obraz jest identyczny jak z normalnego odbiornika satelitarnego SD, płynny z taką samą jakością. Kanały HD mają już rózną jakość. Najniższą wartość jaką zauważyłem ma 800KB/s Obraz jest gorszy niż z odbiornika satelitarnego HD ale duzo lepszy niz SD. Kanały zaś zblizone jakością np. do canal+ HD maja przesył ok 3500-4000KB/s i róznnicy przy tv 32-40 cali nie da się zauważyć czy leci to z satelity czy odbiornika IPTV. Przy wiekszych tv np. 50-60 cali trudno mi powiedziec jak bedzie bo nie mam takiego tv
    Ostatni raz edytowany przez MDM; 2016-02-11, 13:49.

Komentarz

napisał(a) olo46 Zobacz post
      Owszem nie musimy mieć anteny, ale musimy mieć dostęp do światłowodu co nie zawsze jest możliwe i to często nawet w dużych czy średnich miastach. Zależy w jakiej lokalizacji mieszkamy (podobnie jak z kablówką).
      Tak to prawda ja mieszkam w domu jednorodzinnym
      Odchodzę przez dizmar

Komentarz

napisał(a) MDM Zobacz post
        Powiem tak. Testuje obecnie rózne płatne serwisy IPTV i przy kanałach SD w informacjach odbiornika pokazuje mi srednia waratosć 450KB/s obraz jest identyczny jak z normalnego odbiornika satelitarnego SD, płynny z taką samą jakością. Kanały HD mają już rózną jakość. Najniższą wartość jaką zauważyłem ma 800KB/s Obraz jest gorszy niż z odbiornika satelitarnego HD ale duzo lepszy niz SD. Kanały zaś zblizone jakością np. do canal+ HD maja przesył ok 3500-4000KB/s i róznnicy przy tv 32-40 cali nie da się zauważyć czy leci to z satelity czy odbiornika IPTV. Przy wiekszych tv np. 50-60 cali trudno mi powiedziec jak bedzie bo nie mam takiego tv
        Tak, tylko czy C+ może być kanałem referencyjnym do porównywania jakości HD? Pamiętam, jak Eurosporty nadawały z bitrate 10-12Mbit i to był bardzo dobry obraz HD. Rzecz jasna do strumienia z BD który ma ponad 30Mbit nie ma porównania jakkolwiek oczywiście dochodzi tu również kwestia kompresji więc przyjmijmy, że te 8-10 Mbit to jest dobry obraz HD na tv. 3500-4000 kbit to niby taki dzisiejszy standard, ale do dobrego HD jednak dużo brakuje. Sam oglądam stream NBA z League Passa i tam maks jaki można ustawić to 3000kbit i tragedii nie ma, ale tez i nie ma rewelacji. Ogólnie mam wrażenie, że to generalnie idzie wszystko w dół. Kiedyś HD to był naprawdę super HD, teraz w dążeniu do sprzedaży wszystkiego co się da pod szyldem HD ucina się pasmo video i wciska się ludziom, że to jest HD - argumentując to np rozdzielczością, ale pomijając istotne kwestie jak spadki jakości że już nie wspomnę o chamskich upscalach. Jak obserwuję to co się pojawia na tzw scenie to widzę, że tam też już większość rzeczy to WEB-DL czyli niestety ale słabiutkie to HD. Stare dobre releasy z BD gdzie video miało przynajmniej 10Mbit troszeczkę odeszły w zapomnienie.

Komentarz

Pracuję...
        X
        nc+