Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rusza Telewizja Światłowodowa

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Rusza Telewizja Światłowodowa

Podyskutujmy na temat nowej Telewizji Światłowodowej, jej możliwościach, które można przyrównać do znanej Wam telewizji nowej generacji, czy n-ki.
    Technologia światłowodowa pozwala również na wykorzystane innowacyjnych rozwiązań takich jak możliwość oglądania treści TV na urządzeniach mobilnych, a w niedalekiej przyszłości także możliwość równoczesnego nagrywania kilku kanałów jednocześnie, czy przechowania nawet do 500 godzin nagranych programów. Cenioną usługą jest multiroom, dzięki której kontent TV będzie dostępny na dowolnej liczbie urządzeń w domu a w przypadku wybranych kanałów również poza nim. W zakresie usługi dostępu do Internetu, światłowód nie wprowadza ograniczeń znanych z innych technologii kablowych i bezprzewodowych, gdzie używanie łącza przez kilka osób w jednym czasie powoduje zauważalne spowolnienie transferu zwłaszcza przy wysyłaniu danych.

Co sądzicie, jakie nowe możliwości może wnieść ta telewizja, co można byłoby zapożyczyć do wdrożenia w naszej nc+? Po prostu za i przeciw...
    TV REPUBLIKA zawsze kontrowersyjna, ale bezkompromisowa!!!

W takiej sytuacji zawsze trzeba być za. Na temat możliwości się nie wypowiadam, to mnie przerasta. Zauważyłem tylko w innym wątku, że część użytkowników liczy na spadki cen po uruchomieniu tego projektu. Wg. mnie to naiwność.

Komentarz

napisał(a) Janusz123 Zobacz post
      Podyskutujmy na temat nowej Telewizji Światłowodowej, jej możliwościach, które można przyrównać do znanej Wam telewizji nowej generacji, czy n-ki.
      Technologia światłowodowa pozwala również na wykorzystane innowacyjnych rozwiązań takich jak możliwość oglądania treści TV na urządzeniach mobilnych, a w niedalekiej przyszłości także możliwość równoczesnego nagrywania kilku kanałów jednocześnie, czy przechowania nawet do 500 godzin nagranych programów. Cenioną usługą jest multiroom, dzięki której kontent TV będzie dostępny na dowolnej liczbie urządzeń w domu a w przypadku wybranych kanałów również poza nim. W zakresie usługi dostępu do Internetu, światłowód nie wprowadza ograniczeń znanych z innych technologii kablowych i bezprzewodowych, gdzie używanie łącza przez kilka osób w jednym czasie powoduje zauważalne spowolnienie transferu zwłaszcza przy wysyłaniu danych.

Co sądzicie, jakie nowe możliwości może wnieść ta telewizja, co można byłoby zapożyczyć do wdrożenia w naszej nc+? Po prostu za i przeciw...
      To jest tylko i wyłącznie przyszłość,powiem więcej,według mnie gwóźdź do trumny tradycyjnej Tv.
      Już teraz zaczynaja nawet platformy na to przechodzić i ponoć Sky za kilka dni pokaże dekoder który umożliwi odbiór z satelity i internetu w jednym a biorąc pod uwagę 4K i ceny transponderze myśle ze na HD z satelity sie skończy.

Komentarz

Szanowni,
        prosimy aby posty zamieszczane w tym temacie ograniczały się do dyskusji na temat technologii. Jeśli dyskusja będzie schodziła na tematy związane z ofertą konkurencji, niestety będziemy musieli moderować Wasze posty usuwając je lub edytując.

Komentarz

Jak dla mnie to nic innego jak kablówka, tutaj nośnikiem jest światłowód.
          Te korzyści o których piszą wynikają z braku ograniczeń (w stosunku do satelity czy miedzi) ale ograniczeniem i tak będą urządzenia końcowe.

Nic nowego tak naprawdę, jakby każdy miał doprowadzony światłowód do domu/mieszkania to dawałoby korzyści wszystkim: mniejsze koszty dla dostawców względem np satelity a mniejsze opłaty abonamentowe dla abonentów: same plusy.

Tutaj najważniejsze jest rozpowszechnienie łącz światłowodowych, a technologie już są.

Komentarz

napisał(a) pk87 Zobacz post
            Te korzyści o których piszą wynikają z braku ograniczeń (w stosunku do satelity czy miedzi) ale ograniczeniem i tak będą urządzenia końcowe.

Nic nowego tak naprawdę, jakby każdy miał doprowadzony światłowód do domu/mieszkania to dawałoby korzyści wszystkim: mniejsze koszty dla dostawców względem np satelity a mniejsze opłaty abonamentowe dla abonentów: same plusy.

Tutaj najważniejsze jest rozpowszechnienie łącz światłowodowych, a technologie już są.
            jeśli tak jest jak jest, to dlaczego w nc+ nie można nagrywać jednocześnie choćby dwóch programów TV naraz? Mam dwa kable od konwertera, więc teoretycznie można, ale funkcjonalność ta jest zablokowana. Co to w takim razie za cudo to "urządzenie końcowe", skoro w TŚ można nagrywać kilka programów TV jednocześnie?
            TV REPUBLIKA zawsze kontrowersyjna, ale bezkompromisowa!!!

Komentarz

To jest sprawa oprogramowania tunera lub jego możliwości (tego nie wiem), ale to nie ma nic wspólnego z tematem, który sam rozpocząłeś.

Komentarz

Komentarz

Wydaje mi się, że nic innowacyjnego ponieważ chyba nikt nie ma problemu z szybką telewizją. co innego internet.

Komentarz

Po pierwsze IPTV a nie tv swiatłowodowa. Swiatłowód to łacze do przesyłu danych w systemie IP tzn. dowolnych danych 01 a nie tv. Zapewne będzie to rozwinięcie nc+ go i bedzie to pierwszy duży krok rozwoju legalnego IPTV z boxami ktore bedzie mozna podlaczyc w kazdym miejscu w kraju bez znaczenia czy mamy antene czy tez nie. Swiatłowód nie ma nic też do rzeczy bo juz od jakiegos czasu mozna wykupić pakiety dowolnej europejskiej tv w systemie IPTV w tym kanały HD które chodzą bez problemu już na łączu 10Mbit np. z boxami do tego przeznaczonych np. MAG254. Do SD wyatrczy nawet łacze 2Mbit Oczywiście oferty te są nielegalnie, ale chciałem tylko napisać że chodzi to rewelacyjnie też na słabych łaczach. Jak nc+ to wprowadzi to anteny przejdą do lamusa w tempie swiatła.

Komentarz

Owszem nie musimy mieć anteny, ale musimy mieć dostęp do światłowodu co nie zawsze jest możliwe i to często nawet w dużych czy średnich miastach. Zależy w jakiej lokalizacji mieszkamy (podobnie jak z kablówką).

Komentarz

a kto Ci powiedział ze musi byc swiatłowód ?? Tak jak pisałem IPTV i to w jakosci HD działa na kazdym łaczu bez problemu od 6-10Mbit obojetnie gdzie jestes , czy w pl czy tez na wyspach Fidzi czy na biegunie północnym. Pozatym nadawca ma mozliwosc dostosowania birate.
                        Ostatni raz edytowany przez MDM; 2016-02-09, 19:19.

Komentarz

napisał(a) MDM Zobacz post
                          a kto Ci powiedział ze musi byc swiatłowód ?? Tak jak pisałem IPTV i to w jakosci HD działa na kazdym łaczu bez problemu od 6-10Mbit obojetnie gdzie jestes , czy w pl czy tez na wyspach Fidzi czy na biegunie północnym. Pozatym nadawca ma mozliwosc dostosowania birate.
                          6Mbit ? to słabe to HD

Komentarz

napisał(a) Kipcior Zobacz post
                            6Mbit ? to słabe to HD
                            Pracuję w branży teleinformatycznej i powiem Ci, że tyle wystarczy do odbierania tv. Minusem jest to, że całe łącze będzie zawalone.

Tak jak powiedział kolega wyżej, usługowca może dopasować bitrate do naszego łącza, jednak odbije się to na jakości wyświetlanego obrazu (zazwyczaj poprzez spadek ilości klatek na sekundę).
                            Seriale+ | Vod+ | MediaBOX+
                            VIP+
                            nc+ na kartę do listopada 2016.

Komentarz

napisał(a) FenixFO Zobacz post
                              Pracuję w branży teleinformatycznej i powiem Ci, że tyle wystarczy do odbierania tv. Minusem jest to, że całe łącze będzie zawalone.

Tak jak powiedział kolega wyżej, usługowca może dopasować bitrate do naszego łącza, jednak odbije się to na jakości wyświetlanego obrazu (zazwyczaj poprzez spadek ilości klatek na sekundę).
                              Wystarczyć może wystarczy, ale będzie to wykastrowane HD z obniżonym bitrate.

Co do kolejnego zdania, zgadzam się za wyjętkiem tej uwagi w nawiasie. W jaki sposób obniżenie bitrate miałoby mieć bezpośredni wpływ na spadek ilości klatek? Obniżenie bitrate ma wpływ na jakość materiału, ale nie na jego płynność. To właśnie po to obniża się bitrate, aby materiał zachował płynność kosztem jakości.
                              No chyba, że masz na myśli sytuację w której strumień danych jest zbyt duży, żeby łącze to uciągnęło wówczas faktycznie na tv może występować efekt rwania materiału, ale nie wynika to z przyciętego bitrate tylko z tego, że odbiornik np tv nie dostaje pełnego strumienia danych i ma braki danych, które uniemożliwiają wyświetlanie niektórych klatek.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+