Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pilot (WiFi) na androida

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• BaaL_
    założył(a) wątek Pilot (WiFi) na androida

Pilot (WiFi) na androida

Witam.

Poproszę o opinię co sądzicie o tej aplikacji:

http://bit.ly/1wWXDhB

Pilot enka ( pilot nc+, pilot n ) to aplikacja posiadająca funkcje pilota (po IP) do urządzeń firmy ADB (5720SX, 3740SX), nie działa na dekoderach Sagemcom!!!. Komunikacja odbywa się nie przez port podczerwieni, a poprzez sieć LAN - Już nikt nie stanie pomiędzy Tobą a dekoderem.
    Potrzeba aby smartphone i dekoder znajdowały się w tej samej sieci LAN.
    Adres IP dekodera można zobaczyć w Setup -> Diagnostyka -> Sieć.
    UWAGA: jeżeli macie adres np: 192.168.000.001, to w aplikacji wpisujemy: 192.168.0.1.
    W ustawieniach należ podać adres IP dekodera. Port domyślnie ustawiony jest na 8080, proszę nie zmieniać portu.

Jeżeli po wpisaniu w przeglądarkę adresu w postaci: http://IP:8080/upnpdev/, gdzie IP - to adres IP dekodera nic się nie pokazuje to oznacza, że Twoje urządzenie jest źle podłączone lub nie obsługuje sterowania poprzez sieć LAN!.

Aplikacja cały czas się rozwija, więc jeżeli coś nie działa to proszę o kontakt (pilot@auroradesign.pl) przed wystawieniem negatywnej opinii. Jeżeli szukacie Państwo pomocy w obsłudze aplikacji lub konfiguracji dekodera to proszę napisać emaila (pilot@auroradesign.pl) a nie wystawiać komentarz/ocenę aplikacji.

V1.2:
    * Aktualizacja całej aplikacji,
    * automatyczne wyszukiwanie dekodera,
    * aktualizowanie listy kanałów bez konieczności aktualizacji aplikacji,
    * mini pilot wysuwany z prawej strony,
    * 3,4 lub 5 kolumn ikon programów.

V1.16:
    Aktualizacja listy programów (z 10.01.2017), aktualizacja ikon programów.

V1.15:
    Adres IP można wpisywać tak jak pokazuje go dekoder!
    Aktualizacja listy programów (z 12.09.2016), aktualizacja ikon programów.

V1.14:
    Na tabletach reklamy nie zasłaniają już przycisków!.
    Aktualizacja listy programów (z 07.03.2016), aktualizacja ikon programów.

V1.13:
    Aktualizacja listy programów (z 12.10.2015), aktualizacja ikon programów.

V1.12:
    Aktualizacja listy programów (z 11.05.2015), aktualizacja ikon programów.

V1.11:
    Aktualizacja listy programów (z 19.03.2015), aktualizacja ikon programów.

V1.10:
    Dodane zostały: ikony kanałów, menu po lewej stronie z szybkim wyborem ekranu, taby z linkami do ekranów. Najważniejsza zmiana dotyczy listy ulubionych kanałów, jeszcze bez zmiany kolejności kanałów. Edytujemy listę w ustawieniach. Aplikacja nie jest dostosowana do tabletów.
    v1.07:
    Aplikacja została podzielona na ekrany: Pilot główny i podstawowy, oraz ekrany kategorii z EPG (nc+) - kolejność zgodna ze stanem na 01.02.2015. Na razie przyciski bez logotypów programów.

Warunkiem działanie jest podłączenie dekodera do sieci LAN i podanie do aplikacji jego adresu IP - dekoder i smartphone muszą być w tej samej sieci. Jest to pierwsza wersja tej aplikacji, więc mogą pojawić się błędy. Interfejs jest w trakcie tworzenia.

Pozdrawiam i czekam na kreatywną krytykę.
    Ostatni raz edytowany przez BaaL_; 2017-02-07, 08:09.

• adiq90
    replied
    Próbowałem przywracać ustawienia fabryczne na dekoderze dodatkowym. Rozłączyłem dekoder główny z siecią. Niestety te rozwiązania nic nie dały. Aplikacja nadal nie widzi wifibox'a. Posiadam router TP-Link TL-WR841N. Zakładam, że nie jest to router o parametrach dwuzakresowych.

Leave a comment:

• Damian_nc+
    replied
    Czy próbowałeś przywracać ustawienia domyślne w dekoderze dodatkowym ? Ewentualnie na chwilę rozłączyć dekoder główny z siecią i sprawdzić czy pojawi się dodatkowy na wifi ? Czy router masz dwuzakresowy ?

Leave a comment:

• adiq90
    replied
    Witam.

Czy u Was też występuje taka sytuacja związana z komunikacją aplikacji nc+ GO pilot a dekoderem wifibox+, że aplikacja nie widzi dekodera. Dekoder rzecz jasna podłączony do tej samej sieci wifi co telefon. Dekoder jest podłączony jako multiroomowy. Najlepsze w tym wszystkim, że gdy podłączę dekoder kablem ethernetowym to aplikacja widzi dekoder. Gdy dekoder skonfigurowany jest bezprzewodowo to aplikacja widzi jedynie dekoder główny.

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    napisał(a) Piglon Zobacz post
    Po co mieć pilota w telefonie? Jakby się zepsuł oryginalny, czy jako bajer taki?
    Ja mam tak, że telewizor wisi na ścianie na obrotowym wysięgniku, a dekoder stoi na szafce zawsze w tej samej pozycji. Gdy siedzę tak, że telewizor aby był na wprost mnie jest odchylony o więcej niż 30 stopni w stosunku do dekodera to dekoder nie reaguje już na oryginalnego pilota. Zawsze wtedy do sterownia nim używam smartfona.

Leave a comment:

• scieslak
    replied
    napisał(a) Piglon Zobacz post
    Po co mieć pilota w telefonie? Jakby się zepsuł oryginalny, czy jako bajer taki?
    żeby wkurzać innych domowników psocąc się z innego pomieszczenia ;)

Leave a comment:

• Piglon
    replied

Leave a comment:

• Aleksandra_nc+
    replied
    Szewcu72 nic się nie zmieniło w te kwestii. Zasugerowałam aby wykonać hot spot z telefonu, dekoder podłączyć do Internetu w ten sposób i sprawdzić czy działa "Pilot".
    Ostatni raz edytowany przez Aleksandra_nc+; 2018-04-10, 10:32.

Leave a comment:

• Szewcu72
    replied
    @Aleksanfra_nc+ a to coś się zmieniło w tej kwestii? Do tej pory wystarczyło aby oba urządzenia były w tej samej sieci.

Leave a comment:

• Aleksandra_nc+
    replied
    @Grze3chu,
    wykonaj proszę hotpost na telefonie i dopiero wówczas spróbuj skorzystać z aplikacji nc+ pilot.

Leave a comment:

• Grz3chu
    replied
    Mam wifibox+ i nie mogę połączyć się z aplikacją nc+pilot na androida wyskakuje błąd kompaybilności. Dekoder i telefon oczywiście w tej samej sieci. Może problemem jest zakres 5ghz ? Spróuję jeszcze przełączyć na 2ghz a jeśli nie to nei wiem co jest grane.

Leave a comment:

• Jarosław K.
    replied
    napisał(a) Kipcior
    Czy jest to zgodne z prawem, żeby grzebać w czyimś kodzie?
    Tak, w zakresie dopuszczalnym przez ustawę.

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    To chyba niewłaściwy adresat. To raczej BaaL_będzie musiał pomyśleć w czym może być problem.

Leave a comment:

• Aleksandra_nc+
    replied
    fan HDTV
    przekazałam zgłoszenie do działu technicznego. Proszę o cierpliwość.

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    napisał(a) fan HDTV Zobacz post
    Będę drążył w czym był problem, tym bardziej, że po aktualizacji softu zniknęły mi ustawienia internetu, skonfigurowałem je ponownie i problem powrócił. Wszystko działa dopóki korzystam w smartfonie z WiFi, gdy przełączam się na GPRS program pilot enka wiesza się po pierwszym dotknięciu któregokolwiek klawisza. Po powrocie do WiFi działa znowu. W programie mam oczywiście ustawiony adres zewnętrzny a w routerze port 8080 dekodera przekierowany na zewnątrz.
    Cały czas mam ten problem. Wygląda jakby komunikacja z dekoderem zatrzymywała się gdy w komórce zmieniam połączenie z WiFi na GPRS. Do tego stopnia, że gdy wcisnę jakiś przycisk pilota nki będąc na połączeniu GPRS, to klawisz jaki wcisnąłem jest cały czas zaznaczony, ale dekoder nie odbiera tego sygnału do czasu, gdy przełączę połączenie komórki na WiFi. Wówczas kod wciśniętego wcześniej klawisza dociera do dekodera i wyłącza się zaznaczenie klawisza.

W poprzednich wersjach nie było tego problemu. Jest on o tyle istotny, że uniemożliwia mi przełączenie kanałów gdy jestem w drodze do domu i chciałbym aby jakiś konkretny kanał zaczął wchodzić do bufora timeshiftingu.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+