Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kino domowe 1300 zł

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Kino domowe 1300 zł

Witam, kolejnym prezentem jakim chciałbym zakupić jest kino domowe.
    Chciałbym aby było ono z Bluray 3D do 1200 zł.

Pomoglibyście mi wybrać jakieś?

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-...490.bhtml#opis

Może te?

I mam pytanie. Jeżeli ma się TV Panasonic to kino domowe lepiej aby było panasonica czy może być sony?
    Jakie są korzyści gdy mam tv sony 3d i kino domowe sony 3d?
    A drugą kwestią jak podłączyć kino? HDMI kino lepiej podłączyć do TV? Czy do nboxa? Jak będzie najlepiej i najrozsądniej?
    N-ka: Wszystkie Pakiety Tematyczne + nPremium + HBO za 68 zł - dekoder CLRA 500 GB - BYŁO I MINĘŁO

Koniec N, Pozostał tylko niezawodny CP technology bez haczyków jakie stosuje nc+.

W przedziale do 1200 to ciężko będzie coś lepszego dopasować. Osobiście od wiosny 2010 używam Sony kdl-870ew, w podanym modelu głośniki dają takie same! Co Ci mogę napisać o tych modelach sony, otóż do materiałów typu płyty BR i inne "dobre" HD nie można się przyczepić po kalibracji automatycznej jak dokładnie nie wiesz czym ruszyć w ustawieniach to nie ma co ingerować, wyjdzie bardzo dobrze jeżeli chodzi o dopasowanie fazowe i podział sygnałów. Dobry procek do dźwięku w tym segmencie! Jeżeli będziesz liczył na rewelacje przy cd i radio a także przy kanałach tv z dźwiękiem rzędu 198kB i mniej szału nie ma ale głośniki "boczne" co trzeba pamiętać są jednodrożne i trochę może brakować tzw. górki ale do słuchania doskonałego dźwięku z CD i.t.p. służy inny sprzęt. Więc jako rozszerzenie doznań akustycznych przy oglądaniu filmów, koncertów z płyt BR nic więcej nie trzeba! Do pozostałych szczegółów można się "przyzwyczaić", ja działając z dźwiękiem nie czuję większego dyskomfortu z filmami to myślę że u Ciebie także zestaw da radę. Ale jako, że temat nie specjalnie nadaje się na to forum, to chętnie odpowiem na privie!
    5720SX / CARBO (komfort + multi+ średnia 14,94zł )
    2850ST / APOLLO (DVB-T)
    Ariva T65 (DVB-T)
    Forumowa Loża Szyderców

Komentarz

A różnica między tym sony a tym panasonickiem?

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-...-btt195e.bhtml

Jest jakaś? Znacząca czy to jedno prawie to samo?

I jeszcze jedno. W sklepie RTV Media AGD są kody rabatowe, bo patrzałem w necie. I np, przez neta ten panasonic kosztowałbym mnie 150 zł mniej z tym kodem rabatowym.

Ale mam pytanie, czy gdy pójdę do sklepu i moge liczyć na ten zestaw upust? Powiem kod rabatowy i dadzą mi w sklepie od ręki upust 150 zł mniej? Czy to tylko działą zamawiając przez www?
      N-ka: Wszystkie Pakiety Tematyczne + nPremium + HBO za 68 zł - dekoder CLRA 500 GB - BYŁO I MINĘŁO

Koniec N, Pozostał tylko niezawodny CP technology bez haczyków jakie stosuje nc+.

Komentarz

jak domyślam się, że to ma być do nowego telewizora .
        najlepiej jest jak kino domowe jest tego samego producenta co telewizor .
        nc+ canal+ platinium, hbo, cinemax, history hd + multiroom (ariva 200 i LG 65LM860V cam CI+)
        Polsat + premium + multiroom cam CI+, HD6000

Komentarz

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-...071.bhtml#opis

Czy ten sprzęt lepiej zagra od Sonego i Panasa? W sumie tam miałbym bluray 3D a to też kosztuje.
          Ważne, żeby grało, żeby dzwięk był lepszy niż głośniki wbudowane w TV.

A jak fachowo się podłącza najlepiej? Kino domowe do tv? Czy kino domowe do nboxa?

Komentarz

jak ja bym sobie miał kupować to bym zrobił tak zamiast bawić się w zestaw kina domowego to bym złożył sobie komputer na amd apu i do niego dostawił tunery (karty )dvb-t / s i dokupił głośniki creativa i to podłączył pod telewizor .
            nc+ canal+ platinium, hbo, cinemax, history hd + multiroom (ariva 200 i LG 65LM860V cam CI+)
            Polsat + premium + multiroom cam CI+, HD6000

Komentarz

Nie nie. Nie chce się w to bawić.

A może mi w końcu ktoś wyjaśnić do czego służy wyjście HDMI a wyjście HDMI?
              Bo ten panas i sony ma 1 wyjście. A droższe mają też i wejście. Do czego ono?
              Bo przecież i tam mogę dokupić amplituner i hdmi podłączyć pod ampli, a ampli pod tv czy nboxa.
              Czy się mylę? Po co w takim sprzęcie wejście i wyjście?

No i jak najlepiej podłączyć i czy jest różnica kino domowe?
              Kino domowe > nbox
              Kino domowe > tv?

Jak korzystniej i jakie są różnice takiego podłączenia? Chodzi mi o HDMI

Komentarz

Panas ma bardzo podobne parametry jak sony, nie znalazłem tak na szybko informacji o kalibracji ale w "recenzjach" nie ma jakiś ważnych negatywów. Jak masz tv panasa to bierz od nich kino, masz wszystko w jednej linii wizualnej. Sony ma trochę aplikacji internetowych typu: TVP, TVN ....... Panas wiem że ma YT i jakieś zagraniczne. Chociaż czy to jest aż takie dla Ciebie istotne, nie pisałeś o takich wynalazkach.
                Co do podłączania tych zestawów, oba mają po jednym wyjściu hdmi, tak więć zapinasz kino do tv i co do dźwięku, teraz zależy jak masz oprócz tv dekoder z enki to z niego lecisz do kina a jeżeli oprócz dekodera coś jeszcze wpinasz w tv to dźwięk wypuść z tv do kina, wtedy kino dostanie sygnał z urządzenia z którego będziesz w danym momencie korzystał na tv.
                Ostatni raz edytowany przez gooralek77; 2012-12-03, 22:14.
                2850ST / APOLLO (DVB-T)
                Ariva T65 (DVB-T)
                Forumowa Loża Szyderców

Komentarz

Czekaj. Bo nie zrozumiałem za bardzo:

Przykładowo teraz mam nbox i tv i nbox podłączony HDMI do TV.

Kupuje Panasa lub Sonego i jak podłączam go?

1.
                  -Odłączam HDMI od nboxa i podłączam nbox <> kino domowe
                  -Kino domowe podłączam do tv

2.
                  -nbox podłączony do tv HDMI
                  - kino HDMI podłączam pod TV
                  - kablem optycznym kino podłączam do nboxa

3.
                  - kino domowe podłączam do tv HDMI
                  - nbox podłączam do tv HDMI

Która z tych opcji?

Komentarz

Najprościej, zrób tak:
                    kino > tv kabel hdmi
                    tv > kino optyk (tutaj leci dźwięk)
                    n-ka > tv hdmi
                    W ten sposób na tv masz obraz z obu aktualnych źródeł a do kina leci dźwięk z każdego urządzenia, które masz i urządzeń jakie w przyszłości podłączysz do tv.
                    2850ST / APOLLO (DVB-T)
                    Ariva T65 (DVB-T)
                    Forumowa Loża Szyderców

Komentarz

napisał(a) rafallo Zobacz post
                      Witam, kolejnym prezentem jakim chciałbym zakupić jest kino domowe.
                      Chciałbym aby było ono z Bluray 3D do 1200 zł.

Pomoglibyście mi wybrać jakieś?

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-...490.bhtml#opis

Może te?

I mam pytanie. Jeżeli ma się TV Panasonic to kino domowe lepiej aby było panasonica czy może być sony?
                      Jakie są korzyści gdy mam tv sony 3d i kino domowe sony 3d?
                      A drugą kwestią jak podłączyć kino? HDMI kino lepiej podłączyć do TV? Czy do nboxa? Jak będzie najlepiej i najrozsądniej?
                      Wystarczy wejść tutaj , nie komentuję tego tematu.

http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=78314&postcount=11

Na komentarz nie oczekuję.
                      Pozdrawiam.

Komentarz

napisał(a) gooralek77 Zobacz post
                        Najprościej, zrób tak:
                        kino > tv kabel hdmi
                        tv > kino optyk (tutaj leci dźwięk)

n-ka > tv hdmi
                        W ten sposób na tv masz obraz z obu aktualnych źródeł a do kina leci dźwięk z każdego urządzenia, które masz i urządzeń jakie w przyszłości podłączysz do tv.
                        A nie wystarczy TV > Kino kabel HDMI?

Bo przecież HDMI to leci i dzwięki i obraz.
                        No ale mogę się mylić.

Więc optyk też będzie konieczny mówisz?

A mógłbyś jak byś miał czas porównać Panasonica tego i Sonego i napisać m i na PW porównanie jakieś małe?

Z góry dziękuje

Komentarz

Nie obraź się ale jesteśmy na forum platformy n i tym wpisem kończę. Recenzje obu modeli znajdziesz w sieci. Napisałem już, masz tv panasa bierz to kino od nich. HDMI nie poleci ci dźwięk z tv do kina ponieważ gniazdo w kinie TYLKO wypuszcza sygnał a do doprowadzenia dźwięku służy w tych modelach optyk! Pozdrawiam
                          2850ST / APOLLO (DVB-T)
                          Ariva T65 (DVB-T)
                          Forumowa Loża Szyderców

Komentarz

Myśle że za 1300zł nie wymagaj cudów raczej szoku nie doznasz w dzwięku takiegio samego co z kolumny dużej .Kino domowe to osobne klocki

Amplituner
                            Subwoofer
                            Dobre głośniki 5.1 zreszta są teraz i 6.1 i wyżej jak THX 11.2

Ja mam Yamaha bez HDMI bo nie było w swego czasu ale teraz sa takie super Amlitunery że mała głowa

Pytałeś się o HDMI po co to jest żeby wychodził dzwięk HD :

Dolby TrueHD
                            Dolby Digital Plus
                            Dolby Pro Logic IIx
                            DTS-HD Master Audio

Zreszta możesz podłączyc pod Amlituner wiele urządzeń co ma wyjścia HDMI i w tęnczas Amplituner robi jako Matka i od niego wychodzi jeden kabel Hdmi do Tv i wtęczas nie potrzebujemy kabla optycznego do dzwięku robi to za nas Hdmi
                            Poczytaj sobie podobno warty uwagi
                            http://audioklan.com.pl/news/441/amp...produktem_roku

Mnie marzy się ten model ale jeszcze daleka droga

http://audioklan.com.pl/index.php?si...on=detail#Spec
                            Ostatni raz edytowany przez XMAREKK30; 2012-12-03, 23:10.
                            Pakiet Comfort+
                            Multi+
                            Filmbox
                            HBO
                            Premium Sport &Film
                            CANAL+ VOD
                            EXTRA+ za 79zł na całą umowę
                            Dekoder turbo 500gb

Komentarz

2) Sprzęt ma tylko jedno wyjście HDMI, nie ma wejścia. Jedyne cyfrowe wejście to wejście optyczne, co powoduje, że chcąc mieć dźwięk 5.1 z laptopa będę musiał kupić Sounblaster Exdigy, a będzie to potrzebne - patrz niżej
                              Pewnien koleś napisał to tak. Tam jak w przypadku moim Panas też nie ma wejścia HDMI.

Więc jak będę chciał mieć 5.1 na nboxie na programach to będę miał czy też będę musiał kupić Sounblaster Exdigy?

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+