Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dyskusja na temat funkcjonalności niebieskiego przycisku N

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

napisał(a) wojtekiki Zobacz post
    To miałoby jakiś sens, gdyby dłuższe wciśnięcie działało tak jak teraz, czyli wszystko znika z ekranu. Bez sensu klikać kilka razy zanim się wróci do TV.
    O.K. Zgoda. Dłuższe naciśnięcie mogłoby zastępować kilka krótkich i wracać do aktualnie oglądanego programu. Dobry pomysł, o ile jest technicznie do zrealizowania.

Z tą drobną uwagą, że teraz niestety to tak nie działa. Teraz naciskanie n powoduje skakanie między kanałami.
    Ostatni raz edytowany przez fan HDTV; 2010-11-30, 00:17.
    USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

napisał(a) fan HDTV Zobacz post
      O.K. Zgoda - dłuższe naciśnięcie mogłoby zastępować kilka krótkich i wracać do aktualnie oglądanego programu. Dobry pomysł.

Z tą drobną uwagą, że teraz to tak nie działa. Teraz n skacze między kanałami.
      Niedobry pomysł, dobre rozwiązania są najprostsze, a różnicowanie długości wciśnięcia przycisku to jest porażka dla przeciętnego użytkownika. n wychodzi z wszystkiego, back wraca poziom niżej/wraca do poprzedniego kanału. Ja nie wiem po co jeszcze robić jakieś alpejskie kombinacje.
      CLRA/CARBO -> HDMI(DVI) -> Panasonic Viera TX-P42G20E; S/PDIF -> Panasonic AV Control Receiver SA-HT15

Komentarz

napisał(a) EdiEd Zobacz post
        Niedobry pomysł, dobre rozwiązania są najprostsze, a różnicowanie długości wciśnięcia przycisku to jest porażka dla przeciętnego użytkownika. n wychodzi z wszystkiego, back wraca poziom niżej/wraca do poprzedniego kanału. Ja nie wiem po co jeszcze robić jakieś alpejskie kombinacje.
        Nauczenie się, że klawisz n jest bezpiecznym wyjściem w górę nie jest trudne. Nie trzeba nic liczyć. Chcesz wyjść do programu live klikasz sobie kilka razy. Chcesz usunąć tylko ostatnią planszę wciskasz go raz.

O.K. dwie sytuacje, pierwsze z brzegu:

1. Zaczynam oglądać jakiś program. Chcę go nagrać. Wchodzę przez LIST do nagrań własnych i muszę coś usunąć, aby zrobić miejsce. Przeglądam różne pozycje i podejmuj decyzje, które kasować. Jak mam z ich przeglądania wychodzić? Klawisz BACK jest groźny zadrży mi palec i dwa razy się wciśnie to time-shifting skasowany. Chętnie wychodziłbym z oglądania do listy nagrań pojedynczym naciśnięciem klawisza n.

2. Oglądam jakiś program z time-shiftingu (90% czasu TV idzie u mnie z time-shiftingu) i chcę zobaczyć jego opis. Naciskam INFO i jak mam teraz skasować baner z INFO i belkę? Klawisz BACK - niebezpieczny. Klawisz OPT już belki nie usuwa. Tylko niebieskie n wchodzi w rachubę. Oczywiście chodzi mi o to, aby pojedyncze naciśnięcie tego n nie skakało mi od razu do TV live, tylko zdejmowało z ekranu wszystkie banery i nie przerywało odtwarzania się programu w time-shiftingu skokiem do programu live. Masz inny pomysł jak to zrealizować?
        Ostatni raz edytowany przez fan HDTV; 2010-11-30, 00:39.

Komentarz

Nauczenie się, że klawisz n jest bezpiecznym wyjściem w górę nie jest trudne. Nie trzeba nic liczyć. Chcesz wyjść do programu live klikasz sobie kilka razy. Chcesz usunąć tylko ostatnią planszę wciskasz go raz.

O.K. dwie sytuacje, pierwsze z brzegu:

1. Zaczynam oglądać jakiś program. Chcę go nagrać. Wchodzę prze LIST do nagrań własnych i muszę coś usunąć, aby zrobić miejsce. Przeglądam różne pozycje i podejmuj decyzję, które kasować. Jak mam z ich przeglądania wychodzić? Klawisz BACK jest groźny zadrży mi palec dwa razy się wciśnie i time-shifting skasowany. Chętnie wychodziłbym do przeglądania nagrań pojedynczym naciśnięciem klawisza n.

2. Oglądam jakiś program z time-shiftingu (90% czasu TV idzie u mnie z time-shiftingu) i chcę zobaczyć jego opis. Naciskam INFO i jak mam teraz skasować baner z INFO i belkę? Klawisz BACK - niebezpieczny. Klawisz OPT już belki nie usuwa. Tylko n wchodzi w rachubę. Oczywiście chodzi mi o to, aby pojedyncze naciśnięcie tego n nie skakało mi od razu do TV live, tylko zdejmowało z ekranu wszystkie banery i pozwalało dalej oglądać program z time-shiftingu. Masz inny pomysł jak to zrealizować?
          Zbyt skomplikowane, prostota jest piękna. Szczerze mówiąc nie rozumiem problemu ani z 1., ani z 2. punktu. Jeśli klawisz n ma działać w ten sposób, jak EXIT z wszystkiego bez LAST VIEW, to w czym problem? Zadziała jak Twój ad.1 i 2. Co to jest w ogóle powrót w górę? Przyszłość jest nieokreślona i nieznana. Przeszłość wręcz przeciwnie.
          CLRA/CARBO -> HDMI(DVI) -> Panasonic Viera TX-P42G20E; S/PDIF -> Panasonic AV Control Receiver SA-HT15

Komentarz

Ja też uważam, że przycisk "n" powinien kasować wszystkie okna, ale nie time-shifting. Do wracania do poprzedniego kanału powinien służyć tylko i wyłącznie przycisk back. Strasznie mnie denerwuje jak niechcący skasuję sobie coś przez przypadek, a tak bym był pewny, że mogę spokojnie oglądać telewizję...

Komentarz

napisał(a) Bocian86 Zobacz post
              Ja też uważam, że przycisk "n" powinien kasować wszystkie okna, ale nie time-shifting. Do wracania do poprzedniego kanału powinien służyć tylko i wyłącznie przycisk back. Strasznie mnie denerwuje jak niechcący skasuję sobie coś przez przypadek, a tak bym był pewny, że mogę spokojnie oglądać telewizję...
              No właśnie. Nie kasuje time-shift. Kasuje go dopiero STOP. I już. Co tu jeszcze jest do kombinowania?

Edit: Oczywiście nie chodzi o kasowanie, ale o powrót do oglądania na żywo.
              Ostatni raz edytowany przez EdiEd; 2010-11-30, 00:47.

Komentarz

Witam.
                .
                Klawisz "niebieskie n" powinien w CARBO działać tak jak jest napisane w instrukcji do turbodekodera, cytuję:
                "Klawisz pozwala na natychmiastowy powrót do trybu oglądania. Zostają zamknięte wtedy wszystkie okna".
                Ten argument akurat zupełnie nie pasuje. Jeśli przyjmiemy że cytat zaczerpnięty jest z instrukcji obsługi dekodera ITI-5720SX, to odnosi się on właśnie do softu Blue. Ale jak słusznie zauważyłeś:
                Filozofia nawigacji po sofcie BLUE jest kompletnie inna.
                Żadnym argumentem nie jest to, że ktoś tam o coś poprosił, bo się do czegoś innego kiedyś przyzwyczaił.
                Tu się nie zgodzę. Przyzwyczajenie należy brać pod uwagę projektując obsługę dekodera. Jeśli chcemy zaproponować użytkownikowi coś nowego, to musi być lepsze od tego co już zna. Czy programiści byli przekonani do swojego rozwiązania, skoro tak łatwo przyjęli propozycję nie pasującą do filozofii nawigacji Carbo?
                Obawiam się, że zamiast spójnej filozofii czeka nas kilka trudnych kompromisów.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Klawisz BACK: cofanie do poprzedniego menu, przełączanie kanałów.
                  Klawisz N: zamykanie wszystkich okien (i tylko tyle), klawisz N nie powinien wychodzić np. z odtwarzanego nagrania. Inaczej mówiąc, oglądam nagranie, przełączam sobie opcje OPT język/napisy i naciskam N, okna się zamykają a nagranie z PVR dalej leci.

Komentarz

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                    Witam.
                    Ten argument akurat zupełnie nie pasuje. Jeśli przyjmiemy że cytat zaczerpnięty jest z instrukcji obsługi dekodera ITI-5720SX, to odnosi się on właśnie do softu Blue.
                    Jak to? Instrukcja, z której wziąłem ten opis klawisza niebieskie n, to ta, która jest dostępna po wybraniu opcji SETUP / Pomoc / Pilot na turbodekoderze z softem CARBO.

Tu się nie zgodzę. Przyzwyczajenie należy brać pod uwagę projektując obsługę dekodera. Jeśli chcemy zaproponować użytkownikowi coś nowego, to musi być lepsze od tego co już zna. Czy programiści byli przekonani do swojego rozwiązania, skoro tak łatwo przyjęli propozycję nie pasującą do filozofii nawigacji Carbo?
                    Ale w czym ta aktualna funkcjonalność klawisza n miałaby być lepsza w stosunku do oryginalnej z softu CARBO? Przecież jedyne co dołożono to zdublowanie (w pewnych sytuacjach) funkcji dostępnej pod klawiszem BACK. Chodzi o funkcję skakania pomiędzy kanałami, kasującą przy okazji bufor time-shiftingu.
                    Ostatni raz edytowany przez fan HDTV; 2010-11-30, 01:31.

Komentarz

No właśnie. Nie kasuje time-shift. Kasuje go dopiero STOP. I już. Co tu jeszcze jest do kombinowania?

Edit: Oczywiście nie chodzi o kasowanie, ale o powrót do oglądania na żywo.
                      Popieram w całości twoją koncepcję funkcjonowania klawisza N i nie ma co zbytnio kombinować z tym przyciskiem bo już jest znacznie przekombinowane.

Komentarz

Moim zdaniem - N zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami ma działać jak panic button. Nieważne co mam na ekranie - klikam N i oglądam kanał TV na żywo, bez kasowania timeshiftu, bez skakania na inny kanał.
                        Jak jestem w VOD, w nagraniu to też - dla porządku.
                        W N od 2006
                        Było U+Superfilm/68
                        Było nC+ silver, 6C+,HBO/69,
                        Extra, HBO, HBOGO, C+,C+Film1i2 > 8*C+/74,90 do 29.02.2016
                        Zaczyna być taniej i słoneczniej...

Komentarz

Zbyt skomplikowane, prostota jest piękna. Szczerze mówiąc nie rozumiem problemu ani z 1., ani z 2. punktu. Jeśli klawisz n ma działać w ten sposób, jak EXIT z wszystkiego bez LAST VIEW, to w czym problem? Zadziała jak Twój ad.1 i 2. Co to jest w ogóle powrót w górę? Przyszłość jest nieokreślona i nieznana. Przeszłość wręcz przeciwnie.
                          Ja też się nie zgadzam z "hdtvfanem". Klawisz N powinien realizować wyłącznie jedną funkcję - że nie będzie już niczego ... co by przeszkadzało w oglądaniu bieżącego kanału, taki "panicbutton". Tak go reklamował na którejś konferencji Pan Sojka i niech w końcu on tylko tak działa, bez kasowania bufora, bez dublowania "back" czy też innych wygibasów wymyślonych w celu komplikowania prostych rzeczy.
                          Ostatni raz edytowany przez jack; 2010-11-30, 08:46.

Komentarz

napisał(a) keretey Zobacz post
                            Moim zdaniem - N zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami ma działać jak panic button. Nieważne co mam na ekranie - klikam N i oglądam kanał TV na żywo, bez kasowania timeshiftu, bez skakania na inny kanał.
                            Jak jestem w VOD, w nagraniu to też - dla porządku.
                            Dokładnie tak i tylko tak powinien działać ten przycisk.
                            Panasonic Viera TX-P42X20E - mediaBOX+ (Canal+ Silver)
                            Panasonic Viera TX-P42S30E - mediaBOX+ (Canal+ Silver, HBO)

Komentarz

klawisz N znaczy " Nie dotykać " i sprawa N rozwiązana

Komentarz

Witam.
                                napisał(a) jack Zobacz post
                                Ja też się nie zgadzam z "hdtvfanem". Klawisz N powinien realizować wyłącznie jedną funkcję - że nie będzie już niczego ... co by przeszkadzało w oglądaniu bieżącego kanału, taki "panicbutton".
                                .
                                Ponieważ obecnie klawisz "n" stosowany jest do nawigacji po menu i i realizuje wiele różnych funkcji (np. chowanie okien), a to oznacza konieczność głębokiej przebudowy oprogramowania. Tak radykalna zmiana jest wbrew dotychczasowym przyzwyczajeniom użytkowników i przynajmniej na początku nie byłaby dobrze przyjęta.
                                Piszę tu tylko o warunkach realizacji proponowanych zmian. Być może ta propozycja pozwala rozwiązać kilka problemów.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+