Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ocieplanie budynku a platforma N

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Ocieplanie budynku a platforma N

No właśnie, jak w temacie. Spółdzielnia mieszkaniowa wymyśliła sobie że w tym roku będą ocieplać budynek w którym mieszkam. Oczywiście wiązać się to będzie ze ściągnięciem na ten czas anten satelitarnych.

Teraz pytanie do zorientowanych osób. Czy spółdzielnia w takim wypadku nie powinna postawić na ten czas anteny (anten) satelitarnej na dachu, tak aby każdy zainteresowany mógł sie na ten czas podpiąć? Bo nie uśmiecha mi się przez kilka miesięcy płacić 79zł za nieoglądanie niczego.
    Ostatni raz edytowany przez Monika_nc+; 2012-03-02, 09:45. Powód: epietet

Nie musisz ściągać anteny przy ocieplaniu budynku,
    inna sprawa że jak postawią rusztowania to i tak stracisz sygnał i będziesz płacił za coś co nie oglądasz

ale może spróbuj wysłać pismo do n w tej sprawie aby przedłuzyli ci umowę o okres w którym stracisz techniczną możliwość odbioru nie z własnej winy i abyś nie płacił abo w tym czasie
    TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

Mnie ocieplali w 2011 r.
      Pod koniec roku akurat byli przy moim balkonie.
      Pozwolili przytwierdzić antenę do rusztowania.
      Tak oglądałem przez miesiąc czy dwa - no problemo.
      EXTRA + HBO + Cinemax + 8xCanal+ - 64,93zł do 31.07.2015

Komentarz

@GDA Ściągnąć raczej będę musiał bo obecnie jest ona zamontowana na ścianie, którą będą ocieplać. A nawet gdyby coś się udało zdziałać, to tak jak piszesz, rusztowanie zasłoni sygnał.

A co do drugiej części Twojego posta, to może przedstawiciel by się wypowiedział czy Nka przewiduje w ogóle coś takiego?

Chociaż nie ukrywam że bardziej mnie interesuje jak przez ten czas jednak nie stracić możliwości oglądania telewizji, ale tutaj już trzeba będzie pewnie powalczyć ze spółdzielnią.
        Ostatni raz edytowany przez Pawel85; 2012-03-02, 09:07.

Komentarz

Ludzie, ja pinkole.
          Co Wy tacy oficjalni ??
          Weź się dogadaj jak facet z facetem z majstrem robót docieplających, a nie będziesz szedł do spółdzielni.
          Spółdzielnia nie pozwoli Ci nawet zakryć rur w mieszkaniu i jakby każdy pisał podania to bylibyśmy w ciemnej żici.

Komentarz

Mnie interesuje prosta sprawa. Jak w tym czasie zapewnić sobie możliwość oglądania telewizji za którą płacę niemałe pieniądze? Interesuje mnie pewny sposób a nie dogadywanie się z majstrem, kiedy już będą stawiać rusztowania i jeśli trafi się na .... to rzyć blada ;).

Komentarz

Musisz na ten czas pokombinować, może znajdziesz jakieś tymczasowe miejsce na antenę nawet z dłuższymi przewodami. Na pomoc spółdzielni bym nie liczył.

Komentarz

Skoro masz takie problemy to współczuję.
                Ja to załatwiłem z miejsca.

Komentarz

No i super, u ciebie się udało, nie jest powiedziane że u mnie się uda, dlatego zostawiam sobie to na ostateczność (bo i tak z majstrem czy pracownikami od ocieplania będą się mógł dogadać jak już będą to rusztowanie stawiać). Ale najpierw chciałbym mieć kilka alternatyw do rozwiazania tej sytuacji.

edit: a może by tak za czynsz nie zapłacić

Komentarz

napisał(a) Pawel85 Zobacz post
                    @GDA Ściągnąć raczej będę musiał bo obecnie jest ona zamontowana na ścianie, którą będą ocieplać. A nawet gdyby coś się udało zdziałać, to tak jak piszesz, rusztowanie zasłoni sygnał.

A co do drugiej części Twojego posta, to może przedstawiciel by się wypowiedział czy Nka przewiduje w ogóle coś takiego?

Chociaż nie ukrywam że bardziej mnie interesuje jak przez ten czas jednak nie stracić możliwości oglądania telewizji, ale tutaj już trzeba będzie pewnie powalczyć ze spółdzielnią.
                    No to euro i olimpiade będziesz miał z głowy współczuję. A co do załatwienia z N-ką jakiś ulg czu czego kolwiek to bym na to nie liczyła, bo niby co ich to obchodzi. Inna sprawa że jeżeli to blok to na pewno jakaś kablówka czy co kolwiek na pewno jest.

Komentarz

napisał(a) Baasia Zobacz post
                      No to euro i olimpiade będziesz miał z głowy współczuję. A co do załatwienia z N-ką jakiś ulg czu czego kolwiek to bym na to nie liczyła, bo niby co ich to obchodzi. Inna sprawa że jeżeli to blok to na pewno jakaś kablówka czy co kolwiek na pewno jest.
                      Kablówka mnie nie interesuje (50zł miesięcznie za analogowe UPC). Zobowiązanie na min. 12 miesięcy. Po co skoro ja już płacę za lepszy pakiet tv.
                      Przede wszystkim interesuje mnie oglądanie to za co płacę, czyli Nkę. Swoją drogą, moim zdaniem, spółdzielnia zdecydowanie powinna zagwarantować na ten czas możliwość podłączenia się do np. satelity na dachu żeby oglądać to za co się płaci. Inaczej uważam to za niemałe skurw... .

Co do sposóbów, jest jeszcze jeden. Dogadać się np. z kimś kto też ma tv sat i mieszka na ostatnim piętrze. Tam pewnie łatwiej będzie o zamontowanie anteny. Już na ten czas podzieliłbym się moim twinem i jeden kabel poleciałby do jednego, drugi do drugiego. Ale niestety, u mnie nikt na ostatnim piętrze tv sat nie ma.

Komentarz

Myślę, że jest to jeden z tych problemów gdzie więcej krzyku a mnie bryku.
                        Daj znać jak się sprawa ma jak już będzie stało rusztowanie.

Komentarz

Kablówka mnie nie interesuje (50zł miesięcznie za analogowe UPC). Zobowiązanie na min. 12 miesięcy. Po co skoro ja już płacę za lepszy pakiet tv.
                          Przede wszystkim interesuje mnie oglądanie to za co płacę, czyli Nkę. Swoją drogą, moim zdaniem, spółdzielnia zdecydowanie powinna zagwarantować na ten czas możliwość podłączenia się do np. satelity na dachu żeby oglądać to za co się płaci. Inaczej uważam to za niemałe skurw... .

Co do sposóbów, jest jeszcze jeden. Dogadać się np. z kimś kto też ma tv sat i mieszka na ostatnim piętrze. Tam pewnie łatwiej będzie o zamontowanie anteny. Już na ten czas podzieliłbym się moim twinem i jeden kabel poleciałby do jednego, drugi do drugiego. Ale niestety, u mnie nikt na ostatnim piętrze tv sat nie ma.
                          Nikt tobie nie każe płacic za kablówke ,wystarczy dogadać sie z somsiadem , który ją ma, innego wyjścia nie widzę,na pewno nie zrezygnują z ocieplenia ,bo ktoś straci mozliwość oglądania TV na ten czas, a tak po za tym to formalnie rzecz biorąc powinneś mieć zgodę na umieszczenie anteny na elewacji budynku i jak się uprą to i tak nic nie poradzisz.

Komentarz

napisał(a) Baasia Zobacz post
                            (...)a tak po za tym to formalnie rzecz biorąc powinneś mieć zgodę na umieszczenie anteny na elewacji budynku i jak się uprą to i tak nic nie poradzisz.
                            Niewykluczone że po ocieplaniu wymyślą takie pierdoły i też będzie problem co dalej?

Co do kablówki to dogadywanie się z sąsiadem też raczej odpada, bo to dzielenie sygnału a to raczej nie jest dozwolone w UPC (były ostatnio nawet jakieś kontrole).

na pewno nie zrezygnują z ocieplenia ,bo ktoś straci mozliwość oglądania TV na ten czas
                            Nigdzie nie pisałem że mają rezygnować, tylko przydałoby się żeby osobom, które mają obecnie tv sat zagwarantowali jakiś dostęp do tego za co płacą.

Nie ukrywam że jestem w bojowym nastroju i jak będzie trzeba to przywiążą się do anteny tvsat jak ekolodzy do drzew .

Komentarz

Nie ma możliwości zawieszenia umowy w trakcie jej trwania. Możesz oczywiście skierować pismo w tej sprawie, staramy się klientów traktować indywidualnie, ale do tej pory nie spotakałam się z takim przypadkiem, by usługi zostały zawieszone. Mam jednak nadzieję, że uda Ci się sygnał utrzymać.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+