Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ADB2850 (TNK HD) i problemy z nagrywaniem

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• ADB2850 (TNK HD) i problemy z nagrywaniem

Witam
    Po ostatniej aktualizacji softu na powyższym dekoderze zacząłem obserwować problemy z nagraniami i się zastanawiam, czy to ja tak mam, czy może to jakiś większy problem. Ale po kolei.
    Od czasu do czasu zauważam, że:
    • Jak wybiorę program z EPG do nagrania, to na liscie nagrań nie mam informacji ani o tytule, ani opisu programu, mimo, że wcześniej ta informacja była dostępna. Jedyne, co jest zapamiętane, to termin (data i czas) nagrania i kanał z którego ma być nagrany.
    • Taki program po nagraniu traci nawet i to, jedyne co zostaje to nazwa kanału, a termin się resetuje na 1 stycznia, chyba roku 2010. Program zwykle daje się odtworzyć.
    • Po wyłączeniu dysku/zasilania (ostanio często mi pada zasilanie) taki program kompletnie znika z listy. Wygląda to tak, jakby dane o programie nie były zapisywane na dysk, ale sam program - tak.

Reset (czytaj - wyciągnięcie wtyczki) zwykle pomaga i na jakiś czas (krótki) dekoder odzyskuje zdolność zapisu na dysk wszystkiego co trzeba. Inna sprawa, że jest to wkurzające i łatwo zapomieć o konieczności sprawdzenia, czy jest szansa na nagranie.
    Widział ktoś podobne objawy? Jakieś workaroundy? A może powinienem domagać się odszkodowania za zarżnięcie dysku (wszyscy wiemy o ciągłych problemach z usypianiem dysku)?
    I jeszcze jedno, do przedstawicieli N - czy można prosić o nastawę w setupie, która WYŁĄCZY automatyczne aktualizowanie dekodera? Zapłaciłem za niego i sam wolałbym decydować, czy chcę go zaktualizować - generalnie rzecz biorąc każdy nowy soft to kolejne problemy i chyba najstarszy jednak był najbardziej stabilny (pewnie dlatego, że nie miał PVR-a...).

Tomek
    NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat
Pracuję...
X
nc+