Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

aktualizacja modułu ncam TNK HD

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• aktualizacja modułu ncam TNK HD

Cześć. Posiadam Technisata Digigorder HD S2 plus. Mam TNK HD kartę + nCam + Alphacrypt Light Cam z kartą Sky Deutschland. Z poprzednim softem nCama wszystko działało na cacy. Z tym najnowszym softem dla nCama coś się popieprzyło. Nie jest możliwe dłużej jak 30 sek. oglądać kanałów TVP i TVN ,potem programy po prostu się zawieszają. Restartowanie pomaga znowu tylko na kilka sekund. Discovery, Orange Sport, NatGeo itd. lecą bez problemu. Bez Cama Alphacrypt - nCam funkcjonuje poprawnie. Chyba nowy Soft nCama nie jest przystosowany na obecność innych Camów w dekoderze. Niemieckie "Sky" programy lecą bez problemu, ale niestety nie mam wielu polskich programów, za które zapłaciłem z góry za rok.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Jankiel

..............
    Ostatni raz edytowany przez shuzzly; 2011-08-25, 07:25.

Komentarz

napisał(a) shuzzly Zobacz post
      Witam ponownie
      I kicha z moim modułem, byłem u znajomego jak wspomniałem wcześniej który tez ma N na karte i tez nCam, włozyliśmy mój moduł do jego tunera i dobre 2godziny nic! ciągle ten
      Seeking (src: OTA)
      updater r18868
      Step 1/1 (100%)
      Looking for OTA update...
      Włożyliśmy moją karte do jego modułu i działa, programy są.
      Więc poszliśmy do drugiego tunera z moim modułem (jego córki) i ok 1,5godziny nic, ciągle ten updater...

I teraz pytanie, walnięty moduł????

I działa moduł, wczoraj znajomy aktualizował na upartego po kilku próbach udało się na kanale nShow3D i po włozeniu u mnie w tv LG ruszyło od razu wszystkie kanały wraz pakietem Premium HD i wszystko pięknie chodzi prusz kanałów związane z TVN, tvn style, tvn turbo tvn hd itd itd pojawiają się na obrazie pikselozy/klatkowanie i pytanie w czym problem skoro inne kanały N chodza bez zarzutu?
      Dziś już inne kanała doszły z klatkowaniem/pikselozą.

Komentarz

Aktualizacja Sharpów to jedno, a problem z nCam n-ki, to drugie.

Na ubiegłorocznym Panasonicu TX-P50VT20E też się wyświetla logo n i na tym czarny koniec. Żeby oglądać program trzeba przejśc do innego programu i wrócić.

Komentarz

aktualizacja modułu ncam TNK HD

Oczywiście brak oficjalnej informacji.

Właśnie aktualizuję moduł TNK HD nowe oprogramowanie wersja 1.2.0 z dnia 15.11.2011 . Ustawić program na kanał MGM HD ( częstotliwość 11449.00 H 27500) i w opcjach dekodera dać aktualizację modułu.
          Po aktualizacji w opcjach modułu pojawiła się ikona Twoje Doładowania. Większych zmian nie zauważyłem. ;)
          Dekoder Micro M160 HD - klon Comag sl90HD.

Ja po za tym dostałem na moduł wiadomość 8.11.2011 że emisja TVN HD+1 będzie kontynuowana po 04.11.2011. Nie ma jak to z opóźnieniem. Tak szanują klientów ;)
          Ostatni raz edytowany przez tweed77; 2011-11-15, 15:43.
          Nbox, Linux, opłacony abonament Cyfry i N na kartę.

Komentarz

Problem z "n na kartę" i modułem nCam

Mam "n na kartę" z modułem nCam włożonym do tv Sharp le830. Wszystko działa niby ale... Po ostatniej aktualizacji oprogramowania modułu (wersja 1.2.0 z dnia 15.11.2011) zrobiło się coś takiego: po włączeniu telewizor startuje, odbiera kanał n-ki, dekoduje go przez kilka sekund, po czym pojawia się logo "n na kartę", znika i zostaje... czarny ekran. Wtedy, żeby zacząć oglądać, trzeba zmienić w tv kanał na inny. Wówczas pojawia się normalny obraz i dekodowanie jest prawidłowe. Niby nie jest to duży problem, ale wkurzający. Co ciekawe, na niektórych kanałach, np. MTVlive jest OK - logo pojawia się na ułamek sekundy, niknie i wchodzi normalny obraz!

Nie wiem, czy to kwestia karty, modułu, czy telewizora?
            Ostatni raz edytowany przez Wojtula; 2011-11-20, 11:34. Powód: Uzupełnienie

Komentarz

a ja mam problem po tej aktualizacji...

Ja mam problem po tej aktualizacji. Po włączeniu tv, moduł CI rozpoczyna pracę na kanale kodowanym, potem pojawia się logo "n na kartę" (po co to w ogóle??), znika po sekundzie i zapada ciemność! Żeby zacząć odbierać program, muszę zmienić kanał na inny (i ewentualnie powrócić do tego, na którym startował telewizor). Jest to denerwujące...

Komentarz

Wina telewizora bo ja mam moduł Ncam w dekoderze i przy włączeniu dekodera żadne logo TNK czy N na kartę nie wyskakuje. Działa bez problemu.

Komentarz

A masz najnowsze oprogramowanie? Bo u mnie też nic nie wyskakiwało do ostatniej aktualizacji..
                  Dekoder startujesz od zera, od włączenia do sieci, czy z czuwania?

Jaki wpływ może mieć telewizor na wyświetlanie loga "n na kartę"??

Komentarz

Witam
                    Jestem tu nowy i nie będę zakładał nowego wątku więc też mam problem z N na kartę, otóż kupiłem tv z wbudowanym tunerem i moduł wraz z kartą N, po wysłaniu aktywacji smsem ciągle wyskakuje mi na TV:

updater r18868
                    Step 1/1 (100%)

Przez to muli mi tv ze nie reaguje na pilota od tv, lub zareaguje po 15-20sek. Dopiero po wyjęciu modułu tv reaguje/chodzi normalnie.

I pytanko jaki problem, jakie to rozwiązanie? jestem świeżakiem w kwestii tv satelitarnej, nigdy wcześniej nie miałem więc proszę o pomoc i z góry dziękuję.
                    Pozdrawiam

Komentarz

napisał(a) Wojtula Zobacz post
                      A masz najnowsze oprogramowanie? Bo u mnie też nic nie wyskakiwało do ostatniej aktualizacji..
                      Dekoder startujesz od zera, od włączenia do sieci, czy z czuwania?

Jaki wpływ może mieć telewizor na wyświetlanie loga "n na kartę"??
                      Tak mam nową aktualizację w module Ncam - TNK HD

Komentarz

Witam
                        Jestem tu nowy i nie będę zakładał nowego wątku więc też mam problem z N na kartę, otóż kupiłem tv z wbudowanym tunerem i moduł wraz z kartą N, po wysłaniu aktywacji smsem ciągle wyskakuje mi na TV:

updater r18868
                        Step 1/1 (100%)

Przez to muli mi tv ze nie reaguje na pilota od tv, lub zareaguje po 15-20sek. Dopiero po wyjęciu modułu tv reaguje/chodzi normalnie.

I pytanko jaki problem, jakie to rozwiązanie? jestem świeżakiem w kwestii tv satelitarnej, nigdy wcześniej nie miałem więc proszę o pomoc i z góry dziękuję.
                        Pozdrawiam

Twój telewizor nie poprawnie zaktualizował moduł Ncam - N na Kartę - TNK HD. Nie jest powiedzmy "kompatybilny".

Moduł musisz włożyć do dekodera sat HD np. Ferguson Ariva 200 lub 210 lub 220 i zrobić aktualizację. Będzie wtedy działał prawidłowo. I czekać po aktualizacji aż się moduł zresetuje i ponownie włączy. Nie wyciągać karty ani modułu.

Jak jesteś z Wrocławia albo okolic to zawsze mogę pomóc w aktualizacji.

Komentarz

To kurcze kupiłem tydzień temu TV z wbudowanym tunerem by nie miać dodatkowego mebelka/tunera a tu takie problemy!
                          Na szczęście jeszcze nie wyrzuciłem i mam tuner Echostar DVR-5000, ciekawe czy zadziała tzn czy pobierze aktualizacje?

Jestem z okolic Wrocka.

Komentarz

napisał(a) tweed77 Zobacz post
                            Tak mam nową aktualizację w module Ncam - TNK HD
                            Ja mam "n na kartę" a nie TNK. I korzystam z oferty "n na kartę" a nie TNK HD. To bez różnicy?

Edit: właśnie sprawdziłem na Samsungu c8000, jest tak samo: logo n-ki i ciemność. Pomaga zmiana kanału.

To kurcze kupiłem tydzień temu TV z wbudowanym tunerem by nie miać dodatkowego mebelka/tunera a tu takie problemy!
                            Na szczęście jeszcze nie wyrzuciłem i mam tuner Echostar DVR-5000, ciekawe czy zadziała tzn czy pobierze aktualizacje?
                            Jestem z okolic Wrocka.
                            Moduł szuka aktualizacji (Looking for OTA update = Szukam aktualizacji On-The_Air).
                            W telewizorze też powinno pobrać aktualizację, wystarczy, że jest ustawiony na kanał z oferty operatora, np. TVN.
                            Trwa to od kilku minut do kilku godzin. W tym czasie nie należy próbować zmiany kanałow itp.
                            PS. Ja z TNK nigdy nie miałem problemów, również z aktualizacją.
                            Ostatni raz edytowany przez Wojtula; 2011-11-20, 11:54. Powód: Uzupełniene

Komentarz

napisał(a) Wojtula Zobacz post
                              Moduł szuka aktualizacji (Looking for OTA update = Szukam aktualizacji On-The_Air).
                              W telewizorze też powinno pobrać aktualizację, wystarczy, że jest ustawiony na kanał z oferty operatora, np. TVN.
                              Trwa to od kilku minut do kilku godzin. W tym czasie nie należy próbować zmiany kanałow itp.
                              PS. Ja z TNK nigdy nie miałem problemów, również z aktualizacją.
                              Jak i jaką pobrać aktualizację?
                              I jak przez TVN? mam TVN z kablówki analogową.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+