Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

" Kanał 3D w N.pl - sportowe, informacyjne, przyrodnicze,filmy ... "

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• " Kanał 3D w N.pl - sportowe, informacyjne, przyrodnicze,filmy ... "

Kanał 3D w N.pl ? Co wy na to .
    Ostatni raz edytowany przez marian zakrzewski; 2010-05-18, 15:45.
    SAMSUNG PS-64D8000 , Onkyo HT-S9405THX + DA DREAM 12 i N-ke .

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.

Sky uruchomił kanał 3D i co tam leci? Jeden mecz tygodniowo z Premiership. Oni mogą sobie pozwolić na takie marnowanie miejsca na transponderze (amerykanie tym bardziej). Ale nie polskie platformy. W tej chwili zdecydowanie lepiej dodać kolejny, dobry kanał HD niż jakiś test 3D, który będzie aktywny raz na trzy miesiace i jeszcze za dodatkową opłatą.

PS. A gdzie ci wyparował news o TVP 3D. No przecież tak pięknie to wyglądało .

Komentarz

napisał(a) marian zakrzewski Zobacz post
      Kanał 3D w N.pl ? Co wy na to .
      Masz taki telewizor? masz okulary?

jak nie masz to po co ci taki kanał - niech poprawią najpierw ofertę HD i jakość kanałów SD (16:9 obowiązkowo) a nie jakieś bzdurne 3D
      TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

napisał(a) GDA Zobacz post

jak nie masz to po co ci taki kanał - niech poprawią najpierw ofertę HD i jakość kanałów SD (16:9 obowiązkowo) a nie jakieś bzdurne 3D
        Spokojnie GDA, w innym wątku rozdają telewizory i okulary.

Komentarz

Niechce sie chwalić , od 7 dni mam .

Komentarz

Niechce sie chwalić , od 7 dni mam .
            WOW szczęka mi opadła

i co na nim oglądasz

Komentarz

WOW szczęka mi opadła

i co na nim oglądasz
              Nic, bo nie ma okularów.

Komentarz

Tak czy inaczej warto pogadać o tym 3D. Zaznaczam, że mnie aż tak bardzo to nie rusza, ale nowa technologia telewizyjna może oznaczać spadek cen "klasycznych" telewizorów HD.

Warto tutaj przenieść posta na temat Sky 3D
                @marian zakrzewski:

"Brytyjski operator telewizyjny wyprzedza Canal+ i jako pierwszy w Europie uruchamia trójwymiarowy kanał - Sky 3D. Trójwymiarowa telewizja dostępna będzie m.in. w ponad 1 tys. pubów.Sky 3D, pierwszy w Europie kanał telewizyjny nadawany w trójwymiarze, zadebiutuje w sobotę (3 kwietnia 2010 roku). Pierwszym wydarzeniem pokazywanym w 3D będzie transmisja
                meczu Premier League: Manchester United - Chelsea. Do końca obecnego sezonu ligi angielskiej stacja Sky 3D planuje pokazać także co najmniej pięć kolejnych meczów.

Oprócz sportu w ramówce 3D znajdzie się także wiele innych programów o różnej tematyce. Stacja zaoferuje wiele filmów fabularnych 3D, filmy dokumentalne oraz rozrywkę . Kanał będzie początkowo wprowadzony bez żadnych dodatkowych kosztów dla klientów , którzy posiadają pakiet HD."
                Ostatni raz edytowany przez Teddy1; 2010-04-13, 14:59.
                W platformie n od listopada 2007. Tak taniej i dobrej tv sat w Polsce już nie będzie.

Komentarz

WOW szczęka mi opadła

i co na nim oglądasz
                  Jeśli jesteś z okolic wrocławia moge cie zaprośić ( e obojętnie z kąd ) i ci pokaże . Wtedy sie pośmiejesz , napisz na priw jak chcesz . Kącze i nie napisze na forum więcej na temat co mam i co oglądam . Ps - przyjmiesz zaproszenie ? wtedy napiszesz co widziałeś
                  Ostatni raz edytowany przez marian zakrzewski; 2010-04-13, 14:56.

Komentarz

Kącze i nienapisze na forum więcej
                    Przepraszam że co?

pytam poważnie, czy masz jakieś źródło z którego sobie oglądasz sygnał w 3-D? jakiś odtwarzacz? jakieś płyty w tej technologii?

Komentarz

WOW szczęka mi opadła

i co na nim oglądasz
                      cytat

2D do 3D czyli 3D z dowolnego źródła. Czyli ryb przekształcania obrazu 2D do 3D może być tym co zapewni Samsungowi sukces na rynku. Jak by nie patrzeć, filmów zapisanych w 3D na dyskach Blu-ray będzie w tym roku niewiele (mówi się o 20 tytułach do końca 2010 roku). Co więcej będą to głównie filmy animowane. Nie zapowiada się także aby szybko ruszyła w Polsce telewizja nadająca sygnał w trybie 3D. Na pewno powodzenie wszystkim producentom mogą zapewnić gracze, którzy po pierwsze otrzymają aktualizację dającą możliwości obsługi 3D konsoli Sony PlayStation 3, a po drugie, dzięki technologii NVIDIA 3D Vision już teraz mogą grać w kilkaset gier pecetowych przystosowanych do pracy w trybie 3D.

Samsung jest jednak bezpieczny i naszym zdaniem nie musi się obawiać o ubogą ofertę treści trójwymiarowych. Kluczem jest funkcja 2D do 3D, którą realizuje wbudowany w telewizorze procesor wideo o nazwie Valencia. Jego wydajność jest na tyle wysoka, że nie ma on problemu z dokonywaniem w locie modyfikacji Full HD. Jak działa ten algorytm? Samsung nie chce zdradzić wszystkich szczegółów, dowiedzieliśmy się jednak, że 2D do 3D bazuje na dość prostych algorytmach porównujących obszary wyświetlanego obrazu pod względem kierunku ruchu i wielkości prezentowanych obiektów. Np. postać która jest na pierwszym planie i podczas ruchu staje się coraz większa, interpretowana jest jako obiekt zbliżający się w stronę widza. M.in. dzięki takim zabiegom procesor dokonuje odpowiednich modyfikacji regulując głębię obrazu. Im więcej ruchu na ekranie tym efekty 3D lepsze.
                      Podczas testów okazało się jednak, że nawet statyczne programy, jak wiadomości telewizyjne prowadzone przez prezentera ze studia, wyglądają w 3D naprawdę imponująco. Nie zauważyliśmy błędów powstających w obrazie podczas przeróbki 2D do 3D. Głębia jest znakomita, a dodatkowo, w odróżnieniu od materiałów z dysków Blu-ray 3D, poziom głębi efektu 3D można regulować samodzielnie w skali od 1-10.

Najlepsze rezultaty daje naszym zdaniem ustawienie 5-6. Głębi na razie nie możemy zmieniać przy wyświetlaniu w 3D programu telewizyjnego (na stałe ustawiona jest na 5). Być może wraz z aktualizacją oprogramowania sterującego się to zmieni. Co ważne 2D do 3D działa praktycznie zawsze - przy wyświetlaniu z DVD filmów w standardowej rozdzielczości, a także podczas odtwarzania filmów z dysków USB.

Komentarz

pomijajac szczegoly techniczne i dostepnosc tej nowinki to dziwie sie, ze sa tak duze opory przed tym 3D. Nie widze problemu by np jeden wieczor w nFilmHD byl przeznaczony na 3D lub idiotyczna kolekcja nFilmHD vod moglaby byc mniej idiotyczna gdyby tam pojawily sie filmy w 3D. Kiedys czytalem identycznyzne farmazony na temat kanalow HD, a teraz wszyscy chca HD!

Komentarz

Nie wydaje mi się jednak, żeby co do kanałów HD było tyle zastrzeżeń zdrowotnych co do 3D, sam Samsung zrobił spory disclaimer (za polygamia):

Dzieci i nastolatki mogą być bardziej podatne na zagadnienia zdrowotne związane z oglądaniem 3D i powinny być ściśle nadzorowane podczas oglądania tego typu obrazów. Dzieci poniżej szóstego roku życia nie powinny oglądać 3D TV. Kobiety w ciąży, starsi, cierpiący na poważne schorzenia medyczne, pozbawieni snu lub będący pod wpływem alkoholu powinni unikać funkcji 3D. Oglądanie 3D może także wywołać mdłości, zaburzenia percepcji, dezorientację, ból oczu i zachwiania równowagi. Rekomendowane jest robienie częstych przerw by uniknąć tych objawów. Jeśli twoje oczy wykazują oznaki zmęczenia lub wysuszenia lub masz któryś z powyższych objawów natychmiast przerwij korzystanie z tego urządzenia i nie ponawiaj użytkowania przynajmniej przez 30 min po ustaniu objawów. Oglądania 3D przez okulary w długim okresie czasu może powodować ból głowy lub poczucie zmęczenia. Jeśli poczujesz ból głowy, zmęczenie, zawroty głowy przestań oglądać TV i odpocznij.
                          "3D" w formie okularów było już kilkanaście lat temu - Ci którzy już nie są nastolatkami, pamiętają zapewne "hełm" Virtual Reality do gier komputerowych typu Duke Nukem. Efekt dawało to znakomity (2x lepszy niż okulary bo hełm miał wbudowane doskonałe słuchawki i skutecznie separował od otoczenia), kosztowało to tyle co obecne telewizory 3D, a jednak jakoś się nie przyjęło. Podobnie zresztą jak bardziej archaiczne rozwiązania typu Virtual Boy od Nintendo.

Może teraz będzie inaczej, ale ja jakoś nie widzę świetlanej przyszłości przed 3D i jego dominacji w naszych domach. Wystarczy spojrzeć na to jak stoi w miejscu oferta kinowa w 3D - 90% contentu to naiwne efekciarskie filmiki iMaxa, które się ogląda i zapomina + filmy animowane.. Nawet jak doliczymy do tego trochę sportu (choć mimo wszystko sensu oglądania piłki z trzecim wymiarem zbyt dużego nie widzę to nadal będzie chyba trochę za mało..

Komentarz

napisał(a) n box Zobacz post
                            cytat

2D do 3D czyli 3D z dowolnego źródła.
                            Aha czyli tak samo jak z naszymi kanałami HD, wystarczy puścić SD w 16:9 i dodać znaczek HD

Komentarz

Aha czyli tak samo jak z naszymi kanałami HD, wystarczy puścić SD w 16:9 i dodać znaczek HD
                              Czemu gdzie przeglądam tematy ty tylko warczysz-kąsasz masz problem z ego ?

Zaproszenie aktualne , ( Przepraszam że co?

pytam poważnie, czy masz jakieś źródło z którego sobie oglądasz sygnał w 3-D? jakiś odtwarzacz? jakieś płyty w tej technologii? )

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+