PDA

Zobacz pełną wersję : Comon Interferance/CI+/tuner DVB-S2

jasiorr
2012-08-12, 16:00
Witam, stoję teraz przed kupnem TV i na jednej z aukcji wpadłem na ciekawą funkcję Comon Interferance czy jakoś tak czyli tuner satelitarny w TV ?
Oznacza to że w TV jest gniazdo na karte i będzie działać bez dekodera ?
Na którymś z serwisów znalazłem taką informację
,,Po raz pierwszy kupujący otrzymają możliwość nabycia telewizora wraz z modułem dostępu warunkowego CAM,
oraz
,,Od czerwca będą dostępne dwa modele: 32-calowy CX525 oraz 40-calowy EX725, zapewniający obsługę technologii 3D. Oba modele: KDL-32CX525 oraz KDL-40EX725 oferowane będą w zestawie promocyjnym z pakietem startowym telewizji n na kartę (karta + moduł CI+)" martykół jest z przed roku wiec technologia poszła do przodu, w zwiazku z tym mam pytanie gdzie mogę dostać ten moduł CI+ oraz czy bedzie to działać z kartą abonamentową, oraz co oznacza pogrubiony fragment ,,moduł dostępu warunkowego"
Tyle dzieki za jakieś info :)

Ziomal153
2012-08-12, 16:04
Witam, stoję teraz przed kupnem TV i na jednej z aukcji wpadłem na ciekawą funkcję Comon Interferance czy jakoś tak czyli tuner satelitarny w TV ?
Oznacza to że w TV jest gniazdo na karte i będzie działać bez dekodera ?
Na którymś z serwisów znalazłem taką informację
,,Po raz pierwszy kupujący otrzymają możliwość nabycia telewizora wraz z modułem dostępu warunkowego CAM,
oraz
,,Od czerwca będą dostępne dwa modele: 32-calowy CX525 oraz 40-calowy EX725, zapewniający obsługę technologii 3D. Oba modele: KDL-32CX525 oraz KDL-40EX725 oferowane będą w zestawie promocyjnym z pakietem startowym telewizji n na kartę (karta + moduł CI+)" martykół jest z przed roku wiec technologia poszła do przodu, w zwiazku z tym mam pytanie gdzie mogę dostać ten moduł CI+ oraz czy bedzie to działać z kartą abonamentową, oraz co oznacza pogrubiony fragment ,,moduł dostępu warunkowego"
Tyle dzieki za jakieś info :)

Z tego co się orientuję to karty platformy n w ofercie abonamentowej są parowane z dekoderem tzn. że działają tylko z dekoderem platformy n. Tak więc karta nie zadziała w module.

olo46
2012-08-12, 16:18
Z tego co się orientuję to karty platformy n w ofercie abonamentowej są parowane z dekoderem tzn. że działają tylko z dekoderem platformy n. Tak więc karta nie zadziała w module.
Karta działa z konkretnym tylko jednym dekoderem, z którym jest zestawiona w parę. Z innym nawet takim samym już nie zadziała.

Artek Ł.
2012-08-12, 16:25
TNK HD jest szansa, że zadziała bo jest sprzedawana z modułem , ale N jaka jest sprzedawana z dekoderem to nie

http://n.pl/oferta/dekodery/modul-ncam

olo46
2012-08-12, 16:37
TNK HD jest szansa, że zadziała bo jest sprzedawana z modułem , ale N jaka jest sprzedawana z dekoderem to nie

http://n.pl/oferta/dekodery/modul-ncam

TNK HD i n na abonament to są dwie różne bajki.

Paweł_nc+
2012-08-12, 16:40
Moduł nCam HD dostępny jest jedynie w ofercie n na kartę/TNK HD. Kupując nasz moduł, otrzymujesz sparowaną z nim kartę. Ta karta działa jedynie w ofercie na kartę czyli nie ma możliwości odbierania dzięki niej telewizji abonamentowej.

Pilot
2012-08-12, 16:44
Zgadza się :spoko: tutaj szczegóły (http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=45263) choćby z oferty firmy Samsung, nie różni się od innych ofert tv (pomijam certyfikat). :)

Pozdrawiam.

jasiorr
2012-08-12, 17:33
Moduł nCam HD dostępny jest jedynie w ofercie n na kartę/TNK HD. Kupując nasz moduł, otrzymujesz sparowaną z nim kartę. Ta karta działa jedynie w ofercie na kartę czyli nie ma możliwości odbierania dzięki niej telewizji abonamentowej.

dziękuje potwierdziliście moje obawy, że to tylko na tą kartę jest
(temat mnie zainteresował bo dekoder mi coś świruje a tak bym go nie potrzebował :) )

igosoft
2012-08-15, 20:56
Witam

Czy dobrze zrozumiałem ?

Jestem klientem platformy N z abonamentem (od 15 miesięcy). Mam telewizor LG 980S z C+ i DVB-S2. Producent TV email'em potwierdził, że nie będzie problemów z modułem nCAM.

Chciałbym zrezygnować z dekodera HD i moduł nCAM z z kartą z aktualnym abonamentem włożyć do mego TV.

Na forum http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=52550&page=2 przeczytałem "nowe karty TNK HD i nnk nie sa juz podobno parowane z dekoderem, wiec z modulem tez juz pewnie nie"

Czy to oznacza iż bez problemów mogę użyć nCAM z moją kartą abonamentową ?

pozdrawiam serdecznie
Igor

Pilot
2012-08-15, 21:01
Witam

Czy dobrze zrozumiałem ?

Jestem klientem platformy N z abonamentem (od 15 miesięcy). Mam telewizor LG 980S z C+ i DVB-S2. Producent TV email'em potwierdził, że nie będzie problemów z modułem nCAM.

Chciałbym zrezygnować z dekodera HD i moduł nCAM z z kartą z aktualnym abonamentem włożyć do mego TV.

Na forum http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=52550&page=2 przeczytałem "nowe karty TNK HD i nnk nie sa juz podobno parowane z dekoderem, wiec z modulem tez juz pewnie nie"

pozdrawiam serdecznie
Igor

<:/> Parę postów wstecz masz odpowiedź:

Moduł nCam HD dostępny jest jedynie w ofercie n na kartę/TNK HD. Kupując nasz moduł, otrzymujesz sparowaną z nim kartę. Ta karta działa jedynie w ofercie na kartę czyli nie ma możliwości odbierania dzięki niej telewizji abonamentowej. :spoko:

Pozdrawiam.

yackoo
2012-08-15, 22:54

nCAM nie działa z ofertą abonamentową n, a jedynie z usługami "na kartę"!

Piotrek_nc+
2012-08-16, 13:27
Dokładnie tak. Moduły nCam nie są w stanie obsługiwać karty z oferty abonamentowej.

tux
2012-08-16, 21:07
I między innymi z tego powodu macie tak mało abonentów. Dużo osób (a naprawiam TV u klientów) nie ma "N" tylko dlatego, że nie chce dodatkowego pudła przy telewizorze i albo ma konkurencję SAT (CP z modułem CP lub C+ z modułem) albo kablówkę cyfrową z modułem Connax+karta.

Takie są teraz czasy. Telewizor wisi na ścianie w salonie, kabli nie widać tylko ta puszka straszy i żona mówi, że ma jej nie być i koniec.
Producenci TV nie bez przyczyny wypuszczają nowe modele z DVB-T/S/C.

Mogę śmiało napisać, że może nawet nie było by potrzeby sprzedaż "N" bo sama by się super utrzymała.

olo46
2012-08-16, 21:13
...........Mogę śmiało napisać, że może nawet nie było by potrzeby sprzedaż "N" bo sama by się super utrzymała.
Nawet nie znasz powodów sprzedaży "n". Jeśli zaś chodzi o moduły to masz rację lecz nie całkowicie. Moduły powodują niezbyt wielki wzrost sprzedaży platform.

tux
2012-08-16, 22:40
Tak naprawdę to od około roku w Polsce na skalę masową są dostępne TV z DVB-S/DVB-S2. Wcześniej było ich jak na lekarstwo.

Niedawno nawet duże sieci jak INEA wprowadziły moduły. Ciekawe dlaczego?

Co do platform cyfrowych. Jak pójdziesz do dobrego APS to nikt nie ukryje przed Tobą modułu/karty jak jest.
Jak pójdziesz i będziesz chciał moduł bo wiesz co kupiłeś (wiesz, że TV ma wbudowany tuner SAT) to dostaniesz go wszędzie gdzie go oferują.

Jeszcze dwa lata temu nawet kablówki kręciły nosem na temat modułów. Teraz zmienia się.
Ja osobiście przez ostatnie kilka lat pracy w zakresie HomeService zaobserwowałem dużą zmianę myślenia ludzi. Problem w tym, że Oni już sobie jakoś radzą, mają inne rozwiązania niż "N" itd. Nie chcą po prostu wywarzać otwartych drzwi głową bo nie ma takiej potrzeby.

Myślę, że dużym gwoździem do trumny platform cyfrowych będą moduły DVB-C wraz z kablówkami. Wielkopolska (tam gdzie serwisuje) jest tego bardzo dobrym przykładem. Nawet małe osiedlowe kablówki mają to czego nie ma "N".
Rozmawiając z osobami z tych kablówek, mam na myśli zarząd, często odpowiedź była jedna - ludzie nie chcieli brać dekoderów a analogowa kablówka stała się zbyt droga w utrzymaniu.

Ja osobiście mam C+HD PrePaid bo nienawidzę umów i podawania danych osobowych, "N" mnie tego nauczyła, ale za to mam na 4 TV bez łaskawego proszenia się o multiroom bo załatwia to spliter. W przypadku "N" muszę mieć ich sprzęt i nie mogę nic zrobić. Tutaj mam pełne PVR na 4 TV z możliwością zgrania na komputer.
Podobnie mają Ci z modułami od kablówki i odpowiednimi TV.

Długo pisać, ale najważniejsze jest to, iż ludzie nie są już tak durni jak kilka lat temu. Zaczynają się jednak domagać tego cz tamtego.

Z ciekawostek mogę napisać iż od prawie 5 lat jak serwisuje TV na początku najwięcej ludzi miało CP, potem było "N" + C+, teraz (od około 1,5 roku) najwięcej jest C+. Może taki teren, może na takich ludzi trafiałem. Nie mam pojęcia, ale może jednak coś w tm jest. Dużo osób też miało oferty PrePaid, najczęście C+ i CP.