PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły dotyczące rozwoju oferty TNK HD/ n na karte

Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Aifam
2011-01-20, 12:54
Jak dla mnie powinni zrobić tak w N przybyło 4 kanały do TNK HD też dodać 4 kanały i nikt nie miał by żalu a tak ? 8zeta więcej płacą a ofertę mają o wiele lepszą ;/

MattCarnall
2011-01-20, 13:49
Co może poprawić sprzedaż TNK HD? Odpowiedź jest prosta. Migracja niezadowolonych użytkowników Polsatu do TNK HD. Warunkiem jest powiększenie oferty nawet częściowo z paczki BBC.

Pewnie zapytacie, a dlaczego nie do n? Bo to trochę inny target klientów, gdyby mieli iść do n, dawno by już tam byli. Polsat ma prostą ofertę, n raczej dla wymagających. TNK HD jest proste w swoim założeniu.

Pewnie marketingowcy n-ki się ze mną nie zgodzą, ale lepiej żeby byli polsatowcy mieli wybór pomiędzy n a TNK HD, niż mieliby pójść do cyfry+.

pavel 28
2011-01-20, 20:50
Ja czekam osobiscie na BBC Knowlege HD lub NG HD ,TVP 1 HD, Discovery Historia, NFilm HD:taktak: oczywiscie TNK HD

vlodar7
2011-01-20, 23:20
Kilka miesięcy temu rozwiązałem umowę z CP. Przyglądając się przedświątecznej szopce promocyjnej wybrałem TNK HD. Promocja ORANGE 5-cy, tuner ITI 2850st (combo) wychodzi za ok.220zł. Jak TNK HD przestanie mnie zadawalać to przestanę płacić (bezceene) i zostanie mi pakiet bez opłat i tv naziemną DVB-T. Mam nadzieję, że inne platformy zaczną rozwijać system przedpłacony, abo. jest kłopotliwe i w kontakcie koncernu z klientem ten ostatni już przy podpisywanu umowy leży na deskach. Dla rozwoju TNK HD - dać do wyboru więcej możliwości wyboru kanałów za rozsądną cenę, usprawnić BOK (internet).

radja27
2011-01-21, 09:35
Witam wszystkich
Od ponad miesiąca jestem użytkownikiem TNK HD dlatego z dużym zainteresowaniem śledze forum z propozycjami rozwoju oferty i muszę przyznać, że zgadzam się z większością postów.
TNK HD miała znakomity start - prawdziwe wejście smoka: ciekawa oferta programowa, niewysoka cena, brak abonamentu, jasne i przejrzyste zasady. Wszyscy jednak spodziewaliśmy się, że jest to dopiero początek i że oferta będzie rozwijana, zwłaszcza oferta programowa. Oczywiście wszyscy rozumiemy, że to nie od razu musi być tak, że będzie można doładować sobie jeden konkretny kanał na 24 godziny choć to raczej w tym kierunku powinno zmierzać.
Wydaje mi się natomiast oczywistą sprawą, że użytkownicy TNK powinni mieć dostęp i możliwość doładowania dokładnie wszystkich pakietów dostępnych w ofercie "n". Oczywiście cena w przeliczeniu na jednostkę musi być wyższa. Przecież można sobie nawet wyobrazić sytuacje, że ktoś doładowuje pakiet podstawowy i do tego np HBO. Zawsze chciał mieć HBO ale do tej pory musiałby zapłacić dużo więcej za podstawowe pakiety i rezygnował. doładowuje to HBO przez 3 miesiące aż zna wszystkie filmy na pamięć:) i stwierdza ze to zadna rewelacja. Ale pozniej zamawia sobie np nfilm bo lubi filmy potem cinemax a w miedzy czasie w hbo nastapiła rotacja filmów i znowu jest co ogladać:) To tylko przykład oczywiście.
Wszyscy oprócz merytorycznej dyskusji podajemy tu również swój koncert życzeń więc i ja napiszę coś od siebie. Mam półtoraroczną córkę i bardzo brakuje mi możliwości doładowania kanału typu cbeebies. Zgadzam się z postami dotyczącymi comedycentral. Osobiście nie oglądam AXN ale wiem ze ma wielu fanów a rzeczywiście w jakości SD wygląda słabo. Mówię o doładowywaniu tych kanałów a nie o dołożeniu za darmo.
Chcemy mieć możliwość kupowania i będzie zabawnie jezeli się okaże, że jednak nie chcą nam sprzedawać. Chyba nie taka powinna być idea telewizji na kartę żeby zrobić dwa pakiety i zamknąć temat. Rozumiem że "nie od razu Rzym zbudowano" ale czekamy niecierpliwie na jakiś ruch ze strony Cyfrowego Domu.
Życzę przedstawicielom telewizji n trafnych decyzji w sprawie TNK HD bo konkurencja nie śpi i może Was zaskoczyć również w tej kwestii

z poważaniem

Aifam
2011-01-21, 09:57
Ja osobiście chciałbym żeby była opcja że np płace za pół roku z góry full pakiet i mam taniej ( taka niby umowa na pół roku ) . A co do nFilm to też się dziwie że go nie ma w TNK HD z tego co wiem ( ale pewny nie jestem ) to w CP w najniższym pakiecie jest Polsat Film

widex
2011-01-21, 10:33
Polsat Film to nie kanał premium, tylko tematyczny. Co do nFilmów to czemu nie? nShow 3D jest w TNK HD.

Podzieliłbym pakiety na tematyczne, bo sportu nie oglądam ;>. Filmy czasami. Kanałów dziecięcych w ogóle.

Dla płacących za rok, taniej.

balonik12
2011-01-21, 10:46
Polsat Film to nie kanał premium, tylko tematyczny. Co do nFilmów to czemu nie? nShow 3D jest w TNK HD.

Podzieliłbym pakiety na tematyczne, bo sportu nie oglądam ;>. Filmy czasami. Kanałów dziecięcych w ogóle.

po lekturze ostatnich kilkunastu postów, popierających generalnie rozwój oferty programowej (pamiętacie jak na początku dyskusja dotyczyła głownie braków w sofcie) wpadłem na szatański pomysł.
Skoro 'n' jest dostępna w umowie na 13 miesięcy za 48zl i dekoder za 0 czy 48zł to niech wprowadzą opcje, płacę za rok z góry i mam to samo co w 'n'. Czyli jestem niejako związany umową, ba nawet więcej bo operator nie tylko ma zapewnienie, że będę płacił ale fizycznie ma już moje pieniądze. Jeśli czytają te pomysły to może w końcu ktoś ruszy zadek i zacznie myśleć nad takimi rozwiązaniami. Prosty i szybki pomysł na zastrzyk gotówki dla opa.

Aifam
2011-01-21, 10:50

Aha nie wiedziałem ale dobrze piszesz ja np wolałbym żeby zabrali nShow 3D i dali nFilm .

vlodar7
2011-01-21, 11:23
po lekturze ostatnich kilkunastu postów, popierających generalnie rozwój oferty programowej (pamiętacie jak na początku dyskusja dotyczyła głownie braków w sofcie) wpadłem na szatański pomysł.
Skoro 'n' jest dostępna w umowie na 13 miesięcy za 48zl i dekoder za 0 czy 48zł to niech wprowadzą opcje, płacę za rok z góry i mam to samo co w 'n'. Czyli jestem niejako związany umową, ba nawet więcej bo operator nie tylko ma zapewnienie, że będę płacił ale fizycznie ma już moje pieniądze. Jeśli czytają te pomysły to może w końcu ktoś ruszy zadek i zacznie myśleć nad takimi rozwiązaniami. Prosty i szybki pomysł na zastrzyk gotówki dla opa.
Idea TNK jest taka, dziś płace to oglądam nie płacę nie oglądam.Jeśli ktoś chce się wiązać na 12 m-cy to podpisuje umowę na abo. napewno wyjdzie taniej. Aby aktywacja i dezaktywacja pakietów odbywała się szybko trzeba usprawnić BOK, wszystkie operacje przez internet - to jest podstawa rozwoju TNK HD. Dać większą możliwość wyboru w pakietach ale i "singli" i to do pakietu domowego.Pakiet domowy wzbogacić o kanał dla maluchów, możliwie szybko.

gardiasz92
2011-01-21, 11:27
Idea TNK jest taka, dziś płace to oglądam nie płacę nie oglądam.Jeśli ktoś chce się wiązać na 12 m-cy to podpisuje umowę na abo. napewno wyjdzie taniej. Aby aktywacja i dezaktywacja pakietów odbywała się szybko trzeba usprawnić BOK, wszystkie operacje przez internet - to jest podstawa rozwoju TNK HD. Dać większą możliwość wyboru w pakietach ale i "singli" i to do pakietu domowego.Pakiet domowy wzbogacić o kanał dla maluchów, możliwie szybko.

I Tu Masz Racje TNK HD Powinna Być Identyczna Jak N Wszystkie Kanały Jak W N i Płacę Za Te Pakiety Co Chcę i Jak Mnie Stać To Kupuje Wszystko Nie Płacę Nie Oglądam Bez Żadnych Skrupułów.

balonik12
2011-01-21, 12:00

no wlasnie wychodzac z zalozenia ze op boi sie sytuacji ze nie doladuje (choc to bzdura) moze zaproponowac to samo co w 'n' przy platnosci za rok z gory. To wiecej niz umowa bo wplacam cala kase jednorazowo, koszt nizszy bo nie wypozycza mi dekodera.

Aifam
2011-01-21, 12:33
no wlasnie wychodzac z zalozenia ze op boi sie sytuacji ze nie doladuje (choc to bzdura) moze zaproponowac to samo co w 'n' przy platnosci za rok z gory. To wiecej niz umowa bo wplacam cala kase jednorazowo, koszt nizszy bo nie wypozycza mi dekodera.

jestem tego samego zdania nie wiem czemu ITI boi się wprowadzić wszystkie pakiety / kanały z N-ki ale ok rozumiem że chcą być lepsi i mieć ''asa '' w rękawie w postaci VOD jakieś kanały premium . Ale dali by chodź trochę lepszą ofertę dla TNK HD chociaż 3pakiety + podstawowy bez tych ''super'' kanałów premium . Gdyby w końcu TNK HD była bardziej zbliżona do N-ki to ITI miała b ofertę najlepszą w Polsce teraz są czasy jakie są Ci co zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie są zabezpieczeni finansowo a ktoś kto zarabia i większosć idzie po opłatach na życie boi się brać takiego obciążenia jak umowa nawet taka 13mc z drugiej stron są osoby które nie pracują w zimę ( budowlanka itp ) zimą też starają się żyć oszczędniej i wiedząc o tym że musi płacić 48zł przez ten zimowy okres zniechęca go to . No ale widocznie w ITI pracują ludzie którzy nie wiedza co to znaczy niech w końcu wezmą przykład z operatorów komórkowych - ja tam nie widziałem żeby osoby były gorsze bo mają na kartę telefon a jeszcze lepiej gdyby wzieli przykład z Play ze swoim telefonem 50% abonamentu się płaci przez całą umowę . A my? mamy swój tuner PAROWANY i ja jako klient Cyfrowego Domu / TNK HD czuje się klientem drugiej kategorii mimo . I nie piszcie że jak kupowałem to wiedziałem co brałem bo jak Wy podpisywaliście umowę też wiedzieliście jakie kanały macie mimo wszystko wiele osób upomina się o nowe kanały i rok w rok macie takowe my mamy figę z makiem ewentualnie TVP Seriale z powtórkami starymi filmów ( m jak miłosć z 2000 r )

vlodar7
2011-01-21, 12:37
- robisz jak zechcesz- nie ma zakazu, operator przewidzial 24-mce, tylko po co sobie wiązać ręce (możliwość swobodnego wyboru) za parę groszy oszczędności.Ale to sprawa indywidualna, jesteśmy ludźmi wolnymi.

test00001
2011-01-21, 13:11
Jak można wejść na dekoderze TNK HD 5800 S na edycje zdjęć przez USB

W opisie jest taka możliwość w menu nic takiego nie ma

dekoder sprzedawany w ofercie TNK HD jako używany ODNOWIONY
z 12 miesięczną gwarancją producenta,
- po odnowieniu praktycznie nie nosi żadnych śladów użytkowania

parametry użytkowe:
- obraz wysokiej rozdzielczości HDTV 720p, 1080i
- skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)
- dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital
- EPG elektroniczny przewodnik po programach
- dekoder prosty w instalacji, menu w języku polskim
- 4-cyfrowy czytelny wyświetlacz
- teletext, blokada rodzicielska, format obrazu 4:3 oraz 16:9
- możliwość przeglądania zdjęć poprzez gniazdo USB

balonik12
2011-01-21, 15:07
Ponawiam prośbę do Pana Tomasz Berezowskiego o utworzenie oddzielnego wątku dot. rozwoju TNKHD i spraw stricte użytkowych. W tej chwili posty o tematyce "rozwojowej" są posiekane problemami technicznymi Użytkowników.

gibraltaler
2011-01-21, 18:44
Kupując dekoder HDTV na myśl mi nie przyszło, że nie ma w ofercie radia satelitarnego, lecz radio via internet. Dla mnie to nie postęp, lecz krok wstecz. Oczywiscie brakuje mi teraz sprzętu do konfiguracji bezprzewodowej i momentalnie ordynarny kabel sieciowy prowadzi przez cełe mieszkanie. Za to telewizja tamilska, kanały dla religijnych oszołomów, brak mozliwości wymazania tych śmieci z listy kanałów. Piękie, pięknie....

test00001
2011-01-21, 20:15
Dzisiaj na pozycji 157 w dekoderach 5800s pojawiło się radio na wizji czwórka kolejny program wartościowy jak TVR szkoda że nie nadają jeszcze reklam

zami1
2011-01-21, 20:15
Kupując dekoder HDTV na myśl mi nie przyszło, że nie ma w ofercie radia satelitarnego, lecz radio via internet. Dla mnie to nie postęp, lecz krok wstecz. Oczywiscie brakuje mi teraz sprzętu do konfiguracji bezprzewodowej i momentalnie ordynarny kabel sieciowy prowadzi przez cełe mieszkanie. Za to telewizja tamilska, kanały dla religijnych oszołomów, brak mozliwości wymazania tych śmieci z listy kanałów. Piękie, pięknie....

To co jest za darmo z satelity w ofercie radiowej jest dostępne bez internetu. Na dwa sposoby, albo przez interfejs ten co do internetowych, ale wtedy trzeba sprawdzać czy dane radio jest dostępne. Albo przez wyszkukiwanie programów satelitarnych, wtedy trzeba przejrzeć listę powyżej kanału 2000.

Nie dziw się, że nie ma w ofercie radia, to byłoby bez sesnu za to dopłacać, jak przez internet stacje udostępniają swój sygnał za darmo. Ten dekoder jest przygotowany dla ludzi którzy chcą płacić za telewizje mało. Np. DVB-T, pakiet darmowy czy nagrywanie.

maciej87
2011-01-22, 12:58
Nie wiem czy byłą o tym mowa ale mamy nowy bodajże kanał o numerze 157 Polskie Radio Czwórka ( emisja testowa)

fanta001
2011-01-22, 13:59
Właśnie włączyłem. Dzięki za info.

bogdanzieba
2011-01-22, 15:59
N chociaż dodaje nowe kanały do swojej oferty a CP ma je gdzieś.

Aifam
2011-01-22, 17:01
N chociaż dodaje nowe kanały do swojej oferty a CP ma je gdzieś.

no tak tylko co mnie interesuje że w N są nowe kanały? skoro nie przekłada się to lepszą ofertę TNK HD w N coraz więcej za tą samą cenę a w TNK HD ? ZERO

balonik12
2011-01-22, 19:23
no tak tylko co mnie interesuje że w N są nowe kanały? skoro nie przekłada się to lepszą ofertę TNK HD w N coraz więcej za tą samą cenę a w TNK HD ? ZERO

w mojej okolicy przybyło ostatnio trochę anten i co ciekawe 9/10 ma logo "Cyfrowy Polsat HD". W marketach gdzie kupuje widuje stoiska wyłącznie CP i jedno C+ natomiast przedstawicielstwo n widze jedynie przy wejsciu do MM. Cos jednak musi byc, ze przyciaga ludzi do tej oferty. Co takiego , nie wiem? Ja osobiscie czekam jeszcze okolo miesiac na ruchy tnkhd, jesli nic sie nie zmieni porzucam ten system dla innego projektu i niestety nikomu juz tego nie polece. Straca kiludziesieciu klientow rocznie.

vlodar7
2011-01-22, 21:52
w mojej okolicy przybyło ostatnio trochę anten i co ciekawe 9/10 ma logo "Cyfrowy Polsat HD". W marketach gdzie kupuje widuje stoiska wyłącznie CP i jedno C+ natomiast przedstawicielstwo n widze jedynie przy wejsciu do MM. Cos jednak musi byc, ze przyciaga ludzi do tej oferty. Co takiego , nie wiem? Ja osobiscie czekam jeszcze okolo miesiac na ruchy tnkhd, jesli nic sie nie zmieni porzucam ten system dla innego projektu i niestety nikomu juz tego nie polece. Straca kiludziesieciu klientow rocznie.
To jakiś "owczy pęd" w CP prepaid za 42,90 nie ma nic godnego uwagi.

Aifam
2011-01-23, 08:14

u mnie to samo poczekam do kwietnia jak nie dodadzą czegoś do pakietu premium ewentualnie nie zrobią następnego pakietu np Premium SD to bay Telewizjo Na Kartę HD

spkv
2011-01-23, 08:50
Myślę, że w przypadku TNK HD jest potrzebna zmiana podejścia do pakietu Premium HD gdzie obecnie twórcy tej oferty się trochę wkopali. Założenie, że w pakiecie Premium HD mają być tylko kanały HD (i usługa 3D) powoduje, że ta opcja nie ma możliwości rozwoju (bo wiadomo jest ograniczenie ze względu na ofertę na TNG). Myślę, że użytkownicy nie będą mieć nic przeciwko jeśli do oferty dołączą kanały SD o ile będą one interesujące.

Pewnym kompromisem w sprawie kanałów BBC przy uwzględnieniu interesu telewizji N jest dołączenie dwóch kanałów:

BBC Entertainment
BBC Lifestyle

Ponieważ N reklamuje BBC Knowledge i CBeebies jako kanały na wyłączność więc dużych szans na nie, nie ma. Poza tym kanał BBC Lifestyle byłby atutem ponieważ nie ma go u konkurencji w tym segmencie cenowym.

Myślę, że to co dzieje się z EPG na FilmBox HD najlepiej świadczy o jego wartości lub raczej jej braku. Więc warto byłoby zamienić ten kanał na inny lub 2 kanały SD. Np:

Comedy Central
Fox lub sportowy propozycji tu było sporo

Szkoda tylko, że nasze pomysły nie docierają do osób odpowiedzialnych za TNK HD :(

balonik12
2011-01-23, 10:21
Panie Tomaszu B, co z rozwojem TNKHD. Dokąd zmierzamy, co będzie nowego?

widex
2011-01-23, 11:21
Owczy pęd w Polsce = Polsat. ta stacja wyrobiła sobie markę. Sprzeda (tutaj brzydkie słowo).

n w większości przypadków mają ludzie, którzy znają się na technologiach i oczekują kanałów HD w standardzie. O to n nie musi się bać w ogóle.

abcde
2011-01-23, 12:13
Ostatnio zniknęła mi ikona nagrywania, czy komuś jeszcze się to stało? Znalazłem informacje, że inne osoby mają również z tym problem.
Wykonałem reset dekodera to wcięło mi jeszcze skanowanie satelit. Pieknie nas oszukują zabierając funkcje.
Czu pan tomasz odezwał się w tym temacie coś czy ylko założył nowy temat odkąd była ostatnia aktualizacja, na pomysły rozwoju oferty a na temat softu już cisza? Jest tyle rzeczy do poprawienia w sofcie jeszcze.

gromiz
2011-01-23, 17:04
Szkoda tylko, że nasze pomysły nie docierają do osób odpowiedzialnych za TNK HD :(

A skąd wiesz, że nie docierają? Może też obserwują co się dzieje, a co miesiąc przecież nowych kanałów nie będą dokładać. Ja też jestem za pewnymi zmianami, ale poczekamy i zobaczymy. Przecież co dopiero dodali TVP Seriale oraz Orange Sport Info. Oczywiście nie są to cuda, ale pewnie są ludzie, którzy cenią te programy.

Podobnie jest z Filmbox HD. Ogólnie ten kanał ma dobre filmy, ale jedynym jego problemem jest powtarzająca się aż do znudzenia ramówka, chociaż jak tak przeglądam program tego kanału to nie wiem czy ciut coś się nie poprawiło od nowego roku. Praktycznie kanał jest HD, nie ma reklam żadnych, cały czas filmy.

BBC Knowledge HD jest pewnie ciekawym programem, ale chciałbym zaznaczyć, że tam też jest masa powtórek. Wałkują cały dzień ten sam program dokumentalny w kółko (seriami zwłaszcza chyba w niedziele tak robili), a co najlepsze większość programów jest dostępnych na BBC HD. Poza tym na BBC HD nie ma w ogóle reklam, a na BBC Knowledge z tego co pamiętam są.

Podobna sytuacja jest z TVP1 HD. Każdy go chciał mieć, a teraz ludzie narzekają że jest skalowany. Poza tym TVP HD posiada praktycznie większość rarytasów, które lecą we wszystkich kanałach TVP.

Cyfrowy Polsat ludzie kupują bo ma w miarę ciekawą ofertę za cenę, która nie ulega zmianie. Tam zawsze pakiet familijny kosztuje około 40 zł, a w N oraz Cyfrze cene taką uzyskuje się tylko w ramach promocji. W TNK HD tak samo cena jest stabilna około 40 zł. Poza tym Cyfrowy Polsat od paru lat zawsze daje dostęp przez 3 msc (różnie) do pełnego pakietu po podpisaniu umowy. Tego nie ma w innych ofertach (prócz TNK HD i SD po zakupie).

Ja jestem za pewnymi zmianami w TNK HD czy SD, ale nigdy nie powiem, że oferta jest fatalna, bo według mnie jest dobra. Spokojnie może konkurować z Cyfrowym Polsatem Familijnym (jak podepnie się Polsat DVB-T). Poza tym nie ma umowy i można zmianiać sobie pakiety, doładowania, a to jest dla mnie ważne. Jeżeli oferta znikłaby z rynku, to wątpię czy z kimkolwiek podpisałbym umowę. Pewnie nie oglądałbym TV chyba że DVD.

balonik12
2011-01-23, 20:21
nikt tutaj nie twierdzi ze TNKHD jest do bani, ale niewiele trzeba żeby stała się megahitem, takim hitem, że i zarówno userzy jak i operator będzie zadowolony. W tej chwili wiele osób idzie jak mówilem do Polsatu, a niewiele poprawiajac TNKHD nie byloby w ogole sensu sie zastanawiac.

vlodar7
2011-01-23, 21:10
gromiz - bardzo trafnie ująłeś w całość wypowiedzi wieli userów udzielającym się na tym forum, balonik12 też ma swój wkład w tych propozycjach (bardzo aktywny na forum), ktoś wcześniej zauważył, że TNK HD jest propozycją dla pewnej grupy odbiorców. Sam wcześniej uważałem, że HD to taki bajer i nie jest konieczny do odbioru tv. Zmieniłem zdanie kiedy zobaczyłem u syna program w HD (EUROSPORT HD), to przekonało mnie do tego typu przekazu i zakupu TNK HD.W naszym kraju jest bardzo wiele rodzin ze starymi telewizorami i im jest wszysto jedno czy SD czy HD. W/g mnie oferta jest dobra, co bym zmienił pisałem w poprzednich postach - ale oferta to nie wszysto, multirom, obsługa w BOK, łatwość aktywacji, włączania i wyłączania pakietów (czyli dostęp przez internet), wpływa znacząco na popularność platformy. TNK HD to najmłodsza platforma na naszym rynku,
na razie Cyfra+ jak i Polsat jadą na długoletnich doświadczeniach a i wielkiej grupie abonentów nie chce się zmieniać operatora ( niektórych zwrot tunera, pisanie wypowiedzenia i inne kłopoty z BOK odstraszają i tkwią w tym w co wpadli). Mam nadzieję, że ktoś z zainteresowanych czasami czyta nasze wypociny i coś z tego zostanie zrealizowane.

peterpeter
2011-01-23, 22:15
z przyjemnością dodałem trochę "zieleńców" za dobre posty:usmiech:

Andyy
2011-01-23, 23:31
Cyfrowy Polsat ma najwięcej abonentów, ponieważ przyciąga niską ceną i ciekawymi pakietami, które są dobrze ułożone.

vlodar7
2011-01-23, 23:58
Cyfrowy Polsat ma najwięcej abonentów, ponieważ przyciąga niską ceną i ciekawymi pakietami, które są dobrze ułożone.
sprawdź na str. CP prepaid familijny, jego cenę i to co za to obecnie oferują i porównaj z ofertą TNK HD.

Andyy
2011-01-24, 00:20
Chodziło mi o ich ofertę na abonament, dlatego napisałem abonentów. Większość ludzi przy wyborze platformy cyfrowej kieruje się ceną i dostępnością kanałów (Cena/Jakość). Cyfrowy Polsat ma prawdopodobnie najwięcej abonentów. Moim zdaniem pakiet Familijny jest najlepszym jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości/ilości oferowanych kanałów. Chodź ostatni czytałem, że wśród abonentów Polsatu zwiększa się niezadowolenie. Okazja dla TNK HD.
Uważam, że TNK HD jest bezkonkurencyjną ofertą pre-paid w Polsce.

maciej87
2011-01-24, 08:17
Chodziło mi o ich ofertę na abonament, dlatego napisałem abonentów. Większość ludzi przy wyborze platformy cyfrowej kieruje się ceną i dostępnością kanałów (Cena/Jakość). Cyfrowy Polsat ma prawdopodobnie najwięcej abonentów. Moim zdaniem pakiet Familijny jest najlepszym jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości/ilości oferowanych kanałów. Chodź ostatni czytałem, że wśród abonentów Polsatu zwiększa się niezadowolenie. Okazja dla TNK HD.
Uważam, że TNK HD jest bezkonkurencyjną ofertą pre-paid w Polsce.

Tak tylko trudno TNK HD porównywać do CP abo. To bardziej musiałbyś porównywać z N. CP ma najwięcej abo w Polsce ( czytałem artykuł ale nie podam linka bo nie pamiętam :P ). I to co już ktoś zauważył z telewizją N, czyli dużo mnie punktów sprzedaży. Tak samo ludzie przyzwyczajają się do marki. Większość narzeka na TVP, a kto ma największą oglądalność? ( ale dzięki też zasięgowi). Po prostu aby rozwijać swój produkt to trzeba coś zmienić jeśli panowie z CD tego nie zrozumieją to nic słupki nie skoczą. Bo żeby się rozwijać trzeba się rozwijać :P:P:P

Aifam
2011-01-24, 09:11
Ludzie co tu gadać ja jestem za dwoma opcjami :

1 Pakiet Domowy HD , Premium HD + kolejne 2 pakiety płatne
2 Pakiet Domowy HD , Premium HD ( z kanałami premium SD ) *

* i tu cena pakietu domowego HD niech będzie 15 zł ( z tymi kanałami które są obecnie ) + Premium HD z kanałami SD - premium i ten pakiet 25-30zł i to by było coś

spkv
2011-01-24, 14:22
Dla tych, co używają modułów nCAM HD, informuję, że z satelity dostępna jest aktualizacja oprogramowania dla nCAM.

Nowa wersja to 1.00.03 (r1502), aktualizacja zgodnie z instrukcją z zestawu, HB 13E 11449H.

Podaję tutaj bo próżno szukać takiej informacji na stronie TNK HD.

blazejaut
2011-01-24, 19:09
Dla tych, co używają modułów nCAM HD, informuję, że z satelity dostępna jest aktualizacja oprogramowania dla nCAM.

Nowa wersja to 1.00.03 (r1502), aktualizacja zgodnie z instrukcją z zestawu, HB 13E 11449H.

Podaję tutaj bo próżno szukać takiej informacji na stronie TNK HD.

Oczywiście wiadomość pewnie zaczerpnięta "tak mi się wydaje" z "Sat Kurier" bo po co pisać coś na tym forum !
http://satkurier.pl/news/62825/ncam-hd-z-nowym-software-10003.html

spkv
2011-01-25, 07:57
Nie, informacja z tunera, nie każdy ma włączone komunikaty modułu, więc część może nie wiedzieć o tym.
Dodam, że ta aktualizacja rozwiązała wiele problemów, np. problem z dekodowaniem na wielu tunerach np. u mnie na Arivie200, która nie jest jakimś szczególnie wartościowym produktem a po tej aktualizacji działa całkowicie bez problemów z nCAM Hd (chociaż zmiana kanałów trwa z 2-4 sekundy dla HD).
Dobrze, że Neovision wydało poprawkę bo do tej pory za to obrywało się producentom sprzętu :spoko:

Zenon Wiertara
2011-01-25, 13:34
Uważam że siłą TNK jest pakiet domowy, jest to najtańsza i najlepsza oferta porównując z podobną cenowo ofertą konurencji. I nie mowie juz tu nawet o ofercie prepaid cyfry + bo to wogóle jest jakies nieporozumienie tylko porównuje z takimi pakietami abonamentowymi jak mini extra HD czy pakiet Start cyfry+. Jest to oferta dla takich ludzi jak ja, tzn. chce płacić mało i kiedy chce i nie wiązać się zadnymi umowami. Nie doładowuje Pakietu HD bo nie jest on warty kolejnych 20zl ale też nie zależy mi na rozwijaniu tego pakietu bo gdybym chciał mieć bogatszą ofertę to jednak wybrałbym abonament. Choć ogólnie jestem zadowolony z wyboru TNK to nie pogniewałbym się gdyby dalej pracowali nad rozwojem pakietu domowego.

TNK_HD
2011-01-25, 14:43
Też oczekuję rozwoju TNK.

Chodzi mi głównie o:

poprawienia usług internetowych - związanych z Biurem Obsługi Klijenta np:
* aktywacja - Pakiet Domowy HD Premium (poprzez internet),
* dezaktywacja - Pakiet Domowy HD Premium (poprzez internet),,

oraz

możliwość dokupienia jeszcze jednego pakietu np.:
Extra Premium (HBO lub nFILM);
FULL TNK (z wszystkimi kanałami n - tak, jak teraz w promocji n "jedna cena na wszyskie kanały").

TNK_HD
2011-01-25, 14:45
Uważam że siłą TNK jest pakiet domowy, jest to najtańsza i najlepsza oferta porównując z podobną cenowo ofertą konurencji. I nie mowie juz tu nawet o ofercie prepaid cyfry + bo to wogóle jest jakies nieporozumienie tylko porównuje z takimi pakietami abonamentowymi jak mini extra HD czy pakiet Start cyfry+. Jest to oferta dla takich ludzi jak ja, tzn. chce płacić mało i kiedy chce i nie wiązać się zadnymi umowami. Nie doładowuje Pakietu HD bo nie jest on warty kolejnych 20zl ale też nie zależy mi na rozwijaniu tego pakietu bo gdybym chciał mieć bogatszą ofertę to jednak wybrałbym abonament. Choć ogólnie jestem zadowolony z wyboru TNK to nie pogniewałbym się gdyby dalej pracowali nad rozwojem pakietu domowego.

Zgadzam się z Zenonem Wiertarą,
że Pakiet Domowy HD, jest najtańszą - a za razem najlepszą ofertą - w porównaniu z podobną cenowo ofertą konurencji.

balonik12
2011-01-25, 15:24
Dodajcie nowy pakiet albo wprowadźcie oferte full tak jak w 'n' chociazby za platnosc z gory np. za pol roku. Zróbcie to chociaż na próbę, żeby sprawdzić. Zobaczycie, że każdy kto będzie miał dostęp do wszystkiego będzie regularnie doładowywał na maksa. Zróbice to jak mówie w promocji choćby na 1-3 miesięcy.

balonik12
2011-01-25, 16:14
pragnę nadmienić, że mój powyższy post został ocenzurowany przez Moderatora tego forum. Zaczynał się dużymi czerwonymi literami w brzmieniu:
"Do Cyfrowego Domu i Pana Tomasz Berezowskiego".
Nie wiem co takiego było niestosowanego, że zostało to wycięte. Nazwa firmy do której wpłacamy pieniądze za tv oraz oficjalny login p. Tomasza B. z tego forum.

jozefrot
2011-01-25, 17:57
Ja mam pytanie trochę z innej beczki.Otóż czy istnieje możliwość dodania przy najbliższej okazji w menu diseqc nowych satelit w TNK HD. Chodzi mi o to, że teraz wybór jest dość marny.Nie ma niektórych satelit, a szkoda.Także może zainteresuję się ktoś tym, naprawi to, a przy okazji uszczęśliwi (:hura: ) znaczne grono odbiorców.

vlodar7
2011-01-25, 22:33
Ja mam pytanie trochę z innej beczki.Otóż czy istnieje możliwość dodania przy najbliższej okazji w menu diseqc nowych satelit w TNK HD. Chodzi mi o to, że teraz wybór jest dość marny.Nie ma niektórych satelit, a szkoda.Także może zainteresuję się ktoś tym, naprawi to, a przy okazji uszczęśliwi (:hura: ) znaczne grono odbiorców.
Tuner umożliwwa podpięcie czterech LNB. Jak je ustawisz na 4 satelity to Ci je wyszuka.Inaczej jaki by to miało sens.

vlodar7
2011-01-25, 22:37
pragnę nadmienić, że mój powyższy post został ocenzurowany przez Moderatora tego forum. Zaczynał się dużymi czerwonymi literami w brzmieniu:
"Do Cyfrowego Domu i Pana Tomasz Berezowskiego".
Nie wiem co takiego było niestosowanego, że zostało to wycięte. Nazwa firmy do której wpłacamy pieniądze za tv oraz oficjalny login p. Tomasza B. z tego forum.
Ja bym się tym nie martwił.To by znaczyło, że ktoś nasze posty przegląda i coś z tego
trafi do realizacji.

TNK_HD
2011-01-26, 07:36
Ja bym się tym nie martwił.To by znaczyło, że ktoś nasze posty przegląda i coś z tego
trafi do realizacji.

Dokładnie...

Może coś zacznie się dziać :).

Aifam
2011-01-26, 08:33
trafi do realizacji.

Tak jasne zrobią modelator po prostu usuną i tyle . Z tego co czytałem Cyfrowy Dom zatrudnia max 5osób więc ja się nie dziwie że strona www jest nie aktualna oferta stoi w miejscu reklamy w TV są takie jak by TNK HD była dla biedaków .
Kwiecień nie długo i wtedy BAY

test00001
2011-01-26, 10:06
Tak jasne zrobią modelator po prostu usuną i tyle . Z tego co czytałem Cyfrowy Dom zatrudnia max 5osób więc ja się nie dziwie że strona www jest nie aktualna oferta stoi w miejscu reklamy w TV są takie jak by TNK HD była dla biedaków .
Kwiecień nie długo i wtedy BAY

Wydaje mi się ze TNK Hd nie jest dla biedaków ,biednego nie stać na wydanie ponad 1000 zł na telewizor HD i zakup dekodera który kosztuje ok 400 zł . Doczekamy się nowości ,obecnie nie ma tak źle miałem kilka lat Polsat to wiem co mnie to kosztowało odradzam zawarcia umowy . Wadą tylko jest kontakt z operatorem Cyfrowy Dom ,ale podobno prace nadal trwają i może też o TNK HD nie zapomną . Pozdrawiam

xavier55
2011-01-26, 11:00
Owczy pęd w Polsce = Polsat. ta stacja wyrobiła sobie markę. Sprzeda (tutaj brzydkie słowo).

n w większości przypadków mają ludzie, którzy znają się na technologiach i oczekują kanałów HD w standardzie. O to n nie musi się bać w ogóle.
`````````````````````````````````````````````````` ````````````
Gorszej głupoty dawno nie czytałem, .... ale nie martw się zdarza się.:spoko: :glupek:

balonik12
2011-01-26, 11:20
`````````````````````````````````````````````````` ````````````
Gorszej głupoty dawno nie czytałem, .... ale nie martw się zdarza się.:spoko: :glupek:

z tego co wiem to wlasnie Polsat jako pierwszy poszedl w technologie HD i wymienil caly sprzet na najnowszy.

xavier55
2011-01-26, 11:22
Mam takie techniczne pytanie...chcę doładować pakiet premium ale tylko na jeden miesiąc, i teraz tak, włączam go poprzez sms, i odrazu mam wysłać ,że go wyłączam ,bo ta procedura trwa 30 dni. Czy ktoś już praktykował taki manewr?
I ile trzeba czekać aż go włączą?:pytanie2:

TNK_HD
2011-01-26, 11:28
Też chętnie dowiedziałbym się odpowiedzi do w/w pytania.

vlodar7
2011-01-26, 11:47
z tego co wiem to wlasnie Polsat jako pierwszy poszedl w technologie HD i wymienil caly sprzet na najnowszy.
Konkurencja pomiędzy platformami sat. wydaje mi się na mocno pozorowaną.
Byłem abo. CP ponad 6 lat, być stałym abonentem jest nieopłacalne, nastawienie jest na łowienie naiwniaków a potem nic nikogo nie obchdzisz.Czytam posty na forach o platformach cyfrowych jak i tel. kom. i wszędzie jest to samo. Prepaid daje pwną swobodę (ale też nie do końca),w każdej chwili mogę przestać płacić. Mam nadzieję, że TNK HD wzbogaci ofertę o możliwość dokupienia nowych kanałów lub pakietów.

maciej87
2011-01-26, 12:26
Mam takie techniczne pytanie...chcę doładować pakiet premium ale tylko na jeden miesiąc, i teraz tak, włączam go poprzez sms, i odrazu mam wysłać ,że go wyłączam ,bo ta procedura trwa 30 dni. Czy ktoś już praktykował taki manewr?

To przerabiał ktoś włączenie tych pakietów np ostatnio. Jak długo trwa po przesłaniu sms'a? Chciałbym zaryzykować i włączyć pakiet ale nie wiem jak długo to potrwa?

gromiz
2011-01-26, 12:28
Byłem abo. CP ponad 6 lat, być stałym abonentem jest nieopłacalne, nastawienie jest na łowienie naiwniaków a potem nic nikogo nie obchdzisz.Czytam posty na forach o platformach cyfrowych jak i tel. kom. i wszędzie jest to samo. Prepaid daje pwną swobodę (ale też nie do końca),w każdej chwili mogę przestać płacić. Mam nadzieję, że TNK HD wzbogaci ofertę o możliwość dokupienia nowych kanałów lub pakietów.

Całkowita racją. Też u mnie już przechodziło się wiele abonamentów. Bez różnicy gdzie ma się abonament to zawsze ważny jesteś na początku, później łatwiej zrezygnować i podpisać od nowa umowę. Jedynym wyjątkiem jest TPSA z neostradą. Tam dostaje się tą samą promocje, która obowiązuje dla nowego klienta. To jest dobre podejście, bo podpisuje się umowe i za 2 lata człowiek wie, że znów podpisze. A w Cyfrze czy Polsacie (tak samo tel komórkowe, a w N nie wiem jak jest) zawsze łowią ludzi, a później nie oferują nic ciekawego. Dlatego ludzie kupują abonamenty, ale też szybko po zakończeniu umowy zmieniają na innego operatora. A stali klienci traktowani są często małą promocją i na tym się kończy.

vlodar7
2011-01-26, 13:09
To przerabiał ktoś włączenie tych pakietów np ostatnio. Jak długo trwa po przesłaniu sms'a? Chciałbym zaryzykować i włączyć pakiet ale nie wiem jak długo to potrwa?
w regulaminie pisze, że włączenie do 2 dni, wyłączenie po 30 dniach od zgłoszenia lub przy braku środków na koncie.

maciej87
2011-01-26, 13:19
Czyli w sumie jakbym chciał tylko na miesiąc to najlepiej włączyć a jak już się kanały pojawią to od razu zrezygnować a tedy po miesiącu dopiero wyłączą :P dobrze rozumiem?

vlodar7
2011-01-26, 13:24
Czyli w sumie jakbym chciał tylko na miesiąc to najlepiej włączyć a jak już się kanały pojawią to od razu zrezygnować a tedy po miesiącu dopiero wyłączą :P dobrze rozumiem?
- ale interpretacja BOK niekoniecznie musi wynikać z logiki. Ja tego jeszce nie przerabiałem, mam czas do maja.

Aifam
2011-01-26, 18:59

kolejny minus oferty nie ma jednoznacznej oficjalnej odpowiedzi jak to w końcu jest

Andyy
2011-01-26, 23:00
Wysyłasz SMS zawierający numer karty TNK HD i kod aktywacyjny A 101 na numer (+48) 725 72 72 72 w celu aktywacji pakietu Premium. Opłacasz np. za jeden miesiąc 39,80 zł. Gdy termin ważności pakietów dobiega końca wysyłasz SMS zawierający numer karty TNK HD i kod aktywacyjny D 101 na ten sam numer i opłacasz za jeden miesiąc 19,90 zł. Raczej za darmo nie dadzą ci pakietu Premium i sami postarają się żeby, go jak najszybciej wyłączyć zgodnie z terminem.

Aifam
2011-01-27, 08:21
a co za sens wysyłać sms-a skoro można po prostu doładować 19,90 to się sami domyślą że to za pakiet podstawowy .

MattCarnall
2011-01-27, 09:44
Ja zrobiłem tak:

- wpłaciłem 40zł
- poczekałem na włączenie pakietu podstawowego
- wysłałem sms-a z treścią o aktywacji premium
- po kilku minutach tuner poinformował mnie o jego włączeniu
- po 10 min świeciły wszystkie kanały

Proste.

gardiasz92
2011-01-27, 10:17
Wszystko Pięknie Fajnie Z Tą Telewizją Na Kartę HD, Ale Problemem Jest To, Że Dekoder ITI 5800S Ma Powaloną Listę!!! Mam Ułożoną Listę Użytkownika Bo Ten Dekoder Importuje Listę Telewizji N. I Przy Uruchamianiu Muszę Naciskać Na Pilocie Czerwony Guzik By Listę Ulubionych Wybrało Potem Jak Chcę Obejrzeć TVP 1 Muszę Wpisać 130 KANAŁ!!! OBŁĘD!!! :zly:

test00001
2011-01-27, 10:44
Wszystko Pięknie Fajnie Z Tą Telewizją Na Kartę HD, Ale Problemem Jest To, Że Dekoder ITI 5800S Ma Powaloną Listę!!! Mam Ułożoną Listę Użytkownika Bo Ten Dekoder Importuje Listę Telewizji N. I Przy Uruchamianiu Muszę Naciskać Na Pilocie Czerwony Guzik By Listę Ulubionych Wybrało Potem Jak Chcę Obejrzeć TVP 1 Muszę Wpisać 130 KANAŁ!!! OBŁĘD!!! :zly:

Drogi Kolego gardiasz92 nie jest tak źle też mam ten dekoder Lista programów jest poprawiana tylko TVP 1 jest na pozycji 130 ,nie ma potrzeby wpisywać 130 tylko z pozycji 2 naciskamy na pilocie CH + lub można wybrać listę i po wyszukaniu danego programu naciskamy OK .
Ważne że nie ma wymieszanych kanałów kodowanych ......

gardiasz92
2011-01-27, 10:51
Drogi Kolego gardiasz92 nie jest tak źle też mam ten dekoder Lista programów jest poprawiana tylko TVP 1 jest na pozycji 130 ,nie ma potrzeby wpisywać 130 tylko z pozycji 2 naciskamy na pilocie CH + lub można wybrać listę i po wyszukaniu danego programu naciskamy OK .
Ważne że nie ma wymieszanych kanałów kodowanych ......

Właśnie są xD

xavier55
2011-01-27, 14:33
a co za sens wysyłać sms-a skoro można po prostu doładować 19,90 to się sami domyślą że to za pakiet podstawowy .

`````````````````````````````````````````````````` ```````````
Nikt nie odpowiedział na moje pytanie!
Wyłączenie pakietu trwa 30 dni, czyli jak chcę np. na dwa miesiące mieć pakiet premium, a mam na koncie zapas na pół roku, to jak wyśle sms 56 dnia to od tego dnia mają na zrobienie tego 30 dni - tak jest w regulaminie. Czyli będą obciążać kwotą za kolejne 30 dni , czyli miesiąc. A ja chcę tylko na jeden miesiąc mieć premium, czyli analogicznie do wcześniej przedstawionej sytuacji, mam aktywować pakiet i od razu go wyłączyć , wtedy będę miał zainkasowane za 1 miesiąc!? Nie jest to jasno w regulaminie określone...
Niech ktoś się ustosunkuję do powyższych kwestii .....:pomocy:

Andyy
2011-01-27, 15:41

:lol2: Po pierwsze tak mają napisane na stronie. Po drugie i co najważniejsze jeśli będziesz chciał doładować na kilka miesięcy (załóżmy na 2) a nie wyślesz SMS-a wyłączającego pakiet Premium to będziesz miał aktywne dwa pakiety przez 1 miesiąc.

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie!
Wyłączenie pakietu trwa 30 dni, czyli jak chcę np. na dwa miesiące mieć pakiet premium, a mam na koncie zapas na pół roku, to jak wyśle sms 56 dnia to od tego dnia mają na zrobienie tego 30 dni - tak jest w regulaminie. Czyli będą obciążać kwotą za kolejne 30 dni , czyli miesiąc. A ja chcę tylko na jeden miesiąc mieć premium, czyli analogicznie do wcześniej przedstawionej sytuacji, mam aktywować pakiet i od razu go wyłączyć , wtedy będę miał zainkasowane za 1 miesiąc!? Nie jest to jasno w regulaminie określone...
Niech ktoś się ustosunkuję do powyższych kwestii .....:pomocy:

Te 30 dni to przecież taki jakby "zapas", po wysłaniu SMS-a dostajesz informację, że włączą/wyłączą chyba po 24 czy 48 godzinach. Przy włączeniu przyszła mi taka wiadomość, a pakiet był za kilka minut. W każdej umowie, regulaminie podają trochę więcej dni na spełnianie jakichś czynności a to tylko dlatego żeby mieć pewnego rodzaju zabezpieczanie przed sytuacjami, wydarzeniami nieprzewidzianymi.
Najlepiej najpierw aktywuj a później wpłać wyliczoną kwotę - to tak na przyszłość. Z tego co zrozumiałem opłaciłeś pakiet Domowy na pół roku i chcesz aktywować pakiet Premium bez robienia nowej wpłaty, chcesz aby te wcześniej wpłacone pieniądze pokryły także pakiet Premium. Myślę, że powinno się udać lecz to zależy od ich systemu, możliwe że już tej wpłaconej kwoty nie możesz ruszyć, ponieważ pokrywa ona tylko i wyłącznie pakiet Domowy i musisz dopłacić do pakietu Premium.
Jak zrobisz tak jak pisaliśmy wcześniej, będzie najlepiej i najprościej.

Aifam
2011-01-27, 16:34
Po pierwsze tak mają napisane na stronie. Po drugie i co najważniejsze jeśli będziesz chciał doładować na kilka miesięcy (załóżmy na 2) a nie wyślesz SMS-a wyłączającego pakiet Premium to będziesz miał aktywne dwa pakiety przez 1 miesiąc.

To chyba też napisałem :| więc nie wiem po co te :lol2:

xavier55
2011-01-27, 18:29
:lol2: Po pierwsze tak mają napisane na stronie. Po drugie i co najważniejsze jeśli będziesz chciał doładować na kilka miesięcy (załóżmy na 2) a nie wyślesz SMS-a wyłączającego pakiet Premium to będziesz miał aktywne dwa pakiety przez 1 miesiąc.

Te 30 dni to przecież taki jakby "zapas", po wysłaniu SMS-a dostajesz informację, że włączą/wyłączą chyba po 24 czy 48 godzinach. Przy włączeniu przyszła mi taka wiadomość, a pakiet był za kilka minut. W każdej umowie, regulaminie podają trochę więcej dni na spełnianie jakichś czynności a to tylko dlatego żeby mieć pewnego rodzaju zabezpieczanie przed sytuacjami, wydarzeniami nieprzewidzianymi.
Najlepiej najpierw aktywuj a później wpłać wyliczoną kwotę - to tak na przyszłość. Z tego co zrozumiałem opłaciłeś pakiet Domowy na pół roku i chcesz aktywować pakiet Premium bez robienia nowej wpłaty, chcesz aby te wcześniej wpłacone pieniądze pokryły także pakiet Premium. Myślę, że powinno się udać lecz to zależy od ich systemu, możliwe że już tej wpłaconej kwoty nie możesz ruszyć, ponieważ pokrywa ona tylko i wyłącznie pakiet Domowy i musisz dopłacić do pakietu Premium.
Jak zrobisz tak jak pisaliśmy wcześniej, będzie najlepiej i najprościej.

Nie, ja wpłaciłem pieniądze wystarczające na dostęp do telewizji, ale zgodnie z regulaminem, każda kwota wpłacona domyślnie jest bukowana na koncie pakietu podstawowego, więc jeżeli wyślę pieniądze po zatwierdzeniu operacji sms, to po prostu nic się nie stanie , gdyż nie będzie środków na moim koncie na te 26 dni (na oba pakiety) i będę musiał wysyłać kolejnego sms z tą samą operacją dopiero jak zostaną zatwierdzone na koncie (ZGODNIE Z TYM CO WIDNIEJE W REGULAMINIE ZAWSZE ZA PAKIET PIERWSZY).
PS. Jeżeli byłoby tak jak Ty napisałeś , to nijak się ma do idei TNK - czyli płacę kiedy chcę i ile chcę, włączam wtedy kiedy chcę i wyłączam kiedy chcę (pod warunkiem , że na koncie mam wystarczające środki do odbioru dwóch pakietów)
ps2. Ja nie chcę płacić rachunków co miesiąc - to przecież tak jak w abonamencie- zapłaciłem z góry za potencjalny dostęp do pakietu podstawowego przez 6 miesięcy #bo inaczej się nie da# , co umożliwia mi włączenie pakietu premium na trzy miesiące, dlatego zadałem takie pytanie, ale także i Ty nie udzieliłeś mi -wybacz- sprawdzonej odp.

vlodar7
2011-01-27, 19:34
W przewodniku TNK HD stoi tak:
" 5) Cyfrowy Dom Dezaktywuje Pakiet/y Dodatkowe:
a) z upływem 31 dnia od daty przyjęcia przez Cyfrowy Dom dyspozycji Dezaktywacji,
b) bez zachowania 31-dniowego terminu, o którym mowa w lit. a) niniejszego punktu, w przypadku złożenia przez Użytkownika polecenia Dezaktywacji w okresie, gdy Użytkownik posiada na koncie aktywne Pakiety Dodatkowe, lecz ich Okres ważności wygasł,
c) bez zachowania 31-dniowego terminu, o którym mowa w lit. a) niniejszego punktu, wraz z końcem Okresu ważności, jeżeli data Dezaktywacji wynikająca z zachowania 31-dniowego terminu o którym mowa w lit. a) niniejszego punktu, przypadałaby na datę po upływie Okresu ważności Pakietu Podstawowego,
d) bez zachowania 31-dniowego terminu, o którym mowa w lit. a) niniejszego punktu, z upływem Okresu ważności aktualnego Dostępu, w przypadku gdy kwota dokonanego Doładowania jest mniejsza od łącznej opłaty za Doładowanie uprawniającej do przyznania Użytkownikowi Dostępu do wszystkich Pakietów aktywnych na koncie Użytkownika, na minimalny Okres ważności,
e) bez zachowania 31-dniowego terminu, o którym mowa w lit. a) niniejszego punktu, jeżeli po upływie Okresu ważności aktualnego Dostępu, nastąpi Doładowanie kwotą mniejszą niż taka, która gwarantowałaby Użytkownikowi przyznanie Jednostek Telewizyjnych umożliwiających Dostęp do wszystkich Pakietów aktywnych na koncie Użytkownika, na minimalny Okres ważności.
6) Pakiety pozostają aktywne :
a) do wyczerpania Jednostek Telewizyjnych,
b) w przypadku przyjęcia przez Cyfrowy Dom dyspozycji Dezaktywacji Pakietu/ów, przez okresy wymienione w pkt. 5) niniejszego ustępu.
"
i tego się trzymajmy.

test00001
2011-01-27, 21:46
Wszystko bardzo dobre tylko te aktywacje są bardzo skomplikowane ,wydaje mi się że będziemy bardzo często korzystać z infolinii *71 81 91
(stawka za połączenie wynosi 1,22 zł brutto za minute ....
Lepiej systematycznie doładowywać kartę może taniej to nam wyjdzie
Pozdrawiam ...........

vlodar7
2011-01-27, 22:41
Wszystko bardzo dobre tylko te aktywacje są bardzo skomplikowane ,wydaje mi się że będziemy bardzo często korzystać z infolinii *71 81 91
(stawka za połączenie wynosi 1,22 zł brutto za minute ....
Lepiej systematycznie doładowywać kartę może taniej to nam wyjdzie
Pozdrawiam ...........
Przez internet na pewno było by taniej i prościej. Jest jak jest, decydując się na TNK HD miałem tego świadomość. Możemy apelować o uruchomienie e-BOK i tyle.

test00001
2011-01-28, 10:10
Przez internet na pewno było by taniej i prościej. Jest jak jest, decydując się na TNK HD miałem tego świadomość. Możemy apelować o uruchomienie e-BOK i tyle.

Tak masz Kolego racje ,ale może to jest sposób na zarobek ,dlaczego cena jest 1,22 może być tak samo jak na telefony stacjonarne zgodnie z taryfą operatora . Dlaczego my posiadacze telefonów komórkowych mamy więcej płacić .

Adamo169
2011-01-28, 10:26
Mam takie pytanie chciałem sprawdzic jak dziala Nportal nie mam aż tak długiego kabla aby podłączy internet więc odłączyłem go i zaniosłem do drugiego pokoju podpiołem pod ruter i nic mi się nie łaczy jedyne co to działa radio czy może jest wymagany też kabeł od konwertera aby to działało

test00001
2011-01-28, 10:33
Jak pisze w instrukcji warunkiem poprawnego odbioru dekodera jest podłączenie dekodera do sprawniej anteny i internetu . Proponuje przedłożyć przewód Antenowy łatwiej i taniej .

Aifam
2011-01-28, 12:13
Mam takie pytanie chciałem sprawdzic jak dziala Nportal nie mam aż tak długiego kabla aby podłączy internet więc odłączyłem go i zaniosłem do drugiego pokoju podpiołem pod ruter i nic mi się nie łaczy jedyne co to działa radio czy może jest wymagany też kabeł od konwertera aby to działało

wieszo ja mam podłączonego neta do boxa i po podłączeniu wyłącz tuner z prądu na ok minutę i podłącz go do prądu wtedy powinien nPortal działać jak trzeba . Ja jestem również za e-BOK w postaci Skype bądź e-mail a koszt telefonu z komórki powinien wynosić góra 60gr to jest jawne i bezczelne dzielenie użytkowników na tych lepszych z tel domowym i gorszych z komórką . Ile osób w tych czasach posiada telefon domowy to nie te czasy zamiast iść z duchem czasu to nie może niech jeszcze zrezygnują z konta bankowego i będziemy jeździć do ich biura płącić

rafi559
2011-01-28, 17:38
Po 1 chciał bym w TNK HD zamiast kanału FILMBOX HD np kanał nFilm lub inny kanał filmowy. Po 2 mogli by dodać kanał Eurosport 2 HD w pakiecie premium HD lub w jakości SD w pakiecie domowym. Do pakietu domowego mogli by dodać kanał comedy central a do pakietu premium Fox HD. Mogli by dodać jeszcze jeden pakiet premium w którym by znajdowały by się takie kanały jak HBO jakis cinemax TCM AXN sci fi AXN crime i żeby ten pakiet był także w cenie 20 zł.

xavier55
2011-01-28, 20:12
wieszo ja mam podłączonego neta do boxa i po podłączeniu wyłącz tuner z prądu na ok minutę i podłącz go do prądu wtedy powinien nPortal działać jak trzeba . Ja jestem również za e-BOK w postaci Skype bądź e-mail a koszt telefonu z komórki powinien wynosić góra 60gr to jest jawne i bezczelne dzielenie użytkowników na tych lepszych z tel domowym i gorszych z komórką . Ile osób w tych czasach posiada telefon domowy to nie te czasy zamiast iść z duchem czasu to nie może niech jeszcze zrezygnują z konta bankowego i będziemy jeździć do ich biura płącić

`````````````````````````````````````````````````` ``
To nie ma znaczenia czy jest włączony czy wyłączony dekoder, a kabel musi być od konwertera podpięty by działało. A co drugiej uwagi to oni na tym zarabiają i jest to jawne ździerstwo. Czego dziś niemożna załatwić przez internet- przecież to zgroza, no ale to by było za darmo dla nas,,, z drugiej strony u nich odpada koszt zatrudniania studentów :usmiech:

xavier55
2011-01-28, 20:14
Po 1 chciał bym w TNK HD zamiast kanału FILMBOX HD np kanał nFilm lub inny kanał filmowy. Po 2 mogli by dodać kanał Eurosport 2 HD w pakiecie premium HD lub w jakości SD w pakiecie domowym. Do pakietu domowego mogli by dodać kanał comedy central a do pakietu premium Fox HD. Mogli by dodać jeszcze jeden pakiet premium w którym by znajdowały by się takie kanały jak HBO jakis cinemax TCM AXN sci fi AXN crime i żeby ten pakiet był także w cenie 20 zł.

`````````````````````````````````````````````````` `
Po wtóre chciałbym byś poczytał sobie wcześniejsze posty.....:D

Aifam
2011-01-28, 21:14
`````````````````````````````````````````````````` ``
To nie ma znaczenia czy jest włączony czy wyłączony dekoder, a kabel musi być od konwertera podpięty by działało. A co drugiej uwagi to oni na tym zarabiają i jest to jawne ździerstwo. Czego dziś niemożna załatwić przez internet- przecież to zgroza, no ale to by było za darmo dla nas,,, z drugiej strony u nich odpada koszt zatrudniania studentów :usmiech:

Mi tam nie działał tak od razu dopiero jak wyłączyłem z prądu i włączyłem działał nPortal . To innych użytkowników TNK HD nie piszcie już swoich zachcianek co do kanałów i tak nikt nas nie słucha :zly: piszcie że sprzedajecie tnk hd jeśli oferta będzie dalej w miejscu stała w N jest już 22 kanały HD a w TNK HD 12 nie wspominając już o ile więcej jest kanałów SD i że są one ciekawsze... . a wszystko za 8zł więcej

vlodar7
2011-01-28, 21:25
Mi tam nie działał tak od razu dopiero jak wyłączyłem z prądu i włączyłem działał nPortal . To innych użytkowników TNK HD nie piszcie już swoich zachcianek co do kanałów i tak nikt nas nie słucha :zly: piszcie że sprzedajecie tnk hd jeśli oferta będzie dalej w miejscu stała w N jest już 22 kanały HD a w TNK HD 12 nie wspominając już o ile więcej jest kanałów SD i że są one ciekawsze... . a wszystko za 8zł więcej
Jak sprzdaż to stan odbiorców TNK HD się nie zmieni, trzeba przestać placić to wpływy CD będą mniejsze. Nie podejrzewam, aby tak heroiczne posunięcie było możliwe ze strony odbiorców TNK HD.

balonik12
2011-01-28, 21:56
Jak sprzdaż to stan odbiorców TNK HD się nie zmieni, trzeba przestać placić to wpływy CD będą mniejsze. Nie podejrzewam, aby tak heroiczne posunięcie było możliwe ze strony odbiorców TNK HD.

Ja juz zapowiedziałem, jesli w najblizszym czasie nic sie nie zmieni w stosunku do 'N' sprzedaje to i wchodze w inny projekt ( nie abo ). I straca nie tylko mnie ale conajmniej kilkanascie jesli nie dziesiat osob ktorym to polecam i montuje. Od poczatku istnienia tej oferty zamontowalem ja w dosyc duzej liczbie i teraz musze wysluchiwac placzy i lamentow jak to oferta stoi w miejscu. panowie z Cyfrowego Domu, obudzcie sie! Dodajcie trzeci pakiet albo platnosc z gory za oferte jak w 'N'. Placimy za cholerny dekoder, nie mamy BOKu a mamy dziadostwo za 8zl mniej niz abonemaentowcy. Dostrzezcie potencjal prepaid w tym segmencie!!

Aifam
2011-01-29, 12:35
znowu usuwają posty :zly:

balonik12
2011-01-29, 12:52

no to opisz dokladnie co usuneli.

roman05
2011-01-29, 15:32
żeby chociaż ktoś z ramienia Cyfrowego Domu, niekoniecznie p.Berezowski, udzielił wobec sporego zainteresowania jakiejkolwiek odpowiedzi, że trwają prace nad dopracowaniem oferty. Bo jeżeli to forum ma być miejscem dyskusji nad rozwojem oferty, ale na zasadzie że gadał dziad do obrazu to nie ma to żadnego sensu. W tej chwili okazuje się, że postawiono nas na baczność z tekstem "widziały gały co brały". Trochę żal. Mógł p.Berezowski powiedzieć, że możecie sobie dyskutować i wymieniać opinie ale co zostanie zrobione z ofertą to nie wasza sprawa. I byłoby wszystko jasne.

Ps. p.Berezowski udziela się na forum zatytułowanym "Pytania do p.Tomasza Berezowskiego "http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=17276. Ale raczej marnie jak się zorientowałem w postach.

Aifam
2011-01-29, 15:42
żeby chociaż ktoś z ramienia Cyfrowego Domu, niekoniecznie p.Berezowski, udzielił wobec sporego zainteresowania jakiejkolwiek odpowiedzi, że trwają prace nad dopracowaniem oferty. Bo jeżeli to forum ma być miejscem dyskusji nad rozwojem oferty, ale na zasadzie że gadał dziad do obrazu to nie ma to żadnego sensu. W tej chwili okazuje się, że postawiono nas na baczność z tekstem "widziały gały co brały". Trochę żal. Mógł p.Berezowski powiedzieć, że możecie sobie dyskutować i wymieniać opinie ale co zostanie zrobione z ofertą to nie wasza sprawa. I byłoby wszystko jasne.

Właśnie niestety nikt z nas nie wie co jakie i czy wogóle mają jakieś plany wobec rozwoju TNK HD :zly: . Co do ''widziały gały co brały'' równie dobrze można powiedzieć to do osób które mają umowę z N-ką my również możemy im to napisać a mimo wszystko N co roku dodaje nowe kanały . A u nas ? jak już to dadzą jakieś śmieciowe kanały aby zapchały ofertę tak było z TNK HD dołączenie Kino Polska i Discovery Channel ( chociaż ten kanał ujdzie ) potem w TNK HD Orange Sport Info i TVP Seriale i nic więcej... a w pewnym sensie ubył kodowany kanał EskaTV i nie wiem co ten kanał jeszcze robi w pakiecie Domowym HD

A usuwają jak tylko ktoś napisze gorzkie słowa prawdy

roman05
2011-01-29, 15:57
jeżeli są pewni swojej oferty i chcą sprawdzić co my sądzimy o ofercie, to niech na początek "wyłączą" parowanie karty z tunerem, który jakby nie patrzeć jest naszą własnością.

test00001
2011-01-29, 20:22
jeżeli są pewni swojej oferty i chcą sprawdzić co my sądzimy o ofercie, to niech na początek "wyłączą" parowanie karty z tunerem, który jakby nie patrzeć jest naszą własnością.

Witam Tak masz rację Kolego roman05 po co my mamy czkać na to co Cyfrowy Dom nam łaskawie dołoży dany program

zetor
2011-01-30, 00:34
Śledzę to forum od początku. Forumowicze bardzo wnikliwie i sensownie wypowiadają się na temat rozwoju TNK HD. Minęło trochę czasu od momentu, kiedy Pan Tomasz założył ten temat…, a tutaj cisza…

Swego czasu wyświetlono nam na ekranie komunikat, że od 12 do 18.01. – ble, ble, ble… i co? Ano figa…

Mają nas użytkowników TNK HD…, gdzieś, że aż mi wstyd…,
Sam prosiłem z forumowiczami, aby Pan Tomasz, założyciel tego wątku, odezwał się…, ale On też ma nas głęboko gdzieś…

Naprawdę wystarczy tylko przeglądnąć ten wątek forum, wdrożyć wartościowe pomysły do TNK HD i co??? BYŁA BY TO NAJLEPSZA TELEWIZJA W POLSCE.
Ale nie…, doświadczenie życiowe mi podpowiada, że niestety żyję w Polsce…, w kraju w którym nie może być coś, co jest wspaniałe… Wymyślił ktoś coś, aby sprzedać naiwnym Polakom, jako ciepłe bułeczki – TNK HD, za nie małe pieniądze, dorobić się i jak zwykle zniszczyć wspaniały pomysł.
A ja kupując telewizję na kartę, myślałem, że będę wybierał sobie „taryfy”, jak w telefonii komórkowej, że nie będę się męczył, jak z Polsatem, gdzie rozwiązałem już dawno umowę, a oni mi dalej naliczają abonament – chorzy ludzie tam pracują…, ale nie o tym tutaj mowa…,
myślałem, że TNK HD będzie się rozwijała tak, jak do tej pory…, i zawiodłem się.

Mam tą telewizję piąty miesiąc. Poznałem kanały i ich program. Ostatnie z wielką pompą dodane: TVP Seriale i Orange Sport info, to nieporozumienie,
TVS – nie do oglądania – rozciągają ekran,
AXN – jakość do kitu – pikseluje,
Sport 59 3D HD – dla tych, co mają telewizory do tego przystosowane,
O reszcie kanałów się nie będę wypowiadał, ale jak dla mnie połowa to lipa.
Pochwalić mogę tylko TNK HD za jakość, bo jest naprawdę świetna.

Ale niestety, nadszedł mój następny czas do opłacenia i postanowiłem opłacić tylko Pakiet Domowy. Z pakietu PREMIUM HD niestety rezygnuję, bo w tej cenie jest nieopłacalny.
W tym roku też wchodzi cyfryzacja TV naziemnej mojego okręgu. Przemęczę się z Pakietem Domowym z miesiąc lub dwa, potem w ogóle nie będę płacił, no bo i za co, a na końcu tą małą białą skrzyneczkę potraktuję jak dysk…, i w..... go gdzie pieprz rośnie :usmiech:

Milczenie Pana Tomasza utwierdza mnie w przekonaniu, że to już koniec rozwoju TNK HD.
To jest smutne, ale niestety prawdziwe :smutas:

PS Opiszę jeszcze, jak się zbłaźniłem.
A więc po zakupie TNK HD polecając pochwaliłem się sąsiadowi. Był u mnie, oglądał, podziwiał i…, z braku pieniędzy podpisał umowę z n-ką za 48 zł.

Teraz się ze mnie śmieje, wyszedłem na głupka…, a tak zaufałem rozwojowi TNK HD… tfu

roman05
2011-01-30, 00:45
Proponuję na razie dać sobie spokój z wyrażaniem opinii na tym forum, bo tak naprawdę szkoda naszego zapału. Dopiero jak druga strona raczy się odezwać, to będzie sens podjąć dalszą dyskusję.
Projekt, że się tak wyrażę, utknął w miejscu i trudno coś więcej powiedzieć a szkoda na siłę wymyślać problemy aby tylko przybywało postów. No chyba że coś naprawdę drgnie.

zetor
2011-01-30, 01:05
Proponuję na razie dać sobie spokój z wyrażaniem opinii na tym forum, bo tak naprawdę szkoda naszego zapału. Dopiero jak druga strona raczy się odezwać, to będzie sens podjąć dalszą dyskusję.
Projekt, że się tak wyrażę, utknął w miejscu i trudno coś więcej powiedzieć a szkoda na siłę wymyślać problemy aby tylko przybywało postów. No chyba że coś naprawdę drgnie.

Opisałem moje czteromiesięczne przemyślenia, obserwację w stosunku do n-ki, i życie z TNK HD.

Coś ta druga strona za długo się nie odzywa..., czy nie należy się nam wyjaśnienie, kiedy komunikowano nas na ekranie, że w dniach 12-18.01 itd coś będzie się dziać, a nic się w TNK HD nie "poruszyło".
Ostatnia aktualizacja systemu - 15.12.2010r.

PS Faktycznie znikaja posty. Chciałem odszukać post ze zdjęciem ekranu, gdzie komunikowano nas o niedogodnościach w dniach..., i zonk. Tych postów nie ma.

vlodar7
2011-01-30, 02:40
Ale niestety, nadszedł mój następny czas do opłacenia i postanowiłem opłacić tylko Pakiet Domowy. Z pakietu PREMIUM HD niestety rezygnuję, bo w tej cenie jest nieopłacalny.
W tym roku też wchodzi cyfryzacja TV naziemnej mojego okręgu. Przemęczę się z Pakietem Domowym z miesiąc lub dwa, potem w ogóle nie będę płacił, no bo i za co, a na końcu tą małą białą skrzyneczkę potraktuję jak dysk…, i w..... go gdzie pieprz rośnie :usmiech: Ja uważam, że jak się kończy promocja to nie opłacać pakietu
"premium", może to dać efekt w postaci poszrzenia oferty. Tunera bym nie wy..walał bo ma niezłe DVB-T, a do sierpnia tego roku ma być ok 70% pokrycia NTC, to wtedy można przestać opłacać "domowy". Przeglądam program stacji, ktorych nie mamy w TNK HD i wielkiej rewelki tam nie widzę. Jak zbierzemy wszystkie nasze pomysły co do oferty programowej to wyjdzie "full pakiet"

xavier55
2011-01-30, 11:37

````````````````````````````````````````````````
Weś wymień jakie kanały z naziemnej dvbt Ci odbierają, i czy jest tvp historia ?

balonik12
2011-01-30, 12:36
czy jest jakis tani dekoder obslugujacy zwykla TNK SD i majacy DVB-T?
Chodzi mi o co tanszego niz Ariva Combo, cos w okolicach 300zl

vlodar7
2011-01-30, 13:49
Z Raszyna nadaje MUX1,MUX2,MUX3. Combo poniżej 400zł tylko ADB 2850st

Aifam
2011-01-30, 14:58
Weś wymień jakie kanały z naziemnej dvbt Ci odbierają, i czy jest tvp historia ?

Ja nie mam anteny do dvb-t więc nie pomogę Ci w tym temacie

Filip15789
2011-01-30, 16:42

jest tvp historia http://www.telewizja-cyfrowa.com/

rafi559
2011-01-30, 18:00
Moim zdaniem oferta TNK HD powinna wyglądać tak jak pakiet w n ten za 58 zł powinny być 3 pakiety 2 po 20 zł a 3 za 18 lub nawet wszystkie po 20zł . Wtedy ludzie gdyby mieli wybierać N lub TNK z pewnością wzieli by TNK bo nie trzeba opłacać co miesiąc..
Pozdro:usmiech:

adam01
2011-01-30, 20:13
Mogli by zmienić filmbox na coś innego! Co włącze ten kanał to PINOKIA puszczają.Ten kanal to jakaś parodia.

holbers
2011-01-30, 21:01
Czy ktoś może podać mi powód po co jest 2 kanały tvn'u- te same? (tvnhd i tvn)?? Oprócz tego że jest 1 kanał więcej w TNK HD.

Tomasz Berezowski
2011-01-30, 22:31
Czy ktoś może podać mi powód po co jest 2 kanały tvn'u- te same? (tvnhd i tvn)?? Oprócz tego że jest 1 kanał więcej w TNK HD.

Dla wygody abonentów. Na nowoczesnych telewizorach 16:9 najlepiej wyglada TVN HD (bo jest nadawany w 16:9), na starych CRT 4:3 lepiej wygląda TVN SD (bo jest nadawany w 4:3). Ale to tylko do 15 czerwca, bo wtedy TVN SD przechodzi na 16:9, więc zniknie z listy N.

Filip15789
2011-01-30, 23:01
Panie Tomaszu kiedy będzie opcja zaplanowania nagrywania przez internet i vod np płacąc sms 5-10zł za film :pytajnik:

gooralek77
2011-01-30, 23:03
A niby jak widzisz mozliwość korzystania z VOD w TNK HD?
Na razie nie wiadomo czy aktualna oferta będzie w jakikolwiek sposób rozbudowywana a Ty pytasz o VOD.

Tomasz Berezowski
2011-01-30, 23:23
A niby jak widzisz mozliwość korzystania z VOD w TNK HD?
Na razie nie wiadomo czy aktualna oferta będzie w jakikolwiek sposób rozbudowywana a Ty pytasz o VOD.

O tym porozmawiamy na spotkaniu forumowiczów.

>DeWo<
2011-01-30, 23:25

To nie fair :(.
Wiele osób chciałoby również o tym porozmawiać a nie ma możliwości dostania się na spotkanie. Ba! Nie wiemy nawet czy będzie streaming, żeby obejrzeć sobie Wasze poczynania :|...

Tomasz Berezowski
2011-01-30, 23:27
To nie fair :(.
Wiele osób chciałoby również o tym porozmawiać a nie ma możliwości dostania się na spotkanie. Ba! Nie wiemy nawet czy będzie streaming, żeby obejrzeć sobie Wasze poczynania :|...

Streamingu nie będzie. Będą zapewne zeznania uczestników i fotorelacje.

gooralek77
2011-01-30, 23:30

To by znaczyło,że jakieś nowości ofertowe w TNKHD są w planach. Byłoby miło ponieważ do czasu możliwości skorzystania z oferty na MR dla posiadaczy Turbo i własnego dekodera 2850ST, korzystam na razie z możliwości TNKHD i na razie sobie oczekuje no możliwość migracji.

olo46
2011-01-30, 23:31
......... Będą zapewne zeznania uczestników.....

Posadzimy, któregoś na odwróconym krześle i powinien wszystko nam "wyśpiewać".

gooralek77
2011-01-30, 23:32
tak jest i światłem po oczach mu!:D

balonik12
2011-01-31, 09:30
a to nie bedzie czasami, towarzyskie spotkanie przy piwie w wiekszosci abo 'n', ktorzy beda robili sobie podsmiewajki z naszych utyskiwan-uzytkownikow tnkhd i naszych oczekiwan?

Aifam
2011-01-31, 10:42

Jestem ciekawe ile osób z tego spotkania posiada TNK HD ?? o popieram przedmówców jestem pewny że abonenci N-ki Ci którzy płacą całe 8zł więcej od nas i mają tuner za grosze i dożywotnią gwarancje . Ale ok niech Pan napisze tak prywatnie czy nie brakuje Panu w ofercie tnk hd ( bo widzę że tnk hd zagościło w domu ) czy pakiet premium HD jest atrakcyjny biorąc cenę & zawartość kanałów

danielqs
2011-01-31, 10:52
Prywatnie to Pan Tomek moze sie wypowiadac przy piwie ze znajomymi, a nie na publicznym i oficjalnym forum firmy, ktorej jest czlonkiem zarzadu. Chyba nie liczysz ze powie Ci wprost, ze mu sie oferta nie podoba, bo to bylby dla niego gol do wlasnej bramki. Nikt z przedstawicieli N na tym forum nie wyraza swojej prywatnej opinii, jedyne co moga to reprezentowac stanowisko firmy.

gooralek77
2011-01-31, 10:55
Jak sam zaznaczył temat TNKHD będzie poruszony, zobaczymy w jakim zakresie.Także spokojnie, cześć zaproszonych osób (z tego co widać) posiada TNKHD, także jakieś zapytania z pewnością sie pojawią.

test00001
2011-01-31, 11:22
Jestem ciekawe ile osób z tego spotkania posiada TNK HD ?? o popieram przedmówców jestem pewny że abonenci N-ki Ci którzy płacą całe 8zł więcej od nas i mają tuner za grosze i dożywotnią gwarancje . Ale ok niech Pan napisze tak prywatnie czy nie brakuje Panu w ofercie tnk hd ( bo widzę że tnk hd zagościło w domu ) czy pakiet premium HD jest atrakcyjny biorąc cenę & zawartość kanałów

Drogi Panie nie dawno ktoś pisał na tym Forum że TNK-HD jest dla biednych to myślę że osoby z tego spotkania mają Telewizje N . Jeśli chodzi o TNK-HD to nie ma co narzekać ,oby tylko był inny kontakt z operatorem biednych posiadaczy TNK-HD nie bardzo jest stać wydanie 1,22 za minute połączenia

gooralek77
2011-01-31, 12:07
I tu sie mylisz, będzie przynajmniej jedna osoba posiadająca 2850ST, chociaż według ciebie jestem biedny jakoś uzbieram może na ten wyjazd, kurcze i stolicę sobie zobaczę bo my "biedacy" posiadający TNKHD to według ciebie jakąś klasą niższą jesteśmy czy jak?

radja27
2011-01-31, 12:58
I tu sie mylisz, będzie przynajmniej jedna osoba posiadająca 2850ST, chociaż według ciebie jestem biedny jakoś uzbieram może na ten wyjazd, kurcze i stolicę sobie zobaczę bo my "biedacy" posiadający TNKHD to według ciebie jakąś klasą niższą jesteśmy czy jak?

Nie denerwuj się kolego. Ja tez mam TNK HD, a ponieważ zmieniałem z kablówki na satelitę doszły mi koszty zakupu anteny, wspornika balkonowego itd. Jednorazowo 500zł. Nieważne. Ciesze się że ktoś z zainteresowanych będzie miał okazję uczestniczyć w takim spotkaniu. Reprezentując swoje interesy będziesz reprezentował również moje i innych posiadaczy TNK HD:). Jestem tu świeży więc zdradź jeśli to nie tajemnica troszkę szczegółów. O co chodzi w takich spotkaniach, jak często się odbywają, czy coś z nich potem wynika? Czy jako uczestnik będziesz miał prawo do przekazania swoich wniosków i za czym Ty będziesz optował - rozwojem programowym czy rozwojem softu. Z góry dziękuję za info.

gooralek77
2011-01-31, 13:04
Spotkanie jest organizowane pierwszy raz z inicjatywy Pana T.Berezowskiego i pomysłu kilku userów, tu Masz wiecej informacji: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=19884&page=23

stonka
2011-01-31, 13:17
Myślę że pomysłem na rozwój TNK HD jest sukcesywne dorzucanie kanałów HD ... TNK HD nie jest dla klienta niszowego "biednego", tylko dla takiego który nie chce wiązać się umową :spoko:

Koszt TNK HD okrojonej w kanały SD i HD to 40 zł + koszt tunera
Koszt n z całym bukietem kanałów SD i HD to 48 zł + 0 zł za białego

W TNK HD powinna mieć absolutne minimum kanałów SD + wszystko co HD w n ( bez opcji premium )

Myślę że wtedy było by uczciwie i doładowania też by były ... chętnie bym się przesiadł z n ...

Można też pomyśleć nad jednym nFilm HD za np 10 pln :)

maro.
2011-01-31, 13:24
Właśnie pobieram nowy soft do 2850, tylko nie wiem czy zdążę przetestować co się zmieniło, bo zaraz do pracy jadę. Jeśli ktoś już przetestował nowy soft to proszę pisać na forum.

spkv
2011-01-31, 14:02
Streamingu nie będzie. Będą zapewne zeznania uczestników i fotorelacje.

Trochę to dziwne podejście do klientów Panie Tomaszu. Uważam wręcz, że niepoważne. O ile konwencja w stylu "n konferencja" jest wyjście frontem do klienta, to przekazywanie informacji wąskiemu gronu osób z forum, które mają się stać w pewnym sensie rzecznikami ITI (bo to od nich będziemy się dowiadywać co dalej z TNK HD) jest pierwszym krokiem do zniszczenia tej oferty.
Przy całym szacunku do Pana i użytkowników tego forum, powstaje przecież za sprawą takiego podejścia pole do nadinterpretacji, dopowiedzeń i plotek, które mogą sprawić więcej złego niż dobrego.
Inną sprawą jest to na ile uczestnicy tego spotkania będą zainteresowani w ogóle tematyką TNK HD?! Przypuszczam, że prawie wcale - spotkanie zdominują tematy techniczne, których nie będzie brakowało.
Temat ten został założony do dyskusji na temat przyszłości oferty TNK HD, ale jak na razie dyskutują tu tylko użytkownicy nie ma opinii czy zdania drugiej strony ITI/CD.
Doceniam Pana obecność na tym forum, ale wolałbym żeby w przyszłość TNK HD była prezentowana w sposób poważny (przez biuro prasowe, przez Zarząd lub pracowników ITI na konferencjach lub prezentacjach).
Na razie odnosimy wrażenie (myślę, że moją obserwację podziela wiele osób), że przy tworzeniu TNK HD komuś zabrakło zapału - wielki start, dobra idea, sprawdzony model biznesowy, szybki dynamiczny rozwój na początku i nagle... kompletne zatrzymanie. Powstaje efemeryda podobna do TNK SD.
Poważne podejście do klientów jest jednym z czynników ich utrzymania, a to przecież równie ważne jak pozyskiwanie nowych.

Mam nadzieję, że znajdzie Pan chwilę żeby odnieść się do takich kwestii jak:
- czy TNK HD wzbogaci się o nowe kanału jeszcze w tym półroczu? Jeśli tak to do którego pakietu?
- czy na stronie TNK HD powstanie support e-mail? (w tym webmasterski, mam kilka uwag do błędów na stronie ale nie mam gdzie ich zgłosić)
- czy wreszcie ruszy usługa aktywacji przez internet?
- czy nCAM HD sprawdził się? rozumiem, że TNK HD było polem doświadczalnym po którym w przyszłości nCAM stanie się też częścią oferty TNG.

Wiem, że część pytań ma charakter ogólny, część nie jest w obszarze "technologii", którą Pan się zajmuje, ale jeśli już Pan zagościł w tym wątku to zachęcam do dyskusji.

Zenon Wiertara
2011-01-31, 14:10
Całe te spotkanie forumowiczów wydaje mi się być grubymi nićmi szyte tzn. dobór uczetników i cały ten program spotkania. Założe się że bedzie to typowe mydlenie oczu a nie merytoryczna dyskusja.

Boncurek
2011-01-31, 14:13
Właśnie pobieram nowy soft do 2850, tylko nie wiem czy zdążę przetestować co się zmieniło, bo zaraz do pracy jadę. Jeśli ktoś już przetestował nowy soft to proszę pisać na forum.

Też to mam, jak się wgra na piszę co się zmieniło?
Ps Jaka była ostatnia wersja softu?

gooralek77
2011-01-31, 14:21
Miałem nadzieję, że z tą aktualizacją do 2850ST trafi m.in. YT ale sie przeliczyłem:zly:

Filip15789
2011-01-31, 14:39
Też to mam, jak się wgra na piszę co się zmieniło?
Ps Jaka była ostatnia wersja softu?
ostatnia wersja to 0X1D 15.12.2010 dodała skanowanie satelitów

balonik12
2011-01-31, 15:12
Całe te spotkanie forumowiczów wydaje mi się być grubymi nićmi szyte tzn. dobór uczetników i cały ten program spotkania. Założe się że bedzie to typowe mydlenie oczu a nie merytoryczna dyskusja.

Słuchajcie, ja rozumiem Wasz sceptycyzm, ale dajmy szanse temu spotkaniu. Nie wyrokujmy z góry co będzie. Może jednak coś z naszych postulatów a zwłaszcza oczekiwania trendu w którą stronę ma iść oferta przebije się do umysłów Włodarzy.

zami1
2011-01-31, 15:46
Czy ktoś widzi jakiekolwiek zmiany poza dodaniem nowych logotypów stacji?

Oczywiście nagrywanie z dvb-t i oglądanie czegokolwiek innego (ten sam MUX lub satelita) jest nadal niemożliwe!!!

roman05
2011-01-31, 15:47
Uważam, że powinniśmy zachować spokój. To w końcu oni powinni zabiegać o nas a nie my o nich.
Przeanalizowałem sobie zakup "białego" tunera i stwierdzam, że per saldo tragedii nie uczyniłem. Jeżeli nie poprawią oferty to nie będę opłacał żadnych pakietów, może czasami pakiet domowy. Mam w trójmieście dwa multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej: Polsat,TVN itd (mux2 i mux3) i nie muszę robić, jak powiedziane było w jednym ze skeczów kabaretu Limo, za "Pandę" (Pan da, Pan da... :). Będą ciekawe pakiety , to wykupię, nie będzie nic ciekawego, nie wykupię. Czyli zachowam wolność wyboru a Panom z Cyfrowego Domu dam czas żeby się wykazali. Bo to ja będę płacił im a nie oni mnie.
Powinni sobie na biurkiem nakleić kartkę z mottem: NASZ KLIENT, NASZ PAN.

rufi21
2011-01-31, 16:05
pierwsza zmiana w nowym sofcie to wkoncu zwiekszenie poziomu fonii :)
druga to szybsze przelanczanie kanalow
i ogolnie szybciej dziala teraz jakby dekoder

abcde
2011-01-31, 16:12
Zauważyliście jeszcze jakieś zmiany w tym nowym sofcie z dnia dzisiejszego? Bo ja na razie nic nie zauważyłem.

dawid83
2011-01-31, 16:15
Jak dla mnie żadnej zmiany<:/>

dawid83
2011-01-31, 16:17
Może to taka sciema żebyśmy nie mówili ze nie aktualizują softu :D

vlodar7
2011-01-31, 16:26
Może to taka sciema żebyśmy nie mówili ze nie aktualizują softu :D
Podobno poprawiono coś z internetem. Mam tuner ze 20 m od rutera, więc nie mam możliwości sprawdzenia. W setup nie zauważyłem zmian, lista kan. też bez zmian.

zami1
2011-01-31, 16:46
Podobno poprawiono coś z internetem. Mam tuner ze 20 m od rutera, więc nie mam możliwości sprawdzenia. W setup nie zauważyłem zmian, lista kan. też bez zmian.

Poprawili odtwarzanie filmików w nPortal tvn24. Ostatnio nie działały zbyt dobrze, a teraz jest tak jak we wrześniu czyli ok.

holbers
2011-01-31, 16:58
Dodali ikony (orange sport info i nshow 3d) :spoko: no i niestety gorsze epg na większości programów pokazuje tylko aktualny i przyszły program. <:/>

PS: Chyba że tak tylko u mnie.

roman05
2011-01-31, 18:15
Byłoby dobrze, aby za każdą aktualizacją szła informacja co nowego istotnego ona wnosi. No chyba że mamy zająć sobie czas zgadywaniem.
Po sposobie aktualizacji zorientowałem się, że była ona rzekłbym poważną. Wcześniejsza, grudniowa, przebiegała inaczej - szybko i na standardowym ekranie aktualizacji dekodera. Teraz wyglądało jakbym miał zobaczyć co najmniej nową grafikę.

maciej87
2011-01-31, 18:16
Czyli oprócz ikon się nic nie zmieniło?

blazejaut
2011-01-31, 18:32
Czyli oprócz ikon się nic nie zmieniło?

Wydaje mi się że sprawniej działa przewijanie nagranych programów i jest szybszy start po wciśnięciu PLAY na pilocie.

jeff9
2011-01-31, 19:39
Ja pierdzielę, a kanałów dalej nie można przesuwać na swojej liście. Czy to faktycznie jest taki problem i nie można było tego zrobić w tej aktualizacji. Ja rozumiem - poważne zmiany wymagają czasu i pracy. Ale żeby takich pierdół nie poprawić "w locie". A może zmiana numeracji kanałów na swojej liscie to też jest zagwozdka nie do ruszenia? No to cieszmy się, że mamy nowe ikony programów - ale wypas!!!
P.S. Szkoda Panie Tomaszu, że nie zamieszczacie krótkiego pliku tekstowego ze zmianami w nowym sofcie. Człowiek nie robiłby sobie złudnych nadziei. A tak przy okazji - czy kolejne "poprawki" w sofcie będą w kwietiu czy w maju a może we wrześniu bo juz nie mogę sie doczekać?

xavier55
2011-01-31, 19:41
Niestety nie da się w swojej liście kanałów poprzestawiać programów wedle życzenia, np. Polsatu do przodu o dwa miejsca a do tyłu wcale... To tylko taki przykład z wieloma kanałami tak mam a vice versa :pytanie2:

test00001
2011-01-31, 19:43
Drugi soft w ciągu miesiąca ,posiadacze dekodera DEKODER ADB 5800s dalej nie mają nowego Softu aby dostali więcej zgodnie z reklamą w instrukcji obsługi .....

maciej87
2011-01-31, 20:37
Poprosimy kogoś z przedstawileli aby przedstawił nam co się zmieniło bo jak większość zauważyłą to zmieniły się tylko 2 ikony, zmieniłą się szybkośc przełączania kanału ale co z tego jak obraz łąduje się po 3 sekundach wraz z fonią ( wcześniej jedynie jest sama ikona)

zetor
2011-01-31, 21:06
Faktycznie, aktualizacja wygladała "poważnie", a tu... zonk

Dlaczego nie wykorzystuje się z menu "wiadomości", aby poinformować klienta TNK HD o poczynaniach, wprowadzeniach i zmianach w teraźniejszych i najbliższych aktualizacjach? Dlaczego się robi z tego jakąś tajemnicę?
Czy to faktycznie jest zgaduj-zgadula?

Czy te aktualizacje (średnio co półtora miesiąca) zwiastują coś konkretnego?

Jak długo będziemy czekali na najlepszą telewizję w Polsce:pytanie2:

rafikvy
2011-01-31, 21:50
Witam

Mój ADB2850 pokazuje nowy soft, więc daje zainstaluj, po chwili ekran robi się czarny i pokazuje się download, później piszę - tuner locking i ****. nie może sie zaktualizować, ma ktoś tak samo:pytajnik: <:/> <:/>

mam monoblocka i czaszę 90cm nie ma problemu z odbiorem tv nawet w najgorszą pogodę

hot bird siła 82 , jakość 95
astra siła 77, jakość 93

roman05
2011-01-31, 23:02
doczytałem się na innym forum, dla "n-kowców", że na białych boxach 2850ST jest soft pn. APOLLO oraz, że do Multiroomu będzie inna wersja tego boxu zwana SLAVE.

rufi21
2011-01-31, 23:14
zmiana kolejna po wylaczeniu tv prz wlaczonym dekoderze - dekoder przechodzi w tak jak by stan czuwania dioda zminia sie na kolor pomaranczowy

vlodar7
2011-02-01, 00:47
zmiana kolejna po wylaczeniu tv prz wlaczonym dekoderze - dekoder przechodzi w tak jak by stan czuwania dioda zminia sie na kolor pomaranczowyPomarańczowa t.z. ładowanie softu.Przy aktualizacji trzeba przeczekać cierpliwie.Jak dasz aktualizuj to automatycznie wył. tuner (brak świecenia diody) automatycznie po chwili tuner się załączy, potem komunukat, czarny ekran dość długo i po tym paski postępu ładowania softu.Cierpliwie czekać do pojawienia się obrazu.Trochę to trwa.Chyba było to w takiej kolejności. Nie wiem czy przerwanie podczas ładowania nie uwali tunka, bo z pamięcią FLASCH jest różnie.

rufi21
2011-02-01, 09:29
nie no softa to wczesniej juz mi wgralo a wiec nie jest to od soft ladowania ta pomaranczowa dioda jak tv sie wylaczy napewno tylko jest to tryb czuwania dekodera

vlodar7
2011-02-01, 10:55
nie no softa to wczesniej juz mi wgralo a wiec nie jest to od soft ladowania ta pomaranczowa dioda jak tv sie wylaczy napewno tylko jest to tryb czuwania dekodera
Mam to samo, jak wyłączę tv.W instrukcji piisze, że stan czuwania kontrolka czerwona.

balonik12
2011-02-01, 10:57
Mam to samo, jak wyłączę tv.W instrukcji piisze, że stan czuwania kontrolka czerwona.

ja sadze ze dlubali przy DRM i teraz jesli dekoder wyczuwa brak komunikacji wali komunikatem ze brak/blad przy komunikacji po HDMI stad pomaranczowa dioda.

Filip15789
2011-02-01, 10:59
trochę dziwne że satkurier nic nie pisał o tej aktualizacji

Luki555
2011-02-01, 12:07
tutaj jest napisane co dala ta aktualizacja http://tvsat24.pl/post-nowe-oprogramowanie--1296504655.html zbyt duzo to nie zrobili mogli sie postarac

TNK_HD
2011-02-01, 12:31
tutaj jest napisane co dala ta aktualizacja http://tvsat24.pl/post-nowe-oprogramowanie--1296504655.html zbyt duzo to nie zrobili mogli sie postarac

Heh, tyle zostało zrobione - co napisane w tym artykule ;P.

roman05
2011-02-01, 12:43

..."nie wprowadzono żadnych zauważalnych nowości, poza usprawnieniem działania YouTube...." sorki, ale nie zauważyłem :(

Aifam
2011-02-01, 13:08
U mnie też jak jest włączony tuner i wyłączę TV pali się pomarańczowa dioda

maciej87
2011-02-01, 13:15
Tak tylko YT i TVP1 HD nie dotyczy nas więc my dostaliśmy super zmianę czyli 2 loga (OSI i nShow 3d) jupiii rozwijamy się

slawulek
2011-02-01, 13:30
1. wprowadzić płynną regulację poziomu sygnału dźwięku aby każdy użytkownik mógł sobie sam wysterować poziom sygnału w dekoderze odpowiednio do jego potrzeb i telewizora ... AKTUALNIE JEST ZA CICHO !!! lub wyrównać do poziomu DOLBY który jest dużo głośniej !!!

2. wprowadzić możliwość kasowania wybranego obszaru nagranego materiału filmowego od do...(np.moglibyśmy sobie wykasować reklamy w środku filmu automatycznie zwiększając pojemność dysku (i tak każdy przewija) ;))

gracek1001
2011-02-01, 15:52
w tnk hd jest paczka BBC??

Filip15789
2011-02-01, 17:07
w tnk hd jest paczka BBC??

w tnk hd narazie nie ma paczki bbc ma ją obecnie telewizja n

gooralek77
2011-02-01, 17:19
Panie Tomku, jak Pan zajrzy do tego wątku to proszę o info czy jest możliwe w dekoderach 2850ST pojawienia się YT i czy to by było wkrótce czy niedługo?

MichalDabrawa
2011-02-01, 17:43
Witam

Mój ADB2850 pokazuje nowy soft, więc daje zainstaluj, po chwili ekran robi się czarny i pokazuje się download, później piszę - tuner locking i ****. nie może sie zaktualizować, ma ktoś tak samo:pytajnik: <:/> <:/>

mam monoblocka i czaszę 90cm nie ma problemu z odbiorem tv nawet w najgorszą pogodę

hot bird siła 82 , jakość 95
astra siła 77, jakość 93

Mam to samo... I też mam monoblocka...

Tak to wygląda:

http://img641.imageshack.us/img641/2818/p2019934.th.jpg (http://img641.imageshack.us/i/p2019934.jpg/)

http://img199.imageshack.us/img199/1549/p2019936.th.jpg (http://img199.imageshack.us/i/p2019936.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Po wszystkim na nowo wyskakuje komunikat o aktualizacji i tak jest "w kółko" jednak aktualizacji nie można pobrać. Moze to właśnie wina monoblock'a??
:co:

dawid83
2011-02-01, 17:52
Ja też mam monoblocka i wszystko poszło bez problemow.

roman05
2011-02-01, 17:59
dla większej jasności sprawy, ja mam twin monoblocka i też poszło gładko.

jozefrot
2011-02-01, 18:01
Miałem to samo z tą różnicą, że mam diseqc 4x1 i 4 konwertery. Rozwiązaniem okazało sie podpięcie bezpośrednio pod konwerter z HB.Aby dekoder mógł ściągnąć oprogramowanie musi być w menu dekodera HB na pierwszym miejscu.U mie 1 wejście wysiadło więc to było chyba całym problemem w ściągnięciu oprogramowania.

rafikvy
2011-02-01, 20:33
Miałem to samo z tą różnicą, że mam diseqc 4x1 i 4 konwertery. Rozwiązaniem okazało sie podpięcie bezpośrednio pod konwerter z HB.Aby dekoder mógł ściągnąć oprogramowanie musi być w menu dekodera HB na pierwszym miejscu.U mie 1 wejście wysiadło więc to było chyba całym problemem w ściągnięciu oprogramowania.

Nie koniecznie musi być pod lnb 1, ja podpiąłem ADB pod antenę ze zwykłym konwerterem i nie przestawiałem nic w menu, i wtedy mi zaktualizował się soft bo na antenie z monoblockiem nie dało rady

jkg12
2011-02-01, 21:24
Witam.
Mam pytanie do przedstawicieli. Czy są prace, lub czy myślą państwo nad dodaniem możliwości nagrywanie kanałów oferty TNK HD na dysku USB w dekoderze ADB 5800S ?? Jeżeli nie to czy w ogóle są plany rozwoju oprogramowania i możliwości tego tunera (nie w n tylko w TNK HD) ?? A i czy ten dekoder można będzie wykorzystać do multiroom'u (jeżeli jestem stałym abonentem) zamiast 5850ST ??
Proszę o odpowiedz.

spkv
2011-02-01, 21:58
Dyskusję na temat oprogramowania i sposobu podłączenia tunera do anteny proponuję prowadzić w wątku TNK & TNK HD odblokowanym chyba z tej okazji:

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p=423472

WRACAJĄC DO PRZEDMIOTU TEJ DYSKUSJI, proponuję następujące kroki w rozwoju oferty TNK HD, dodać do pakietu Domowy HD Premium:

Comedy Central (konkurencja w tym przedziale cenowym dla C+ i CP)
BBC Lifestyle (konkurencja dla C+ i CP, gdzie tego kanału w ogóle nie ma)
BBC Entertainment (uzupełnienie dość kiepskiego Filmbox HD)

W obecnym składzie pakiet Domowy HD Premium jest nieatrakcyjny.

Dodam, że przydałaby się też poprawka aktualizacja strony TNK HD, zwłaszcza jeśli chodzi o aktywację przez internet, można by dodać też doładowanie przez płatności online z natychmiastowym skutkiem w postaci zasilenia konta TNK HD.

mietek55
2011-02-02, 17:42
witam
od miesiąca jestem posiadaczem TNK HD-ITI 5800S.
chciałbym rozwinąć temat tego sprzętu oraz podzielić się doświadczeniami z innymi użytkownikami odnośnie funkcji i oprogramowania tego n boxa,ewentualnych zmian softu w celu ulepszenia obsługi menu i dodania nowych funkcji jak zewnętrzny dysk i inne.w związku z tym mam pytanie do PANA TOMASZA B.czy są przewidziane jakieś zmiany w tym n boxe.
pozdrawiam:spoko:

Aifam
2011-02-02, 17:46
co za ludzie doładowałem w tym mc 40zł ( za dwa pakiety ) i patrze ważność konta a tam doładowali za 2mc :usmiech: fajnie :|

balonik12
2011-02-02, 18:06
co za ludzie doładowałem w tym mc 40zł ( za dwa pakiety ) i patrze ważność konta a tam doładowali za 2mc :usmiech: fajnie :|

nie bój, nie bój, wyłączą Ci...

jak mawiał klasyk filmowy ;)
sprawdź czy Ci czasem nie wyłączyli pakietu Premium?

Aifam
2011-02-02, 18:51
A Jak Mam To Sprawdzić ?

gooralek77
2011-02-02, 19:01
A wysłałeś sms-a?

roman05
2011-02-02, 19:01
wchodzisz na stronę www.telewizjanakarte.pl , w opcji dot. TnkHD klikasz "twoje konto" wpisujesz numer karty oraz 4-ry ostatnie znaki z dekodera i otrzymasz dane dotyczące ważności twoich pakietów.

test00001
2011-02-02, 19:10
Nie działa u mnie Twoje konto mam dekoder 5800 Pozdrawiam

mietek55
2011-02-02, 20:47
dzięki za odpowiedż,ja też jestem zadowolony z tego sprzętu lecz jest kilka szczegółów które by mogli dodać np;kolejność listy kanałów czy zewnętrzny dysk ,multirom jak będą chcieli zatrzymać klijentów to też powinni o to zadbać.
pozdrawiam.:spoko:

test00001
2011-02-04, 13:20
Witam mam pytanie kiedy posiadacze dekoderów TNK HD dostaną możliwość korzystania z portalu onet-foto

Aifam
2011-02-04, 20:28
Witam mam pytanie kiedy posiadacze dekoderów TNK HD dostaną możliwość korzystania z portalu onet-foto

Zgłaszałem to na początku grudnia 2010 roku sam Pan Tomasz odpowiedział mi że do końca roku ( 2010 ) zostanie to naprawione i udostępnione jak widać mamy 4 luty 2011 r i dalej nie jest jak było .

Luki555
2011-02-05, 09:08
gdzie mozna przeczytac o tym spotkaniu forumowiczow ktore mialo byc 4 lutego i co zostalo uzgodnione na temat rozwoju TNK HD ??:pytajnik:

Zenon Wiertara
2011-02-05, 09:34
http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=425749&postcount=31

Aifam
2011-02-05, 13:05
http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=425749&postcount=31

dużo było o TNK HD jak zwykle nic się nie dowiedziałem :usmiech:

Zenon Wiertara
2011-02-05, 13:20
dużo było o TNK HD jak zwykle nic się nie dowiedziałem :usmiech:

No poczekajmy na relacje niejakiego Sebe'77 który pewnie jako przedstawiciel użytkowników TNK ostro walczył o rozwój tej oferty

gooralek77
2011-02-05, 13:32
Jeżeli pytasz stricte o ofertę kanałów, to wiem tyle iż jest to monitorowane. Na pewno nie jest to zamknięta liczba kanałów, kolejne z czasem się pojawią, szczegółow odnośnie typów nie mam gdyż tym P.Tomek i jego ekipa się tym nie zajmują. Na pewno możemy sie spodziewać nowych funkcjonalności w 2850ST, ale to na razie tajemnica handlowa, nie bedzie zaiplementowane YT, bedzie z czasem możliwe nagrywanie z DVB-T i ogladanie innego kanału z tego samego MUX, analogicznie jak przy satelicie kiedy można nagrywać i ogladać jednocześnie kanały z tego samego transpondera.

Zenon Wiertara
2011-02-05, 14:06
Jeżeli pytasz stricte o ofertę kanałów, to wiem tyle iż jest to monitorowane. Na pewno nie jest to zamknięta liczba kanałów, kolejne z czasem się pojawią, szczegółow odnośnie typów nie mam gdyż tym P.Tomek i jego ekipa się tym nie zajmują. Na pewno możemy sie spodziewać nowych funkcjonalności w 2850ST, ale to na razie tajemnica handlowa, nie bedzie zaiplementowane YT, bedzie z czasem możliwe nagrywanie z DVB-T i ogladanie innego kanału z tego samego MUX, analogicznie jak przy satelicie kiedy można nagrywać i ogladać jednocześnie kanały z tego samego transpondera.

Tajemnica co do nowych kanałów, tajemnica co do nowych możliwości dekodera czyli ogólnie żadnych szumnych zapowiedzi nie było. Podejrzewam że jak już pojawią sie jakieś nowe kanały to bedą to kanały tvnu w jakości hd i tyle.

gooralek77
2011-02-05, 14:35
Ale w czym Masz problem? Usługa bedzie rozwijana, w ADB jak pisałem pracują nad softem do 2850ST, który ma dodać nowe funkcjonalności, jak zakupiłeś zestaw TNK HD, żeby co miesiąc dostawać nowości programowe i sprzętowe to gratuluje. To są procesy które z reguły trwają dłużej niż kilka dni czy tygodni i nie opierają sie tylko o samo ADB. Pozdrawiam.

Luki555
2011-02-05, 14:46
ja tez uwazam ze nie ma co sie denerwowac i goraczkowac ze niby nic nie robia z oferta i z oprogramowaniem albo ze to wielka tajemnica ze nic nie podaja zadnych konkretnych informacji lepiej spokojnie poczekac i dac ludziom ktorzy sie tym zajmuja czas zeby dobrze zrobili aktualizacje do dekodera albo pomysleli ewentualnie nad nowymi kanałami do tnk hd ja niemam zarzutow co do tej oferty fakt ze niektore rzeczy mogly byc dopracowane lepiej ale nikt nie mowil ze bedzie wszystko odrazu.
Mam tylko jedna rzecz zeby zajeli sie fachowcy przy najblizszym udostepnianiu nowego oprogramowania do dekodera a mianowicie poprawienie dzwieku w dekoderze zanim pojawily sie aktualizacje dzwiek byl bardzo dobry a z kazda aktualizacja jest coraz slabszy ze niedosc ze pilotem do dekodera jest na full dane to jeszcze pilotem od telewizora musze podglaszac

davideq
2011-02-05, 14:54
a wiadomo juz kiedy bedzie można przejsc z tnk hd do n na 2850?

Zenon Wiertara
2011-02-05, 14:57
Ale w czym Masz problem? Usługa bedzie rozwijana, w ADB jak pisałem pracują nad softem do 2850ST, który ma dodać nowe funkcjonalności, jak zakupiłeś zestaw TNK HD, żeby co miesiąc dostawać nowości programowe i sprzętowe to gratuluje. To są procesy które z reguły trwają dłużej niż kilka dni czy tygodni i nie opierają sie tylko o samo ADB. Pozdrawiam.

Jakbyś poczytał wcześniejsze moje posty to byś wiedział że ja akurat nigdy nie narzekałem na zakup TNK i nie rozpaczałem z powodu gorszej oferty programowej niż abonamentowcy. Problem leży bardziej w samej sensowności spotkania, bo wg. dotychczas przedstawionych relacji nic ono nie wniosło (przynajmniej co do rozwoju TNK) a taki jak mniemam miał byc między inymi cel spotkania. Czy były zgłaszane jakieś postulaty co do rozwoju TNK? Może jakieś głosowania?

Aifam
2011-02-05, 15:51

mam rozumieć że jak ktoś ma abonament w N czy kupił TNK HD to ma siedzieć cicho i nie oczekiwać coraz lepszej oferty ?

mietek55
2011-02-05, 16:20
CO Z BIAŁYM N BOX - ITI 5800S,CZY BĘDĄ JAKIEŚ ZMIANY.:diabel:

Andyy
2011-02-05, 16:35
Zmian w dekoderach ITI 5800S bym się nie spodziewał, są używane - odnowione i nowego oprogramowania dla nich raczej nie ma. Chodź nigdy nic nie wiadomo. Cieszę się że powstaną odpowiedniki kanałów TVN w jakości HD - coraz bliżej standardu.

Zenon Wiertara
2011-02-05, 16:43
Zmian w dekoderach ITI 5800S bym się nie spodziewał, są używane - odnowione i nowego oprogramowania dla nich raczej nie ma. Chodź nigdy nic nie wiadomo. Cieszę się że powstaną odpowiedniki kanałów TVN w jakości HD - coraz bliżej standardu.

Ja też sie ucieszę ale jak dodają je do pakietu domowego a czuje że w najlepszym wypadku jeżeli je wogóle dodaja do TNK to poszerzą pakiet premium

Andyy
2011-02-05, 16:58
Nawet jeśli dojdą do pakietu Premium będzie to sztuczne powiększanie tego pakietu, a i tak nic nie tracisz bo SD TVN Turbo czy TVN Style jest dobre.

Aifam
2011-02-05, 18:58
Ja też sie ucieszę ale jak dodają je do pakietu domowego a czuje że w najlepszym wypadku jeżeli je wogóle dodaja do TNK to poszerzą pakiet premium
tylko puki takowe kanały ruszą to max 5lat

Zenon Wiertara
2011-02-05, 19:31
tylko puki takowe kanały ruszą to max 5lat

No to do tego czasu to juz pewnie na calym świecie standardem będzie 3D

gooralek77
2011-02-05, 19:37
AIFAM, nie uważam, że powinniśmy (uzytkownicy tnk sd i hd) siedzieć jak to ujałeś cicho, ale trzeba zrozumieć, że jest to naturalne iż nie powiedzą nam z nazwy jakie kanały zostaną dołączone, istotne jest, że to nastapi tak samo z nowymi funkcjami 2850ST, na razie jest to testowane a jak już można było przeczytać nie dotyczy to tylko ADB, także powiedzenie iż dojdzie to czy tamto po czym okaże sie iż nowe rzeczy nie przejdą pozytywnie np. przez Conax i znowu byłby płacz że było obiecane, miało być a nie ma, N-ka do d...y, idę do konkurencji i.t.p.

ZenonWiertara, jak sam zauważyłeś większość piszących i obecnych na spotkaniu to abonenci TNG, dlatego też temat oferty TNKHD nie mógł być dominującym, pytałem Tomka i p. Wojtka o rzeczy dla mnie istotne i to co pamietałem z forum dlatego nie narzekaj na moje odpowiedzi, że na jakieś pytanie nic nie napisałem, jeżeli coś jeszcze chcesz sie dowiedzieć napisz tutaj, może mi coś uciekło, sam wiesz jak niektóre tematy są wymieszane postami nie na temat, jeżeli coś się dowiedziałem to będę pisał!

Bolero
2011-02-05, 19:46
No to do tego czasu to juz pewnie na calym świecie standardem będzie 3D
Może już 4D(zapach):ganja: :rotfl:

Zenon Wiertara
2011-02-05, 21:27
Pytanie do Sebe'77
Napisałeś odnośnie dodawania do oferty nowych kanałów że pan Tomasz i jego ekipa się tym nie zajmują, czy jest więc sens pisania na tym forum postów typu: wywalcie filmbox a dadajcie comedy central itp? Bo chyba jedynie pan T. od czasu do czasu odwiedza to forum. I czy w zwiazku z tym temat wątku na tym forum raczej nie powinien brzmiec: Pomysły dotyczące rozbudowy softu do dekodera TNK

gooralek77
2011-02-05, 21:52
Tomek jak sam tłumaczył nie może z nami rozmawiać na tematy inne niż techniczne, sądzę jednak iż nasze sugestie i uwagi są przekazywane dalej oraz że inne osoby z TNG czytają istotne wątki tego forum. Tak jak wspominałem mam potwierdzenie iż to jest oferta nie stała i nowe kanały dojdą (nie brzmiało to jak zbycie rozmówcy), wiedzą o uwagach dotyczących pakietu PremiumHD!

Zenon Wiertara
2011-02-05, 22:02
Tomek jak sam tłumaczył nie może z nami rozmawiać na tematy inne niż techniczne, sądzę jednak iż nasze sugestie i uwagi są przekazywane dalej oraz że inne osoby z TNG czytają istotne wątki tego forum. Tak jak wspominałem mam potwierdzenie iż to jest oferta nie stała i nowe kanały dojdą (nie brzmiało to jak zbycie rozmówcy), wiedzą o uwagach dotyczących pakietu PremiumHD!

Dzięki za odpowiedź, to już jest jakaś pocieszająca informacja

roman05
2011-02-06, 13:39
pamiętam jedną z wypowiedzi p. Tomasza B., że o tym co będzie wprowadzone do oferty decyduje ich badanie przeprowadzone na grupie reprezentatywnej a nie ludzie na forum.
Zatem to forum istnieje głównie jako PR dla TNG i TNK, tak samo zresztą jak zorganizowane przez nich spotkanie dla 30 osób, którzy teraz mogą wysłać w świat raczej pozytywne treści, bo każdy z tego co czytałem był zadowolony ze spotkania. I oto chodziło. A to co wprowadzą, to nie łudźmy się, że my to wymusimy, ale konkurencja i walka operatora o rynek.

skaja
2011-02-06, 14:00

pewnie niebawem , jak tylko zakonczy się wdrożenie nowego CRM w BOK

Zenon Wiertara
2011-02-06, 14:11
Moim zdaniem o ile wogóle jacyś decydenci z TNK interesują sie poglądami użytkowników na tym forum to przedstawianie propozycji odnośnie rozwoju TNK powinno odbywać się na zasadzie głosowania. Dopiero wtedy z tego gąszczu sugesti można by było wybrać te najtrafniejsze i najpilniejsze do wdrożenia. A pewnie tak jak napisał roman05 zmiany może wymusić jedynie konkurencja, tyle tylko że na dzisiej takiej nie ma.

davideq
2011-02-07, 12:52
Panie Tomaszu.
Kiedy będzie można przejść z TNK HD do n?

roman05
2011-02-07, 14:46
Panie Tomaszu.

Panie Tomaszu, źle to wygląda, kiedy w rozmowie na temat rozwoju oferty padają głosy takie jak powyższy.

maciej87
2011-02-07, 15:04
Panie Tomaszu.

Taka mała podpowiedź. To nam się nie opłaca, przynajmniej komuś kto umie liczyć, przecież biorąc nową umowę dostajesz ( na wypożyczenie) taki sam dekoder za free więc po co przechodzić z tym dekoder jak można go zachować i dostać drugi a ten mieć do np. 2 pokoju :P .

Aifam
2011-02-07, 15:50
Jaki dysk USB macie w TNK HD jaki tzn firma jaka i ile ma pojemności i czy Wam starcza i nie musicie co chwila usuwać czegoś....

trefonmarek
2011-02-07, 16:44
Witam po raz pierwszy. Obserwowałem to forum od ponad dwóch miesięcy i teraz chciałem przedstawić moją opinie. Końcem lutego kończy mi się darmowe oglądanie oferty tnk-hd którą kupiłem z modułem n-cam. Myślałem tak jak większość z was że oferta zostanie wzbogacana aby zwiększać atrakcyjność !!! Jednak tak się nie dzieje! więc ja nie doładuje, ale zostanie mi TVN HD, którego niema w CYFROWYM POLSACIE ale za to mam 12 programów hd za 15zł.a wkrótce trzynaście. To jednak lepiej niż 10 programów za 19,90zł.?? Porównując oferty nigdy nie wydał bym 398zł. na tnk-hd nie mając pewności że nie mogę sobie dokupić nowych programów które wchodzą do N. TV-N jest super jeśli tylko zdecyduje się na moduł cam!! Polsat tak zrobił i jest super! C+ też! Chodzi mi o to że mam wszystkie tv na jednym tunerze takim jak ja chcę a nie na takim jak operator chce i jeszcze według jego kolejności to nie dla mnie!!! Pozdrawiam !

Zenon Wiertara
2011-02-07, 16:57
Witam po raz pierwszy. Obserwowałem to forum od ponad dwóch miesięcy i teraz chciałem przedstawić moją opinie. Końcem lutego kończy mi się darmowe oglądanie oferty tnk-hd którą kupiłem z modułem n-cam. Myślałem tak jak większość z was że oferta zostanie wzbogacana aby zwiększać atrakcyjność !!! Jednak tak się nie dzieje! więc ja nie doładuje, ale zostanie mi TVN HD, którego niema w CYFROWYM POLSACIE ale za to mam 12 programów hd za 15zł.a wkrótce trzynaście. To jednak lepiej niż 10 programów za 19,90zł.?? Porównując oferty nigdy nie wydał bym 398zł. na tnk-hd nie mając pewności że nie mogę sobie dokupić nowych programów które wchodzą do N. TV-N jest super jeśli tylko zdecyduje się na moduł cam!! Polsat tak zrobił i jest super! C+ też! Chodzi mi o to że mam wszystkie tv na jednym tunerze takim jak ja chcę a nie na takim jak operator chce i jeszcze według jego kolejności to nie dla mnie!!! Pozdrawiam !

A w jakim to pakiecie masz 12 kanałow HD za 15zeta?

trefonmarek
2011-02-07, 17:57
No niestety już niedostępnym dla nowych klientów, nazywał się po prostu "Pakiet HD" ale porównując tnk-hd do CP-Familijny hd nie miał bym wątpliwości co wybrać CP mam pełną ofertę polskich programów a tnk-hd nie ma POLSATÓW! wiem można by "dvb-t" ale tam jest tylko jeden Polsat a ich jest siedem! i sześć tvenów ale to tylko w CP i C+ . ? Dodam jeszcze małą uwagę. Myślę że Panowie z TNK HD powinni się obudzić bo nie mają najlepszej oferty ale najlepszy pomysł na tv w Polsce, niech go ratują! Wszystkie koszty pokrywa klient chodzi mi o sprzęt, kasę mają przed a nie po jak to jest w abonamencie. Oni tylko mają sprzedać jak najwięcej programów !! a nie tyle ile sami chcą. Klient powinien mieć wybór!, podpowiem o co chodzi za darmo nie chce żadnej prowizji. Dajcie całą ofertę programową niech klienci kupują programy na sztuki a zobaczycie wtedy które są coś warte a które można po prostu skasować! i w taki sposób zarobić i wyprzedzić konkurencje . Pozdrawiam.

Zenon Wiertara
2011-02-07, 18:14
No niestety już niedostępnym dla nowych klientów, nazywał się po prostu "Pakiet HD" ale porównując tnk-hd do CP-Familijny hd nie miał bym wątpliwości co wybrać CP mam pełną ofertę polskich programów a tnk-hd nie ma POLSATÓW! wiem można by "dvb-t" ale tam jest tylko jeden Polsat a ich jest siedem! i sześć tvenów ale to tylko w CP i C+ . ? Dodam jeszcze małą uwagę. Myślę że Panowie z TNK HD powinni się obudzić bo nie mają najlepszej oferty ale najlepszy pomysł na tv w Polsce, niech go ratują! Wszystkie koszty pokrywa klient chodzi mi o sprzęt, kasę mają przed a nie po jak to jest w abonamencie. Oni tylko mają sprzedać jak najwięcej programów !! a nie tyle ile sami chcą. Klient powinien mieć wybór!, podpowiem o co chodzi za darmo nie chce żadnej prowizji. Dajcie całą ofertę programową niech klienci kupują programy na sztuki a zobaczycie wtedy które są coś warte a które można po prostu skasować! i w taki sposób zarobić i wyprzedzić konkurencje . Pozdrawiam.

Ale o jakiej konkurencji mówisz, bo w prepaidzie konkurencji w zasadzie nie ma? Bez sensu jest porównywanie Pakietu Familijnego HD to TNK

Filip15789
2011-02-07, 19:32

przecierz na pudełku tnk hd pisze że obsługuje karty tnk hd i telewizji n

Filip15789
2011-02-07, 19:36
Jaki dysk USB macie w TNK HD jaki tzn firma jaka i ile ma pojemności i czy Wam starcza i nie musicie co chwila usuwać czegoś....

ja mam WD Scorpio Blue WD2500BEVT 250GB link do aukcji jak by co http://allegro.pl/nowy-dysk-twardy-250gb-do-xboxa-360-xbox-250-slim-i1438425880.html mi starcza na 36 nagrań ale większość jest w hd więc jak nagrywasz w SD to napewno nagrasz powyżej 36 nagrań

vlodar7
2011-02-07, 19:37
przecierz na pudełku tnk hd pisze że obsługuje karty tnk hd i telewizji n
na pudełku tnk hd pisze, że obsługuje karty tnk hd telewizji n

Filip15789
2011-02-07, 19:51
na pudełku tnk hd pisze, że obsługuje karty tnk hd telewizji n

a dlaczego jest takie samo kodowanie conax w n i tnk hd jak jest takie samo to by chodziło
a nawet karty są takie same

vlodar7
2011-02-07, 20:09
a dlaczego jest takie samo kodowanie conax w n i tnk hd jak jest takie samo to by chodziło
a nawet karty są takie sameno tak karty są telewizji n, TNK HD też telewizja n tylko w systemie prepaid .Karty są parowane z dekoderem,przejście z tnk hd do abonamentu technicznie nie powinno stanowić problemu,problem to BOK, różne dla abo. i TNK HD.

Aifam
2011-02-08, 08:44
ja mam WD Scorpio Blue WD2500BEVT 250GB link do aukcji jak by co http://allegro.pl/nowy-dysk-twardy-250gb-do-xboxa-360-xbox-250-slim-i1438425880.html mi starcza na 36 nagrań ale większość jest w hd więc jak nagrywasz w SD to napewno nagrasz powyżej 36 nagrań

a ma ktoś dysk USB ''zabudowany'' bo chciałbym go postawić obok tunera

Elendil
2011-02-08, 08:49
na pudełku tnk hd pisze,

jest napisane ;-)

vlodar7
2011-02-08, 09:21
jest napisane ;-)
jesteś tego pewny, że jest napisane ? ;-):D

Elendil
2011-02-08, 09:27
nie bo nie mam pudła pod ręką :P

vlodar7
2011-02-08, 09:42
nie bo nie mam pudła pod ręką :P
fajny dialog, ale w ten sposób zaśmiecamy temat.
EUROSPORT 2 w "Pakiecie Domowym" to było by to, (tak na początek):-)

Aifam
2011-02-08, 09:57
pakiet domowy HD jest moim zdaniem wystarczający niech dodadzą min 2 kanały HD lub jakieś lepsze kanały SD do pakietu premium

vlodar7
2011-02-08, 10:09
zgoda, ale może być jeszcze lepszy. Kupił bym sobie drugi ITI2850st(DVB-T), opłacił co miesiąć 20 zł i nie walczył o "pilota".

Zenon Wiertara
2011-02-08, 10:58
fajny dialog, ale w ten sposób zaśmiecamy temat.
EUROSPORT 2 w "Pakiecie Domowym" to było by to, (tak na początek):-)

4 kanały sportowe w pakiecie domowym to w zupełności wystarczy, a jak dla mnie to nawet o 4 za dużo. Ale zgodzę sie że powinni rozwijać pakiet domowy bo jak już wcześniej pisałem to w nim leży siła i sedno istnienia TNK. A co do pakietu Premium to myśle że dodanie dwóch kanałów niewiele zmieni, dobrym rozwiązaniem byłaby możliwośc udostępnienia wszytkich kanałów tak jak maja użytkownicy TNG z tym że np wymagałoby to zapłacenia z góry na rok, cos jak prepaid u Cyfry +.

vlodar7
2011-02-08, 11:15
Każdy lubi co innego, zgadzam się, że pakiet domowy jest ułożony optymalnie, ale to co zaproponowałem w poprzednim poście odnoszę do drugiego zestawu, taki multirom prepaid. Discovery, kanały sportowe TVN 24 ,TVP Info oglądam najczęściej, w/g mnie to telawiza jest bardzo kobieca i taki układ jak w TNK HD trochę to koryguje.

Filip15789
2011-02-08, 11:34
a ma ktoś dysk USB ''zabudowany'' bo chciałbym go postawić obok tunera

http://allegro.pl/dysk-usb-2-5-transcend-250gb-storejet-nowy-i1431703173.html

trefonmarek
2011-02-08, 11:57
Ale o jakiej konkurencji mówisz, bo w prepaidzie konkurencji w zasadzie nie ma? Bez sensu jest porównywanie Pakietu Familijnego HD to TNK

Dlaczego nie ? obie oferty kosztują około 40zł.

Elendil
2011-02-08, 12:02
Dlaczego nie ?

bo jedna to wolność kiedy chcesz a druga to łańcuch na 2,5 roku

Aifam
2011-02-08, 12:15
http://allegro.pl/dysk-usb-2-5-transcend-250gb-storejet-nowy-i1431703173.html

A ma ktoś taki dysk podpięty i działa dobrze ? ja chciałbym kupić 320gb lub 500gb .

Kanałów sportowych i z bajkami jest już full ( chyba że wywalą jakiś kanał i dali by ten kanał z bajkami BBC był by to strzał w 10tke nawet gdyby to był kanał premium ) brakuje w ofercie dobrych kanałów filmowych AXN ma słabą jakość i nie zawsze coś ciekawego leci , Wojna i Pokój nie każdy lubi rosyjskie kino , FilmBox HD za dużo powtórek , MGM HD dobry kanał często oglądam , Kino Polska non stop te same filmy z PRL-u

Filip15789
2011-02-08, 12:37
A ma ktoś taki dysk podpięty i działa dobrze ? ja chciałbym kupić 320gb lub 500gb .

Kanałów sportowych i z bajkami jest już full ( chyba że wywalą jakiś kanał i dali by ten kanał z bajkami BBC był by to strzał w 10tke nawet gdyby to był kanał premium ) brakuje w ofercie dobrych kanałów filmowych AXN ma słabą jakość i nie zawsze coś ciekawego leci , Wojna i Pokój nie każdy lubi rosyjskie kino , FilmBox HD za dużo powtórek , MGM HD dobry kanał często oglądam , Kino Polska non stop te same filmy z PRL-u

ja mam taki dysk http://allegro.pl/nowy-dysk-twardy-250gb-do-xboxa-360-xbox-250-slim-i1438425880.html i obudowa http://allegro.pl/263-obudowa-dysku-hdd-2-5-sata-laptop-i1430543481.html i wszystko działa jak należy możesz sobie wziąć jaką tylko chcesz pojemność

trefonmarek
2011-02-08, 13:14
bo jedna to wolność kiedy chcesz a druga to łańcuch na 2,5 roku

Ale to nie znaczy że TNK HD musi być bardziej ubogą ofertom! Sieci komórkowe na początku karieru też tak traktowały telefony na kartę, jednak to się zmieniło i mamy efekty w liczbach. Mi chodzi o to że pre-pid to nie musi być oferta dla mniej majętnych! Sam bym wykupił na jakiś czas HBO czy N-film jednak nie mam takiej możliwości w TNK-HD. Klient zapłaci ale musi mieć za co a jak nie ma to nie płaci i ktoś nie zarabia? Pozdrawiam.

Zenon Wiertara
2011-02-08, 13:19
Ale to nie znaczy że TNK HD musi być bardziej ubogą ofertom! Sieci komórkowe na początku karieru też tak traktowały telefony na kartę, jednak to się zmieniło i mamy efekty w liczbach. Mi chodzi o to że pre-pid to nie musi być oferta dla mniej majętnych! Sam bym wykupił na jakiś czas HBO czy N-film jednak nie mam takiej możliwości w TNK-HD. Klient zapłaci ale musi mieć za co a jak nie ma to nie płaci i ktoś nie zarabia? Pozdrawiam.

Ale zrozum że TNK jak narazie nie ma konkurencji więc im nie zależy sie specjalnie rozwijać bo klient który nie chce się wiązać umową w zasadzie nie ma wyboru i bierze to co jest.

trefonmarek
2011-02-08, 14:02
Ale zrozum że TNK jak narazie nie ma konkurencji więc im nie zależy sie specjalnie rozwijać bo klient który nie chce się wiązać umową w zasadzie nie ma wyboru i bierze to co jest.

Rozumie jak najbardziej ale wiem że TNK-HD to N-ka która walczy o klienta i może zdobyć kolejnych przynajmniej mnie i wielu podobnych jeśli da nam wybór. Wtedy zrezygnuje z CP i C+ i doładuje w TNK-HD taką opcje która dla mnie będzie najlepsza. Oświadczam nie jestem przeciwnikiem TNK-HD zależy mi na ich rozwoju bo wtedy wzrośnie konkurencja a nam na tym zależy! czyż nie?

vlodar7
2011-02-08, 14:42
Nie należy z niczym przesadzać - i ze sportem i z filmami (sport ma tą przewaę nad filmem, że pokazuje "real" a nie wypacykowane lale zalane glicerynowymi łzami). Kanałów z bajkami nie jest wcale tak wiele, zamienić jednen kanał np. disney xd na sbeebies, bo dla dzieci 3-6 latek nic nie ma. Oglądanie co 5-6 msięcy tych samych filmów wyzwala odruch obronny. Światowa kinematografia raczej nie produkuje jednego filmu dziennie, nawet jakby - to i tak 30% nie dało by się do końca obejżeć. Pisałem we wcześniejszych postach, że z naszych propozycji wyszedł by "full pakiet. Ale FOX lub Comedy czemu nie!!

Zenon Wiertara
2011-02-08, 15:01
Rozumie jak najbardziej ale wiem że TNK-HD to N-ka która walczy o klienta i może zdobyć kolejnych przynajmniej mnie i wielu podobnych jeśli da nam wybór. Wtedy zrezygnuje z CP i C+ i doładuje w TNK-HD taką opcje która dla mnie będzie najlepsza. Oświadczam nie jestem przeciwnikiem TNK-HD zależy mi na ich rozwoju bo wtedy wzrośnie konkurencja a nam na tym zależy! czyż nie?

No więc alternatywą dla CP i C+ jest TNG i to oni powinni mieć taka ofertę żeby Cię przyciągnąc do siebie a nie TNK bo to zupelnie inna bajka. Zreszta TNK musi być z założenia gorsza od TNG bo wtedy mieli by problem ze znalezienim klienta na abonament

trefonmarek
2011-02-08, 16:04
No więc alternatywą dla CP i C+ jest TNG i to oni powinni mieć taka ofertę żeby Cię przyciągnąc do siebie a nie TNK bo to zupelnie inna bajka. Zreszta TNK musi być z założenia gorsza od TNG bo wtedy mieli by problem ze znalezienim klienta na abonament

Jak wcześniej mówiłem TNG odpada z tego powodu że nie można jej mieć na własnym tunerze . Jednak nie zgadzam się z tym że nie będzie chętnych na abonament jeśli TNK-HD będzie proponować te same programy co N-ka, bo nie każdy może sobie pozwolić na wydanie jednorazowe 398zł za które w N-ce ma osiem miesięcy abonamentu opłacone! . Jeśli by tak miało być to w sieciach komórkowych nie było by abonentów, tam pre-pidy mają już takie same możliwości techniczne jak aboneci. Na początku jednak tak nie było, myślano tak jak teraz myślą w Platformach Cyfrowych by nałapać i uwięzić klientów przynajmniej na 13-naście a jak się da to na dłużej ale to się zmieni, tylko pytam kiedy?

balonik12
2011-02-08, 16:38
Jak wcześniej mówiłem TNG odpada z tego powodu że nie można jej mieć na własnym tunerze . Jednak nie zgadzam się z tym że nie będzie chętnych na abonament jeśli TNK-HD będzie proponować te same programy co N-ka, bo nie każdy może sobie pozwolić na wydanie jednorazowe 398zł za które w N-ce ma osiem miesięcy abonamentu opłacone! . Jeśli by tak miało być to w sieciach komórkowych nie było by abonentów, tam pre-pidy mają już takie same możliwości techniczne jak aboneci. Na początku jednak tak nie było, myślano tak jak teraz myślą w Platformach Cyfrowych by nałapać i uwięzić klientów przynajmniej na 13-naście a jak się da to na dłużej ale to się zmieni, tylko pytam kiedy?

to sie zmieni jak szybko odkryja ze nie ma juz potencjalu w nowych klientach chcacych abo i trzeba inaczej zawalczyc o klienta. Nasycenie rynku juz siegnelo zenitu. Albo konkurencja zrobi szybki ruch z prepaidami i zostana z reka w nocniku.

vlodar7
2011-02-08, 17:16
Kupujesz nCAM i masz na własnym tunerze. Zapłaciłem w promocii ORANGE 398zł pakiety na 5-mcy ITI2859st (tuner z DVB-T wychodzi 200zł). A wolność jest bezcenna.
W sieciach abonent otrzymuje telefon za 1 zeta na własność a tuner w abo jest dzierżawiony . Zwrot tunera jest kłopotliwy to ludziska są przykuci do abo.

Zenon Wiertara
2011-02-08, 17:38

Ale własnie o to chodzi że prepaid w sieciach komórkowych sie fajnie rozwinął bo była konkurencja, gdyby tylko np.Orange oferowała prepaid to pewnie odbywało by się to na wiele gorszych warunkach niż obecnie.

CSA
2011-02-08, 17:53
ale każdy operator ma teraz prepaid, cyfra+ daje prepaid na kilka miesięcy z góry (6 przeważnie), polsat ma prepaid miesięczny ale każdy pakiet droższy o 5zł, i każdy kanał HD płatny oddzielnie, nka ma TnK HD

wiśnia185
2011-02-08, 17:59
Nie wiem jak jest z polsatem, ale cyfra chyba nie daje w tej usłudze kanałów hd?

Zenon Wiertara
2011-02-08, 18:18
ale każdy operator ma teraz prepaid, cyfra+ daje prepaid na kilka miesięcy z góry (6 przeważnie), polsat ma prepaid miesięczny ale każdy pakiet droższy o 5zł, i każdy kanał HD płatny oddzielnie, nka ma TnK HD

Oferta Cyfry+ to porażka, ale o polsacie przyznaje że nie wiedziałem. Jednak jakbym miał porównać cenowo i jakościowo pakiety TNK i Polsatu to cięzko to nazwać konkurencją dla TNK. To nie jest kwestia że te pakiety Polsatu są ciut droższe ale to tez kwestia kanałów np. taki Familijny nie ma ani jednego kanału HD.
Zresztą odnoszę wrażenie jakby cyfrowy polsat krył sie z tym swoim prepaidem bo ciężko o tym jakąkolwiek informacje znaleśc na ich głownej stronie

test00001
2011-02-08, 19:30
Drodzy Panowie TNK HD jest na runku zaledwie kilka miesięcy konkurencyjne platformy są od kilkunastu lat . Jest o oferta nowa i przygotowana na więcej ,pozostało tylko czekać .Oferta nie jest taka zła i nie musimy być zobowiązani abonamentem

Zenon Wiertara
2011-02-08, 21:03
Ciekaw informacja pojawiła sie na SatKurierze odnosnie liczby użytkowników TNK- 630tyś z czego tylko połowa doładowywuje, może da im to do myślenia

connor
2011-02-08, 21:17
no bo TNK to taka oferta podstawowa
większość bierze tylko dla kanałów bezpłatnych
ale to i tak plus bo sprzedane karty są, początkowe doładowania na pewno, do tego może mają coś z dekoderów dedykowanych...

Andyy
2011-02-08, 21:27
no bo TNK to taka oferta podstawowa
większość bierze tylko dla kanałów bezpłatnych
ale to i tak plus bo sprzedane karty są, początkowe doładowania na pewno, do tego może mają coś z dekoderów dedykowanych...

Bez przesady kto kupuje dekoder za 400zł tylko dla pakietu bez opłat.
Jeśli informacje są prawdziwe co do liczby osób doładowujących można twierdzić, że są to użytkownicy którzy już dawno przeszli do innych platform.

roman05
2011-02-08, 21:44
Jeśli informacje są prawdziwe co do liczby osób doładowujących można twierdzić, że są to użytkownicy którzy już dawno przeszli do innych platform.

To trochę może być tak, jak z sieciami komórkowymi, które chwaliły się sprzedażą kart pre-paid'owych. Klient kupił i potem mógł łatwo zmienić operatora, ale statystyka rosła w oczach.